Лісовик
Дата реєстрації: 2021-01-22 10:50:44
Нік: Лісовик
Коментарів: 20
Комментарии
- Останнє завдання «Антея»
2021-12-16 20:06:44Прочитав, хоч за це дякую. Сюжет простий передбачуваний, герої не розкриті, їх підставили але вони всіх врятували, і головний герой вдає із себе Брюса Віліса, що залишається на астероїді... Тобто на "щиті". Нічого не пропустив? Ще не знаю, на скільки читабельні будуть решта оповідань групи, але тут вам плюс. Пишіть ще. Згодом обов'язково ще напишете багато не на стільки клішованих оповідань.
Наснаги!
- «Планета загиблих зорельотів»: конкурс науково-фантастичних оповідань
2021-06-15 14:46:42Пане Дмитре, завжди приємно спілкуватися з адекватними людьми. Проблема в тому, що коли щось роблять від нудьги — це тупо. Коли ви пишете, будьте готові, що читати ваш твір — це дуже складна робота. І часто навіть друзям давати власні твори безперспективно. І професійні бетарідери за свої гроші чогось хочуть гроші. Вам не спадає на думку, чому?
- «Планета загиблих зорельотів»: конкурс науково-фантастичних оповідань
2021-06-15 11:56:35Конкретно про цей конкурс, то це не скільки для медійності для фідбеку, скільки для усвідомлення поваги до людини, котру багато хто тут знав особисто і зустрічав на літературних заходах. Тому якщо ви переможете всіх тутешніх друзів та товаришів Олексія, вам однозначно буде плюс у карму. Егоїстичні розмови про розкрутку — це тупо не про тих, хто пише давно і кому просто в кайф.
Добра вам та миру також. 8-/
- «Планета загиблих зорельотів»: конкурс науково-фантастичних оповідань
2021-06-15 11:29:52Шановний пане троляко Діма. Можу назвати з Фортеці три імені: Ігор Сілівра, Світлана Тараторіна, Наталка Матолінець. Якщо ви не знаєте хто це, то мені вас шкода. І шкода, що вас не пускають у книгарні так само як і ФБ. Але в будьякому разі, ми раді бачити нових людей та раді живому спілкуванню, тож із радістю чекатимемо на вас у той період, коли будуть конкурси і тут буде більше людей.
Від місцевих хом'ячків бажаю вам успіхів вам та наснаги ! ;)
- Загибель богів
2021-05-10 22:43:18Вітання
іменинникампереможцям! Окремо радий за Грума. Всім дякую за твори, більшість читати було все ж цікаво.ПС. Табличка остаточна, чи все ж слава дістанеться всім героям? А то не споглядається колонка авторів.
- Загибель богів
2021-05-09 22:14:30Враховуючи час, думаю вже можна ділитися прогнозами. На цьому конкурсі було достатньо багато сильних оповідань, але не можу виділити у фіналі якихось фаворитів. Сподобався "Філософський круїз". Але його шанси зважаючи на специфіку сприйняття — не дуже великі. Деякі шанси є у "Грума", "Випалювача світів" та "Якщо завтра завтра злива", проте ці оповідання також не позбавлені певних недоліків. Трохи менше шансів у Куни з "Вони не заслужили такого блага" та робота з "Гніву небес". В будь-якому разі, дякую їхнім авторам, обов'язково б за них голосував, якби відправив "Змія" вчасно.
ПС Ставлю всю випивку, що лишилася після Persistent, що переможе "Алгоритм бога" або "Генеральне прибирання". :lol:
- Загибель богів
2021-05-04 16:40:24Споглядачу, ближче до кінця конкурсу в нас зазвичай починається розвага з тоталізаторм. Приєднуйтесь. Цікаво, чи співпаде вибір обраних з очікуванням глядачів. :-)
- Загибель богів
2021-05-04 15:59:15Споглядачу, тому що ті, хто не пройшов — невдахи і не розуміються на справжній літературі, щоб її оцінювати. :red:
- Свободу Змію!
2021-05-01 13:31:09Тєк. Змій - це письменник Влад Сорд (псевдонім Змій), Євген - Євген Лір, а оповідання - реклама видавництва "Дім Химер", так?
Так. Реклама. Сподіваюся не образяться. :-)
А де інші? Прошу оголосити всіх авторів!
Там ще реклама трилогії "Палімпсест" у фінальній сцені.:coolmad:
Весь текст суцільні діалоги. Тому важко сприймається.
Вже не вперше мені дорікають за балаканину. Але писати довгі абзаци, де події розказуються замість того, щоб показуватися, все ж не моє.
Але, на жаль до теми конкурсу цей текст не має жодного стосунку.
"Тему можна трактувати як широко (падіння кумирів, розвінчання ідеалів, руйнування імперій), так і дослівно...."
Цитата з опису теми. Тому не погоджуюся. Основна ідея було показати, що генсеки та чекісти вже почали уявляти з себе богів. І саме загибель генсека я асоціював напряму з темою конкурсу. Але погоджуюся, серед конкурсних творів багато вдалих текстів, що розкривають тему повніше і в більш прямий спосіб.
Трясця! Ну чому такий класний твір поза конкурсом? У моїй групі поки що немає жодного оповідання, якому можна було поставити хоча б 6, не кажучи вже про 10.
Ет!..Дякую, Ohnename. Повертаєте мені віру в людство. Бо після численних годин проведених за намаганнями привести текст до ладу та виправити основні граматичні помилки, я вже сприймав його не таким вдалим, як це здавалося одразу після після написання. Тому я не дуже засмутився, коли зрозумів, що пропустив дедлайн.
- Вибір героїв
2021-05-01 12:14:20Дякую за пояснення. Але зазвичай виникає менше питань, коли це пояснюється у тексті чи дається хоча б натяк. Скажімо так, перш ніж вистрілити з рояля у кущах, туди треба покласти рушницю. Просто сама ідея мертвої віри на мою суб'єктивну думку мала б якось виявлятися описаному світі. Крім всіх тих нещасть, що його спіткали, бо повсталі мерці та зруйновані міста можуть натякати на що завгодно ще, але не працювати на основну думку.
- Дарунок богів
2021-05-01 12:02:27Скажімо так, авторе. Я довгий час писав у стіл і моїм єдиним альфа-рідером була моя мама. Ото ж цільову аудиторію своїх перших оповідань я тепер окреслюю як жінок середнього віку, що після напруженого робочого дня чи виснажливих хатніх справ хочуть прочитати щось легке та розрадливе. Тепер ситуація трохи змінилася і я надсилаю тексти кільком друзям, щоб мати біль широкий спектр думок. Питання цільової аудиторії для мене дуже важливе, бо зараз я намагаюся писати для молоді, але проблема в тому, що більшість мого оточення не читає, а в кращому разі слухає аудіокнижки. Це проблема не тільки моя, а й всього світу, тому дуже важливо для себе вирішити, хто ж таки знайдеться, хто книгу таки прочитає. А без відповіді на це питання годі й сподіватися, що у часи вільної інформації книги взагалі будуть комусь цікаві.
Тепер, як я уявляю середньостатистичного читача вашого оповідання. Сидить на кухні вусатий дядько, відривається від ноутбука і каже дружині, "Галя, треба сказати Петрові, що НАТО нам не друзі!"
Якщо вже пишете для Фортеці і не розраховуєте, що прочитає хтось іще, то мушу вас засмутити, гумор та сатира тут... Скажімо так, я рідко бачу гумористичні та сатиричні оповідання у фіналі. Принаймні на великих конкурсах. Ще на мініатюрах так чи сяк проскакують. Це не має вас зупиняти, Росткович вже цілу книжку видав. Проблема тут може в тому, що оповідання з претензією на гумор, часто втомлюють читача швидше ніж смішать. А може в тому, що більшість тих, хто пише на конкурси - депресивні маніяки, що не можуть знайти розуміння серед свого оточення і шукають тут споріднену душу. Тому й голосують за такі самі депресивні тексти, які мені навіть важко читати. Принаймні у мене склалося таке враження. Але це скоріше, я так намагаюся виправдати собі те, що зрідка проходжу у фінал. Але чому ви чи я не можемо писати тексти, що подобатимуться всім? Що для цього потрібно? Мені поки допомагає усвідомлення, що саме я пишу і для кого. Якщо я чітко знаю, яке враження текст має справити на читача, то отримую більше фідбеків.
Сподіваюся, не заплутав іще більше.
- Якщо завтра злива
2021-05-01 00:59:49Вітаю, авторе. Технічно все по Борхесу. Це щодо самогубства головного героя. Тут тема розкрита на всі сто. Отож оповідання мені сподобалося.
Мені все ж таки здається, що описаних у цьому оповіданні істот, які падають з неба, правильніше віднести не до богів, а до джинів. Це ж просто одноразові виконувачі бажань.
Якщо читати "Тисячу одну ніч" то там джини ніякі не виконувачі бажань. Вони мають власну волю та дуже грізну вдачу. Просто в одній з казок джин виконав бажання після того, як його випустили з пастки Соломона. І виконувати бажання вони вже стали у біль пізній традиції.
Я припускаю, що якщо істоту з оповідання попросити про врожай, то вона стане богом землеробства.
Але це автору видніше.
- Випалювач світів
2021-05-01 00:45:41Вітаю, авторе. За закінчення однозначно плюс. І гра на кліше тут більш вдала ніж в інших оповіданнях групи. Але початок здався трохи незграбним. Особисто мене сцена в трактирі дещо напружила. Якби не конкурс, прогорнув би далі. Може справа в ненатуральних діалогах, а може в тому, що опис приміщення та перші три речення не обіцяють нічого цікавого. Точно не скажу, просто перше особисте враження.
Оповідь загалом цікава, тож може від мене кілька балів матимете.
Успіхів.
ПС. Що такого вчені у вашому фантастичному майбутньому знають про свій технократичний світ, якщо у нас кожне нове відкриття дає науковцям тільки ще більше таємниць?
- Мета експедиції
2021-05-01 00:31:06Вітаю, оповідання цікаве, сюжет присутні, але я особисто на описах про розгерметизацію мало не сміявся вголос. Я розумію, хотілося нагнати драми, але я більше уявляю подібну ситуацію більш миттєвою, а не як у передачі "Стрімке піке". Мені було б логічніше, якби описи були максимально лаконічні, а про загибель дівчини герой би переживав би вже відходячи від шоку. Але це вже придирки. Вже як є - то є.
За спробу розкрити тему конкурсу, однозначно плюс. Але не можу констатувати, що тут це розкрито в повній мірі та якось грає на сюжет. Просто репліка, щоб прив'язати текст до конкурсу.
Наснаги.
- Землі немає
2021-05-01 00:21:50Прочитав. Так і не зрозумів, навіщо потрібна подвійна кінцівка. Що зміниться, якщо на іншу кнопку? Як це якісно вплине на оповідання? Припустімо, ми описали одну можливу вірогідність... Хм... Оповідання в обох випадках виглядає дещо...
Коротше, справа в тому що з нібито відкрите закінчення виглядає як латка на порваних штанях. Тобто як спроба прикрити той факт, що в оповіданні нічого по суті не відбулося. Чисто з технічної зору воно ніби цілісне, але немає нічого, щоб зачепило на друге прочитання. Дуже складно додавати в сюжет події, якщо персонаж по суті один. А от якщо б, Король при перезапуску все одно захотів знищити той, корабель, що летить до Землі... Але то я вже взяв на себе нахабство думати замість автора.
Коротше, сюжети, де питання монети стає ребром - завжди виглядають цікавішою.
Між тим, оповідь безумовно цікава та варта уваги.
Успіхів та наснаги.
- Дарунок богів
2021-05-01 00:00:27Прочитав. В принципі, хоч трохи, але ще так сяк читабельно. Але я принципово проти цілковитої "всепропали". Як жахалка оповідання не жахає, а лише розважає, а тому не дуже уявляю значну степінь впливу подібних оповідань на ту цільову аудиторію, на яку воно ніби направлене. Бо перше - переважна частина людей не читає. Друге - мораль неоднозначна. Не заводьте знайомства з іншопланетянами? Серйозно? А якщо реально зустрінемося з братами по розуму та запросять у Галактичну Співдружність? Подібні ксенофобські оповідання нам допоможуть? Чи може головна мораль тексту, що керівництво держави може бути ідіотами? Це для когось новина?
Коротше, без динаміки та еволюції персонажів, я не можу сприймати це оповідання як щось серйозне. Прилетіли, нашкодили, до побачення. Увесь сюжет. Так, я розумію, хотілося написати щось сатиричне та гумористичне. Але мені не спрацювало.
Наснаги.
- Варта
2021-04-30 23:41:53Вітаю, авторе. Знов хтось грає на штампах. Але це добре виглядає виключно якщо є альтернатива. Візьмемо наприклад Террі Пратчета. Чим особисто мені цікава його творчість? Перш за все тим, що його світ постійно еволюціонує. Він не тільки довів штампи до абсурду, він розвинув їх далі, показуючи як розвивається казкове суспільство. Те, що у нього там пригоди знаходять звичайні люди, що виплутуються з пригод завдяки винахідливості та розуму - то окрема розмова. У вас же герой в оповіданні покладається на чарівний меч. Особисто я не вірю, що абсолютне зло може бути подолане абсолютно всемогутнім мечем, а тому все ж, навіть незважаючи на оптимістичну кінцівку, мені подальша битва героя видається все одно марною, бо поганий той боєць, що не хоче стати генералом, так і поганий той герой, що не прагне перемоги. Бо це знову ж таки наштовхує читачів на непозбувну збентегу. Звісно ідея про те, що все у всесвіті взаємопов'язано мені імпонує. Але оптимісти в середньому живуть на кілька років довше песимістів саме завдяки тому, що більш мотивовані боротися та жити. Підвезіть у той ваш паралельний світ хоч пару гармат врешті-решт. ((
Описи у тексті мені особисто здалися нормальними і досить читабельними. Дискомфорту не викликали. Але я не претендую на об'єктивність щодо цього питання, то ж в ідеалі показувати чернетку якомусь прискіпливому критику, щоб мати відгуки не тільки друзів.
Ну і останнє. Щодо відповідності темі конкурсу. Тут я оцінюю, на один з п'яти, бо натяк на смерть богів описаний тільки на початку і як такий не дуже грає на сюжет.
Успіхів та наснаги.
- Добра жінка
2021-04-30 23:06:53Цікаво, читати приємно, але занадто малий обсяг і кінцівка виглядає обірваною. Двозначність вислову незнайомця мені здалася абсолютно вмотивованою, що гарно б працювало на сюжет, якби він продовжився. Але ми не знаємо чи змогла б героїня прийняти нового бога і чи зміг би її чоловік побороти своїх демонів. Ми так і не дізналися, від яких саме спогадів він тікав. Якби всі ці речі розкрити, я б проголосував за такий твір. Але вже як є, то є.
Успіхів та наснаги.
- Вибір героїв
2021-04-30 22:59:57Вже більше десяти років не грав у рпг, а тому читати було не цікаво. Авторе, я самотужки в один фейс виносив боса у героїку, а у вас повноцінна паті не змогла побороти якогось чахлика. Ще й у кінці всепропала та безнадійна збентега. Що винести з тексту, крім того, що боги можуть бути поганцями і не все так однозначно, як здається? Де динаміка? Де натяк на трансформацію хоч чогось у вашому світі? Де хоч якась відповідність темі? Тому вибачте, але зважаючи, що бог у тексті нікуди не дівся, до теми конкурсу це оповідання відноситься ще менше, ніж "Пташині сни".
Вибачаюся за суб'єктивний коментар, але з непозбувною збентегою треба щось робити.
Наснаги.
- Алгоритм бога
2021-04-30 22:44:55Перш ніж дочитати до середину тексту, мало не заснув. Довелося піти перекусити. Сів читати далі, але так нічого й не відбулося. Так, в кінці сюжетний твіст, але він абсолютно не рятує. Авторе, вибачаюся за суб'єктивний коментар, але читати діалог, що складається виключно з реплік, що нагадують скиглення - абсолютно не цікаво. Я й сам не знаю, як писати цікаві діалоги, але зазвичай я опираюся на такі речі: 1) конфлікт, 2) емоції, 3) динаміка. Конфлікт передбачає наявність більш ніж однієї точки зору. Часто навіть більше двох в одного персонажа. Емоції - це не тільки настрій, які відчувають люди. Це перш за все стратегія, яку вибирають персонажі. Навіть робота-пилососа можна описати так, що він випромінюватиме більше емоцій просто чистячи килим, ніж та суцільна алексетимія, що зараз панує у всій фантастиці. А у вас ще й у кінці розробники описані так, ніби подібна нештатна ситуація для них - коженденна рутина. Про динаміку - окрема тема, але для цього хоча б щонайменше треба, щоб хоч щось відбувалося. Коротше, оповідання виглядає трохи сируватим.
І все ж раджу не здаватися та писати далі. Сподіваюся, критика допоможе скеруватися у правильному напрямі.
Наснаги. )