Новий конкурс оповідань, присвячений творчості фантаста і поета Олексія Кацая (07.06.1954 – 09.05.2021), чия смерть прикро вразила всіх шанувальників фантастики. Назва конкурсу взята з його книги «Сонетографія Планети Загиблих зорельотів» (СП «Про-Графіка Лтд», Кременчук, 1997).
Тематика конкурсу – Всесвіт, зорельоти, планети.
Увага! Жодного епігонства! Жодних запозичених персонажів чи фанфіків! Ми прагнемо оригінального – авторського – бачення й досвіду, ми прагнемо не повторення того, що вже було написано колись, а саме Вашого погляду, Вашої думки.
Прийом творів на конкурс здійснюється з 9 червня 2021 року. Дедлайн: 9 вересня 2021 року. Публікація прийнятих конкурсних творів на сайті «Стос» відбуватиметься орієнтовно до 15 вересня 2021 року, оскільки в останній день прийому може надійти багато творів. Оголошення фіналістів (шорт-ліст): 29 жовтня 2021 року. Оголошення переможців: 9 листопада 2021 року.
Усі прийняті конкурсні твори публікуватимуться на сайті журналу «Стос» у категорії «Конкурс 2021».
Нагорода – переможець отримує 1000 грн. За 2 місце – 800 грн. За 3 місце – 500 грн. Найкращі оповідання будуть запропоновані видавництву, за умови якщо видавництво матиме можливість випустити книгу.
Вимоги до конкурсних оповідань: обсяг – від 5 000 знаків із пробілами до 40 000 знаків із пробілами, кегль 12 (Times New Roman), інтервал – 1,5; .doc, .docx. Відступи абзаців мають формуватися за допомогою віконця «Абзац» – «Перший рядок» у документі Ворд, а не за допомогою клавіші «Tab». Діалоги персонажів та весь текст у творі мають бути з ТИРЕ «—», а не з маркером для списку. Перед назвою оповідання у документі «Ворд» надавайте коротку біографію (5-10 речень) і контактні дані (e-mail і телефонний номер), ця інформація не буде публікуватись на сайті, але може знадобитися для зв’язку з авторами. Твори мають бути непублікованими ніде раніше. Мова оповідань – ТІЛЬКИ УКРАЇНСЬКА!
Надсилати твори необхідно на: [email protected] із позначкою в темі листа «Конкурс». Від одного автора приймається до двох конкурсних оповідань.
Склад журі:
Світлана Тараторіна – письменниця з Криму, а також журналістка й pr-менеджерка. Переможниця багатьох літературних конкурсів. За роман «Лазарус» отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики (The European Science Fiction Society);
Олександр Завара – письменник, психолог, автор романів «IQ = FAQ (Іcторія Хворого розуму)», «Ката-моргана (Апокаліпсис уже завтра)», «Песиголовець», «Гелтер Скелтер»;
Олег Сілін – письменник і журналіст, співзасновник літературного об’єднання «Зоряна фортеця», мета якого – підтримка короткої фантастичної прози та промоція фантастики в Україні. Лауреат міжнародної премії «Єврокон–2013» у номінації «Найкращий дебют»;
Радій Радутний – український письменник-фантаст, один з співзасновниів журналу «УФО» («Український Фантастичний Оглядач»), автор книжкової серії «Темна синя вода» та ін.;
Володимир Кузнєцов – письменник, музикант. Народився в Сіверськодонецьку на Луганщині, пише в жанрах історична проза, детектив, фантастика, горор, містика;
Віта Михайлова – директорка ГО «Агенція культурного розвитку», організаторка конкурсів детективної і контркультурної малої прози («Це ж елементарно, сер», «Різдвяний детектив» та ін.);
Аліса Гаврильченко – від журналу «Стос».
Не приймаються незавершені твори, а також твори з великою кількістю помилок у тексті.
Коментарів: 7 RSS
1дмитро14-06-2021 10:25
вибачаюсь, є технічне питання - заходжу через мозілу - бачу свій комент у цій темі. Заходжу через оперу - не бачу ніяких коментів. де я туплю, чи у чому проблема?
2дмитро14-06-2021 10:29
ааа зрозуміло, мій попередній комент був на попередній модерації... ну що ж, я зареєструвався і можу продублювати.
Шановні любодрузі і любосестри!
Хочу одразу взяти бика за роги й спитати - а якою саме є мета конкурсів? Відкриття нових імен? Спілкування людей обєнаних одним зацікавленням? Набуття досвіду? Мізерні нагороди? Може є ще якісь мотиви?
В любому випадку - я шось не особо памятаю нових крутих імен відкритих на конкурсах. Тим паче не знаю таких хто пройшов 10 конкурсів непоміченим і тут - ап і відкрився в 11. Звідси набуття досвіду дуже сумнівне. Спілкування також не прослідковується.
Я тут про шо. Припустимо на 1 хвилину шо є норм текст. А тут, я думаю, ледве не у кожного такий є)) Так от питання - й кого тут цікавить такий текст якшо він не свій? Відповідь проста - нікого. Тобто у мене є просте питання до організаторів і всіх небайдужих - як саме, на вашу думку, не медійному автору не те що перемогти у конкурсі - як йому хоча б кілька рецензій і відгуків отримати? Припустимо я подам свій текст на конкурс і припустимо йо навіть прочитає журі - це все? я маю сидіти тихо і сподіватись шо вони в мені побачать гоголя? А якшо я не гоголь, а кафка, чи ще який не для всіх досяжний? А якшо я просто графоман? Як я про це дізнаюсь якшо нема зворотнього звязку?
У мене питання якшо я подам текст, я можу розраховувати на рецензію хоча б від журі?
розумієте в чому суть людодрузі - інколи хочеться зворотнього звязку, але зараз такий час шо ві по своїх норах тільки сидять і залихвацьки банять всякого хто з ними незгодний
3Лісовик15-06-2021 11:29
Шановний пане троляко Діма. Можу назвати з Фортеці три імені: Ігор Сілівра, Світлана Тараторіна, Наталка Матолінець. Якщо ви не знаєте хто це, то мені вас шкода. І шкода, що вас не пускають у книгарні так само як і ФБ. Але в будьякому разі, ми раді бачити нових людей та раді живому спілкуванню, тож із радістю чекатимемо на вас у той період, коли будуть конкурси і тут буде більше людей.
Від місцевих хом'ячків бажаю вам успіхів вам та наснаги ! ;)
4Лісовик15-06-2021 11:56
Конкретно про цей конкурс, то це не скільки для медійності для фідбеку, скільки для усвідомлення поваги до людини, котру багато хто тут знав особисто і зустрічав на літературних заходах. Тому якщо ви переможете всіх тутешніх друзів та товаришів Олексія, вам однозначно буде плюс у карму. Егоїстичні розмови про розкрутку — це тупо не про тих, хто пише давно і кому просто в кайф.
Добра вам та миру також.
5дмитро15-06-2021 12:31
ну, троляко це не найгірше слово яке я чув на свою адресу, такшо в поєднанні з шановним воно мені навіть гріє душу. Чи чув я ці імена - ну деякі чув. Чи знаходяться вони на рівні моїх стандартів то уже інша річ. Про те шо не пускають - та йокл, я й так вилажу від скуки раз на рік чи на два потролить троньки для души.Видавалося б - кому я можу заважати? але ж ні, виявляється я страшний для когось)))
Конкретно про цей конкурс - мене задовольнила відповідь про память, але перемогати я нікого не збираюсь. Нехай всі перемоги розділять інші. Мене цікавить інше питання - як отримати адекватну критику не випрошуючи її на колінах.
Мене цікавить зворотній звязок.
Якшо це не тема цієї теми, то я вибачаюсь, але я просто не зміг зрозуміти як тут створити власну тему.
Стосовно ж кайфу і розкрутки - ну не знаю, якшо писати виключно в стіл то кайф якось притуплюється. Принаймні у мене. Але найголовніше - коли нема стороннього погляду, навіть негативного, важко себе оцінювати і нелегко удосконалюватись.
6Лісовик15-06-2021 14:46
Пане Дмитре, завжди приємно спілкуватися з адекватними людьми. Проблема в тому, що коли щось роблять від нудьги — це тупо. Коли ви пишете, будьте готові, що читати ваш твір — це дуже складна робота. І часто навіть друзям давати власні твори безперспективно. І професійні бетарідери за свої гроші чогось хочуть гроші. Вам не спадає на думку, чому?
7дмитро15-06-2021 15:55
Ну тупо чи не тупо ми живемо, це діло таке. Все залежить від того як на те глянути. Я от наприклад, і досі не особливо розумію у чому сенс життя. З огляду на це як взагалі вимірювати тупість? Є безліч людей які і без нудьги туплять, наприклад, в феєричному захваті і не покладаючи рук. Чи менш тупе їхнє життя за тих які роблять шось від нудьги?
тепер про бетарідерів і тп.
шановний, штука в тому, шо скільки я не бачив критики в інеті - тільки дещиця з неї чогось справді варта. Пристойних критиків одиниці і вони практично усі зайняті і пихаті. А всім іншим і платити нема за шо. Я відповів на питання що мені спадає на думку?
Тепер про складну роботу. Мої тексти прості, не тупі і музикальні. Я вважаю шо слово і має бути таким. І художнє й технічне. Отож людині якій не заходить перша сторінка я вважаю і мучити себе не треба моїми текстами.
Але якщо брати якусь спільноту чи конкурси - ну і чому б замість 100 грн призу і не зробити критичний огляд твору членами журі? чисто в знак підтримки нових авторі. чи чом би не влаштовуати якісь регулярні обговорення старих і нових текстів? Не для заробітку і не з
метою комусь дупу лизнути, а від душі... і навіть жорстко від душі? чому на таких от сайтах не влаштовувати батли між авторами? чому усюди одне болото і якшо хтось шось квакає то тільки з свого фейсбучіка?