Проект «Зоряна Фортеця» був заснований у 2008 році.
Метою проекту є сприяння розвитку української фантастичної прози; встановлення зв'язків між авторами, які працюють у жанрі фантастики; формування творчого середовища, що сприятиме появі нових імен та ідей.
Напрямки діяльності
Мережевий конкурс
Загальні положення
Конкурс проводиться двічі на рік: На конкурс приймаються оповідання будь-яких напрямків фантастики – НФ (хард і софт), фентезі, містика, хорор, магічний реалізм, сюрреалізм, кіберпанк, паропанк тощо.
Формат конкурсу: самосудний. На заздалегідь оголошену тему учасники конкурсу пишуть оповідання, які після закінчення прийому, самі ж і читають. Кожен учасник конкурсу має прочитати оповідання своїх колег і виставити їм свої бали (детальніше – див. «Правила»).
І хоча самосудна система не претендує на абсолютну об'єктивність, проте, як показує досвід, вона має свої переваги. Порівняно із авторитарними конкурсами (коли переможці визначаються фаховим журі), самосудний конкурс є більш демократичним – з усіма плюсами й мінусами демократії. Зокрема самосудні конкурси меншою мірою залежать від суб'єктивних чинників, завдяки широкій вибірці тих, хто оцінює. Також позитивом самосудності є те, що оцінюючи роботи своїх колег, автор має можливість краще побачити власні помилки.
Конкурс проводиться анонімно, імена авторів відкриваються тільки після завершення конкурсу. Це дозволяє уникнути особистих симпатій чи антипатій і оцінювати безпосередньо текст.
Крім того, за оповідання голосують тільки учасники. Родичі, друзі та мережеві знайомі автора не впливають на результат.
Обсяг оповідань для кожного конкурсу встановлюється окремо.
Переваги участі у конкурсі
- Спілкування
«Зоряна Фортеця» об'єднує людей, яким не треба додатково пояснювати, що таке фантастика. Це нові знайомства, обмін досвідом і критичне оцінювання творів інших учасників, що допомагає авторові більш фахово поглянути на власну творчість.
- Пам'ятні призи
Переможці конкурсу отримують почесні дипломи та цінні подарунки.
- Публікації
Переможці (в першу чергу), та інші конкурсанти отримують можливість публікації у періодиці та міжавторських збірках.
Оповідання, що приймали участь у конкурсі друкувались в літературних журналах «Український Фантастичний Оглядач», «Реальність фантастики», «Дніпро». (детальніше – див. «Наші Публіканти»)