Сибіряк
Дата реєстрації: 2009-09-28 18:23:21
Нік: Сибіряк
Коментарів: 20
Комментарии
- Містер та місіс Орф
2010-10-18 22:45:49Дуже навіть непогано, попри величезну кількість опечаток і помилок. Фінал мені сподобався, якби не він, враження були б значно гірші. А так є непоганий чорний гумор.
- Спадок
2010-10-14 00:37:16Із того, що я поки прочитав - це явний лідер. На голову, а то й дві, вище більшості тутешніх оповідок (утім, ще залишається майже половина). Звичайно, є купа дрібних недоліків, однак загалом гарне атмосферне оповідання.
Недоліки: стиль місцями шкутильгає, власне, Джон Сміт це відмітив; зноски зайві; оповідь від різних персонажів теж, як на мене, зайвий прийом - по-перше, це утруднює сприйняття і відволікає, по-друге, в даному випадку це ще й погано реалізовано (всі говорять і мислять як один); ну і немає жіночих персонажів, я все чекав - ну хто з екіпажу жінка))) Утім, останнє тут не так помітно, як у попередньому оповіданні, бо тут і чоловічі герої відіграють другорядну роль, вони просто очі й вуха, а головний герой -світ, зникла цивілізація, до неї вся увага прикута. Також до недоліків можна віднести трохи непродоблений образ штучного інтелекту, він якось випадає із загального сюжету.
А от щодо обсягу, то саме достатньо - більше вже було б зайве. Звичайно, якісь важливі деталі, що були втрачені при скороченні, можна й повернути, натомість прибрати щось інше, не таке важливе. Інші плюси: гарно продумана "наукова" частина, послідовно, у міру детально і водночас не переобтяжено складними термінами і важкими для розуміння поясненнями. Гарно розгортається світ, відомості про нього. Непогано утримується саспенс, хоч конфліктів - "пального прози" - тут небагато, можна було б і більше. Ще мені сподобалося, що дослідники так і не висадилися на планету - я все думав, що от запустять шатл і буде вся та банальна муть з дослідженням поверхі, а тут так оригінально і несподівано.
- Ендорфін
2010-10-13 00:42:19А з якої, вибачте-не-називатиму-епітет-що-проситься, нори виповзли ви? Наші коменти - наше діло. А то така влада, так ще й тут свободу мислення намагаються прикрити :zip: У нас в Сибіру і то краще.
- Мисливці за часом
2010-10-13 00:21:52О, такими темпам може до кінця списку і знайдеться хоч один шедеврик. Теж досить добротно написане оповідання, хоч я й не сильно люблю суто героїчне фентезі, однак проробленість реалій викликає повагу. Особисто мені не вистачило якоїсь родзинки, яскравого образу, і тільки під кінець зрозумів у чому річ. Тут багато ламалося списів про "жіночу прозу", а це от оповідання "чоловіча проза". Жодного жіночого образу, а без прекрасної статі шото воно не то, не вистачає чогось.
- True wish
2010-10-12 22:57:50Сюжет таки дійсно банальний, але написано якісно. На тутешньому безриб'ї ще більш-менш оповідка.
- Марка долі
2010-10-12 22:35:42Нє, ну треба ж мати хоч мінімальну повагу до читачів... У мене мозок відключився після кількох абзаців, ледь змусив очі продивитися цей креатив до кінця...
- Дуплет
2010-10-12 22:15:41А я ще думав, що той хамелеон заслали альбігойці, аби виправити прокол з мухою :lol: І думав покритикувати, що якось воно трохи неочевидний зв'язок між цими двома частинами оповідання.
- Товар поверненню не підлягає, або Артефакт з дефектом
2010-10-12 14:09:34Так от якраз войовничі
атеїсткифеміністки і змусили Ролінг приховувати те, що вона жінка до другого тому, а те, що практикуюча християнка і в магію в реальному світі не вірить - до виходу останнього. Бо те, що розхвалюють екзальтовані феміністки, більшість чоловіків до рук не візьме, та й добра третина жінок так само. А про що говорить доля Ліндгрен, я щось не розумію, бо в її творах моральності більше, аніж у всіх тутешніх авторів разом узятих :lol: І з такими наїздами на Ліндгрен, хто тут ще більший пуританин)На Одрі Ніффенегер, Люсі Мод Монтгомері, Джин Вебстер, Френсіс Бернет, Елеонор Портер, твори яких я згадував, у вас теж є компромат?
А порада бути відьмою, то взагалі аут) Утім, якщо є бажання відлякувати всіх нормальних чоловіків, то мо' й підійде.
- Гадове яйце
2010-10-12 01:43:11Стиль написання непоганий, гумор теж. Однак ідейний зміст якийсь слабенький.
Загалом, мушу погодитися з ПуШем - більшість прочитаних досі оповідок тільки сум викликають... і жаль за витрачений час... Ця ще нічогенька, втім.
- Кристал і сміття
2010-10-12 01:19:43Початок таки дійсно слабо пов'язаний з рештою, деякі вчинки кристала нелогічні, однак у цілому ідея з інопланетянином непогана. Здається, у Ділені якась така раса була, що набувала кристалічного вигляду.
- Товар поверненню не підлягає, або Артефакт з дефектом
2010-10-12 00:52:10Я так розумію, це камінець і в мій пуританський сибірський город :)
Ну, по-перше, на мою думку кращі оповідання за ті минулі конкурси, які я читав, були написані саме жінками (хоч і не всі з них виграли, однак більшість дійсно вартісних проігноровані не були). І нічого страшного я в цьому не бачу. Однак, по-перше, є різниця між "жіночою прозою" і прозою, яку пише жінка. Першу чоловіки абсолютно не сприймають, тому й реакція часто буває відповідною. Однак якщо жінка достатньо досвідчена чи спостережлива, то вона оминає чи пом'якшує ті шаблони, стереотипи і суто жіночі заморочки, які нецікаві або дратують чоловіків - і виходить не "жіноча проза" у вузькому розумінні, а класна проза для всіх, типу Ролінг чи Ніффенегер, навіть якщо вона позначена жіночим світоглядом. Те ж саме можна сказати і про "чоловічу прозу" та прозу, яку пишуть чоловіки.
А питання я, якщо чесно, не зовсім зрозумів. Я особисто страшенно люблю літературу для дівчаток - так такі милі образи, як от у дівчачих повістях Ліндгрен, "Ганні із зелених мезонінів", "Таємничому саді", "Довгоногому дядечку", "Поліанні" і т.д. І я б з радістю читав про ту жіночність, яка там окреслюється. Однак чомусь жінки коли виростають, пишуть зовсім про інше( Чи, може, вони не ту літературу читають?
Так що викреслювати жіночність не треба, якщо це справжня жіночність, а не незрозуміло що.
- Дельфінарій
2010-10-12 00:12:37Занадто довгий і нудний вступ - це ж оповідання, а не енциклопедична стаття, кілька неточностей - очікуваний західний діалект Толика так і не звучить з його вуст. Світ спершу цікавий, хоч і дуже малоймовірний, але потім з'являються анахронізми типу затягування у транзистор :lol:
Однак світ дійсно оригінальний, є що розвивати.
- Іграшка
2010-10-11 23:31:22Так, ідея трохи банальна, на минулих конкурсах, здається, щось подібне вже було.
- Перше чергування і антипригарне покриття
2010-10-11 23:02:19Занадто багато медичних подробиць, малувато логіки, ну і так - я не шанувальник "Космічного госпіталю". Однак загалом не так вже й погано, як би могло бути. "Космічний госпіталь" я на п'ятій сторінці покинув читати, а тут спокійно до кінця дочитав.
- Руйнівні експерименти
2010-10-11 22:46:53Мда...
- Статевий договір
2010-10-11 21:57:30Дивно, що така реакція. Як на мене, то не таке вже й погане оповідання. Що сподобалося - альма матер, от тільки я не зовсім второпав де там лавочки біля червоного корпусу? Жіночий образ цікавий майже до кінця, але там все розвивається за надто банальним сценарієм.
Стиль дійсно трохи затягнутий, є дрібні стилістичні (епітети через тире занадто часті, набридають) і фактологічні огріхи (спецслужби навіть у нас так не працюють). Ну і явних артефактів\товарів-що-не-повертаються я теж не помітив, хіба що розглядати у цій ролі саму героїню.
- Ендорфін
2010-10-11 16:16:56John Smith, а як же Соня Мармеладова зі "Злочину і кари" Достоєвського? Зовсім ніякого співчуття?
- Ендорфін
2010-10-11 14:51:58То що - спалити відьму?
Ви ж автор, якщо вам подобається саме така героїня, то нащо її палити?
Взагалі, ви, мабуть, правильним шляхом йдете. Бо твори з цікавими і красивими жіночими образами просто мовчки читають, а всілякі контроверсійні штуки завжди викликають шалену реакцію, жваве обговорення, а там і до мільйонних (в українських умовах десятитисячних) тиражів недалеко.
Власне, і феміністичні образи, і образи повій і т.д. можуть бути дуже цікавими і навіть красивими, взяти он хоч Достоєвського, чи ближче до нас Альмодовара. Однак для того, щоб читача такий образ вразив, він має бути цілісним, із мотивованими вчинками, повинен мати риси чи здійснювати дії, які викликають повагу. Це якщо ви хочете, щоб він вразив з позитивної точки зору, бо можна і навпаки.
Із вчинків героїні єдиний, що міг у мене, нариклад, викликати повагу - це її останній шлюб, однак він був описаний із такою тваринною мотивацією, що виникають сумніви у її належності до homo sapiens. У здорової людини розум чи хоч почуття все ж вище інстинктів.
У нас, чоловiкiв, жiнка асоцiюється з обережнiстю, помiркованiстю, поряднiстю, материнством... навiть святiстю, можна сказати.
Мені здається, що це більше стереотип (хоча, може, я неправильний чоловік). Жінка може бути дуже різною, не відповідати усьому вищепереліченому, і при цьому бути прекрасною. Як в літературі, так і в реальному житті. Єдине, що таки викликає відразу - це відсутність порядності, однак це ж стосується не меншою мірою і чоловіків.
*
У будь-якому разі не сприймате цю критику вороже, вона не стосується художнього рівня оповідання, який досить високий.
- Присмак вітру
2010-10-11 00:35:55Інтрига спершу досить непогано зав'язана, але далі відступи таки дійсно сильно відволікають і випробовують терпець. І фінал розчаровує.
- Ендорфін
2010-10-11 00:05:41Дістався нарешті і я, з-під сибірських завалів, до читання конкурсних оповідок.
Написано ніби непогано, читати не нудно, хоч спершу мене візуально злякав суцільний текст практично без діалогів. Темі, безперечно, відповідає на всі сто.
Із негативу - образ героїні мені не сподобався, дійсно, ніякого співчуття до неї немає, навпаки, хотілося її "крові"))) Саме через її моральне обличчя, як тут дехто зауважив.
Світ у моральному вимірі завжди однаковий (змінюються лише звичаї, але не людська суть), і чорно-білим він ніколи не був. Однак якщо героїня ***, то вона така і в 6 столітті до н.е., і в 1960-х, і нині.