Естелла
Дата реєстрації: 2014-03-09 17:41:46
Нік: Естелла
Коментарів: 20
Комментарии
- Потім
2016-02-19 19:47:01На початку блукаючі вогники, наприкінці блукаючі вогники... а фінт де?
- Ом асіфіка конга фару
2015-10-20 01:00:01Кілька днів тому згадала Ваше оповідання, захотілося перечитати. Воно все ще чудове :-) Знайшла також "Субтитри". А в останньому конкурсі Ви не приймали участь? Чи під іншим іменем?
- Літературна студія (червень)
2015-07-30 15:55:08А коли планується наступна літстудія?
- З новим роком!
2015-01-08 02:32:42З Новим Роком та іншими зимовими святами!
А коли планується наступна літстудія? А то я все планую якось приїхати...
- Тема наступного конкурсу
2014-12-01 20:23:38Дуже хороша тема. Дякую. Може, буде за нагоду вийти з творчого застою :-)
- Програма Сьомої Загальної зустрічі Фантлаба (Київ - ЛЬВІВ)
2014-05-14 21:56:51Чи планується аудіозапис заходів? Цікаво було б послухати :-)
- Сповідь ядерного попелу
2014-04-30 21:37:14Можна мені, будь ласка, "Улісса" на пошту [email protected] Дякую за проведену роботу :-)
- Дванадцятий конкурс завершено!
2014-03-19 22:45:47Оце так оперативність! Дякую!
- Дванадцятий конкурс завершено!
2014-03-19 22:38:06А яка є інформація стосовно того, хто буде майстер на майстер-класі?
- Сім’я v1.1
2014-03-19 10:41:44Вибачте, авторе, я Вас не ігнорую - як раз крутилася у фіналі... А тут вирішила проглянути усе, де наслідила :-) Можете написати мені на пошту [email protected] або у скайп estellaofhope, поспілкуємося :-) Я не те щоб великий майстр, так, прогулятися вийшов, просто, сумуючи з того, що до мого оповідання довгий час не було жодного коментаря, відписувалася усім, кого прочитала. Буду рада, якщо мої зауваження будуть Вам корисні.
- Краплина райдуги
2014-03-19 10:28:12Взагалі, вона зраджує у під`їзді, ГГ ж засікав час між тим, як кар приїхав і тим, коли Ріта зайшла додому.
От дикі люди, вже й зрадити культурно не можуть :lol: Це не зовсім зрозуміло, адже невідомо, скільки треба часу, щоб дістатися від входу до квартири за нормальних умов. Адже герой використовує збільшення, щоб роздивитися кар біля під`їзду - хто зна, на якій височині він живе... :-)
- Дванадцятий конкурс завершено!
2014-03-18 22:39:18Всі троє переможців відмовилися? Ото дивина :roll:
А ще дивина, що поперед мене опинилися саме ті п'ять оповідань, за які я голосувала, хіба що трохи в іншій послідовності. От що значить добре налаштуватися на місцеву атмосферу! ;-P
- Вотчина богині
2014-03-18 22:25:47Вітаю з перемогою, авторе! Ви були у мене в трійці лідерів від самого початку. Приємно бачити Вас в топі :-)
- Справжнє обличчя
2014-03-15 18:25:38Вітаю, авторе!
Оповідання чимось нагадало твори Дяченків. Хороша атмосферність, характер Олени зображений добре.
Текст трохи нерівний, деякі мовні огріхи вже вказували вище. Однозначно варто виправити-вирівняти, щоб враження не псувати.
Дехто з коментаторів, здається, намагається підкорити психіку логіці. Як на мене, давнього прибічника теорії архетипів Юнга, все, що відбувалося уві сні, було закономірним. І зв'язок цих снів із смертями - також.
Оповідання сподобалося. Дякую, авторе, та бажаю успіхів!
- Краплина райдуги
2014-03-15 15:14:12Доброго дня, авторе!
В мене головна претензія до початку. Дівчина з'язвляється раптово, так само раптово зникає, не встигнувши викликати в читача будь-яких почуттів. Крім того, ця жінка напивається та зраджує свого хлопця (чи хто він їй там) в день їхньої роковини, а потім навіть не вдягає білизни під міні-сукню, подорожуючи містом, тому будь-які позитивні почуття в її бік незрозумілі. Отже, всі подальші страждання герою, які власне й призводять до наступних подій, виглядають неприродніми. На мій погляд, зав'язку треба переробити.
В іншому оповідання сподобалося. Хороша реалізація старої теми про те, як людина відкриває неочікуваний бік власної реальності. Хороший текст.
До речі, алюзій на "Матрицю", як не дивно, в мене не було - скоріше натяк на не таке вже й далеке потенційне майбутнє нашого світу. Чи я не права, що це відбувається на Землі?
Успіхів, авторе!
- Гараліозіс
2014-03-15 13:59:09Дорого дня, авторе!
Перше й найбільше зауваження до головного героя. Він у Вас, здається, хворіє на "надто-крутість". Наприклад
Віст мав те, що відрізняло його від інших – феноменальну пам’ять. Тому він був єдиним, хто знав коди всіх порталів, що знаходилися на планеті і, тоді, як решта користувалася товстенними довідниками, Віст робив розрахунки швидко та з гумором.
Не вірю. Феноменальна пам'ять - властивіть рідка, але не настільки. Що заважало цій потужній, престижній компанії, яка обслуговує портали по всій планеті (!) спеціально відшукувати та вербувати таких людей? Хоч сотню з усієї планети мали назбирати.
Крім того, він - єдиний, хто подорожує до іншої планети, чим порушує роботу цілком стабільної планетарної транспортної системи, встановлює свідомий контакт з неземною цивілізацією... Чи не занадто для однієї людини? До того ж, він все це сприймає як належне, навіть без подиву, який належало б викликати подіям, що значно розширюють уявлення про можливості людства. Типовий Обраний. Раджу читати Моема - це не фантастика, але у зображенні персонажів цьому письменнику, вважаю, немає рівних. Його герої ніколи не страждають на небезпечну хворобу "надто-крутості", але й ніколи не постає питання, чому автор розповідає саме про цю людину, чим вона цікава.
Також є кілька нелогічностей, наприклад
Так Віст дізнався, що у кожної стежки є Межа.
Один випадок - замало для такого категоричного висновку, який проте подається автором, як істинний - Віст саме "дізнався", а не "подумав", "припустив", "вирішив".
Або
Серед різноманітних глобальних проблем людства – екологічних катастроф, перенаселення, забруднення повітря, локальних війн та відключення інтернету за несплату,
Розумію, що для сучасної людини відключення інтернету - майже кінець життя, але вважаю недоречним ставити це врівень з екологічними катастрофами та локальними війнами. На мою думку, під час війни (якщо вона не інформаційна :-)) людей не хвилює відсутність інтернету.
Попри це, вважаю, що потенціал в оповіданні присутній і варто його допрацювати.
Успіхів Вам!
- Де неба є блакить
2014-03-15 01:25:33Ще одне забула, здивувало оце
найвсесильнішим
Всесильний - "Який має необмежену владу, силу" (http://sum.in.ua/s/vsesyljnyj) Найвищий ступінь порівняння зайвий, ця сила і так необмежена :-)
- Давня легенда
2014-03-15 00:45:44Було сильне враження, що твір просякнутий по-християнськи дидактичною атмосферою, тому дуже здивував герой, що одружився з власною двоюрідною племінницею. Його сумніви викликало лише те, що вона значно молодша за нього, а не те, що вона його досить близька родичка. Виправте мене, якщо помиляюся, але ж в християнстві таке не схвалюється? Взагалі психологія персонажів більше нагадує християн-європейців, аніж індіанців Південної Америки, як на мене. Не дуже зрозуміла моральна орієнтація твору, не має цілісності сприйняття.
- Де неба є блакить
2014-03-15 00:25:36Доброго дня, авторе!
Початок оповідання трохи заплутаний. Розповідь "від другої особи" - оригінальний прийом, але НМД недоречний. В укр.мові така конструкція передає загальну тенденцію або відому істину, як наприклад в прислів'ях. Тут же описується цілком конкретний випадок. Тому мені було як "неправда, ніколи зі мною такого не траплялося!" :-)
«Тебе вже похопилися», — сказав я Альці
Якщо Алька - то хлопець, то в давальному відмінку буде Алькові, наскільки я пам'ятаю.
Про капсули з тексту було зрозуміло (хоч не одразу), про створення-відкриття світів - також.
В цілому оповідання сподобалося. Не сказала б, що це НФ, скоріше - феєрія. А дехто з шановних коментаторів, мабуть, просто не любить казки. Твори Крапівіна полюбляю, якщо Ви писали "в дусі", вважаю, вдалося добре.
Дякую та успіхів Вам!
- Дорога до гуманізму
2014-03-14 23:49:29І такого штибу п’ять сторінок зауважень. То зайва кома, то кома відсутня. То неправильне відмінювання, то запозичення з іншої – ворожої мови.
Дуже нагадує деякі оповідання з конкурсу :lol: (про всяк випадок зазначу, що я не прибічник концепції "ворожих" мов, я іноземні мови люблю та вивчаю). Хоча у Вас, здається, все досить пристойно.
Зокрема, дію отрути на собі не вивчають. І зброю також не випробовують тільки на інших. Хоча, мабуть, варто було б винахідникам цих речей не відхилятися від неписаних законів. Тоді, стовідсотково, менше отрут та зброї було б винайдено.
Оце сподобалося. Хоча у другому реченні "не", здається, зайве. І ще сподобалося про руйнівні книжки.
Взагалі, досить хороше оповідання, але на мій смак, сатира надто "товста".
Успіхів!