Творець овець
Дата реєстрації: 2021-04-26 14:52:16
Нік: Творець овець
Коментарів: 20
Комментарии
- Загибель богів
2021-05-11 11:10:34Коли буде майстер-клас і як взяти участь? Дуже хочеться послухати....
- Загибель богів
2021-05-10 17:58:45А я оцінив "Ця змучена й скривавлена держава" вище за "Ворог героя". Темна казка темною казкою, а от нуар про тоталітарну Україну це, на мою думку, більш високий рівень.
- Загибель богів
2021-05-09 22:50:06Завжди хочеться більше, але цього разу я радий, що взагалі потрапив у фінал. дві минулі спроби провалювалися, а тут нарешті поступ))
- Загибель богів
2021-05-09 20:59:46І зараз хтось вривається і такий: "А Ви ще приймаєте оповідання"? :lol::lol::lol:
- Загибель богів
2021-05-09 17:19:51Вже всі проголосували?)) У фіналі цього разу дійсно багато реально хороших творів, хоч і без парочки таких собі не обійшлося.
- Ворог героя
2021-05-09 16:51:13Стиль дійсно хороший і навіть розбивка непогана. У персонажів є свій голос і це плюс. Атмосфера також присутня. Твір продумний і має пасхалки щодо суті речей до їх відкритя. Хороша робота.
- Біла смерть
2021-05-09 15:06:32Тиць
Дуже дякую за комент і увагу, хоч твір вже вилетів))))
Тут швидше було так:
1. Вони слідкували за нами.
2. Вони раніше нас зафіксували появу хвороби.
3. Вони заразилися, досліджуючи перші зразки.
4. Вони прийняли рішення розпочати вакцтнацію.
5. По завершенню вони дозволили людям вийти, щоб ті поширювали імунітет.
Просто ці аспекти у творі висвітити не вдалося. Я не знав як Назар з Амакою можуть про це дізнатися і це могло зруйнувати твіст.
- Атракціон мрій
2021-05-09 14:57:48Вдумливий читач починає з того, що намагається зрозуміти значення імені головного героя. Ну типу, як Нео з Матриці. Тео - це перша половина мого реального імені. І з грецької мови - це типу, як бог.
:bug::bug::bug:Господи, це набільш ЧСВешно-мерісьюшна річ, яку я чув:bug::bug::bug:
...уявіть постапокаліптичне місто, де в силу відсутності ресурсів, харчуються кров'ю
Не вийде. ККД перетравлення крові низенький. Переливати теж не варіант, адже поживних речовин в ній мало, вони вшидко витрачаються і мають першопочатково звідкись узятися. Навіть канібалізм це не нескінченне джерело їжі, а можливість протягнути трішки довше, бо населення і енергія швидко скорочується. Говорючи мовою економіки – харчуватися кров’ю нерентабельно для соціуму. Постійно будеш в мінусі.
+ не треба всім пояснювати свій твір та розповідати, яким має бути читач. Треба написати так, щоб більшість читачів самі задумалися над цими питаннями, або інтуїтивно їх зрозуміли. Цей текст з таким не впорався.
Бажання вигадати щось нове та не писати дурню похвальне і я б сказав дуже необхідне у сучасності, але будьте обережні та не перевантажуйте ідеями-символами твір, оскільки він буде логічним та зрозумілим виключно для очей автора. Цікаві пасхалки-думалки можна і треба лишати, але це не основа твору, а післясмак цікавої історії.
- Дорослішання в Червоному Домі
2021-05-09 14:15:05Дорослішання в Червоному Домі
Дідько, а я вже подумав, що це буде горор історія про якийсь культ в притулку, по типу «Сайлент хіл». Це зіграло зі мною невдалий жарт, як з читачем. Чекав хардкор, відчай та філософію, а знайшов лайтову містику та магію...
Почався сильний дощ, і я, заспокоївши малу, вийшов зустріти маму, яка не мала зонтика.
Почався сильний дощ, і я пішов отримувати по жопі, за те, що лишив малу дитину одну дома...
Вибач, мам. Олімпіада скоро, сама розумієш. Трохи захопився завданнями.
О Боже, пацан – геній! Які труси він одягнув для «Красномовність +99999999»? Мав отримати по жопі, а його ще й похвалять…
Перша розмова з богинею класна. Слово «попустися» вона напевне від старшої почула))) Візуалізуються дві фігури та їх дії добре.
Дому, який, попри все, так і не зажив поганої слави
Напевно найбільша моя притензія до твору. Назва ніяк не корелюється з подіями, а сам дім не грає в них жодної ролі, хоч його постійно згадують. Спершу думав, що у сім’ї була астма через якісь домішки у глині, але ні. Дім у сюжеті просто, щоб бути.
- Бану
2021-05-09 13:21:36Ідея-мотивація у фіналі крута, але все, що їй передує, включно з створенням інтриги реалізовані "нижче середнього":
1. Речення аж надто нагромаджені. Навчіться ставити крапки!!!
2. "Завмерлу вічність болю розітнули кроки." -Гіперзабарвлена дурня.
3. «Тобі має бути відомо, але читачам я повторю…»
4.
Ну, почнемо з того, що ніхто раніше не здогадався сам навмисно і беззбройно здатися на милість племені, яке пролило стільки крові.
А закінчимо тим, що завжди є сцикун, який в перших же зіткненнях здасться навіть невідомому чи кривавому ворогові й обіцятиме все на світі за життя. В реальності від цього Батурин і 300 спартанців полягли, а у фантастиці бувало ще крутіше...
Згадайте Сарена, який здався машинам, що раз в пару сотень мільйонів років вирізали всі розвинені раси галактики і проводили над ними звірські експерименти.
Згадайте юнітологів із дед спейс, релігія котрих боролась за добровільне перетворення людей на "майбутнє еволюції" - ксеноморфів.
Коли тебе заженуть в глухий кут, більшість точно буде кричати: "Будь-ласка, не вбивайте, я стільки всього можу, я вам знадоблюся"...
Фінал класний, але "сюжетна броня", невдало вибудована інтрига, перевантажені речення, збитий ритм та інші кострубатості "дороги" повністю знецінили її кінець, бо зруйнували бажання дійти до нього. Довелось змушувати себе дочитувати, що дивно для такого малого твору
- П'ять прозрінь гобліна Грума
2021-05-06 17:06:59Світогляд гобліна передали добре і за вибір «точки зору» плюсик. Реально цікаво й не погано з самого старту.
«…навів на гобліна й випустив болт прямо йому в обличчя…» - Гей, не можна вбивати неворожих НПС у ММО! Особливо торгашів!
— Знаєш, тупоголовий ти гобліне, — запитав герой, — яка найбільша вада цього світу?
- Відсутність стражі у магазинах?)))
Розбивка використана добре, а тому читати легко. Все цікаво і візуалізується добре. У «реальність персонажів у межах свого світу» віриш.
Назвати закриття серверів, або відтік аудиторії «Темними віками», коли всі нпс сумують це дуже класно. Сам час від часу думаю про таке, граючи у старі ігри. Поки таку ідею бачив лише у дарксоулс. (Справжня смерть це не смерть персонажа, а момент в який ти втрачаєш вогонь йти до фіналу в цьому світі). За неї, але з іншого боку барикад ЖИРНИЙ плюсик.
Самі прозріння і вивчення персонажем гри свого світу під впливом багованої наркоти з подальшим перетворенням його на фактичне божество теж дуже класні.
Момент з муками Каміли сильний. Не думав, що співпереживатиму НПС)))
«Якийсь час нічого не відбувалося. Грум навіть подумав, що на героїв трилисник не діє. Але після довгої миті герой упав на землю. Одне за одним з-під його броні почали вилазити щупальця, хаотично розмахуючи довкола. У героя вже не було ні рук, ні ніг, тільки нескінченні тентаклі.» - Вау, оце круто… і страшно))
«Оце так віверти» мені сподобалися. Однозначний топчик!
Однак трохи покритикую – кінцівка справді форсована. Перша частина це поступове вивчення «нових горизонтів» а кінцівка де гоблін дізнається щось, від чого йому найбільше мало зірвати дах, щось найбільш епічне та незвідане, подається дуже швидко наче постфактум.
- Вони не заслужили такого блага
2021-05-06 15:54:07Знову село, знову мавки, знову журба і важка доля. Задовбали вже їх комбінаціями. Гірше тільки московські попаданці у двадцяте століття…
Ідея з жертвоприношенням заради врожаю не нова. В реальності це було мейнстрімом ще до вікінгів і єгиптян, а в літературі вже давно існує безліч хорорів й казок на цю тему. Навіть саус парк робив про це серію. Там популярних дівчат спершу розбещували, а потім доводили до самогубства заради врожаю кукурудзи.
Якщо хтось скаже, наче це «український погляд», «переосмеслення в нашому антуражі й з нашими міфами», то ні.
«Українськість» в творі не працює, бо замініть мавку на будь-яку дівчину й сюжет втратить аж нічого, окрім кліше на рівні стереотипу про українську літературу. До «переосмислення» навіть потуг нема. Обізвали персонажа мавкою «бо так треба» й навіть не згадали про те, що відрізняє мавку від звичайних дівчат (Оголені органи на спині, лоскотання до смерті, пиття життєвих сил з грудей, здатність розповісти будь-яку таємницю…).
Ба більше! Описаний персонаж це зовсім не мавка. Мавки це завжди молоді істоти й не завжди дівчата (про «Нявкунів» теж є немало згадок у різних джерелах). Ніяких бабусь і сімей серед них бути не може апріорі, бо мавками не народжуються, а стають. Вони - нечисть, на яку перетворюються в наслідок смерті за однією з таких умов: втопитися, померти нехрещеним, бути вкраденою чортами дитиною, бути проклятою батьками дитиною. Навіть, якщо розглядати їх через концепцію мавок-духів, то все одно сім'я, розмноження й старіння туди не клеїться. Це прямо суперечить сутності образу цієї міфічної істоти.
Подача також не сподобалася. Увесь твір розповідається. Минуле розповідається автором, теперішнє розповідається автором, майбутнє розповідається автором… Тут взагалі є щось, що не розповідається, а хоч якось відбувається? Співпереживати такому дуже складно.
«І вони ще насмілилися створити у селі якісь закони! Одного разу Куна, принишкнувши на верхівці високої груші-дички за будинком старости, дивилася на місцеве судилище. Якась жінка народила дитя і, вирішивши, що не прогодує своє п'яте маля, втопила його у копанці. Коли люди дізналися про це, вони люто накинулися на неї, назвавши цей вчинок “злочином”, і ганьбили селянку найгіршими словами, закидали гнилою цибулею, а жінки — так ті взагалі мало очі не видряпали. І це — за вбивство малої істоти, яка ще не встигла принести для громади анінайменшої користі!» - незвичайний, однак правдоподібний погляд. Єдиний реально хороший, унікальний та цікавий фрагмент у творі. За нього плюсик.
- Загибель богів
2021-05-06 14:32:28*підходить до інопланетянки. Кокетливо похитується від сп'яніння*
Привіт! Мене звуть Презік. Тьфу! Тобто Перзістент. А тебе?Лисий вусач обернувся. Його ніздрі розширилися так сильно, що могли вмістити двох биків. Вставши з маленького стільчика, кримезна туша накрила нахабу своєю тінню і напружила м'язи до розриву тільняшки. Оголений торс прикрашали десятки татуювань черепів, корабельних якорів та полум'яних сердець.
- А я Морячок,- вимовила "інопленетянка", посміхнушись своїми золотими зубами,- І я так би мовити "активчик"...
- Загибель богів
2021-05-05 17:24:00Persistent
Двері генделику вибило сильним удором. До зали зайшов робот і схопив жінку, що танцювала на столі з графином вина.
- Пішли тьотю, Вам вже досить. Звиняйте за неї, потім генделик полагоджу - кинувши бармену монетку, попрощалася залізяка.
- Жертва
2021-05-05 11:44:11Але погодьтеся, якщо герой у хапливій бесіді скаже "На Тойота Ленд Крузер 2020 року випуску", це може прозвучати якось сухо і штучно.
Блискаючи очима, одразу затараторив, немов хвилювався, що не слухатиму:
- Університетські професори, носять швейцарські годинники, їздять на Ленд Крузері останнього року випуску, платять стільки, що і діткам на універ стане. Подумай, це реальний шанс. Ти ж мудра жінка. Як не для себе, то хоч про малих згадай...
Я це так бачу))
- Загибель богів
2021-05-04 21:55:42Народ, я тут глянув минулі конкурси і знаєте що? "Зворотній бік" та "Загибель богів" це перші випадки з 2014 року творів було більше ніж на 3 групи (ЗБ і ЗБ по 4 групи, "Ці таємничи супутники" - 5 груп, а всі між ними всього 1-2 групи.) Письменництво в Україні на підйомі. Нова українська графохвиля!)))
- Загибель богів
2021-05-04 12:11:44Альона Сіліна
Був
Блін, а які твори розбирали? Коли і де можна буде глянути? Як будуть про цей мк попереджати? Не хочу знову пропустити...
- Загибель богів
2021-05-03 20:25:17Я проголосував!))) Досі чекаю свій значок (і за минулий конкурс теж, ахаха). Доречі, питання до організаторів. На питання про майстерклас 3 варіанти відповіді й два з них однакові: "Так, в онлайн форматі". Я і не в онлайн можу. Навіщо два варіанти з онлайн і один "не буду взагалі"?
- Світлі почуття
2021-05-03 20:18:12Діалоги класні. Відчувається характер персонажів і деяких аж вбити хочеться, тому однозначний +. Але вам ще багато роботи треба над рештою аспектів, про які писали інші коментатори.
Також хвалю розбивку.
- Повернення з безодні
2021-05-03 19:56:39«Якщо коротко, наш інститут розробив алгоритм, що може зрозуміти будь-яку мову.
— Навіть котів?
— Навіть зір. Навіть каменів.» - Що за дурня? Не всы спылкуються словами. Бджоли – танцями. Є концепти у фантастиці, де істоти спілкуються світлом, запахом… Алгоритм може сказати спілкуються вони чи ні, але з нуля невідому мову він не зрозуміє правильно. Надто мало вхідних данних і суб’єктивних здогадок навіть для нейромереж.
Стиль також не зайшов: «що перевищують швидкість світла… Зараз вип’ю води… Вибачаюся… Так от, ці об’єкти» - От хто так говорить? Чому б не кому з тире і написати, що він закашлявся і випив води. Та й навіщо це?
Ідея з переселенням невідомої свідомості та трахання з ним цікава, але решту тексту не витягує. Все якось форсовано і те ж пробудження й вивчення «Бога» є дуже цікавим моментом, але подано нецікаво.