Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. Спочатку текст видався примітивним, але сама незчулась, як захопилась. Написано легко і цікаво. Трохи пошкодувала, що так мало приділили уваги самій планеті - справді, чому б їй одній і не плодити розумне життя на весь Всесвіт? smile

 2. По-перше, ані пурхати, ані літати, ані бодай махати крилами він не міг, бо був, як і вся раса завродинів, ящером і нащадком ящерів.

  Вже одна ця фраза вказує, що оповідання не відноситься до категорії твердої НФ: всі нинішні птахи - нащадки динозаврів, і багато з них непогано літають. Можна згадати й літаючих ящерів з далекого минулого завродинів. Втім, вони й народження з яйця вважають легендою. Так що, можливо, ГГ забули, ким були в реалі. Мозкові паразити-мікроорганізми, що керують тілом, теж викликають підозру у дистанційності твору від твердої НФ (не забуваємо, що мова йде не про абсолютно чужу расу, а про вихідців з матінки-Землі).

  Написано гарно, відчувається гумор, але сюжет про те, як одна раса переросла у розвитку іншу й допомагає їй вижити - далеко не новий. Якщо потрапить у підсудну мені групу, все залежатиме від "сусудів", бо бачив на цьому конкурсі оповідання, які вразили більше.

  Авторові - успіхів!

 3. Дякую за відгуки.

  Те, що птахи - нащадки динозаврів я пам'ятав, а от про всяких рамфоринхів я справді епічно забув )

  Втім, за планом завродини походять від яких-небудь нелітаючих хижих тероподів (насправді, я просто сказав собі "тиранозаври" і почав писати smile) Мабуть, на це мало вказівок у тексті.

 4. 2013-10-01 в 21:21:22 | Зіркохід

  Непогано. Стиль трохи схожий на Шеклі. Новизни направду бракує, але читати цікаво.

 5. 2013-10-08 в 23:07:36 | автор іншого тексту про ящірок

  Сподобалось. Виконано гарно, легко та захоплююче читається. Ось тільки раси космічного життя в оповіданні недостатньо розкриті, їм бракує додаткового описання, недостатньо взаємодії, якихось відмінних рис чи чогось іншого. Мені вони здалися неправдоподібними й пустими на відміну від досконало продуманої раси ящірок. Хоча, це саме через те, що розповідь в більшості йде від гг Рутгера. Розумію, в оповіданні їхня роль другорядна, але думаю, що їх детальне пророблення змогло б додати чималий плюс. Гарно було б зробити акцент саме на розкритті космічних рас.

  До того ж ваш текст також про ящірок, і майже в прямому сенсіgrin

 6. Скажіть все, що думаєте. Все, на що воно, по-вашому, заслуговує )
  P.S. Набирав у полі коментаря "Ваше ім'я" FQ, стояла українська розкладка і вийшло АЙ. Я так розумію, це провісник того, що буде боляче )

  Ну, почнемо ворушитись... придиратись буду і до дрібниць, але постараюсь конструктивно. Звісно, усе сказане - моя особиста думка, не більше.

  Почну по порядку: на одному із перших конкурсів мене ґанили за використання курсивів. Тоді я відбивався, проте зараз схильний погодитись - в переважній більшості випадків курсив ускладнює сприйняття тексту і є своєрідною милицею - підкреслює те, що краще було б підкреслити засобами тексту.

  Далі. Повтори. Підсвітіь у ворді частоту використання слів. Ой, леле! ті самі "завродини" зустрічаються по десятку раз на сторінку, з них 5 - в першому абзаці. Шукайте синоніми, бо в очах мерехтить.

  Початок. Введення досить довге. Загалом це не проблема, але дія заміняється розповіддю про неї. Як результат - доводиться читати цілу сторінку описів, це скучно. Краще подати цю всю інформацію заднім фоном... ну наприклад отой "завродин" грається у віртуальну гру де таки має крила, а потім виходить із неї... Якщо так зробити - варто не забути вплести цю гру в сюжет, не робити її "відрізаним шматком", бо заміняєте шило на мило.

  Далі посадка - і знову описи. Причому сюжетно неважливі. А мало б уже йти до першої кульмінації. Взагалі оповідання варто робити "по синусоїді" - героя, якому читач співчуває кидати по черзі то в рай то в пекло. Від надії - до безнадії і навпаки. Тому краще замінити описи ситуації на описи сподівань від контакту та очікувань - і розчарувань. А ще краще це показувати через дію.

  Мозкові паразити - моветон і давно. Це погана (або в кращому разі гумористична) фантастика. Серйозно це сприйняти важко, а гумору у творі немає, тому краще замінити.

  Далі... шериф, кобура... дикий захід. Так і уявляється запилена дорога, напружені руки... е? і де це грає? Навіщо це? Якщо конкретної мети немає (а я її не побачив) - прибрати.

  Далі. Інші раси просять вислати військові кораблі, бо самі не мають... вибачте, а звідки у них саме поняття "військового корабля"? Із опису у них би такого не мало б бути. А якщо є поняття, то й зробити зброю можна.

  До речі, украй цікавий момент - співчуття проявила найбільш мілітаризована раса. Це варто підкреслити, зробити рел'єфнішим.

  Бракує індивідуальності чужопланетянам - зовнішня відмінність є, а мовлення людське й однакове. Варто урізноманітнити і "очуждити"

  Рутгер задумався. – Стривай, цируси – це хмаринки чи каменюки? Розкажи мені ще раз

  отже, той, хто летить контактувати не знає із ким це робитиме? фігня. Це ((і подальше пояснення) пояснення для читача, не для ругера і це дуже кидається в очі. Переробити.

  Друга половина твору краща - але там вирішуються моральні проблеми а їм, ІМХО приділено замало місця. Оті "мирні" раси ось так, нанєфік вирішують знищити розумний вид. До речі, які у них критерії розумності? як вони встановили, що вид розумний? може насправді розумні не люди, а глисти у них wink

  Навіювання домок курсивом (повторюся) поганий прийом, ви втратили можливість змалювати як слова неначе відлуння між скель появляються в голові, той спершу не розуміє, трусить бошкою а потім до нього доходить, що із ним так спілкуються.

  Ну і кінцівка - вона розтягнута і невиразна. Приклад виразної кінцівки подивіться у творі "дім за правилами" - коли останнє речення міняє ставлення читача. Або якусь чітку мораль - головне коротку.

  Гм... ну, десь так.

  Резюме - ідея в творі є, і перспективна (хоч новизна її під запитанням, але пождати можна гарно). Але з технічного боку варто переписати повністю. (втім, краще не переписувати, а відшукати прийнятні для себе поради і врахувати їх у наступному творі).

  Успіхів!

 7. Мій розбір, безперечно, неповний і заангажований, украй раджу приїхати на майстер-клас . Краще, звісно, щоб саме цей твір розібрали, проте тут уже як поталанить.

 8. Далі... шериф, кобура... дикий захід. Так і уявляється запилена дорога, напружені руки... е? і де це грає? Навіщо це? Якщо конкретної мети немає (а я її не побачив) - прибрати

  Мені так і хотілося, щоб ця раса була схожа на жителів Дикого заходу: десь простуватих, десь агресивно-мілітаризованих, таких, у кого вихопити зброю - рефлекс, але при цьому відвертих і щирих.

  Мій розбір, безперечно, неповний і заангажований, украй раджу приїхати на майстер-клас . Краще, звісно, щоб саме цей твір розібрали, проте тут уже як поталанить.

  На жаль, приїхати не зможу, але за всі зауваження дуже дякую.

 9. 2013-10-10 в 11:49:45 | Тракторбек
  Мозкові паразити - моветон і давно. Це погана (або в кращому разі гумористична) фантастика. Серйозно це сприйняти важко, а гумору у творі немає, тому краще замінити.
  А як на мене гумор є. Ящірки-солдафони цілком комедійні персонажі, багатослівні мозкові паразити теж.

  І просто жарти є, наприклад ота розстібнута на знак мирних намірів кобура.

 10. А як на мене гумор є. Ящірки-солдафони цілком комедійні персонажі, багатослівні мозкові паразити теж.

  тоді гумор підкреслити. До речі, у мене із почуттям гумору не все добре, тому, авторе. врахуйте цей момент - якщо інші гумор бачать (і він задумувався) то мабуть він таки є.

 11. тоді гумор підкреслити. До речі, у мене із почуттям гумору не все добре, тому, авторе. врахуйте цей момент - якщо інші гумор бачать (і він задумувався) то мабуть він таки є.

  Задумувався )

  Але справа в тому, що почуття гумору (та і просто сприйняття інформації) у всіх різне, тому нічого дивного тут немає.

  Підкреслити, мабуть, не завадило б. Втім, тут це стосується не лише гумору: наприклад, обидва бета-рідери не звернули увагу на мої натяки на те, коли відбувається дія і на те, що прибульці каталізували на Землі Відродження.

  Ще цікаво, що майже усі зауважили, що ідея неоригінальна. Я з цим погоджувався, але про себе думав, що не така вона вже і затаскана. А через два дні після того, як я відправив оповідання, я почав читати першу частину "Космічної одіссеї" Кларка. І що б ви думали (увага, спойлер!) - там камені (!) допомогають людиномавпам плейстоцену стати на шлях розвитку shock. Отакий збіг. Погодився остаточно.

 12. ідея неоригінальна

  В одному з випусків журналу "Наука і суспільство" я бачив фельєтон про автора шахової задачі, котрий довго і нудно перелопачує усі задачники, підручники, шахові журнали і газети в пошуках задачі, ідентичної своїй. Витративши на це півжиття, він зрештою публікує своє творіння і одразу отримує гнівний лист зі звинуваченнями у плагіаті.

  Автор листа - зелений чоловічок з Альфи Центавра.

  Я згадую цей фельєтон кожного разу, коли хтось когось звинувачує у неоригінальності ідеї. Як не вигадуй, та за теорією великих чисел, твоя ідея все одно десь вже та й використовувалася. Тому розслабтеся і не майтеся дурнею. Справді.

 13. 2013-10-10 в 13:13:09 | Тракторбек

  Ідея, що наш розвиток підштовхнули, дійсно не нова.

  А от ідея, що планета породжує цивілізації конвеєрним способом, все ж досить цікава. Не надто нова, про долюдські цивілізації Землі теж уже було, але обіграно з нового боку. Цивілізацій аж чотири, коли не більше, вони між собою взаємодіють, вирішують долю людства, тут ми бачимо, якими жорстокими можуть бути мирні ідеалісти, а якими гуманними природжені воїни, проблеми коммунікації, проблеми вибору. Тут ідеї непогано скопмільовані. Ну і потрапляння у тему конкурсу є, на відміну від.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)