4-8 жовтня у Львові відбудеться ювілейний 30-й літературний фестиваль та книжковий ярмарок. BookForum відбудеться у змішаному форматі: наживо та онлайн. Україномовну трансляцію заходів можна буде переглянути на сайті bookforum.ua.
Ми переглянули програму подій та зробили добірку того, що може бути найцікавішим для любителів фантастики та авторів-початківців.
6 ЖОВТНЯ
11:00 - 12:00
Учасники : Володимир Арєнєв, Джонатан Страуд /онлайн/
Локація : Порохова вежа (3 поверх)
Цього року виповнюється 10 років з часу виходу Lockwood & Co. Знайомтесь: Джонатан Страуд, автор культового тексту. Модератор розмови – український письменник-фантаст Володимир Арєнєв.
15:00 - 15:45
Учасники : Анастасія Нікуліна, Дара Корній
Локація : Львівська обласна бі́бліотека для́ ю́нацтва ім. Романа І́ваничука
Читайликів, що обожнюють пригоди, міфологію і дива, книголюбів, що потребують казкової атмосфери з акцентом на українське, запрошуємо на зустріч із Дарою Корній. Про мудрих драконів і магічні артефакти дізнаємося на події з авторкою.
16:00 - 16:45
Учасники : Артем Скорина, Пилип Білянський, Олексій Вишник, Олена Кузьміна
Локація : Книгарня Є
У дискусії письменники з різних регіонів України (Олена Кузьміна, Олексій Вишник та Пилип Білянський) обговорять як краще вписати в сюжет справжнє або вигадане місто.
16:00 - 17:00
Учасники : Світлана Тараторіна, Дарія Піскозуб
Локація : Льві́вська о́бласна бі́бліотека для́ дітей (зал для більших)
Дискусія про те, як працювати з давно відомими сюжетами
18:00 - 18:45
Локація : Льві́вська о́бласна бі́бліотека для́ дітей (зал для більших)
Цьогоріч ми святкуємо 20 років з дня виходу друком першої книги серії «WARRIORS».
Ми разом відсвяткуємо ювілей "Котів-вояків", у запеклій боротьбі під час інтерактивної вікторини виявимо знання улюбленої серії, а переможці отримають подарунки.
2023 18:00 - 19:00
Учасники : Володимир Бєглов, Рустем Халілов
Локація : America House Lviv
Перша книга – завжди виклик для автора. Як бажанням писати перемогти страх невдачі? Коли варто ставити крапку? Чи може "відпускання книги" у світ бути складнішим за процес писання? Розкаже автор роману на 650 сторінок Рустем Халіл.
18:00 - 21:00
Учасники : Оксамитка Блажевська, Василь Добрянський, Вероніка Мосевич, Ольга Саліпа, Наталія Гурницька, Віоліна Ситнік, Любов Відута, Тетяна Белімова, Дара Корній, Петро Лущик, Ксеня Циганчук, Ніка Нікалео, Анастасія Нікуліна, Олена Кузьміна, Софія Філоненко, Наталія Дурунда, Ірина Власенко, Василь Тибель
Локація : Артцентр «Дзиґа»
Презентація новинок переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», оголошення нових переможців і вручення дипломів.
19:00 - 20:00
Учасник : Світлана Тараторіна
Локація : Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука
Про книгу «Дім солі» та міфологію Криму поспілкуємося зі Світланою Тараторіною. Які історичні факти стали прототипами подій у романі? І як писати про рідні місця, доступ до яких закритий з початку окупації Криму, розповість авторка.
7 ЖОВТНЯ
11:00 - 11:45
Учасники : Богдан Будний, Олег Кіналь, Ігор Дунець
Локація : Книгарня Є
Розмова з директором видавництва «НК-Богдан» та художниками Олегом Кіналем і Ігорем Дунцем.
Поговоримо про особливості ілюстрування й створення обкладинок для книг у жанрах фантастика, фентезі, жахи; складнощі оформлення циклів та серій видань.
13:00 - 13:45
Учасники : Софія Філоненко, Василь Добрянський, Ольга Саліпа, Наталія Гурницька, Вероніка Мосевич, Оксамитка Блажевська, Тетяна Белімова
Локація : РадіоГараж
Круглий стіл присвячено підсумкам нового сезону «Коронації Слова»: яких популярних жанрів потребує сучасний читач, чи доречно писати про війну у форматі масової літератури, як література зцілює рани і травми війни.
13:00 - 13:45
Учасник : Олена Колінько
Локація : Порохова вежа (1 поверх)
Новинка письменниці книга «Глиняний птах».
14:00 - 14:45
Учасники : Олена Кузьміна, Ростислав Семків, Артем Адаменко, Віктор Разживін
Локація : Книгарня Є
Анонс проєкту "Книгарні Є" спрямованого на підтримку української літератури та молодих українських авторів.
15:00 - 15:45
Учасники : Юлія Кубай, Олена Кузьміна
Локація : Книгарня Є
«Пішли писати» — перший український подкаст для письменників-початківців, який ведуть дві письменниці. Мета подкасту — сформувати екологічну спільноту тих, хто пише та відверто ділитися з ними досвідом.
17:00 - 17:45
Учасники : Леся Яцута, Анастасія Нікуліна
Локація : Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука
Як видати свою книгу? А як перевидати і подарувати «друге дихання»? Анастасія Нікуліна з бета-рідеркою Лесею Яцутою поділяться лайфхаками та досвідом. Адже у видавництві Vivat саме готуються оновлені перевидання Анастасії та нові історії.
8 ЖОВТНЯ
12:00 - 12:45
Учасники : Ірина Грабовська, Дарія Піскозуб
Локація : Артцентр «Дзиґа»
Про фентезі, світові тренди і творення світів у домашніх умовах поділяться фантастичні авторки Ірина Грабовська й Дарія Піскозуб. Якими секретами послуговувались зірки жанру, як-от Лі Бардуго чи Голлі Блек? А вони самі? Про це та більше на події.
14:00 - 14:45
Учасник : Оксана Весна
Локація : Артцентр «Дзиґа»
«Ліс на межі» — це подорож до гармонії з собою крізь український міф. Як дати раду з власним гнівом? Як пережити неприйняття і знайти власну стежку в лісі життя, не здичавівши по дорозі? Запрошуємо Вас знайти відповідь у лісі на межі.
15:00 - 15:45
Учасники : Ігор Туржанський, Анатолій Коваленко
Локація : Артцентр «Дзиґа»
Під час заходу буде репрезентовано 1-е видання казок народів Кенії українською; автор-упорядник і перекладач коротко розкаже про ідею книги і роботу над нею. Складнощі не лише сприйняття та перекладу. Буде запропонована дискусія про цінність фольку.
15:30 - 16:30
Учасник : Дара Корній
Локація : Львівська обласна бібліотека для дітей (зал для більших)
Лекція Дари Корній про переосмислення персонажів української демонології в дитячих творах (Пригоди Петруся Лелеченка) і творах янг едалт (Гонихмарники).
20:30 - 21:30
Учасники : Олександр Михед, Арт Шпігельман /онлайн/
Локація : Порохова вежа (3 поверх)
Арт Шпігельман у розмові з Олександром Михедом. Коли графічний роман «Маус: Сповідь уцілілого» отримав спеціальну Пулітцерівську премію в 1992 році за яскраве зображення Голокосту та його наслідків, критики та широка аудиторія визнали, що комікс здатний досліджувати складні естетичні, моральні та культурні теми. Творець «Мауса» Арт Шпігельман (нар. 1948) став найвідомішим альтернативним карикатуристом у світі. Він спілкуватиметься з письменником, куратором мистецьких проєктів та літературознавцем Олександром Михедом.