Сергій Пильтяй вже має в своєму активі два фентезійні томи серії «Чаклун із Княжграда», проте починав він із низки кіберпанкових оповідок, які, в тому числі, брали участь у конкурсах «Зоряної фортеці».
Сьогодні ми представляємо його роман в новелах «Кіберджанк. Неонові історії», що готується до виходу у видаництві «НК Богдан».
Чому кіберпанк, чим для тебе він цікавий?
Жанр кіберпанк є одним з моїх найулюбленіших. Неповторне враження на мене справив роман «Нейромант» за авторства «батька кіберпанку» Вільяма Ґібсона. Похмурий занепалий світ на фоні високих технологій це було щось нове, щось незвичне. Другий автор, який вплинув на мене – це Річард Морган з романом «Видозмінений вуглець». Я сказав би що це новий погляд на класичний кіберпанк.
Кіберпанк був продуктом своєї епохи, коли комп'ютери ставали все меншими, а інтернет - все глобальнішим. Чим кіберпанк може зацікавити зараз?
Мій роман в оповіданнях називається «Кіберджанк. Неонові історії». Власне, «Кіберджанк» – це значить кіберсміття, або кіберстимулятор (в романі є стимулююча речовина, яка називається джанк). З самої назви можна зрозуміти що це фактично ретрокіберпанк, тобто кіберпанк візії 80-початку 90-х. Щось типу фільму «Бігун лезом 2049». Деякі технологій в романі описані як їх описували в класичних кіберпанківських творах. Наприклад, для того, щоб під'єднатися до спеціальної мережі треба мати в голові роз'єм, куди вставляється конектор. Зараз такий спосіб під'єднання можна вважати архаїчним. Хоча в романі є і аналоги сучасних гаджетів по типу мобільних телефонів, безпілотних таксі та дронів. Тобто можна сказати, що «Кіберджанк. Неонові історії» це така собі суміш футуризму і ретрофутуризму.
Як створювалося це видання?
Деякі тексти, що лягли в його основу роману були написані біля 10 років тому. З тими текстами я брав участь в літературному семінарі від ЛіТерра в 2015 році. Завдяки цьому вдалося суттєво покращити їх. Тексти були перероблені і в 2023 році у вигляді роману в оповіданнях були відібрані для друку на конкурсі від «НК Богдан».
Читач побачить класичне втілення гасла кіберпанку «Високі технології, нице життя». Також книга може зацікавити людськими відносинами в суспільстві, яке колись пережило війну. Ну і, звичайно, привабити карколомними пригодами в похмурому технологічному майбутньому.
Сектор ПРОСВІТЛЕННЯ
- Просвітлення
Сектор СИНХРОНІЗАЦІЯ
- Daemon ex Machina
- Птах, що вилітає з полум’я
- Дівчина із зеленим волоссям
- Віртуальна компаньйонка
- Синхронізація