Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. Читати цікаво, та й написано гарно, динамічно так, зі знанням справи. Сюжет... ну не новий він. Про сталкерів і Зону навіть на ЗФ хіба лінивий не писав, а про вампірів - тим паче. Навіть постапокаліптичні вампіри - вже не оригінально (є навіть оповідання, де вони рятують Землю від вторгнення grin).

  Інформація до роздумів wink:

  Поздоровавшись – привітавшись

  не йметься – невидержка, нетерплячка бере, кортить

  дико хотілося – краще - кортіло

  хто зна’ – хтозна

  зоряне склепіння неба – зайве уточнення, просто – зоряне небо

  занурилися у бетонний хаос – заглибилися

  Один кінець дороги… інший – ...другий

  Умови ті ж – ті самі

  чотири піхотних аптечки – піхотні

  електронних годинники – електронні

  З тих пір – відтоді

  з полегшенням – із полегкістю, полегшено

 2. Цікаве оповідання. Гарно написане, читати приємно. От тільки все це вже колись було - і сталкери, і метро, і вампіри.

  Успіхів.

 3. спасибі

  було, не сперечаюсь, але ж хочеться і собі щось таке написати

  приваблива тема

 4. З того, що не назвав Зіркохід:

  Здвигнув плечима - можливо, краще "знизав"?

  Відпихнувши - відштовхнувши.

  Одягнувши рукавички, біолог узяв порожній шприц і набрав з вени тварини трохи крові. Частину капнув на кілька скелець, решту перелив у пробірку і поклав у центрифугу. Поки машина гуділа, він пригостив мене цигаркою, а сам заходився розглядати кров під мікроскопом, швидко записуючи щось в блокнот.

  Типова голлівудська помилка про лабораторний дослід: у краплині крові без попереднього приготування мазка і його фарбування навіть у найкрутіший мікроскоп нічого не побачиш.

  Взагалі, оповідання сподобалося.

  Авторові - успіхів!

 5. 2013-02-04 в 13:22:00 | Бабуся Зима

  Автор зміг на старих як світ вампірах і заюзаних до дір зоні, сталкерах написати хороше оповідання. Показник майстерності, як на мене.

 6. Статус кво
  краще латиною, мабуть

  поради щодо вичитки - надто багато речень починаються із "я" і надто багато "було"

  Вартовий ліниво сховав його за пазуху.
  спробував собі це уявити... "пакунок" сприймається як щось об'ємне, мабуть за пазухою незручно, ні?

  дочитав.

  Як уже казали - основна проблема твору - передбачуваність. Читачт читає (пробачте за тавтологію) і "упізнає". О - "сталкер". О - "Метро 2033". О - "Я-легенда". Сууучнооо.

  І, що цікаво, відчуття необ'єктивне. Читачу здається, що він може передбачити продовження, а це не так. Проте - враження залишається. Що із цим робити - не знаю, чесне слово. Може варто якось збити читача із пантелику, зробити так, щоб він думав про одне - а виходило інше. Не знаю.

  Ну, в принципі, і все. Є ляпи з точки зору НФ, але це не НФ, тому їх не озвучуватиму, сприйму, що вампіри - є, радіація діє як описано ітд

  Втім, порадив би почитати про долю "чорнобильського стада" та "рудого лісу" - і переконатись, що радіоактивне забрудненння вже через півтора-два покоління перестане бути значимим фактором.

  Успіхів, сподіваюсь мій комент пригодиться.

 7. порадив би почитати про долю "чорнобильського стада" та "рудого лісу" - і переконатись, що радіоактивне забрудненння вже через півтора-два покоління перестане бути значимим фактором.

  Чернідаре, проблема досить неоднозначна. Рослини набагато стійкіші проти радіаційного впливу, ніж тварини, а тварини у дикій природі, як правило, не встигають дожити до періоду, коли проявляються наслідки радіаційного забруднення. Людина в цьому плані зазнає більшого ризику. Проте, все це вже не стосується оповідання.

 8. ГУД!

 9. А ось і я - Б-52!

  Конкурс давно закінчився, а переді мною - читати-не перечитати всього і всякого! Щодо цього твору: не відволікалась, допоки автор не виходив за межі трохи не канонічних "сталкера-метро-тощо", потім стало відверто не цікаво. Зовсім вже передбачувана зустріч Його та Її, а далі виліз порепаний життям "рояль" і доводилося продовжувати читати, аби просто дочитати до кінця. Аби всі, до останнього читача, зрозуміли у чому конфлікт, автор додав його пояснення з наочною демонстрацією, що зовсім позбавило твір будь-якої динаміки. Хочеться того чи ні, а ще один ГГ - сталкер Дим знову повинен з'явитися саме тієї миті, коли у ГГ за сюжетом виникає нагальна у ньому потреба, бо цього вимагає закон "рушниці на стіні". Немовби все є для цікавої оповіді: і нещасна любов, і пост-апокаліптичні вампіри, і гнітюча атмосфера, і кров-ненависть-жорстокість-смерть тощо, а органічно все до купи чомусь не зліпилося. По прочитанню твору пам'ять чомусь вперто продукує образ автомобіля "Москвич-2140"...

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)