Повернутися на сторінку

Коментарів: 17

 1. 2013-02-19 в 14:03:33 | Зіркохід

  Загалом враження позитивне. От тільки невизначеніст епохи постійно дезорієнтує читача. Гадаю, варто було б додати більше якихось елементів Постапокаліпсису (якісь грандіозні руїни, рештки механізмів, корисні незрозумілі дрібнички), інтриги б це не зіпсувало, а ясність би внесло.

  Ну і спілкування цивілізаторів із цивілізованими мудрованими термінами викликає хіба що посмішку - будь-яка тверезо мисляча людина підбирала б якомога простіші слова, щоби співрозмовник її зрозумів.

  Технічне:

  Сторонились - бокували від

  ставало некомфортно – не той час і місце, краще незатишно

  зцілювала хвороби – зцілюють людей, лікувала

  великий дар Природи – духів, богів?

  один і той же – один і той самий

  на шкірах – шкурах

  кіксами – куксами

  виска – скроні

 2. і відморозив кінцівки
  канцеляризм. замініть

  взяли під суворий контроль
  знову мова міліцейського протоколу. відстежуйте. цей момент

  після ампутації
  слово вибивається із ряду твору

  (подарунок мамки)
  дужки тут недоречні, без проблем можна переформулювати так, щоб їх позбутись

  я навіть побачила, як спалахнуло бажання у його темних очах.
  в очах? гм wink от тут трішки (дуже-дуже трішки) пікантності не завадило б.

  як же часто крутий окріп обпікав руки, коли я хотіла викупати чоловіка
  я б теж відбивався, якби мене пробували в окропі купати wink

  протезів
  слово - не тутешнє. Замінити

  вчився пересуватись
  знову слова протоколу. дуже, дуже варто працювати над мовою

  Але зараз, якщо ти волієш повернутись у свій курінь, я не буду проти.
  от тут НЕ ВІРЮ! по описаному суспільству це не в його владі, покинувши чоловіка вона зганьбиться. Це не технічна, се серйозна претензія до сюжету.

  мої зорові відчуття стерлись із пам’яті,
  ясно! це - андроїд! а якщо архів підняти? автре, ну ви зрозуміли, знвоу канцеляризм

  Отже, слухай уважно, бо оповідь моя буде довга
  він правий розповідь довга і скучна, тим паче, що все розказане не впливає на сюжет і цілком очевидне. Цей шмат - переробити.

  адже старий світ постійно був довкола вас – руїни міст, мостів,
  якщо це було раніше - я пропустив. А варто було б натякнути, якщо не було.

  Отже. плюси - оптимістичний твір, сюжет чіпає, героям співпереживаєш.

  мінуси - світ показаний довгою нудною розповіддю. Кінцівка затягнута і передбачувана.

  перспективи твору є, але працювати варто.

  успіхів!

 3. Друзі, дякую за читання, бо вже й хандра найшла, що ніхто не коментує.smile

 4. Що ж,авторе, засукайте рукавчити!

  Не охота? Мені теж так буває, але тре!

  Потенціалу багато, тому після, десь п"ятого разу ( перелопачування написаного) вийде цукерка smile

  Успіхів!

 5. Чого ж не охота? Ще й як охота! Засукую!grin

  Якби ви ще детальніше написали, що саме, на Ваш смак, варто правити...

  Коли чесно, оповідання було значно ширше, але, щоб вміститись у 25 тис.зн, довелось коротити, відрубувати абзаци, знебарвлювати емоції, тулити. Ну, це все мої проблеми, каюсь.

 6. Якби ви ще детальніше написали, що саме, на Ваш смак, варто правити...

  А ви послухайтесь Зіркохода, моя думка, до речі, співпадає з його зауваженнями. Різати оповідання завжди тяжко - і того шкода, і того. А потім виявляється, що відпанахав не там де треба.

  Так що не здаватися, і реалізувати потенціал!

  Успіхів.

 7. Дякую, прислухаюсь до усіх побажань!

  Ги, цього разу Зіркохід ще м'яко мене покритикував. Росту, мабуть grin

 8. Я побачив 2 оповідання. Перше — блискуче. Воно розповідає про життя кочівників, звертаючи увагу на устрій їхнього життя, традиції, культуру. Цьому віриш. Героям співпереживаєш. Особливо сподобався початок, коли автор знайомить нас із другорядними героями, тимчасово залишаючи поза увагою основну героїню. Дуже вдало написано. Єдине зауваження до цієї частини слова ампутація, кінцівки і протези. Як вже казали, треба підібрати синоніми, слова вибиваються із загального ритму.

  А потім наче удар по голові і починається друге оповідання. Воно майже повністю складається з великого монологу, у якому справжня кочівниця не зрозуміла б і половини слів. Цю частину, напевно, слід повністю переробляти. Можливо, вона писалась поспіхом напередодні дедлайну.

  Тому бажаю автору успіху і сподіваюсь на вихід оповідання до другого туру. Для мене вона наразі третє в групі (хоча ще 6 не прочитав)

 9. inter1
  , дякую!

  Світ мав бути яскравішим і детальнішим, але мій досвід писати прозу невеликий, тож моменти пояснень, що більше оживлювали оповідку, довелось ампутуватиgrin Зокрема, мені хотілось залишити в мовленні дикунів певні сучасні терміни-анахронізми, щоб показати, що кочівники за кілька століть свого виживання все ж не втратили розуміння слів медитація, ампутація, протез, бо в дикому житті каліцтва зустрічались часто.

  Друга частина писалась не те, щоб поспіхом, але дійсно вийшла нудною. Рукавичка зі слів!grin Грішна, каюсь.

  Спасибі за побажання щодо 2 туру.

  Вам теж удачі!

 10. А от що різонуло мене, то це опис їзди на собаках. По-перше, собак не б'ють лозинами. По-друге, ними не правлять рукою. Собаки розуміють команди господаря, їм просто наказують щось на кшталт "Вперед", "Бігом", "Кроком", "Стоп" тощо.

  А так непогано, от тільки перехід від світу кочівників до світу цивілізації був якийсь неприємний. Не знаю, чому саме, але недобре сприймається. Можливо, через те, про що вже згадували - науковий монолог героя.

 11. Ось, знайшла гарне відео, де видно, як їздять на собаках. smile

  http://www.youtube.com/watch?v=NbUwMY9sM2k

  А якщо маєте час, то подивіться Білий полон чи Балто - там видно краще. smile

  Чудова розвага, до речі, моя мрія, десь покататись. smile

 12. 2013-02-22 в 20:09:51 | Авторка

  Чукча - нє пісатель, а пісатель - не чукча. Вибачте, не стрималась cheese

  Л.Л., красно дякую за посилання - перегляну обов'язково, щоб поповнити знання.

  Я теж дещо читала про їзду на собаках і, зокрема, взимку - на нартах. Як це роблять в Якутії, Нижній Колимі і т.д. Є різні способи упряжі - цугова і віяльнича. У віяльничій собак підганяють пліттю, тобто силовий метод впливу таки застосовують.

  А тепер перенесусь у своє оповідання. Можна припусти, що собаки були молодими і ще не пройшли так звану "школу надирання" (себто, дресування ), тому Макеяра їх гнала лозиною. До собак потрібен індивідуальний підхід, бо всі зі своїм характером: один - швидкий, інший- ледар, третій - забіяка...

  "Из-за драчливости собакам иногда требуется физическое воздействие. Необходимо полное послушание, основанное на постоянном поддержании абсолютной власти человека. Но это ни в коей мере не означает, что нужно беспрерывно бить собак и кричать на них. " http://www.nnre.ru/domashnie_zhivotnye/ezdovoe_sobakovodstvo_jakutii/p6.php

  Можна припустити, що кочівники їздили на нартах якось по-своєму, адже їм довелось опановувати їзду на собаках лише через бажання вижити після катастрофи, бо до катастрофи вони були такими ж "цивілізатами", як ми оце з вами. Матимете час, подивіться підбірку історичних фото про їзду на собаках (правда, на візках) - http://zoonovosti.by/events/156/. Просто цікаво, до речі, погоничі саме з лозинками grin

  І останнє, не було в мене мети описувати саму техніку їзди на нартах. Собаки тут з'явились швидше, як показник матеріального становища. Наприклад, у багатих сімей були коні для їзди, а небагаті їздили на собаках, бо собаки більш живучі і плодючіші.

  Ну, не знаю, чи цікаве вам моє бачення. Ваші зауваги прийму до уваги, коли перероблятиму.

  Дякую за читання.

 13. Розумієте, от ви тут двічі сказали "можна припустити". Але ж звідки мені знати, що, читаючи оповідання, я мушу щось припускати? Я уявила те, що написано. І склалося враження, що автор не відрізняє запряжених собак від запряжених коней.

  Ну, фото (до речі, точно фото? більше ніби на картини схоже) - це щось рідкісне. Зізнаюся, я такого не бачила й про таке не чула. Деякі навіть виглядають нереально. Наприклад, візок, заповнений вантажем, і один запряжений пес - фізично не потягне. Та й лозини - явний перебір, навіть тут.

  Ні, даруйте, але щось не віриться в ці ілюстрації. Занадто схоже на те, як використовують коней, і здається мені, що хтось просто помилково зробив так ілюстрації до тексту. Так, люди використовували собак, як тяглову силу. Але не могли робити це так само, як із кіньми! Ну різні все-таки тварини: коні й собаки!

  Втім, спробую уточнити в людей, які займаються їздовим спортом і розводять їздових собак. smile Бо вже самій стало цікаво. smile

 14. 2013-02-22 в 21:00:01 | авторка

  Ви неуважно дивились - там добре видно репродукції, зокрема і в газетних вирізках. Плюс дописи. Та спір не в тім. Взагалі спору нема. Прислухаюсь до ваших зауваг - видно, що ви людина, яка тямить в собачій їзді, а отже деталізація твору не зашкодить...

  П.с. собаки возили вантаж 6-8 ц по гарнім снігу. Немало.

 15. 2013-02-22 в 21:11:10 | авторка

  Так... А тепер цитата:

  На нарте можно было перевозить 2–3 ц груза, в зависимости от количества собак и времени года, из расчета в среднем 25 кг на собаку. В отдельных случаях весной (март-апрель), когда хорошее скольжение, 10–12 собак могут везти до 5–6 ц груза.

  http://www.nnre.ru/domashnie_zhivotnye/ezdovoe_sobakovodstvo_jakutii/p6.php

  А там хтозна. Я не експерт, звісно, тому, якщо ваші знайомі дадуть вам достеменну консультацію, а ви поділитесь зі мною, то я з радістю внесу ці поради у твір.smile

 16. Ну от перша притомна відповідь

  эти картинки из истории фермерских собак и к ним примкнувших. Это развоз молока и зелени на маленьких тележках, плюс, в отличии от осликов, такая "лошадка" еще и за товар спертый могла пол задницы откусить Это европа.
  А вот именно северные упряжки это иная тема. Там другой принцип запряга. Хотя способы управления тоже отнюдь не сахар. До сих пор, северные собачки в курсе шо такое стимул суковатый.
 17. Ответ полезен, по-моему, нам обеим, да? grin

  Вообще-то я даже и не знала, что в европе так использовали когда-то собак. Да и о севере многое узнала - например, что для сев.народов пес - это животное номер один было: на нем ездили, его ели, из него делали одежду, использовали для охраны и охоты ... . Вобщем, просветилась по полной grin

  Еще раз благодарю за внимание к тексту, Л. Л.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)