Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. ну... казка як казка. не надто зачепила. До "казкової" частини зауважень немає, а от до "реалістичної" - є. Судячи з усього йде мова про королівство 10-13 століття. Так от - люди не могли так ставитись до короля. Вони могли (та й то не надто достовірно) - розірвати його на шматки натовпом. Але судити його - не могли. Не вірю.

  Крім того, цар не був жорстоким. Судячи із опису, він ще був дуже й дуже милосердним. Мірки нашого часу не спрацьовують в минулому.

  Втім, логіка казки диктується не мотивацією персонажів, а мотивацією казкаря.

  Далі.

  Назва. Вона наче спойлерить - але при тому обіцяє більше, ніж дає.

  ну і по тексту

  Починати із трьох зірочок не варто - створюється враження, що виставлений уривок твору. Ну і знаки зайві.

  Він видав новий закон, який відмінив усі суди

  Суди запровадив "наш фриц" - Фрідріх Великий. Є цікава легенда, як він судився з мельником. До того слово короля - закон сам по собі.

  самотньо жила добра чарівниця
  самотьньо - але потім виявляється, що з дітьми. Добра, - але потім таке творить, що і злих не треба. По мірках казки вона може й "добра", але не по сучасних. Проте в кінці автор підходить із сучасними мірками до старовини. Або те-або те. Не одночасно.

  Як для "злого короля" мисливців мали б обібрати задовго до появи на ринку. До речі, на полювання потрібен був дозвіл - все, що в лісах королю належить. Їх тупо б повісили як бракон'єрів.

  Технічне - на діалог витрачено досить багато місця, варто було б описати деталі, щоб читач більше співчував мисливцям. Там про дітей розповісти, про хрому козулю, яку молодший вигодовував, про дівчину, що чекає старшого і якій той чобітки хотів купити. Казка по свої суті повинна чіпляти емоції.

  "Привів їх воїн" воїн - який? тан, ярл, лицар, барон...? ополченець, рекрут, шварцрейтар? це німеччина, де колорит?

  - Король хоче вас бачити, разом з вашим товаром.

  неспівпадіння масштабів. Невже король часто дивиться на простих бракон'єрів? Краще щоб то було баронство і барон. От і колорит появиться.

  де ви взяли стільки хутра? Вкрали?

  а якщо вкрали, де взяв стільки хутра той, в кого ви вкрали? Адже тут стільки хутра бути не може!?? Або - таки бракон'єри.

  далі "реалістична частина" - поведінка вовка та "мавполюда" не відповідає поведінці середньовічного жителя. А поява "багати вчених" - просто деус екс машина. Рояль тобто. ІМХО тут краще б виглядав якийсь "фонд імені Опанасенка-Бімера" - багатого емігранта з канади.

  от, наче все. По мові зіркохід розповість, я явних проблем не помітив.

  Успіхів!

 2. Найфантастичніша частина твору - це полювання в сучасній Німеччині grin! Практично всі ліси там заповідні, звірі в ним мало не ручні, а відстріл іде хіба що в разі критичного перевищення якоїсь популяції. Полювання в лісі, зарахованому до аномалій, та ще й іноземців - повний нонсенс. Я вже не кажу, що криптозоологи - це ніякі не мисливці, а вчені, й шукають вони цілком певних тваринних реліктів, а не тиняються лісами в сподіванні випадково натрапити на щось.

  Про казковий антураж багато вже слушно зазначиа Чернідар. Від себе додам, що поведінка всіх героїв супераномальна, навіть для казки. Ось наприклад: їде воїн і зустрічає мисливців з возом: "Хто ви, добрі люди?" - і мене починає розбирати регіт, бо насправді він мав би видобути меч і гаркнути: "Ви хто такі, гультіпаки?" А потім без довгих розмов забрати собі коней разом із возом і крамом, а добрих людей у кращому випадку накопати й прогнати, а в гіршому - голову їм з плеч, і пес із ними.

  Наївно, словом, Автор недооцінив матчастину, вирішивши, що казку писати вдесятеро легше, ніж звичайну прозу grin. Ан ні, якраз навпаки.

 3. 2013-02-02 в 11:35:43 | Дврг квдл

  Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!

  Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.

 4. Вона ще здалеку побачила тіла своїх синів на площі
  Виходить, що живуть вони не так вже й далеко, адже за день воїни встигли дістатися до чарівниці, а вона - ще й повернутися до столиці. Чи то просто тіла страчених там не прибирають? Втім, це ж казка, тож логіка тут не завжди має бутиsmile

  намагався звідти ніколи не вилазити
  Себто, їсти йому не треба?

  А клітку з машини не виймали до самого Харкова. Тільки коли винесли її з машини, тоді побачили вовка, що зістрибнув назовні.
  Себто, митниця у фургон не заглядала? Як годували Мавполюда вовк ставав невидимим?

  Звільніть мене, будь ласка, - озвався чоловік у клітці. Він намагався говорити українською, але це вийшло не зовсім добре, і українці його не зрозуміли. А от колишній вовк знайшовся:
  - Ні, не звільняйте його! Я розкажу вам, чому!
  Які лінгвістичні здібності у звірів. Я їм заздрюwink

  Розчакловане королівство само виникло на місці порожнього поля
  Нічогеньке таке королівство, мабуть побратим Ватикануgrin

  Отже, казочка як казочка. Стилізація витримана чудово. Але... Авторе, ви ж пишете не для дітей, а для дорослих. Діти б на всі ті логічні ляпи уваги не звернули, а от ми звернемо. От як з мовою: навіщо уточнювати, що балакати звірі почали українською? Хай би просто балакали та й все на тому. Ну і т.д.

  Успіхів.

 5. Ні, щось із цією казкою не те. Переказ - не переказ... Власне бачення?.. Казка-то відома, а такий вигляд має... навіть не знаєш, як і сприймати. :(

  Подружжя вчених було таки багатим і зуміло все влаштувати: де законно, а де за хабарі.

  І навіщо зайвий раз підкреслювати, що в Україні все вирішують хабарі? grin

 6. * * * - первые звездочки рассказа уже понравились. Ожидаем дальнейшего.

  Дуже король з королевою сумавали – борьба сумо пишется немного не так, но почему ею увлекалась царственная сім’я, хобби, наверное.

  Золото просто зводило його з розуму
  .

  «Имел Бобби хобби – он деньги любил. Любил и копил»

  Все – дальше не комментирую. Ибо явно писал ребенок. Если ребенок – то молодец. Поддерживаю и пиши еще. Если не ребенок то картина не настолько радужная.

  Вони були командою екстрималів-криптозоологів

  Типа на форуме, когда типа учасники не умеют писать, и они типа думают, что слово экстремальный типа от «экстрим» происходит. Но экстремалы-криптозоологи – это нечто.

  Я не перехожу на личности, но, повторяю, если вы школьник, то правильным путем идете. В рассказе есть сюжет, вы правильно оформляете прямую речь, стараетесь придумывать героев. Но пока не очень можете соревноваться с более опытными из пишущей братии.

  Удачи.

  И выучите, как пишется «экстремал».

 7. Тут вже достатньо сказали, і майже з усім погоджуся. Додати нема чого.

 8. А ось і я - Б-52!

  Чому завжди так: верхи виясняють між собою стосунки, а, опосередковано, але не менш

  жорстоко страждають підлеглі чи населення. Так і тут, така собі, ображена на весь світ, але "добра" чарівниця, яка вже чорт зна скільки часу нікому не допомагає, сховалася у далекому кутку лісу і незнамо, що робить там, бо вона добра! Аби ускладнити завдання майбутнім пошуковцям "добра" чарівниця робить ліс щезаючим - чим не такий собі зразок вишуканого садизму. За віки існування у тваринному єстві колишні люди нічого, мабуть, на думку авторки, не втратили людського, бо тільки відбігають між мисливців. Не перебірливі диво-мисливцям прихопити з собою на харківську виставку навіть цих тварин, хоча вони таки самі звичайні, як і у не зникаючому лісі. Далі починається справжня казка, що має до звичної фантастики надто опосередкований стосунок, а тому і продовжуєш читати лише під все зростаючий несамовитий регіт.

  Менше з тим, з дозволу господаря сайту, запрошую на www.samete.blogspot.com

 9. Авторе,

  Ну, про недоліки тут все сказали й до мене. Тож відчуваю, що потрібно написати щось хороше. А хороше тут те, що оповідання добре (ну, якщо не дивитися на хабарі й безпричинні вбивства smile).

  Удачі!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)