Бурлака
Дата реєстрації: 2012-10-08 23:04:07
Нік: Бурлака
Коментарів: 20
Комментарии
- ЗФ-10 завершена!
2013-03-03 18:42:10Вітаю переможців з перемогою, а не переможців з не перемогою. :) Як-не-як, подібний досвід участі в конкурсах безплідним не буває. Тож бажаю всім "невдахам", подібним до мене, :) не вішати носа, а працювати й працювати!
- Равлик-Павлик
2013-02-27 00:15:08Авторе,
Нема за що. Здорова дискусія - найкраще місце для знаходження істини.
Еге ж, сам такий же. :) Як не крути, а останнє слово за автором.
Проте, дуже хочу попрохати в останню версію включити також:
- зброя БУЛА іменною ще з громадянської війни (може ще якісь там нагороди, а потім батько пішов з армії відновлювати с/г)
- прибрати "!" з комуніста, а то дуже вже в очі кидається протиставлення батька з батьком. :)
- Тіні на стіні
2013-02-27 00:05:44фон Кенінгеме,
Ну добре, про дітей і релігію сперечатися не буду, а то це затягнеться на довго. :) А ось щодо типажу. Чесно кажучи, я ГГ не бачу інфантильним, оскільки він у вирішальний момент не кинув зброю і не почав тікати (плакати чи ще якось відлинювати), а повівся досить мужньо, кинувшись в нерівний бій. Певен, це не дитячий вчинок.
А тепер мій головний аргумент... Псі дзеркало:
А як же інакше дізнатися справжню сутність інших розумних?
Тобто справжня суть ГГ:
моторошним слинявим чудовиськом, ікластим, пазуристим і невимовно осоружним. Страхіття, не зважаючи на встромлений йому в чорні груди меч, із насолодою вгородило криві кігті фон Кенінгемові під ребра й стиснуло, мов гнилий овоч, баронове серце…
І це кровожерне страховисько, а не маленька дитина. :)
- Равлик-Павлик
2013-02-26 23:44:32Авторе,
Згоден, про батька - НКВДиста написано не було. Я лише зробив відповідний висновок з наступного опису:
...отець Григорій, сухенький, у старій пошарпаній рясі... він не розумів, чому цього чужого дядька, від якого пахне свічками й ще чимось незнайомим, також називають батечком. Який же з нього батько? Батько великий, сильний. Від нього здоровецько пахне махоркою й начищеними чобітьми. У батька є наган, з якого він обіцяв дати постріляти, коли Павлик підросте. У батька колючі вуса, і ще він – більшовик!
Логіка (я не кажу, що вона правильна, погоджуватись чи не погоджуватись вирішувати звичайно вам):
1. Протиставлення священника та батька: сухенький - великий та сильний. Відповідно у першого могли бути проблеми зв'язані з недоїданням та стресами, в то й час, як у другого було все гаразд. Згідно з політичною та ідеологічною ситуацією: у першого могли бути проблеми з владою, в іншого - ні.
2."Від нього здоровецько пахне махоркою й начищеними чобітьми. У батька є наган, з якого він обіцяв дати постріляти, коли Павлик підросте." - начищені чоботи та наявність бойової вогнепальної зброї свідчить про те, що батько на той час знаходився на військовій службі.
3. "...і ще він – більшовик!" - судячи зі знаку оклику в кінці речення слово "більшовик" має ключове значення (звичайним солдатам ЧА не обов'язково бути більшовиками, а от спецслужби перевіряються на сповідування правильної ідеології).
4. Якби батько просто служив в ЧА, то він би жив в казармі, а не вдома.
Тож судячи з цього, я зробив висновок, що батько ГГ працівник НКВС. Це як робити опис чашки, не називаючи її чашкою.
Церква - то сильно сказано. Маленька хата, за якою закріпилася назва. Але офіційно церквою не вважається, може це і є хата, де живе чоловік, який раніше був священником, але, на час розповіді, виживає, як може - свій город і т і... Те ж саме із церквою. Так будуть називати звичайну хату, в якії раніше була церква...
Правильно, але це пояснення подане за межами оповідання. А я кажу про те, як написано в самому творі. Ось в чому різниця. Звичайно, мої уявлення можуть бути не вірними. Але оригінальний опис "хати" такий:
Церква була старенькою, з павутинням під стелею в дальньому темному кутку.
Відповідно уявляється стара церква, саме церква, а не "звичайну хату, в якій раніше була церква". До того ж, в творі не сказано, що церква перестала діяти, а навпаки раз туди хтось ходить:
Павлик стояв і думав, що треба б, напевно, перехреститися, як тітка Оксана хреститься.
- Тіні на стіні
2013-02-25 20:16:11фон Кенінгеме,
хе-хе-хе
потім дивним чином повернений до життя - не інакше як Божою волею (в Середньовіччі саме так будь-хто й подумав би). Це мусило послужити спусковим механізмом до початку перерордження.
Дивіться, як ГГ жив: пив, гуляв, грабував, вбивав. Потім загинув в битві з жахливим демоном. І... Бог його оживив. Де привід переродження на краще? Досвід ГГ повністю був занурений у бруд, відповідно воскреснувши, він би подумав, що жив "праведно".
А от щодо дітей та казкових гарних тварин: все просто. То не діти, а відьмаки з відьмами, які тією нечистю заправляють. Логіка наступна: з лісу повинна була вилізти нечисть і вбити дітей, нечисть (єдинорога також можна по-різному трактувати, такої ж тварини в природі не існує) вийшла, але дітей не вбила - значить діти нею керують.
Чесно кажучи, як на мене, то така логіка більше відповідає типажу ГГ.
- Равлик-Павлик
2013-02-25 20:02:44Авторе,
Дивіться, мої "докази" не є прямими, але я думаю їх варто взяти до уваги:
1. Репресії проти церкви почалися це в 20-х роках XX сторіччя. В результаті 2-ї п'ятирічки (1933 - 1937) УАПЦ була знищена майже повністю (Вікіпедія стаття "Українська автокефальна православна церква 1919–1937"):
Все священство та активні вірні УАПЦ були заарештовані, заслані та розстріляні НКВД протягом 1930 — 1937 рр. Напередодні Другої світової війни були ліквідовані майже всі прояви УАПЦ в радянській Україні.
Попри те, що священство УАПЦ протягом 1926–1937 років винищено більшовицькими окупантами, єпархії УАПЦ продовжували діяти у Канаді та США під керівництвом митрополита Івана (Теодоровича).2. Пряма відповідальність за знищення церкви лежала на органах НКВД (пряма робота батька ГГ, а в НКВД слідкували за тим, щоб робота виконувалась справно).
3. Якщо описане дитинство ГГ проходило під час другої п'ятирічки (1933 - 1937), то батько ГГ скоріш за все приймав участь в організації Голодомору (про "своїх" не може бути й мови).
4.
осталось только 9% церквей
Ця цифра не каже ані про кількість церков, ані про географію їхнього розміщення (міста/села). Як відомо, в результаті "розкуркулювання" саме село постраждало найбільше.5. Село не може бути маленьким через те, що там знаходились:
- церква;
- школа;
- житло працівника НКВД (НКВДівців не любили, відповідно їх повинна була захищати держава: в малому селі цього зробити неможливо);
6. По продподаток приїжджали "заїджді", тобто "не свої", а ідейні комуністи. Ніхто їм не заважав закласти діючу церкву!
7. Вчителька - одна з професій, задіяна для виявлення "ворожих" елементів суспільства.
8. З твору видно, що священник аж ніяк не ховався.
Таким чином, описана ситуація з присутністю священника у творі видається дуже малоймовірною і більше схожа на фантастику, ніж на реальність. В той час, як дана частина оповідання за призначенням є достовірною.
- Тіні на стіні
2013-02-24 20:20:49фон Кенінгеме,
It's alive! Тобто дуже живі вийшли у вас персонажі. Гарно. Та й твір сам доладно динамічний. :)
А ось щодо псі-дзеркала та "покращеного" ГГ я не дуже збагнув. Тобто, якщо я все правильно зрозумів, то псі-дзеркало лише показує відображення внутрішнього світу, не розтлумачуючи при цьому, що воно таке. Відповідно, як ГГ зміг усвідомити власні хиби, якщо не знав, що то не демон, а він сам? Для такого висновку потрібен чималенький інтелект, а ГГ, як на мене, таким не міг похвалитися. Таким чином, він скоріше б вихвалявся, що здолав нечисть (бо ж весела компанія лишилася жива, хоч і перелякана, а демони повтікали), аніж якось би змінився в кращий бік.
Удачі!
- Равлик-Павлик
2013-02-24 19:49:01Авторе,
Відійду від теми отруйних кусючих змій до самого твору.
Мені сподобалось!!! Гарний сюжет з прописаними героями. Те, що треба!
Єдиний недолік, який я знайшов, стосується священника. Якщо я зрозумів і прикинув правильно, то описане в оповіданні дитинство ГГ проходило десь в 30-ті роки (ближче до середини), а татко в нього був НКВДистом (вусатий більшовик з наганом). Так от, на жаль, священників в ті роки вже давно репресували, а церкви реквізували для кінотеатрів, складів і т.п. І навіть, якби служитель лишився живий, то він би приховував свою колишню професію. До того ж, якби батька ГГ засікли на дружньому спілкуванні з потенційним ворогом народу, то в Павлика швидко б не стало татка. Тож, на мою думку, краще було б замінити священника на лікаря.
Удачі!
- Паралелі, що перетнулися
2013-02-24 19:18:36Авторе,
Як на мене, концепція не дороблена до кінця і трошки розвалюється. :)
Наприклад:
Здається, я знаю, що з тобою... натомість в наші тіла вселяються душі тих, з ким ми тіла розділяємо на двох.
Виходить за свої 16 (припустимо в вашому світі повноліття наступає саме в цей вік) років ГГ не помічали, що прокидалися не такими, як засинали. Якось не дуже віриться. Особливо, якщо це стосується "злого" (назвав умовно) світу. Вони ж там б'ються, п'ють та займаються іншим неподобством. Як таке можна було не помітити з "доброго"? Чому про таке не розказують в школах? В решті решт, невинна Міллі одного прекрасного ранку ні з того ні з сього могла прокинутися трошки вагітною. :)
Також залишається питання, як в такому світі можна щось створити, якщо одні вдень будують, а інші вночі безкарно розбирають набудоване. Без яких-небудь обмежень в "злому" світі "добрий" - приречений. Як то кажуть: "ламати - не будувати".
Одначе приємно, що все закінчилося добре і кожен знайшов своє кохання. :)
Удачі!
- Можливості диявола
2013-02-24 18:47:49Шановна, самнасаме, ви помилилися. Я позитивне написав на один день раніше за вас. :)
- Останній з роду людей
2013-02-23 23:56:10Авторе,
Ідея непогана.
Проте хочу докинути свої п'ять копійок про інопланетян. Якщо вони еволюціонували від рослин, то це не означає, що вони поза колом "виживає найсильніший", оскільки в рослинному світі закон працює так само: рослини ростуть хто швидше, аби поглинати більше світла (помирає той, хто був менший), також є рослини, які "їдять" комах.
Удачі!
- Нежата
2013-02-23 23:36:35Авторе,
Пробачте, не Неждана, а Нежата. :) Довго писав коментар, а тут ще й телевізор був увімкнений...
- Нежата
2013-02-23 23:32:12Авторе,
Оповідання цікаве. Потенціал світу не поганий: є що розкривати. :)
Проте в мене є кілька суб'єктивних зауваг.
Не чітко окреслені часові рамки:
пра- , пра- , пра- і ще разів зо двадцять (якщо не більше) прадядечком
Тобто люди з ельфами жили разом як мінімум 20 (середня тривалість людського покоління) * 20 = 400 років. І тільки 10 років тому трапився Рік Великих Змін. Ну, з моєї точки зору, Рік Великих Змін прийшов трохи пізно. :)
Напівкровка - це коли або тато, або мама напів. :) А в Неждани
пра- , пра- , пра- і ще разів зо двадцять (якщо не більше) прадядечком
тобто вона не напівкровка, а 1 / 2 (20) (степінь) = дуже мало. :)
Як на мене, занадто швидкий перехід з одного місця подій в інше у випадку: розмова в бібліотеці - бесіда Хадліра з Келіаром.
Кімната, куди зайшла Неждана, близько 10-ти років простояла без людей. Проблема в тому, що з розбитою шибкою (постійні зміни мікроклімату в середині приміщення) речі навряд зможуть залишитися такими, як і були, через вплив температурних коливань та вологи.
Наскільки я зрозумів, Неждана вдарила хлопчика мечем лише один раз. Тож навіть, якби вона поцілила в артерію, то крові забагато:
Нежата, її меч, одяг, руки і, навіть, обличчя червоніли від крові
Удачі!
- Можливості диявола
2013-02-22 13:42:36Авторе,
Багато екшену! :) А від останнього абзацу в нападі сміху майже впав з дивану:
Як все красиво закінчилось. І стіна відремонтована.
Удачі!
- Казка без щасливого кiнця
2013-02-22 13:34:53Авторе,
Ну, про недоліки тут все сказали й до мене. Тож відчуваю, що потрібно написати щось хороше. А хороше тут те, що оповідання добре (ну, якщо не дивитися на хабарі й безпричинні вбивства :)).
Удачі!
- Зоряний фенікс
2013-02-22 13:26:08Авторе,
Як на мене - тру Сайнс Фікшн!
Лише кілька зауважень:
...В центрі, в порожнині, працює безоболонковий термоядерний пристрій тороїдного типу, досить "брудний", проте в цьому немає нічого дивного з огляду на порядний вік об’єкта в цілому. Принцип дії подібний до принципу дії нашого реактора, окрім того, що всередині зовсім немає нічого схожого на утримуючі котушки...
Якщо кажуть: "термоядерний пристрій тороїдного типу", то мають на увазі, що об'єкт розміром з Еверест, який несе в собі термоядерний заряд штучний. А раз він штучний, тобто зроблений кимось розумним з якоюсь метою, то до нього повинна бути прикута значно більша увага. В тому числі й військових!!! Тобто, з моєї точки зору, краще було б не використовувати подібну термінологію (пославшись на природне походження), або й взагалі написати, що оболонка "картоплини" не пропускає в середину жодного випромінювання.
Ну й кінцівка мені більше б сподобалася:
плазмоид оказался простейшим организмом, вирусом. Следом за первым вылетел второй, потом еще и еще, Солнышко начинает таять. Немая сцена.
Удачі!
- Дозвіл на самогубство
2013-02-22 13:04:18Авторе,
Як на мене доволі непогано написане оповідання. Герої є, герої описані, герої живуть. Проте мені здалося, що фантастика тут була трохи зайвою (можливо через неповну її концепцію).
Згоден з самнасамою: у творі не вказано ніяких механізмів контролю над потенційними самогубцями. Формальність - то лише формальність. Насправді ж: роби, що хочеш. Також повністю підтримую її ідею з "гарантовано поверталась до життя". Ось тоді б дійсно була повна приреченість: людина може померти лише з дозволу якогось чиновника (не з волі самого прохача, чи Бога).
Навіщо тільки заборонили самовільні самогубства, ввівши штраф із членів родини загиблого?!
Це не достатня причина самогубства не вчиняти. Чогось мені здається, що смерть близького родича значно гірший "штраф", аніж який-завгодно його грошовий еквівалент.
До того ж: навіщо ГГ вів блог, жалів ГГню, якщо
Так, він був порожнім. Він помер багато років тому. У нього не було вже болю, мрій, думок.
І останнє, я не зрозумів, звідки взялася вся ця світова сірість. Лише через те, що ввели заборону на самогубство без дозволу?
Удачі!
- Два життя
2013-02-22 12:36:58Авторе,
Як на мене, доладне легке оповідання. Ну так, сюжет не дуже закручений, але на те твір і не претендував. :)
Єдине, мені не дуже зрозуміла реакція дівчини. Чому саме: "Прощавай"? Бо ж якщо дійсно любиш, то в першу чергу будеш придумувати виправдання, а не рубати все з плеча.
Удачі!
- Вагома причина
2013-02-22 12:22:02Авторе,
Оповідання гарне. Породжує емоції, а це добре. Ну, маю на увазі не ті емоції, які з'являються у читача про автора чи про його твір :), а ті, які в оповідання закладав сам автор. Погано, коли щось прочитавши, нічого не залишається потому (і все одно чи сум, чи радість).
А тепер про достовірність. Чесно кажучи, я схильний підтримати тих, кому не дуже вже вірить в такі жахливі умови. Тут хочу звернути увагу на наявність в селі:
- школи. А якщо в селі є школа, то село не таке вже й безпросвітне!
- магазину, яким можна вештатися.
- позашляховика сільського голови. Раз у нього був позашляховик, то по-перше було що красти, а по-друге було де це крадене витрачати. Якби ні, то Пасічний вже був би десь далеко
Ще одне, ціни в магазині більше нагадують ціни зараз, аніж 1996-го...
Також згоден з Селеною: дітей в дійсності відправили б в інтернат, а хату б продали.
Проте все одно, оповідання сподобалось.
Удачі!
- Ангели і демони
2013-02-22 11:47:11Авторе,
З плюсів, хочу відмітити, що багато подій доладно було вкладено в невелике оповідання. Питання про доцільність - то вже інша справа. Як на мене, не потрібно було аж три рази описувати як ГГ вбивав "поганців" - достатньо й одного з натяками чи спогадами на безліч інших. Таким чином можна зберегти місце для більш детального розкриття ГГ (праведний гнів займає близько половини твору, хоча він не є його суттю). Мені здається, що він вийшов не зовсім "дороблений". Як казали інші коментатори: не вистачає мотивації. Також не дуже зрозуміло: звідки взялися надприродні сили (бо ж знати, що мозок працює лише на 10% не достатньо :)).
Удачі!