Iva

Дата регистрации: 2020-11-25 00:37:53
Ник: Iva
Коментарів: 20
Комментарии
- Голоси сирен
2020-12-12 20:37:24Я не фізик, тож правдивість джерел оцінювати мені важко. Але цитую:
"Между тем, звездный час Каллисто, кажется, уже вот-вот настанет: известно, что из-за своего приличного расстояния от своего хозяина Юпитера, уровень радиации на этой луне меньше земного в целых 7 раз!"
це взято звідси https://telegraf.com.ua/zhizn/zdorove/5588561-kor-namnogo-strashnee-kovida-otkroveniya-vracha-s-30-letnim-stazhem.html
Вікіпедія про радіаційний фон на Каллісто каже таке:
"Рівень радіації на поверхні Каллісто еквівалентний дозі близько 0,01 бер (0,1 мЗв) за добу[27]."
Я покопалася в дозах Зівертів і в тій самій Вікіпедії присутня така інфа:
"1 Зв = 100 бер. (Легка променева хвороба з виліковуванням. Збільшення ймовірності смерті від раку. Стерилізація чоловіків на 2-3 роки, жінок — назавжди. Природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину.)"
Тобто за добу на Каллісто мікрозівертів менше, ніж на землі за годину.
Але вам вирішувати в що вірити.
- Сава
2020-12-12 00:56:01Напевно з усіх оповідань цього конкурсу, які я встигла прочитати - ідея цього найоригінальніша. Роботи в які повселялися духи домовиків, мавок і т.д. - це реально цікаво і не передбачено. Я не фанат фентезі, але таке б почитала. І я не згодна з іншими коментаторами, що фінал не підходить твору - підходить. І це єдине оповідання від фіналу якого я в захваті. Дуже неочікуваний поворот, але дуже логічний. Сава закликала через ютуб мавок та інших істот опановувати техніку і це призвело до печальних результатів.
Стиль - це окрема тема. Писати весь твір про ГГ без ознаки статі - це ще треба мати талант)). От тільки через бажання приховати стать ГГ трохи кульгає відповідність часам. В одному реченні "віник так і пише – там щось є", а вже в наступному "Поряд попискував віник, підбирався ближче та відскакував". Це здавалося дивним в процесі читання, але сюжет мене захопив, тож я не дуже зважала. Мабуть ці перепади в часах потрібні були, щоб показати як стереотипно всі подумали, що Сава - домовик чоловічого роду))).
Якби я голосувала, то це оповідання від мене отримало б 10 однозначно. Звісно, воно не ідеальне, є граматичні помилки і заважкі речення, але серед всіх інших (а я вже прочитала всі оповідання фіналу конкурсу) воно найкраще, імхо. Тож бажаю перемоги!
- Подвійний інноватор
2020-12-11 23:37:50Ну от я прям так і уявляю - завтра мене розчеплять на атоми, а я розказую про це дружині, щоб вона почала хвилюватися і переживати))). Не логічно. Не вірю. І конкуренти за ніч проникли в лабораторію і переробили пристрій, щоб врятувати Гната. Ну хоча якби в них був діючий телепорт... але ж ні не було. Тому не вірю. Власне, все оповідання в мене крутилася ця думка "не вірю".
Сюжет міг би бути цікавим за хорошої реалізації. На подібну тематику є серіал "життя з самим собою", де ГГ проходить невдалу (хоча це з якого боку подивитися) "омолоджуючу" процедуру.
Але мені сподобався кінець, де вони тестили справжній телепорт і сцена з відірваним хвостом миші - це було кумедно і трохи іронічно.
- Закон незворотності
2020-12-11 21:05:54Читається легко. Але мені було аж занадто передбачувано. Як тільки з'явилося в творі м'ясо стало ясно звідки воно. І мені взагалі дивно, що гг пробув стільки часу з дідом і не спитав такої очевидної речі - де той бере м'ясо. Хоча впринципі такий зворот на стільки часто зустрічається в творах, що вже став банальністю.
Одним словом - сюжет слабенький.
- Марися
2020-12-10 20:38:02Перечитала коментарі і побачила, що моє розуміння історії вірне. І що ви в оповіданні звернулися до слов’янської міфології. Я на імена не дуже звернула увагу. Мабуть джерела, якими ви надихалися, були з інтернету, бо сімейні зв’язки божеств в творі не мають нічого спільного з реальною міфологією. В мене вдома є ціла наукова праця на цю тему. Називається "генеалогія богів давньої України". Я спеціально її полистала перед тим як писати цей коментар)) Хочу наголосити, що претензій до вашого оповідання в цьому плані немає - все ж це художній твір, просто стало цікаво перевірити.
Згідно книги, дружиною Велеса була богиня плодючості, яку називали Діва або Діванна. Ягиня - житель підземного світу і не мала відношення до Велеса напряму. До речі, ще раніше десь читала, що цей персонаж взагалі не з нашої міфологія, а запозичений. Але в праці, про яку я говорю вона теж згадується.
Ярило (ну якщо я правильно зрозуміла алюзію Ярла) - син Велеса, а от Троян (у вас Трой?), як і Дажбог - походить безпосередньо від сонця або Ра.
Марена богиня води, дружина Купала. Є теорія, що Купала і Марена - це одне і теж божество. Просто християни, привласнюючи язичницькі свята, вирішили, що Купала - чоловік, а ляльку, яку спалюють на свято назвали Мареною.
- Марися
2020-12-10 17:38:16Авторе, я правильно зрозуміла, дівчинка мала взяти силу в стовпів сили, але оскільки вони туди не доїхали, то вона її висмоктала в людей і тварин?
Мабуть це єдиний твір у якому мені не вистачило розповіді про світ на початку. Бо по опису спочатку я уявила собі село десь на початку 20 ст. і моя фантазія малювала більш-менш сучасне суспільство. І коли хлопець встромив спис в кабана і на них полетіли стріли - мене це трохи збило з пантелику)). Прийшлося перечитувати початок, але якогось натяку на те, де відбуваються події не знайшла.
загалом мені твір сподобався. В мене лише 1 критичне зауваження - в чому логіка їхати до Буців, якщо вони знають, що дитина забирає силу? Помста? Якось слабке пояснення, зважаючи на те, якою силою володіє сімейство.
Перечитала
- З іншого боку неба
2020-12-10 16:47:18Імхо, це оповідання більше схоже на короткий переказ якоїсь підліткової антиутопії, а не на завершений самостійний твір. Все виглядає скомканим і явно не вистачає деталей. Треба або дописувати, розширювати всесвіт, або викинути половину і повноцінно розкрити якусь одну проблематику.
- Принцип співіснування
2020-12-09 22:03:49Владислав Лєнцев
:)))
Але в незакінчених творах є своя родзинка - млжна придумати свою кінцівку.
- У фартуху ката
2020-12-09 21:58:08Це оповідання мені дуже сильно перегукується з "мистецтвом війни", яку я недавно вивчала. А саме з розділом про шпигунів. Подвійні/потрійні агенти - ще та няшність.
Але якщо в гг повинні були бути внутрішні конфлікти щодо свого становища - я їх не відчула. Тому його дії, хоч по сюжету еіби і є логічними, але емоційно не зрозумілі.
- Irrlicht
2020-12-09 21:48:36Написано гарно, атмосферно. Відчувається дух минулого століття. Але сюжет...
Я не зрозуміла навіщо гг прилетів у це місто? Пофоткати сяйво експериментального паразита, чи що? Чому така таємничість його дій, якщо керівництву міста вже і так передали інформацію?
Оповідання ні про що. Конфлікту як такого немає. Інтрига з'являється і одразу тухне. Закінчення відкрите, але не логічне. Вони в розмові викладають підозру, що паразит може заражати тварин і людей і одразу ж відправляють гг додому заражати інших - мабуть, щоб не так шкода було самому згоряти))
- Ролло й Майстер-рейнджери
2020-12-07 01:01:42Нікетамід
Це ж як сильно і багато треба дрочити, щоб отримати гангрену?))))
Взагалі, є така приказка - змусь дурня Богу молитися, то він лоба розіб’є. Правильно пише автор - всього повинно бути в міру. Мастурбація і секс дуже корисні, але якщо ними зловживати, можуть бути наслідки. І це можна сказати про будь що.
- Гра тіней...
2020-12-06 01:06:58Чи залишати напризволящи заради "гендерної рівності"?
Набагато логічніше ізольовувати потенційних гвалтівників, а не жертв. Коли люди приходять в зоопарк, дикі тварини сидять в клітці, а люди ходять на свободі, а не навпаки.поцікавтеся як впливають на людей сильні магнітні бурі. наприклад, зростає агресія, в тому числі і невмотивована. під час підвищеної сонячної активності люди стають більше іраціональними та більш агресивними
Це все впливає, але серйозно аж до глюків- тільки на людей з важкими супутніми хворобами. А у вас більшу частину персоналу на станції накрило агресією. Ну ок, в осіб, які роками (за сюжетом вашого твору) приховували свої емоції і боялися озвучити свої думки, не могли не з'явитися проблеми зі здоров'ям через стреси. Але тоді виникає питання, чому перед відправкою на Марс в людей не перевіряли стан здоров'я? І мова не тільки про психологічні тести. Фізично здорових психологічно подавлених людей немає.
Якщо говорити про тривалий вплив на здорову людину в місці ну дуже сильної магнітної аномалії, то можу лише сказати, що станцію фізично не змогли б поставити на такому місці. Бо приладам і електоніці був би гаплик одразу ж. І може людей керівництву і не було шкода, то апаратура - це матеріальні витрати. Та і в творі ви написали, що за звичних умов магнітне поле десь таке, як на землі. Тому це занадто натягнуте пояснення і абсолютно не виглядає правдоподібно.
Тоді ваші претензії до твору будуть меншими?
Чи все одно місце оповідання - у сміттевому кошику?З мікроорганізмами версія дійсно цікавіша і логічніша, ніж з магнітним полем. Але магнітне поле - це не єдиний недолік цього оповідання. Тож де його місце - вирішувати лише авторові.
- Голоси сирен
2020-12-06 00:03:37Кожна зайва хвилина на відкритому повітрі - зайва доза радіації.
Я десь читала, що радіаційний фон на Каллісто в 7 раз менший, ніж на Землі. Тому сильне акцентування саме на цьому протягом всього твору, трохи збиває з пантелику.
По-друге, КалЛісто. Я зазвичай не сильно придираюся до таких помилок. Але назву основного місця дії могли б все ж таки перевірити.
Загалом ідея цікава. Але твір треба відредагувати ще раз.
- А780ЕІ
2020-12-05 16:18:44Мені сподобалося. Оповідання досить логічне і послідовне. Звісно, введення бога в нф не дуже доречно. Краще б це був самотній інопланетянин, останній в своєму роді чи щось таке. Я, впринципі так його і сприйняла. Але загалом структура, стиль написання - все добре.
- Страхи, що живуть у твоїй голові
2020-12-05 00:23:38Якось все не зв’язано і дії ГГ геть не логічні. Якщо це страхи, то звідки вони з’явилися. Для них повинна бути причина. Ну ок, хлопцю приснився страшний сон, але тоді чому накрило дівчину несправжнім страхом? Я люблю жахастики. Стиль цього оповідання схожий на Кінга. Можливо навіть, автор його послідовник. Але на відмінну від цього тексту, у Кінга зазвичай детально розкривається психологічна причина подібних реакцій у людей. І просто страшний сон - це дуже не достатньо.
- Село на зворотній стороні
2020-12-04 23:17:49Дуже мила історія. Радує, що оновлення Гугл перекладача таки прогресує і під кінець перекладає вже без помилок)))
Це не жорстка НФ, тому не буду коментувати наукові неточності, яких тут багато. Оповідання легке, цікаве і приємно читається.
- Бовкало
2020-12-04 22:35:55Ну оскільки кінцівка неоднозначна, то в мене з'явилося своє бачення історії (18+):
Той язик - то язик Олега, який насправді є генетично-модмфікованим мутантом. Він жив по-сусідству і таємно пробирався в їхню квартиру через отвір в стіні і задовільняв Лізу орально. Але вона думала, що це сон. Зрештою Олег набрався сміливості і познайомився з Лізі особисто. Жінка була рада знайти коханця, який задовільняв її так само добре, як таємничий язик у снах. Ще й в хаті прибирав.
А коли Артемій потрапив у психушку Олег вирішив остаточно перебратися до жінки. Він взяв перфоратор, щоб зробити більший отвір в стіні і мати змогу втискатися в квартиру повністю. Але все ж вирішив на останок побавитися язиком. А був злий, бо рани, завдані Артемієм дуже боліли, коли він просувався через отвір))))
- До неба
2020-12-04 21:44:06За Марійку обідно - її ім’я разів 3 в тексті пишеться з маленької букви.
Якщо люди кілька століть жили під землею, а ноут ще досі працює і батарея не сіла - то це дуже крутий ноут. Де такий взяти?
Загалом посередньо. Багато помилок, Слабенький внутрішній конфлікт.
- Гра тіней...
2020-12-04 21:26:22Мені твір не сподобався. Перш за все тому, що я трохи вивчала психологію і, вибачте, але тут просто психологічно не логічний брєд описаний.
а Марс допускають лише самотніх чоловіків та жінок, та не пускають сюди одружені пари. Лише окремо та ненадовго, на кілька місяців. Тут заборонено народжувати дітей, бо поки що невідомо, як вплив природних факторів відобразиться на майбутніх поколіннях. Ті, хто залишається на Марсі до кінця життя проходять обов'язкову стерилізацію.
Ну тобто людей психологічно катують, хімічно блокують сексуальні інстинкти, але "експерт" дивується, що гг вибрав домовика, а не сексуальну дівчину, бо всі на базі завжди вибирають друге (хоч їм блокують сексуальний потяг)? Ну капець логіка))))
Напруженість поля тут не менша ніж на Землі. Крім того, ця скеля складається з магнетитової руди - це підсилює вплив на людей!
За цією логікою люди на Землі вже мали б один одного повбивати і перегвалтувати, бо 1. Земля знаходиться ближче до сонця і спалахи тут відчуваються сильніше. 2. Магнітне поле на Землі теж не менше, ніж на Землі і є люди, які теж живуть в зонах магнітних аномалій.)))) Ну от вигадали б якийсь інопланетний вірус, який вражає мозок, чи навіть використали б наявний фактор обмежень на станції, як каталізатор психологічних проблем - може б повірила. Але з магнітним полем не правдоподібно від слова зовсім.
Все через цей закон про "думкозлочин". - доктор Секхар посміхнувся. - Людям заборонено говорити про свої погляди, якщо вони суперечать загальноприйнятим. Вони бояться сказати, що вони когось не люблять або ненавидять. Щоб бути успішними, в нашому суспільстві потрібно бути конформістом. Або прикидатися, що ти такий. Інакше станете ізгоєм і не побудуєте кар'єру. А в закритому колективі всі забобони, фобії і антипатії вилазять назовні. Кожен знаходить тут собі ворога, і може направити на нього свою лють...
Ну так проблема в магнітних полях, чи в обмеженнях? Поява в кінці якогось закону мене взагалі збила з пантелику. Про що, взагалі, оповідання? Про обмеження людей законами, суспільством? Про можливий вплив несприятливого середовища на психіку людини? Чи про життя на Марсі? От чесно - не зрозуміла. Ці теми були озвучені в оповіданні, але жодна не доведена до толку. Збились в купу коні й люди(с) Таке моє враження. Моя суто суб’єктивна порада для вас на майбутнє- не треба намагатися в творі до 30тис. символів розказувати всі свої філософські думки. Розкрийте одну проблематику, але повністю.
Ну і на закуску. На станції сталися зґвалтування. І кого звільняють? Ґвалтівників? Та ні, що ви. Звичайно ж жертв. Яке може бути рівноправ’я і справедливість, якщо ви на Марсі?
- Невидиме
2020-12-03 23:16:37Сюжет цікавий, але стиль мені абсолютно не зайшов. Забагато не зрозумілих імен, назв та подій про які окрім згадки нічого не пояснено. Для чого було робити 3 пласти історії - теж не зрозуміло. Адже в творі не просто історія в історії, а історія в історії в історії. Оповідач з воєнним досвідом розказує про своє навчання, де йому розповідають про минуле. По-моєму, це явно було зайве.