Естелла

Дата реєстрації: 2014-03-09 17:41:46

Псевдонім: Естелла

Коментарів: 20

Дата народження: 1989-11-13 00:00:00

Редагувати персональні дані


Його останні коментарі:

 • Потім
  2016-02-19 19:47:01

  На початку блукаючі вогники, наприкінці блукаючі вогники... а фінт де?

 • Ом асіфіка конга фару
  2015-10-20 01:00:01

  Кілька днів тому згадала Ваше оповідання, захотілося перечитати. Воно все ще чудове grin Знайшла також "Субтитри". А в останньому конкурсі Ви не приймали участь? Чи під іншим іменем?

 • Літературна студія (червень)
  2015-07-30 15:55:08

  А коли планується наступна літстудія?

 • З новим роком!
  2015-01-08 02:32:42

  З Новим Роком та іншими зимовими святами!

  А коли планується наступна літстудія? А то я все планую якось приїхати...

 • Тема наступного конкурсу
  2014-12-01 20:23:38

  Дуже хороша тема. Дякую. Може, буде за нагоду вийти з творчого застою grin

 • Програма Сьомої Загальної зустрічі Фантлаба (Київ - ЛЬВІВ)
  2014-05-14 21:56:51

  Чи планується аудіозапис заходів? Цікаво було б послухати grin

 • Сповідь ядерного попелу
  2014-04-30 21:37:14

  Можна мені, будь ласка, "Улісса" на пошту estella_black@mail.ru Дякую за проведену роботу grin

 • Дванадцятий конкурс завершено!
  2014-03-19 22:45:47

  Оце так оперативність! Дякую!

 • Дванадцятий конкурс завершено!
  2014-03-19 22:38:06

  А яка є інформація стосовно того, хто буде майстер на майстер-класі?

 • Сім’я v1.1
  2014-03-19 10:41:44

  Вибачте, авторе, я Вас не ігнорую - як раз крутилася у фіналі... А тут вирішила проглянути усе, де наслідила grin Можете написати мені на пошту estella_black@mail.ru або у скайп estellaofhope, поспілкуємося grin Я не те щоб великий майстр, так, прогулятися вийшов, просто, сумуючи з того, що до мого оповідання довгий час не було жодного коментаря, відписувалася усім, кого прочитала. Буду рада, якщо мої зауваження будуть Вам корисні.

 • Краплина райдуги
  2014-03-19 10:28:12
  Взагалі, вона зраджує у під`їзді, ГГ ж засікав час між тим, як кар приїхав і тим, коли Ріта зайшла додому.

  От дикі люди, вже й зрадити культурно не можуть LOL Це не зовсім зрозуміло, адже невідомо, скільки треба часу, щоб дістатися від входу до квартири за нормальних умов. Адже герой використовує збільшення, щоб роздивитися кар біля під`їзду - хто зна, на якій височині він живе... grin

 • Дванадцятий конкурс завершено!
  2014-03-18 22:39:18

  Всі троє переможців відмовилися? Ото дивина rolleyes

  А ще дивина, що поперед мене опинилися саме ті п'ять оповідань, за які я голосувала, хіба що трохи в іншій послідовності. От що значить добре налаштуватися на місцеву атмосферу! tongue wink

 • Вотчина богині
  2014-03-18 22:25:47

  Вітаю з перемогою, авторе! Ви були у мене в трійці лідерів від самого початку. Приємно бачити Вас в топі grin

 • Справжнє обличчя
  2014-03-15 18:25:38

  Вітаю, авторе!

  Оповідання чимось нагадало твори Дяченків. Хороша атмосферність, характер Олени зображений добре.

  Текст трохи нерівний, деякі мовні огріхи вже вказували вище. Однозначно варто виправити-вирівняти, щоб враження не псувати.

  Дехто з коментаторів, здається, намагається підкорити психіку логіці. Як на мене, давнього прибічника теорії архетипів Юнга, все, що відбувалося уві сні, було закономірним. І зв'язок цих снів із смертями - також.

  Оповідання сподобалося. Дякую, авторе, та бажаю успіхів!

 • Краплина райдуги
  2014-03-15 15:14:12

  Доброго дня, авторе!

  В мене головна претензія до початку. Дівчина з'язвляється раптово, так само раптово зникає, не встигнувши викликати в читача будь-яких почуттів. Крім того, ця жінка напивається та зраджує свого хлопця (чи хто він їй там) в день їхньої роковини, а потім навіть не вдягає білизни під міні-сукню, подорожуючи містом, тому будь-які позитивні почуття в її бік незрозумілі. Отже, всі подальші страждання герою, які власне й призводять до наступних подій, виглядають неприродніми. На мій погляд, зав'язку треба переробити.

  В іншому оповідання сподобалося. Хороша реалізація старої теми про те, як людина відкриває неочікуваний бік власної реальності. Хороший текст.

  До речі, алюзій на "Матрицю", як не дивно, в мене не було - скоріше натяк на не таке вже й далеке потенційне майбутнє нашого світу. Чи я не права, що це відбувається на Землі?

  Успіхів, авторе!

 • Гараліозіс
  2014-03-15 13:59:09

  Дорого дня, авторе!

  Перше й найбільше зауваження до головного героя. Він у Вас, здається, хворіє на "надто-крутість". Наприклад

  Віст мав те, що відрізняло його від інших – феноменальну пам’ять. Тому він був єдиним, хто знав коди всіх порталів, що знаходилися на планеті і, тоді, як решта користувалася товстенними довідниками, Віст робив розрахунки швидко та з гумором.

  Не вірю. Феноменальна пам'ять - властивіть рідка, але не настільки. Що заважало цій потужній, престижній компанії, яка обслуговує портали по всій планеті (!) спеціально відшукувати та вербувати таких людей? Хоч сотню з усієї планети мали назбирати.

  Крім того, він - єдиний, хто подорожує до іншої планети, чим порушує роботу цілком стабільної планетарної транспортної системи, встановлює свідомий контакт з неземною цивілізацією... Чи не занадто для однієї людини? До того ж, він все це сприймає як належне, навіть без подиву, який належало б викликати подіям, що значно розширюють уявлення про можливості людства. Типовий Обраний. Раджу читати Моема - це не фантастика, але у зображенні персонажів цьому письменнику, вважаю, немає рівних. Його герої ніколи не страждають на небезпечну хворобу "надто-крутості", але й ніколи не постає питання, чому автор розповідає саме про цю людину, чим вона цікава.

  Також є кілька нелогічностей, наприклад

  Так Віст дізнався, що у кожної стежки є Межа.

  Один випадок - замало для такого категоричного висновку, який проте подається автором, як істинний - Віст саме "дізнався", а не "подумав", "припустив", "вирішив".

  Або

  Серед різноманітних глобальних проблем людства – екологічних катастроф, перенаселення, забруднення повітря, локальних війн та відключення інтернету за несплату,

  Розумію, що для сучасної людини відключення інтернету - майже кінець життя, але вважаю недоречним ставити це врівень з екологічними катастрофами та локальними війнами. На мою думку, під час війни (якщо вона не інформаційна grin) людей не хвилює відсутність інтернету.

  Попри це, вважаю, що потенціал в оповіданні присутній і варто його допрацювати.

  Успіхів Вам!

 • Де неба є блакить
  2014-03-15 01:25:33

  Ще одне забула, здивувало оце

  найвсесильнішим

  Всесильний - "Який має необмежену владу, силу" (http://sum.in.ua/s/vsesyljnyj) Найвищий ступінь порівняння зайвий, ця сила і так необмежена grin

 • Давня легенда
  2014-03-15 00:45:44

  Було сильне враження, що твір просякнутий по-християнськи дидактичною атмосферою, тому дуже здивував герой, що одружився з власною двоюрідною племінницею. Його сумніви викликало лише те, що вона значно молодша за нього, а не те, що вона його досить близька родичка. Виправте мене, якщо помиляюся, але ж в християнстві таке не схвалюється? Взагалі психологія персонажів більше нагадує християн-європейців, аніж індіанців Південної Америки, як на мене. Не дуже зрозуміла моральна орієнтація твору, не має цілісності сприйняття.

 • Де неба є блакить
  2014-03-15 00:25:36

  Доброго дня, авторе!

  Початок оповідання трохи заплутаний. Розповідь "від другої особи" - оригінальний прийом, але НМД недоречний. В укр.мові така конструкція передає загальну тенденцію або відому істину, як наприклад в прислів'ях. Тут же описується цілком конкретний випадок. Тому мені було як "неправда, ніколи зі мною такого не траплялося!" grin

  «Тебе вже похопилися», — сказав я Альці

  Якщо Алька - то хлопець, то в давальному відмінку буде Алькові, наскільки я пам'ятаю.

  Про капсули з тексту було зрозуміло (хоч не одразу), про створення-відкриття світів - також.

  В цілому оповідання сподобалося. Не сказала б, що це НФ, скоріше - феєрія. А дехто з шановних коментаторів, мабуть, просто не любить казки. Твори Крапівіна полюбляю, якщо Ви писали "в дусі", вважаю, вдалося добре.

  Дякую та успіхів Вам!

 • Дорога до гуманізму
  2014-03-14 23:49:29
  І такого штибу п’ять сторінок зауважень. То зайва кома, то кома відсутня. То неправильне відмінювання, то запозичення з іншої – ворожої мови.

  Дуже нагадує деякі оповідання з конкурсу LOL (про всяк випадок зазначу, що я не прибічник концепції "ворожих" мов, я іноземні мови люблю та вивчаю). Хоча у Вас, здається, все досить пристойно.

  Зокрема, дію отрути на собі не вивчають. І зброю також не випробовують тільки на інших. Хоча, мабуть, варто було б винахідникам цих речей не відхилятися від неписаних законів. Тоді, стовідсотково, менше отрут та зброї було б винайдено.

  Оце сподобалося. Хоча у другому реченні "не", здається, зайве. І ще сподобалося про руйнівні книжки.

  Взагалі, досить хороше оповідання, але на мій смак, сатира надто "товста".

  Успіхів!