Отже, маємо результати дев'ятого конкурсу «Зоряна фортеця: Подорож до себе».
І місце: Олексій Тимошенко «Куратор і Вічність»
ІІ місце: Володимир Венгловський «Се людина»
ІІІ місце: Олена Пандурська «Шуліка на вербі»
---
У другому турі точилася запекла боротьба, кожне оповідання знайшло свого прихильника, жодне не набрало нуль балів. При відсутності явного лідера кожне оповідання могло претендувати на місце в трійці, і перетин смаків склався саме таким чином.
Організатори щиро вітають Олексія із його першим «золотом», та всіх інших учасників із завершенням марафону.
Склад майстер-класу буде проголошений у неділю ввечері чи у понеділок зранку.
Шануймося!
Коментарів: 162 RSS
1Пан Мишиус19-10-2012 17:25
Поздравляю всех участников и призеров. Спасибо всем, кто голосовал за мой рассказ. Как я уже говорил, рассказ переработал и есть шанс, что он, тьфу-тьфу-тьфу три раза, может кое-где выйти в печать.
Алексей, с тебя интересная тема.
Организаторам - спасибо за конкурс. Давайте в следующий раз для стимула введем приз для лучшего критика.
2Ловчиня птахів19-10-2012 17:35
Усім вітання, а собливо переможцю, котрий ще недавно зневірявся у своїй спроможності писати.
Пане Мишиусе, не можете ви, щоб не потрапити у трійку - і таке неподобство на усіх сайтах Але ж заслужено, нічого не заперечиш.
Олено, з перемогою!
3Пан Мишиус19-10-2012 17:36
Лариса Іллюк та Макс Пшебильський, без обид, может вам попробовать по отдельности писать? Как-то, помнится, к вас были рассказы живее и интереснее. Последних два у вас скучноватые, извините. Это личное мнение, и я могу быть не прав. В "Принципе равновесия" я вообще потерялся и запутался в персонажах. Но вам виднее. Макс, если вспомнить твою экскурсию по сознанию - то там экшена хватало, как-то совсем не похоже на твое нынешнее. Может, стоит вернуть предыдущий настрой?
4Фантом19-10-2012 17:57
Вітаю переможців! Особливо приємно за Олену, яка нещодавно переймалася за свій вихід до фіналу Так тримати!!!
Дякую організаторам та учасникам конкурсу. Успіхів усим.
А в угадайке угадав
Раз на раз не приходиться. Так уж вышло Экшена и без меня хватает. Нынче мне более интересно порыться в истории и поиграть причинами, которые привели к общеизвестным историческим фактам. Скорее, стоит взять паузу - а то выдохся.5engineer19-10-2012 18:10
Мої вітання переможцям!
Молодці!
Куратор і вічність дуже сподобалося =)
Побільше Вам хороших і добрих оповідань!
А Вам, Олексію,придумати непросту і цікаву тему =)
Вітаю!
6Аноним19-10-2012 18:18
Вітаю, друзі! Ну, хоч раз я вгадав із переможцем .
7Зіркохід19-10-2012 18:19
Насправді то був я, справжні Аноними до фіналу не доживають .
8Лариса Іллюк19-10-2012 18:42
Мої вітання переможцям! Здивована, що серед трійки немає "Мого брата", що ж до "Людини" і "Шуліки" - я не помилилася ні в авторстві, ні в отриманих місцях. Марку, твоя перемога виявилася для мене несподіванкою - але читачам, звісно, видніше ;)
Дякую за думку, Володимире. Може в тому й щось є, та й навіть більше: сумніваюся, що взагалі тим займаюсь. Чукча, певно, ніфіга нє пісатєль Але, зрештою, можу собі дозволити таке хобі, поки не набридне вам читати мою графомань. Тож, які можуть бути образи? Без образ і без ніяких, Максу ніщо не заважає писати самостійно. Тим паче, я.
9Фантом19-10-2012 18:54
10марко19-10-2012 19:02
привіт! Неочіковано...
Дякую та вітаю фіналістів. Над темою будемо думати
11Шибальба19-10-2012 19:04
Вітаю письменники! Вірю що ви тяжко працювали, а якщо не тяжко то справді були там про які місця писали.
12Пан Мишиус19-10-2012 19:05
И получше, чем у многих. Рассказ Алексея я брал на первое место, но, Марко, нужна новизна в плане сюжетов, кроме шуток.
13Шибальба19-10-2012 19:06
Оце ляпнула! Вибачте, слова місцями переплутала.
14марко19-10-2012 19:10
cпасибо, Мишиусе, это, да, посмотрим, как дальше будет.
15Док19-10-2012 19:17
Вітаю переможців! Олексію, а я тебе вгадав. І Олену теж . Венгловського не хвалитиму - для нього в призери потрапити, що іншим на роботу сходити Жартую, звичайно - його перемоги є результатом наполегливої праці. А Олена вже на двох конкурсах підряд у призерах. От тобі й новачок! І ще: приємно було з усіма поспілкуватися! Олексію, з тебе цікава тема.
16Зіркохід19-10-2012 19:25
А Ви його в якийсь журнал відішліть, тоді й побачите. Вже на що я в бік фентезі дихаю вогнем, а й то пройняло .
17Пан Мишиус19-10-2012 19:36
Так обязательно отсылать надо после доработки. К Зиркоходу это тоже относится.
18Док19-10-2012 19:52
До речі, тим, хто говорить, мовляв, всі, хто потрапив до фіналу, знають один одного і взаємно голосують: Віталіїва "Зміїна мудрість" у мене на другому місці, а "Трохи казки" у топ взагалі не потрапило.
19Лариса Іллюк19-10-2012 20:24
Дякую, Зіркоходе, але з публікаціями мені теж щось не вельми щастить. Але то таке, справа часу, я думаю
20Олена19-10-2012 21:13
Вітаю золотого та срібного призерів!
Дякую усім, хто голосував за Шуліку. І за поздоровлення теж! Респект Соколенко за "Угадайку". Вгадав!
Ларисо і Максе, Принцип рівноваги я поставила на перше місце, мені сподобалося. І взагалі оглянула конкурсні твори. Ті, що ви писали разом, мені більше до вподоби.
21Пан Мишиус19-10-2012 21:14
Почти аналогично. Только, кажется, на третьем месте, если правильно помню. Добавить динамики, сократить и поработать над концом. А у трохи казки шансов нет никаких, мне так кажется.
22Бурлака19-10-2012 22:24
Приєднуюсь до вітань! Цього разу Олексій зміг впіймати дракона за хвоста.
23Chernidar19-10-2012 23:17
вітаю переможців!
як для теми результат непоганий.
на вибір майстер-класу радив би звернути увагу не тільки на фіналістів - кілька цікавих творів у фінал не попали.
24скайуокер20-10-2012 23:22
Приєднуюсь до вітань! Участі на брав цього разу, тому і критикувати жодне оповідання не смію. Незважаючи на тему, тут і справді є кілька вельми цікавих. Молодці! А взагалі, якщо можна, трошечки дьогтю підсиплю?
Шановні постійні автори, призери і переможці, ваші так звані "угадайки" відбивають бажання у початківців брати участь в цьому конкурсі. Тут вже звучала думка, що ваші перемовини в коментах наштовхують на думку, що ви поміж собою добре знайомі і тому об'єктивністю в голосуванні, особливо, фінальному, тут навіть не тхне!. Ви можете себе бити в груди, що все чесно, але вибачте... ну, не віриться мені, що ви не спілкуєтесь поміж собою в соцмережах. а всі ці "схоже, по стилю...", "ой здається, це ви пан..." перетворює голосування на фарс. можливо, я не правий, але осад після цього залишається. а конкурс втрачає! провал, а кількість учасників і кількість переглядів оповідок, свідчить саме про ПРОВАЛ ЗФ-9, тому підтвердження. вам самим цікаво буде перетворити таку класну ідею в примітивний "междусобойчик"?
Питання тут не в тому, що молоді початківці втікають з конкурсу, після того як їхні "шедеври" рознесуть в "пух і прах". а в тому, що вони не бачать перспективи навчитись писати краще! тому що "всі призові місця і участь в майстер-класі" вже давно заброньовані! я жодної секунди не ставлю під сумнів талант переможців- усі практично профі! а як пролізти менш майстерним? можливо, саме їм цей майстер-клас набагато потрібніший! можливо, наступної ЗФ саме вони винесуть "на гора" щось неординарне і цікаве? скоро вам і не потрібно буде вгадувати де чия оповідка. будуть усі "свої". а про призи і майстер-клас можна домовитись в порядку черги...
тут вже звучала думка, щоб задля справедливості і об'єктивності - справжньої!- фінальне голосування і відбір на майстер-клас проводив або майстер, або незалежне жюрі. гадаю, організаторам варто над цим задуматись. Свій пік конкурс минув, мабуть, на "Живому металі". без нових ідей конкурс почне затухати... і навіть класна тема не допоможе.
Уух! ну, це я видав! а тепер давайте кидайтесь на мене у відповідь
25Фантом20-10-2012 23:41
І кожного конкурсу одне й те ж саме...доводити нічого не буду. Це так, "думки вголос"
Даруйте, але коли співатимуть лише дифірамби вашому таланту...ні, навіть Талаланту, ой навряд чи ви чомусь навчитесь. І, щоб не казали, а критика в своїй більшості, несе конструктив. Я так дивлюся, взагалі тре відмовлятися від поголівного коментування і відкривати "кафедру". Кому тре критика, нехай пише про це в основній гілці конкурсу.26Лариса Іллюк21-10-2012 00:02
Вітаю, Скайуокере ;)
Думаю, ви не зовсім праві щодо міжсобойчика і щодо новачків. Наприклад, нашу із Максом оповідку очікувано приписали Чернідару (попри усі ті ляпи, які він би ніколи не допустив ), а Олена Пандурська вже вдруге пробивається на майстер-клас в числі призерів (і цілком заслужено), хоча то лише друга її ЗФ А угадайки чомусь ніяк не приживаються у нас, та й хай собі. Не все так похмуро на небосхилі конкурсу.
Що ж до кількості робіт... хммм... тема була непроста, конкурсів цього року теж немало, тож нічого дивного. Треба запрошувати людей, треба А щодо критики... Тут я можу казати лише для себе. Намагаюся бути корисною, проте фізично не змогла б усім відсипати конструктиву. Не думаю, що варто ображатися на критику на ЗФ, вона далека від брутальності, котру часом зустрічаєш в мережі. Похвала, буває, приносить менше користі, ніж своєчасне відро води для ЧСВ, так що тут справа індивідуальна.
Складно робити прогнози. Почекаємо тему від Марка. Особисто я для себе ще не вирішила, чи братиму участь взагалі, бо ж не конкурсами єдиними... Але навіть якщо буду, навряд чи дискутуватиму під власною оповідкою. Та коментити інших, певно, буду в будь-якому випадку. Сподіваюсь, що їм то буде корисно поживем-побачим
27Олег Сілін21-10-2012 02:22
А навіщо кидатися?
Навпроти, щиро дякую, що нарешті знайшлася людина, яка чітко вербалізувала через що саме виникає ефект "необ'єктивного голосування", бо деякі інші особи просто воліють безпідставно звинуватити.
Коли ж проблема вербалізована - її можна вирішувати.
Саме так! І зазвичай на кожному майстер-класі є новачки. Більше того, саме їм і віддається перевага, і саме тому ніколи не ставили обмеження, що твір має бути з фінальної групи - щоб мати можливість запросити будь-якого автора.
Інший бік справи в тому, що новачки чомусь дуже погано відгукуються на пропозицію приїхати. Два тижні чекаєш відповіді на питання "А чи не хотіли ви прийти на МК?", нічого не отримуєш у відповідь, а потім пишеш, наприклад, Соколенку, і за кілька годин знаєш, що Вадим буде.
Цього разу, здається, ситуація змінилася, тож чекайте нових імен.
Перший пункт неодноразово обговорювався, переваги і недоліки цих систем голосування вже також відомі Для журі в нас є «Мантикора», ЗФ-10 стовідсотково залишиться самосудною, тож на цьому зупинятися не буду.
А от відбір учасників на майстер-клас майстром вже колись був. З семи учасників прийшли три.
Проте, тут справа зовсім в іншому технічному аспекті. Розумієте, ви пропонуєте майстру, в якого доволі щільний графік, прочитати всі оповідання конкурсу, аби набрати собі авторів на студію. Саме всі, бо обмеження "тільки фінальна група" відсікає значну кількість людей, якій МК може допомогти, але які не потрапили у фінал. Далеко не всі оповідання добрі, тож майстер буде клясти себе, що вліз в цю халепу. І скоріше за все майстер обере доволі професійні тексти, і виявиться, що ці люди вже були на МК, може й не одного разу. Замкнуте коло виходить.
Тобто, практика, коли майстер сам обирає собі твори, не є розповсюдженою, навпроти, дуже часто між майстром і потенційними учасниками знаходиться комісія, що фільтрує твори. Це майже стандарт.
28Олег Сілін21-10-2012 02:26
До речі, зібрав статистику за МК. Гадаю, буде цікаво.
МК М.Галіної, весна-10.
Олег Субчак «Останні дні»
Амітель Малкут «Краплина щастя»
Ольга Пошуруєва та Олександра Усманова «Гра в чотири руки»
Андрій Щербанівський «Наднова»
Юліана Лебединська «Біле небо, сині тюльпани»
Ігор Сілівра «Гра в бога»
Олександра Усманова «Пригода з перешкодами або Біг по колу туди і назад»
Ліна Кариченська «Стрижень»
*
МК Стронґовського, осінь-10 (обирав майстер)
Юрій Кирик «Як воно там?» (не було)
Анна Рибалка «Дуплет»
Ігор Сілівра «Фокусник» (2-й МК)
Олег Субчак «Останній ворог» (2-й МК)
Сніжана Тимченко «Перше чергування і антипригарне покриття» (не було, поважна причина)
Дракон УФО «Містер і місіс Орф» (не було)
Роман Хмаринка «Дельфінарій» (не було)
*
МК М.Галіної, весна-11.
Володимир Венгловський «Вийти з дому»
Олег Субчак «Сніги Олімпу» (не було)
Олексій Тимошенко (Марко Вітковський) «Круговерть часу»
Юрій Довгаль оповідання «Спацер» (не було)
Лариса Іллюк оповідання «Відвідувачі»
Дмитро Кузьменко оповідання «Уйгурстанська історія»
Віра Нижник «Резервація»
Тетяна Пліхневич «О'болонський екстрим»
*
МК А.Валентинова, осінь-11
Вадим Соколенко «Далеко від домівки»
Юрій Савка «Робота за сумісництвом»
Олег Субчак «Нокс» (3-й МК, як призер)
Марія Ряполова «Вигнанці»
Олексій Тимошенко «Прикладна біомеханіка» (2-й МК)
Наталія Федоренко та Нік Средін «Кохання у невагомості»
Володимир Венгловський «Безодня» (2-й МК)
Ігор Сілівра «Діти Гайї» (3-й МК)
*
МК В.Арєнєва, весна-12
Дмитро Кузьменко «Альфа» (2-й МК)
Олена Пандурська «Вогник її механічної душі»
Олег Росткович «Тест Тьюрінга»
Віра Нижник «Хороші діти» (2-й МК, як призер)
Юрій Савка «Шоу» (2-й МК, як призер)
Лариса Іллюк (2-й МК) та Макс Пшебильський «Ще трохи часу»
*
МК В.Єшкілєва, осінь-12
Олексій Тимошенко «Куратор і Вічність» (3-й МК, як призер)
Володимир Венгловський «Се людина» (3-й МК, як призер)
+ ще 4 учасники. Заздалегідь прошу вибачення у постійних авторів, але це мають бути абсолютні новачки МК з оповідань.
29Пан Мишиус21-10-2012 10:25
Как говорится, естественный отбор суров но справедлив - не хочешь учиться - помаши ручкой. Хочешь - борись, выживай, и пиши лучше. Почти все мы здесь такие же новички. Единственный выход - учиться писать лучше, а пенять на здешний "бомонд" могут только слабаки. Нет никакого бомонда. Хотите распускать нюни и считать, что все подстроено, а финалисты - сволочи - пожалуйста, никто не запрещает.
А почему, собственно? Олег, ты противоречишь самой концепции демократичекого (о, какое слово!) конкурса, когда оцениваются не авторы, а рассказы. Необходимо выбирать те рассказы, которые нуждаются в доработке, а не авторов-новичков. То есть, чтобы не написал автор, но новичок будет иметь плюс при выборе на мастер-класс? Это или "молодым везде у нас дорога" или, как открыты пути в США для негров, извините, афроамериканцев.
Вы выбираете "роботы" а не авторов.
Если выбирать авторов, то это приведет к тому, что старые авторы будут участвовать просто под псевдонимами. Иначе смысла играть без надежды попасть на мастер-класс, если не займешь 1-2 место нет. К тому же выбор иногда странен в стиле "чисто чтобы посмеяться над текстом". Но, хозяин-барин, спорить не буду, вам виднее.
Извините.
30Фантом21-10-2012 10:38
Тільки хотів написати щось в цьому дусі А як бути тим авторам, чиї тексти ніби й непогані, але... конструктиву не отримують на конкурсі. Ніякого, так водичку полили та й розбіглися. Як визначитися їм, чи туди рухаються, чи ні?
І, до того ж, МК - то теж нагорода, яку тре заслужити, вибороти. А так, виходить, написав під псевдо рідкісну графомань - і на, іди на МК.
Я так гадаю, МК має бути стимулом кропітливо працювати, хіба ні?
З.І. Нічого не маю проти новачків і вислів про графомань - то скоріше план на 10-ту ЗФ для себе.
31Лариса Іллюк21-10-2012 11:03
32скайуокер21-10-2012 12:15
Схоже, зачепило?
Фантому
... Перепрошую, з чого ви взяли, що я закликаю відмовитись від критики, чи писати дифірамби початківцям? Ну, звідки? Ви не дочитали речення до кінця і взялись щось коментувати. А щодо ""Талалантів"... З вашого боку це виглядає доволі зверхньо і пихато. Пробачте, був про вас кращої думки, хоч і не знаю вашого справжнього іменіПану Мишиусу
А вам самому не цікавіше буде позмагатись не з трійкою сильних авторів- ваших знайомих, а з добрим десятком нових,хай менш майстеровитіших авторів. Вони ж бо, ваші потенційні читачі. А де їм набратись цієї "майстеровитості"? Хіба не краще, коли з трьох-чотирьох новачків після кожного МК ми отримаємо ще хоча б одного постійного автора? Вам цікаво буде десь так на ЗФ-15 змагатись лише з цим "бомондом"(я лише вас цитую!)? Чи ви заперечуватимете, що до конкурсу падає інтерес? Статистика- річ уперта!
А ще... Витягніть свої перші опуси і уявіть, що надіслали це на конкурс... Це мені дуже нагадує ситуацію на дорогах і ставлення до тих, хто їздить з буквою "У". кожен більш досвідчений водій сам дуже швидко забуває, що колись теж їздив під такою буквою...
Браво! взагалі пропоную на наступні два-три конкурси ввести за правило, що за новачками МК закріплюється три місця як квота! Спробуйте! Побачите ефект від такого кроку.
Пану Мишиусу
Ну, виберуть вас під псевдонімом, ну припретесь ви, такий собі динозавр з поміж новачків на МК... а далі що? не соромно буде за таку аферу?
33Chernidar21-10-2012 12:17
бути гарним критиком, перемогти в конкурсі критиків і теж побувати на майсер-класі.
а от приватні розмови в коментах до творів варто заборонити - дійсно у новачків погане враження може бути
ха-ха! скоро мені приписуватимуть будь-який твір, де бодай чайник парує!
Навіть не знаю - радіти чи сумувати... але увагу до жанру я явно привернув. Мабуть, радіти!
34Chernidar21-10-2012 12:20
три місця - забагато. два переможці. два новачки і кращий критик. останнє - обов'язково, це дасть фідбек на всі твори.
35Лариса Іллюк21-10-2012 12:35
Чернідаре, погоджуюсь особливо, про останнє.
36Фантом21-10-2012 12:35
37скайуокер21-10-2012 13:05
Згоден! Давайте спробуємо, задля експерименту! Хоча вирішувати координаторам...
Фантому
Ну, не говорив я такого! Ну, вирвали кусок фрази і доводите мені, що я саме так сказав! А щодо саме ваших коментів, пане Фантоме, то особисто ставлюсь до них як до конструктивних і жодного разу не нарікав, коли ви розпікали мене- все було по ділу! Моя основна думка полягала в тому, що у новачків складається враження, що фінальне голосування, з усіма його "угадайками" поміж "своїх" не справляє враження обїктивного. ви ж не будете заперечувати, що вам відомі справжні імена більшості постійних авторів, що приховуються в коментах під ніками. Вгадуйте, на здоров'я! але ж може це краще робити в соцмережах? Ну, враження просто двояке якесь складається...
38Фантом21-10-2012 13:24
Добре, не будемо розводити полеміки. Фразу про "пух і прах" я взяв тому, що багато початківців вважають, що їх навмисне рнозносять і я теж не був виключенням раніше. Це зараз я розумію, що якщо мене не рознесуть, то конкурс пройшов даремно
Не знаю чому угадайка викликає такий ефект, на деяких конкурсах це цілком нормальне явище ("Генетика фантастики", "АвторЪ"). Просто це така собі розвага, коли голоси відправлені і на конкурсі тиша. Але, коли вона викликає таке враження...що ж, заради миру на Землі, зобов'язуюся не грати в такі ігри
Так, мені відомі імена більшості постійних авторів, але ж, спостерігаючи за коментарями, це доволі просто виявити Один-два конкурси і ви теж знатимете більшість за ніком та іменем.
39Шибальба21-10-2012 13:41
Про критику- "Если философ смог стать гробовщиком, почему бы гробовщику не стать критиком". цитата з фільму "Человек с бульвара капуцинов".
Скайуокер, підтримую вашу думку.
Я вже якось писала на сторінках ЗФ. Новачки не критики бояться, а бояться дізнатися, що вони не письменники. Це саме в недоліках помітно.
40скайуокер21-10-2012 13:44
Шибальбі
Приємно, що хоч хтось зрозумів і не побоявся мене підтримати. Дякую!
41Зіркохід21-10-2012 13:45
Давайте так, шановні постійні автори. Світські бесіди в коментах припиняємо, під час конкурсів звертаємося одне до одного суто по псевдо, на ви й через перепрошую . Щоби уникнути пересудів, домислів і пліток. Гадаю, це правильно.
Що ж до коментів узагалі, то, мабуть, треба тут також давати дорогу новачкам. Добре прикриватися заявами типу "я не вмі-і-ію коментувати". Хай учаться - не святі горшки ліплять. А я, мабуть, перейду на вибіркове коментування чи й узагалі... Навіщо воно мені треба, коли з конкурсу в конкурс тільки й чешуть... а тим часом на моє "Трохи казки" лишили найменше коментів на ЗФ-9, я рахував ! Хороший стимул, нічого не скажеш .
42Пан Мишиус21-10-2012 15:11
Отвечаю на вопрос - мне интереснее сражаться с новыми авторами, как и со старыми, а впрочем, какая разница - зачем сортировать? Я только за появление новых авторов, если они не пишут "про корову с похотливыми глазами" и это не сучлит с растущими на дереве чайниками.
Мой самый первый рассказ занял второе место на конкурсе Млечного Пути и выходит в переводе во втором выпуске Мантикоры. А вот последующий был менее удачен - только 10-место в финале, пришлось взяться за ум.
43Пан Мишиус21-10-2012 15:14
Абсолютно нет, и аферы здесь не наблюдается. Пан Мышиус - точно такой же псевдоним. Куча авторов на разных конкурсах выступают под всевозможными псевдонимами, а кое-кто и печатается не под настоящим. Тоже мне, нашли диплодока.
44Олег Сілін21-10-2012 15:48
Вибач, але нічого дивного тут немає. Тобі, скоріше за все, знайома російська премія «Дебют»? Так от, там в статуті написано, що брати участь можна кілька разів, але при інших рівних новачку надаватиметься перевага. Так того року роман Ольги Онойко не пройшов у фінальну трійку саме через її лауреатство 2007 року.
Можу пояснити чому так. В нас на очах приклад семінару в Партеніті, де автор може бути учасником лише два рази, і скільки завгодно - вільним слухачем. Чому так? Тому, що людина, яка відвідала кілька майстер-класів, вже здатна вчитися сама. Я ж не кажу, що на МК не можна буде приїхати й послухати. Можна! Треба! Завжди раді бачити будемо!
Ми обираємо твори, але дивимося й на авторів.
45Пан Мишиус21-10-2012 15:57
Тогда это следует указывать в правилах, что дорога молодым. Вот уж не знал, что ЗФ у нас аналогичен Дебюту. Тогда в правилах стоит четко указать, так мол и так, можете не стараться, все равно придется сидеть в зрителях и молчать в тряпочку. Уговорил. Ну тогда пускай новички и сами комментарии пишут, Зиркоход правильно говорит. А то, понимаешь, динозавром обзываются.
Я всегда говорил, что без притока новой крови любой конкурс потеряет рейтинг. Но где она, новая кровь? Олена - так уже третий конкурс, кажется, включая конкурс миниатюр. Почему нет новых авторов, кто мне скажет?
46Пан Мишиус21-10-2012 16:02
Ты сам ответил на свой вопрос. Написано в правилах. Что-то подобное написано на ЗФ? То есть, оказывается, была заведомо скрытая дискриминация по количеству проведенных конкурсов и участий на мастер-классах. Тогда, Олег, включи, пожалуйста это в правила, и ни у кого не будет возникать вопросов. Ну и участники лишний раз подумают о своем участии.
47Капітошка21-10-2012 16:08
Звичайно, що майстер-клас - мрія для кожного новачка. Але кому потрібні ті пільги й поблажки? Уже після такого обговорення буде здаватися, що потрапив на МК випадково, або не заслужено.
48Chernidar21-10-2012 16:16
+100500
МК не приз а можливість вчитись. якщо вам така можливість не потрібна - перепишіть її на мене, бо, повірте, вона того варта. хоч тушкою, хоч чучелом. правда пану мишиусу в деяких випадках соромно туди йти, а мені-ні, якщо я напряму не порушую правила.
нагорода - друк в журналі.
49Фантом21-10-2012 16:20
50Пан Мишиус21-10-2012 16:27
А разве победа на конкурсе гарантирует печать в журнале? Вы только гарантируете, что передаете в журнал (кстати, не указано, какой. Что-то с предыдущих конкурсов набирал Радутный в свой УФО) А переданные рассказы редакция может не брать, если не посчитает нужным.
Мне так кажется. Так что нет точной гарантии, что рассказы-победители будут напечатаны. Во всяком случае, по итогам последних конкурсов подобного не наблюдалось.
51Капітошка21-10-2012 16:42
Як це така можливість не потрібна? Написала ж - мрія! Яле хотіллось би заслужити цю ВИСОКУ НАГОРОДУ чесно, не утискаючи чиїхось прав.
52скайуокер21-10-2012 16:46
А цікаве обговорення у нас виходить. Отже, доля ЗФ принаймні нам з вами не байдужа. Шкода, що автори-початківці схоже давно покинули обговорення і я тут виступаю ледь не адвокатом. а хотілося, щоб і вони висловили свої думки.
Пану Мишиусу
Автори нові є. Просто вони зневірюються в тому, що можуть досягти такого рівня як приміром у вас САМОТУЖКИ! От і кидають цю справу. Ніхто не забирає у вас право брати участь в МК! але квота, приміром, в два місця для новачків була би для них суттєвим стимулом. Хто зна, можливо, поспілкувавшись саме з вами, якийсь початківець почерпне для себе щось таке, що допоможе йому скласти вам гідну конкуренцію в наступних конкурсах. Тут колись була цікаве посилання на семінар Олді. От ці майстри не соромлячись зізнавались, що колись самі відвідували майстер-класи, вчились а тепер вважають необхідним для себе передавати свої знання і ділитись досвідом з початківцями. А ваші слова, пане Мишиусе, "надо писать лучше", "не надо распускать сопли"- тут недоречні! Звучить доволі зверхньо...
А динозавр - то зовсім не образа. Радше навпаки!
53Капітошка21-10-2012 16:59
Я - новачок на ЗФ. Не всі покинули обговорення. І якось раніше висловила думку про "родинні перемовини" у коментах. Не сумніваюся у порядності "динозаврів", але таке склалося у мене враження. Я ним поділилася. Це не стосувалося вибору учасників МК. Не варто резервувати місця для початківців, бо вийде, що ми їх виплакали, розпустивши нюні.
Вірю, що успіху можна досягти і САМОТУЖКИ.Бо маю кілька публікацій у "Дніпрі" і виданий роман. Досягалося це без участі у будь-якому конкурсі. Але участь у конкурсі завжди корисна, бо вчитися і удосконалюватися потрібно постійно.
Розпускати нюні навряд чи буду.
54Фантом21-10-2012 17:08
Ги, цікаво виходить Отже, людина із виданим романом - початківець, а мене тут, із одним випадково надрукованим оповіданням, вважають "динозавром"
55Капітошка21-10-2012 17:14
У цій царині - початківець. Роман історичний.
56Пан Мишиус21-10-2012 17:16
Если не ставлю смайликов, то не значит, что я не смеюсь.
Ни какого "зверхньо". Я вам что - мастер? Когда говорю, что надо писать лучше, то и себя имею в виду, в том числе, так как можно быть финалистом на ЗФ, но и в подметки не годится публикующимся авторам.
Все - кончаем дискуссию, если уже Олег со мной на вы перешел. Сворачиваем революционное настроение.
57Олег Сілін21-10-2012 17:34
А.. де?
Це й планувалося на ЗФ-10, якщо чесно. Але ЗФ-10 буде на Євроконі, і там можна зробити не тільки майстер-клас.
Панна Олеся, погрози, сльози і підлещування все одно в нас не працюють)
58Капітошка21-10-2012 17:36
Це ВИ мене у підлещувані звинувачуєте? Мабуть краще було не втручатися у обговорення!
59Chernidar21-10-2012 17:39
ні, це вас заспокоюють, що організатори зберігають тверезість розуму і однаково поступають по своєму
60Лариса Іллюк21-10-2012 17:41
61Ловчиня птахів21-10-2012 17:41
Гаразд, і я потеревеню.
Я теж початківець. Практично без номінацій і публікацій. Бо довгий час свою писанину вважала швидше розвагою чи хобі і не вірила, що в Україні це прибутково чи принаймні вітається. Але якось Зіпа розмістив оголошення на ГАКу про "Нові горизонти" і я з цікавості написала кілька оповідань (і ота графомань вийшла у фінал, чого не скажу про подальші твори). І знаєте що? Мені сподобалось писати.Мене це затягнуло. Але не знаю що з того виходить.
Тому:
1.мені важливо, щоб-таки коментування не відмінялось під творами, бо воно читається з пожадливістю і дає можливість очима сторонніх подивитись на твір всесторонньо.
2. як новачку, мені до вподоби саме анонімність розміщення творів - так азартніше і менше заангажованості. Система оцінки мене теж задовольняє, до речі.
3. дивують коментарі щодо угадування авторів і т.д. Ну, звісно, якщо люди деякий час спілкуються у віртуалі і в реалі, то серед них зав'язується дружня атмосфера. Так усюди в Мережі - спорадичне спілкування і товаришування. Перехід на "ти" і бажання поділитись своїм досвідом. Зрозумілі у вузькому колі жарти, кепкування і наїзди. Ну й нехай собі. Не варто забувати, що на конкурсах і друзі стають конкурентами, отже навряд чи будуть натягувати один одному бали.
І взагалі я маю стійке переконання, що тільки талант і працелюбність можуть допомогти чогось досягти, а не віртуальні друзі. Не виходить тут, йди на два інші ресурси. Варто послухати коментарі іншої компанії. А тоді й стане зрозуміло, чого варті твої оповідки і ти сам, як літератор. Чи я старомодна?
62Капітошка21-10-2012 17:46
Сновидо, мушу зізнатись, що не надто пишаюся тим романом. Тому прийшла сюди, щоб шукати себе у іншій царині, але й тут не склалося.
63Капітошка21-10-2012 17:55
Ловчине птахів, погоджуюсь, що лише працелюбність можуть допомогти. Бо ніяких зв"язків, знайомств не маю й не мала, живу в хуторі у дуже відлюдній місцині. Свій перший шедевр надряпала у зошитах формату А4 ( у мене навіть компа не було) і не посоромилася ту маячню розіслати по видавництвах. Одне взялося. Вийшла скромна книжичка у м"якій обкладинці (невеличким тиражем). Не соромтесь надсилати свої роботи самостійно. Стукайте у всі двері. Хтось відчине.!
64Лариса Іллюк21-10-2012 18:05
65Олег Сілін21-10-2012 18:08
Панна Олеся, Я вас ні в чому не звинувачую. Чернідар правильно пише:
Мабуть, треба було саме так і формулювати.
Мабуть, взагалі, треба було просто мовчати.
66Пан Мишиус21-10-2012 18:53
Нет, все-таки вернусь, чтобы поставить точку, а то Олег очень удачно перевел на меня стрелки.
Я и сейчас под своими словами подпишусь два раза. Естественно, всем надо писать лучше. И молодым и "динозаврам" (игуанодонам? нет, лучше велоцерапторам) следует держать марку и развиваться. А победа и финал на конкурсе ЗФ еще ни о чем не говорят, как и не обеспечивает публикацию, если даже у финалистов рассказы не выдерживают критики. Пример - ЗФ с темой "космос дальний и близкий". Может быть,я что-то пропустил, но не видел в печати ни одного рассказа с того захода. Помнится, и у меня тога редкая мура была про космическую экспедицию к центру Галактики.
С Живого металла - было, не было? Кажется, что нет пока.
То есть целая куча рассказов не достойных большой аудитории. Просто многие участники относятся не очень серьезно к своим рассказам, а потом обижаются на критику.
Для меня ярким примером хорошего рассказа, пролетевшим на конкурсе мимо участников, был рассказ Мисько про горное озеро и русалку с первой Мантикоры. Вспоминаю, что я единственный поставил рассказу десятку, а потом с удовольствием увидел рассказ, напечатанным в Днипро.
Я-то всегда буду поддерживать ЗФ, насколько это в моих силах. А на мастер-классах интересно сидеть и в зрителях, но не так, как за столом, когда тебя растерзывают.
Меня это тоже раздражает на анонимных конкурсах но только под рассказами.
Из пожеланий - приз для критика (Хотя тут однозначно превосходство Зиркохода - надо холить и лелеять). Желательно указывать, какую критику хочет услышать автор под своим рассказом. Возможность заводить "кафедры" для критиков.
Будем ждать интересную тему от Марко.
67Зіркохід21-10-2012 18:56
Кумедно... Я вперше взяв участь у ЗФ-4, але там не склалося , тому роздратовано пішов курити папірус роки так на півтора. Потім випадково затягнуло на "Мантикору", а звідти - знову на ЗФ-7. Відтоді регулярно потрапляю у фінал. Цим усе наразі й закінчується ("Імперія" - виняток, який тільки підтверджує правило ).
(Так поступово постійні автори одне за одним скидали свої розцяцьковані шати й поставали у всій своїй непоказності...)
68Аноним21-10-2012 18:58
Так,Сновидо, потребує не лише доробки, а кардинальних змін. Отож, я тепер у глухому куті. А моє оповідання у реанімації під аппаратурою штучного дихання. Опероване мною щодня, воно вже не має надії на життя, але я обов"зково змушу його дихати.
69Пан Мишиус21-10-2012 19:02
Почему? Скажите, кто вас обидел? А, написали "тупо не вычитано".
Знаете, я для своего утешения, когда на меня нападают критики, вспоминаю роман Уайта "Космический госпиталь". Там люди на станции были обязаны жизнью одному товарищу, который при этом сильно пострадал и такой, немного с отклонениями, развалюха. И все с ним носились "уси-пуси". А главный герой ему не делал послабления, и относился даже грубее, чем с остальными. И как раз из-за этого тот больной и выжил, не сдался. Так, может, докажете в следующий раз, что вы достойны? Докажите. Я про это и говорю - не отступайте, не сдавайтесь, а идите напролом, принимая критику, все эти пожелания выпить яду и убиться об стену. Смейтесь в лицо критикам. Тупо не вичитано - вычитайте в следующий раз. Написали ерунду - напишите в следующий раз лучше. Но сдаваться - это не по нашему.
70Олег Сілін21-10-2012 19:03
Три оповідання в УФО №4, 2011. Мало бути більше, але оскільки УФО №2, 2012 досі не вийшов друком... Це, звісно, трапляється, але приємного в цьому немає.
Додам, що деякі кроки на виправлення ситуації зроблено, як по "космосу", так і по "живому металу". Чекаємо на результат, а от чи буде він позитивний - побачимо згодом.
Золоті слова.
71Пан Мишиус21-10-2012 19:07
Ага, отлично. Значит, я пропустил. Значит, не все потеряно.
Уже интересно,какую тему Алексей задаст. Тем более, что будет приурочено.
72Олеся21-10-2012 19:10
Мене важко образити. Ніхто мене не ображав. Але на вибух спровокувати ой, як легко! А єрунду, таки написала.
73Шибальба21-10-2012 19:22
Вже й не знаю чи я вважаюся новачком, бо маю публікації в журналах. Але почуваюся - новачком. Взагалі, не розумію, чого ви скаржитеся. Звісно на МК потрібно запрошувати тих, кого той, хто проводить, вважає достойним. Це не завжди переможець і не завжди новачок. Але я так розумію, розбір іде літературний, а не персон. Ви всі тут присутні, літературу творите, чи поросятам хвости крутите?
Мені б ваші можливості, я усі МК облазила.
Але чесно зізнаюся, на ЗФ в оповіданнях оцінюють не те, чого особисто я сподівалася.
Певно, так повинно бути.
Мене де хто (не тут) критикував за швидкий, ніби обрізаний кінець. Але той, хто це казав, не читав переможця ЗФ.
74Олена21-10-2012 19:51
Як завжди усе саме цікаве пропустила. Із обговорень так і не зрозуміла, хто я тепер. Новачок, чи хто?
Знаєте, що саме сумне? Тут взагалі кожен правий по-своєму. Новачків треба заохочувати. Але нікого не треба жаліти. Та справа, за яку вони узялися, не терпить людей із слабкими нервами. До Фортеці я була два рази на Грілці. І, мабуть, всі добре пам"ятають, як я захоплювалася дружністю тутешніх авторів. Я й нині вважаю, що загалом, тут доволі дружня обстановка. Так, потрібно бути чемними у обговореннях оповідань. А хіба самим авторам не потрібно бути чемними? Якщо я отримую стусанів, знаю - цілком справедливо. Майже завжди
Так, із Вогником, мені дісталося від майстра. Аніскілечки про це не шкодую. Бо у обговореннях були лише позитивні відгуки. Дуже прємна річ, але я, мабуть так і вважала би, що то добре написано, якби не майстер.
Взагалі-то мене можна вважати живим спростуванням звинувачень, стосовно того, що голосують лише за своїх знайомих.
І поясніть мені, що поганого у тому, що автори спілкуються між собою? Так у мене є кілька контактів. Це ж принизливо - прохати, щоб за тебе проголосували. Бо таким чином, підписуєшся у власній неспроможності написати так, щоб у когось виникло бажання підтримати оповідання.
Я вважаю, що усі ці балачки просто через те, що інколи учасники грають у конкурс. Приходять не вчитись, а отримувати респекти і брати участь у перегонах. Звідти й троллі, і образи, і усе інше. А як же здатність до самоаналізу? Коли я прочитала коментар до оповідки, що у читача виникло чомусь огидне відчуття при прочитанні, подумала, що може з"їв щось не те, бо жодних аргументів, чому так сталося, не було. Але ж якщо коментар різкий і разом із тим цілком обгрунтований, я не маю права зневажати думкою читача.
Але це усе - лише моя думка. Тут кожен бере участь зі своїми цілями. Я дуже рада вдруге потрапити до трійки переможців. Це неабиякий стимул, бо віднині буду вважати, що попередня перемога - не випадковість. Можливо, я й дійсно, щось можу. Особливо, якщо невпинно працювати над собою.
Дякую усім!
75Пан Мишиус21-10-2012 20:02
Динозаврус, ясное дело.
Я играю в конкурс, и что в этом плохого. Обзоры стараюсь делать довольно расписанные и там где вижу, что что-то могу сказать. Только я стараюсь учиться и не только на своих рассказах. Не факт, что получается.
76Зіркохід21-10-2012 20:03
Опа-па... А нумо, з цього місця детальніше, будь ласка. Цікавлюся не просто так - на майбутнє.
77Шибальба21-10-2012 20:08
Мало пригод, інтриги і космосу. Є багато монологів, оповідей та багато добротного письма, яке не завжди стріляє прицільно.
78Ловчиня птахів21-10-2012 20:32
Друзі, яка гарна розмова виходить - усі діляться своїми думками, розкривають душу. Оце і є одне із досягнень сайту - об'єднувати людей, так? Звісно після головної цілі - творити літературу (кому вдається).
79Док21-10-2012 20:46
Ну от, ніби трохи народ заспокоївся . А то почало нагадувати розбірки на деяких фантфорумах, коли всі вже забули, з чого почався конфлікт, але чубитися не припиняють. Люди, давайте все ж збережемо притаманну Фортеці атмосферу доброзичливості. Удосконалюватися можна різними шляхами, і не лише на МК. Було б бажання і час. Якщо ніщо не завадить, все одно приїду на майстер-клас . Збоку це весело і на чужих помилках теж можна повчитися.
80Зіркохід21-10-2012 21:04
Тобто вищепереліченим більше не грішити? Але ж Ви тут навели всього лише різні НМСД читачів... Ну гаразд, а на що тоді звертати увагу? Але зважте, що тут тусуються не літредактори й навіть, як багато хто щиро зізнався після защемлювання пальців у дверях, не літдинозаври, а ті-таки звичайні читачі, для яких Ви, власне, й пишете.
Вадиме, араби не даремно вельмилюбили прислів'я: "Розумний учиться на чужих помилках, дурень - на своїх" .
81Шибальба21-10-2012 21:12
Тобто вищепереліченим більше не грішити? - воля ваша.
Ну гаразд, а на що тоді звертати увагу? - теж воля ваша. Для цього є МК
Але зважте, що тут тусуються не літредактори й навіть, як багато хто щиро зізнався після защемлювання пальців у дверях, не літдинозаври, а ті-таки звичайні читачі, для яких Ви, власне, й пишете. - Зважу. Але воля моя
82Зіркохід21-10-2012 22:05
Ню-ню... Вельми конструктивно. Як казав Портос: "Я дерусь... просто потому, что дерусь" . Із Ваших слів випливає, що Ви не знаєте, на що конкретно має звертати увагу критик, але явно не на те, на що він звертає увагу в кожному конкретному випадку . А тому - нафік усіх критиків . Оригінальна концепція. Ну що ж, воля Ваша...
83скайуокер21-10-2012 22:21
Ого, я вже махнув рукою і пішов собі, а дебати тривають!
Шановні, на мій погляд, у нас два виходи: або спробувати щось видозмінити задля повернення ЗФ на минулий рівень, або махнути рукою і залишити все на "самотьок"...
В одному, я так зрозумів, ми сходимось у думках - усім нам не байдужа доля ЗФ! Це вже добре!
Критика? Вона потрібна! Якщо товариство обговорює твоє оповідання, то воно принаймні не залишило нікого байдужим! А це вже приємно.
Участь у майстер-класі? Я не випрошую для новачків там заброньовані місця. Я лише пропоную цим хоч якось їх заохотити! Так, все це правильно "на потрібно здаватись", "конкурс не для слабаків...". Я про інше! Тут вже звучала репліка, здається, в одному з коментів до оповідання саме у цій ЗФ, що "ті хто не вміють писати, придумують цікаві сюжети, а ті, хто пише майстерно, подекуди грішать шаблонами і примітивізмом..." Не ручаюсь за достовірність цієї репліки(може автор сам зголоситься і виправить мене?). але думка вірна! Саме таких новачків і потрібно підтримувати! Не ЖАЛІТИ! а підтримувати і заохочувати! це дві великі різниці!
Тема нової ЗФ? Співчуваю переможцю нинішнього конкурсу- усі так і дивляться на нього мов голодні собаки на кісточку - ну ж бо, здивуй нас! а пропоную дати можливість переможцю надати дві теми на конкурс! Тут мені вбачається давно сформовані дві течії авторів- прихильники НФ і поціновувачі фентезі. а давайте спробуєм розбити на групи "за інтересами"? а у фіналі зведемо одних з одними! Екшн?! ну це так лише думки...
84Олена21-10-2012 22:27
85Шибальба21-10-2012 22:41
Зіркоходе, я зовсім не мала на увазі те, що ви зрозуміли. Але і вказувати критикам, що критикувати не буду. А от якщо сама візьмуся критикувати, то зважатиму саме на те, що вказувала у попередніх коментарях.
86Шибальба21-10-2012 22:47
Скайуокер, я вас підтримую. Але зробити, окрім, як написати щось хороше, нічим не можу.
87Зіркохід21-10-2012 23:37
Ага, кожній тварі -
по харіпо парі .Та нема такої градації. Кожен із тих авторів хоч раз та грішив то тим, то цим, а оскільки конкурс - це ще й експериментальний полігон, то цікаво спробувати різні течії. А для цього не треба дробити тему.
Скайуокере, та Ви справжній вівісектор! Це ж який монструм магнум вийде від такого схрещення !
88engineer22-10-2012 09:34
Доброго ранку =)
Раз пішла така п'янка, в якій вчора не встигла взяти участь, то останній огірок різатиму сьогодні =)
Але спершу вискочу, як Пилип з конопель, із запізнілим поясненням:
Вивертати душу: а) дуже хвилювати, тривожити. Дівчина пригортає, душу вивертає своїми очима... (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 139); Вивертає пісня душу, і Роман швидко йде назустріч старому (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, І 349); (спеціально глянула в тлумачний словник )
тобто вивертає це не те саме, що нудить чи верне
А то вивернули мій коментар, неправильно процитували і тепер я невихована сволоч =(
От як не крути, а не могла навіть подумати, що то словечко так схвилює шановне панство...
Та нехай!
89engineer22-10-2012 09:42
Вчора автори
але вчора минуло, тому я залишуся в одязі, а то без штанів якось нечемноХоча в змаганні за диплом найпочатківськішого початківця була б десь, певно, серед дипломантів =)
Про критику і таке всяке - якось ну абсолютно не ображаюся ні на критику, ні на чиїсь думки, бо вважаю, що кожен має право висловити власну думку, якщо обходиться без особистих образ, лайки і т.п.
Далеко ходити не буду - почну з себе - стараюся писати якісь конструктивні коментарі, аби помогло хоч трохи, але я ж не робот - не можу завжди накидувати повну миску конструктиву, інколи буває й ляпну власних вражень.
Думаю всі так - ну люди ж ми, врешті решт!
І не бачу в цьому нічого поганого
90engineer22-10-2012 09:50
І ще скажу отаке - якщо люди б'є себе в груди і кричить "я письменник", то хай старається і пише - з кожним разом все краще, а не нарікає, що, мовляв, досвіду мало і т.д.
От думаю собі - чого я не нарікаю... Мабуть тому, що я не письменник, а інженер
Гм...
Вважаю, що тут все залежно від мети участі в конкурсі - для когось це змагання - тоді не варто нити, а треба працювати і намагатися стати кращим,
а для когось це експеримент, бажання почути якісь думки щодо своїх опусів, щоб потім зробити щось ще цікавіше.
І, як не крути, написати оповідання-переможець і таке, яке буде цікавим, то не одне й те саме
91Фантом22-10-2012 10:10
92Ал22-10-2012 12:11
Якщо чесно, то всі ці балачки про сформовану компанію щось під собою та й мають. Я думаю, що враження таке формується в першу чергу через практично повну відсутність коментарів нових учасників під оповіданнями. Складається враження, що тут владарює журі, котре не пропускає у фінал нікого, хто не входить у їх число. Вирішується це, напевне, введенням обов'язкової норми коментарів від кожного учасника (принаймні коментарів до оповідань зі свого топу). Тоді не буде образливо хорошим оповіданням, котрі у фінал виходять, а коментарів не отримують.
Ще одне важливе зауваження стосується того факту, що переможець ЗФ повинен написати не просто хороше оповідання, а хороше оповідання саме для ЗФ. Я думаю тут справа не у конкретному конкурсі. Просто специфіка будь-якого самосудного змагання у тому, що два третіх місця це краще, ніж одне перше. Відповідно оповідання, по можливості, повинне сподобатися усім. Низка засобів цей шанс відразу вбивають. Цим спричинена, власне, і ситуація з друком. Журнали, зазвичай, хочуть чогось нового і незвичного. У фінал, зазвичай, виходить щось звичне і просте для розуміння.
Плюс до всього, оповідань багато і зосередитися на кожному і приділити достатньо часу зазвичай не виходить. Тому, зазвичай, оповідання, яке читається важко, практично не має шансів ні на перемогу, ні на фінал.
Не знаю що ще сказати. Пишіть плавно, пишіть зрозуміло, намагайтеся не виходити за рамки формату і старайтеся не примушувати читача відчувати себе ідіотом. Тоді у вас є всі шанси. Якось так.
93Coren22-10-2012 12:46
Неправда. Чим простіша історія, тим охочіше беруть.
Не зовсім так. Треба, щоб текст викликав конкретні емоції, конкретно - співчуття. Вивчайте цільову аудиторію, потакайте їхнім потребам. Читач з вулиці хоче одного, а колектив авторів на конкурсі - зовсім іншого. Те, що може схавати перший, не пустить другий. Конкурсанти-фіналісти перебувають на гребені хвилі теми, вони добре обізнані в новинках жанру, тому здивувати їх новизною дуже важко. До них краще застосовувати "собачку" в дозованих кількостях. Читач же з вулиці хоче чогось кришозривного, йому начхати на нюні, він не хоче ототожнювати себе з невдахою, котрий мучиться докорами сумління. Чи може бути симбіоз? Ні, бо ніхто цього не зрозуміє.
94engineer22-10-2012 13:20
ЕЕЕ, Але, а мене Ви не враховуєте? Хоча тут я й не була суперактивна, але, певно, половину відкоментувала.
Хоча ось в чім річ - так звані"новачки" хочуть водночас отримати і повний аналіз своїх оповідань, і щоб їх хвалили, і щоб трохи так, ненав'язливо повчили, і щоб це було в найдоброзичливіших тонах і без жоднісінького незвучного слова.
А якщо А. написав слово "вивертає", при цьому навіть на думці не мав нічого поганого чи Б. вжив слово "тупо", то їх слова починають виривати із контексту, перекручувати і ці люди автоматично стають невихованими поганцями, які гноблять "молодих талантів".
Тобто виходить, що так звані "новачки" коментувати самі не хочуть, чути особисту думку інших не хочуть, при тому хай навіть їм по стоп'ятсот раз людина пише, що то лише її власна думка - ні, їм подавай конструктив і нічого, крім конструктиву.
95engineer22-10-2012 13:26
Як на мене, то змушування це зовсім не добре - люди ж і на роботі працюють, не в кожного є час.
Тим більше є такі оповідання, про які нічого розумного не скажеш, та не те, що розумного - нічого не скажеш, аби не ображати.
От знову повернусь до себе - на останній Мантикорі я відкоментувала всі оповідання в своїй групі, написала чим сподобались, чим не сподобались, що, вважаю, варто змінити, оцінила від 1 до 10, а крім того тих, що в моїй групі, коментувала і інші.
Тут же ж були такі оповідання, про які ну нічогісінько доброго і конструктивного сказати не могла - такі й залишала без уваги.
Ну і тим більше - якщо зобов'язати, то мають і бути якісь санкції за недотримання...
96Ал22-10-2012 13:42
Там була конкретизація, обов'язкове коментування оповідань з топу. Якщо ти вже береш оповідання в топ, чимось воно ж тобі сподобалося? Навіть на рівні "чимось зачепило", все одно який не який відгук. Заодно хоч якийсь спосіб примусити читати перед голосуванням.
Практично повна відсутність != Абсолютно повна. Вам, як інженеру, важко зрозуміти нас, теоретиків
97Ал22-10-2012 13:43
А які в нас санкції за неголосування?
98engineer22-10-2012 14:25
Гм... Як на мене, то ті ж санкції застосовувати вже занадто
А я скажу, за якими критеріями формувала свій топ на цьому конкурсі - практично всі оповідання, що сподобалися, були в одній групі з моїм, то ж довелося оцінювати решту.
І хай за моє жито (сиріч зізнання) мене ж і буде бито, але ранжувалось так - оце норм. - максимум, оце так ще більш-менш - трохи менше, а далі вибором із таких, які не сподобалися, оповідань, що не сподобалися найменше
99Chernidar22-10-2012 14:35
і беззмістовно. Нафіга вам під твором десяток-другий чисто формальних, для галочки, коментів? тільки заохочувати можна...
ой, нафлудили...
100engineer22-10-2012 14:50
Як нафіга? Аби потім ніхто не плакався, що його оповідання не коментують
На жаль =( Хоч деколи добра ломака не була б зайвою
101Олена22-10-2012 15:50
Я так розумію, що організатори вирішили послати до дідька усіх нас, розумних, що добре знають за яким критерієм мають відбиратись оповідання на майстер-клас. Бо, якщо врахувати усі побажання, виходить, що має їхати новачок, активно коментуючий, але і автор цікавий. Та ще й той, що не пройшов до фіналу.
До речі, на майбутнє, є пропозиція. Якщо усім і досі тут присутнім небайдуже те, що відбувається на Фортеці і те, як відбирають твори до майстер-класу, можливо хоча б одну таку вакансію віддати на розсуд спільности і вирішувати усім загалом, методом голосування, чи що. Такий собі приз читацьких симпатій. А задля того, щоб зробити голосування максимально об"єктивним, хай собі участь у голосуванні беруть тільки твори новачків. Здається, це хоча б частково вирішило усі питання, що виникли. Та ще й постійних авторів Фортеці реабілітувало.
102Chernidar22-10-2012 15:57
Та й так вирішується - голосуванням за кращий твір.
постійні автори не потребують реабілітації. Строго кажучи вони взагалі нічого не потребують, а дана пропозиція залишить старфорт як без новачків, так і без постійних авторів. Не виплесніть з купелі дитину разом із водою.
103Олена22-10-2012 16:19
От і роби після цього пропозиції
104Sergiy Torenko22-10-2012 17:11
Цього разу я майже не брав участі у координуванні конкурсу. Завал на основній роботі плюс ще кілька факторів. Тож подальший комент не слід сприймати як офіційну позицію координатора.
Отже, дуже шкода, що майстер-клас сприймається як продовження конкурсу, тобто перегонів. Майстер-клас це своєрідна школа. Мета - вчитися. Так, для "золота" і "срібла" це ще й певна нагорода. Але основна мета залишається. Тут майстер-клас сприймається або, як було вже сказано, елементом перегонів, або елементом самоствердження. Для самоствердження достатньо приїхати на МК вільним слухачем.
Декому (наприклад, мені) з головою вистачило і одного майстер-класу. Ще в 2006 році.
Щодо критеріїв відбору. Відбір оповідань на майстер-клас, як було сказано на минулих конкурсах, проводиться виключно координаторським свавіллям. Якщо хтось має інші пропозиції - вислухаємо із задоволенням. На особистій зустрічі, не раніше ніж через рік і в тому випадку коли той хто пропонує систему відбору вже матиме домовленість з майстром. В такому випадку з радістю поспілкуємось на цю тему.
Тепер візьмемо за максиму, те що на майстер-клас йдуть саме вчитися. Тоді, хлопці-дівчата, де обговорення "імперського" майстер-класу? Де скани "покреслених" роздруківок? Де обмін досвідом? Роздруківки сховали в стіл, зробили собі у свідомості дві-три чисто технічних позначки (уникай трьох "п" поспіль) і забули.
Наступне, якщо все ж таки, вчитися, то чому я не бачу наших шановних учасників на інших майстер-класах. Тих, що у рамках конвентів, фестивалей та асамблей? Так, більшість з них російськомовні, але й більшість з вас, учасники, білінгви, чи не так?
Тож, прошу не забувати, що Літературний проект "Зоряна фортеця" це не лише конкурс. А конкурс - не лише перегони.
Де встановлення міжавторських зв'язків?
105Chernidar22-10-2012 17:19
+100500
я вже говорив про це.
і про це - весною. Але, на жаль, навіть відео не так багато дає, збоку воно все наче видно, а як до діла доходить...
так вип'ємо ж за те, щоб наші бажання збігались із нашими можливостями (і на все вистачало часу)
До речі, пропозиція. Тут йшло обговорення того, що вдалі твори розсилатимуться по редакціях. Думаю варто зробити можливість "перезалити" їх найостанніші версії.
106Ал22-10-2012 17:32
По ходу з першого майстер класу Аренєва я один роздруківку посканив. Сумніваюся, що її хтось передивився. Зазвичай, здається, автори мало цікавляться чужими оповіданнями, а майстер-клас розглядають, як можливість відчути себе важливим (сам майстер прочитає твоє оповідання, та ще й може похвалить!).
Як на мене, елементарний обмін думками про твір може часом бути не гіршим майстер-класу. Майстер там, як на мене, виключно регламентовий елемент.
107Олена22-10-2012 17:44
108Лариса Іллюк22-10-2012 17:50
Не думаю, що такий коментар комусь щось дасть. А от якщо ми з Максом сподобимося те все переробити, то порівняння двох версій тексту, можливо, будуть корисними. Але наразі руки не дійшли
109Олег Сілін22-10-2012 17:56
Нема проблем. Надсилаємо нову версію, ми її кладемо на сайт з поміткою "відредаговано за результатами конкурсу", стару в архів, доступ до архіву - в кінці тексту.
Більше того, є добрий алгоритм розбору тексту, який використовується на літсемінарі Наталії Єгорової. Це дозволяє робити майстер-клас без майстра.
Взагалі, якщо шановне товариство готове збиратися частіше, ніж двічі на рік і не обов'язково у Києві, то можна зробити і літстудії без залучення власне майстра.
110Пан Мишиус22-10-2012 18:01
Но на мастер-классе все равно будут обсуждаться первоначальные версии рассказов?
111Олена22-10-2012 18:13
112Лариса Іллюк22-10-2012 18:18
113Олег Сілін22-10-2012 18:26
Так. І якщо оповідання потрапило на МК, то краще вже редагувати і пропонувати нову версію після МК.
114Sergiy Torenko22-10-2012 18:33
Тільки, прошу взяти до уваги, що певних часових проміжків у рекомендуванні творів часописам немає. І у випадку перемовин, координатори будуть пропонувати саме ту версію, яка в них є у наявності.
От "УФО", наприклад, брав тексти безпосередньо з конкурсної сторінки і просив виходити авторів на зв'язок особисто.
115Chernidar22-10-2012 18:48
я просив, пам'ятається. Я і дивився. Але то не є замінником МК
і Радій, отримавши відредагований "страховий випадок" з "живого металу" так і заглох, не відповідає. :-( УФО узагалі ще виходить?
116Sergiy Torenko22-10-2012 18:53
І оскільки своїх власних думок у мене наразі мало, рекомендую ознайомитись новачкам (а динозаврусам - поновити у пам'яті) семінар-диспут на ЗМ-2010 ("Будь-який гасконець з дитинства академік").
Українська версія http://starfort.in.ua/page/gascon
Оригінальна стенограма: http://www.star-bridge.org/publications/oldivalent_2010.doc
Там і щодо навчання, і щодо конкурсів сказано чимало.
2Chernidar
Мені відомо не більше ніж іншим. Цього року вийшло лише одне число журналу УФО.
Електронка Радутного у тебе, наче, є. Якщо немає - можу надіслати в пошту.
117Пан Мишиус22-10-2012 19:09
У нас появилось новое прозвище "динозаврус"? Чур, трицератопса не занимать.
Игуанодоном кто-то будет?
Большая просьба к организаторам, рассказ "Се людина" в часописи, пожалуйста, не предлагать.
118Олег Сілін22-10-2012 19:14
Прийнято.
119Док22-10-2012 21:25
Якщо трицератопс зайнятий, буду за тиранозавра.
120Фантом22-10-2012 22:06
Мені якогось мастодонтика залишіть Ну хоч малесенького
121Шибальба22-10-2012 22:10
А я, поки ви розподілитеся, нагострю свого меча та заряджу свого бластера
122Олена22-10-2012 22:10
Як доросту до такого звання, може птерадактиль? Бо з крильцями. Майже янгол.
123Фантом22-10-2012 22:12
124Шибальба22-10-2012 22:14
Тільки не треба дивитися на мене великими ласкавими очима
125Фантом22-10-2012 22:16
126Шибальба22-10-2012 22:21
Сидіти! Голос! До ноги!
127Фантом22-10-2012 22:24
Ні, ні, ні! Ми ж динозавруси, а вони дресируванню не піддаються
128Шибальба22-10-2012 22:27
Раджу вам добряче роздивитися каміння Іки. Там в подробицях розписано, як зробити з динозавра свійську тваринку
129Зіркохід22-10-2012 22:31
Так, динозаврів розхапали, мастодонтів, бачу також... Прибув, як то кажуть, до шапкового розбору. Гаразд уже, буду гомо сапієнсом, умовили .
130Фантом22-10-2012 22:34
131Олена22-10-2012 22:34
До біса таких тваринок. Тільки відвернешся, як тобі голову відкусять. На роботі, може, й не помітять, а от на Фортецю більше не поткнешся.
132Шибальба22-10-2012 22:37
На камінні самицям відрубують голови і забирають дитинчат, щоб вирощувати як свійських та бойових.
133Фантом22-10-2012 22:41
Ага, дякую, що просвітили.
Отак за флудом і щось цікаве дізнатися можна
134Зіркохід22-10-2012 23:51
До речі, а чи існує десь картотека ікського каміння? Кажуть, тих камінців там тисячі. Було б цікаво подивитися.
135Наталка Ліщинська23-10-2012 09:43
Те, про що пише Сергій Торенко (і всі моментально "злили" та почали бавитися в динозавриків), насправді актуальне лише для професійного автора, сиріч - письменника. Може хтось себе таким і вважає, але будьмо реалістами. Письменник заробляє на хліб з маслом власноруч написаним. Якщо не маю рації, то виправте, панство, але більшість з нас отримує зарплату за щось інше, ніж тексти, а пише не для заробку. Ні, ніхто не відмовиться від гонорару за оповідання, проте це бонус, а не наш хліб. Чесно визнаю, що я не бачу для себе іншої можливості, аніж заробляти так, як роблю зараз, а писати, бо хочу, можу, люблю писати. МК, семінари, літклуби - все це добре, тільки-от щільно бувати на таких заходах можуть лише письменники. Мене на це не вистачає, на жаль. Так, це мені шкодить, роститиму повільніше і набиваючи гулі самостійно, але діти, життя, робота - цим не можу (та є ж відповідальність і радість не лише від писання) поступитися. Гадаю, тому всі й весело впряглися в гру "Динозаврики", бо всерйоз розглядати цілком професійні пропозиції Сергія важко, якщо не вирішив безоглядно кинути к бісу минуле життя і зробитися письменником.
А тепер бийте мене, вже можна.
В якості Пи.Си.Мені дуже подобається ЗФ, тут комфортно через добрий стосунок організаторів до авторів, відчуття живого сайту з цікавими людьми, можливостями й дуже ціную допомогу місцевих критиків. Шкода, що життя зараз закрутило так, що вгору ніколи глянути. Але після тайм-ауту я повернусь. Не думаю, що мене, новачка, хтось злякає розгромами і змусить покинути ЗФ.
136Chernidar23-10-2012 09:54
Я уже зробив для себе висновок, що як тільки заробітки від письменництва будуть перевищувати витрати на нього - решта піде саме на описані речі. Правдиво кажучи питання не тільки у витраченому часі, фінансові витрати на ці поїздки теж не маленькі. ні-ні, я не про МК, це якраз дрібниці, а от всякі навкололітературні ресторанні тусовки - це окрема стаття витрат. І часто буває, що найцікавіші речі відбуваються саме там.
Ну і час... до Києва мені їхати 16 годин, тобто МК виглядає ось так: 16 годин потягом, 6 годин спілкування з Арєнєвим, дві години на харчування і добирання Києвом, і знову 16 годин потягом. Ляпота... А розповісти як добиратись до Криму? Спершу їдеться до Києва... а звідти... ото ж бо.
Ну і, як уже сказано: сім'я, діти.
137марко23-10-2012 10:00
вітаю, Наталко. Погоджуюся з вами, що окрім творчості є ще багато чого, і часу геть не вистачає. От Док мене зрозуміє, ще й роботи багацько паперової, безглуздої. Я думаю, що є моменти злету і падіння (краще, зменшення обертів у творчості), тому бажаю вам виривати час у швидкоплинності життя і повертатися
Наснаги
138Наталка Ліщинська23-10-2012 10:27
Вітаю, Олексію, з перемогою! Ваше оповідання мені до смаку! Успіхів із публікацією!
139марко23-10-2012 10:41
дякую ), з публікацією вже як вийде. Себто будемо сподіватися )
140Шибальба23-10-2012 11:55
Все ще ніяк не заспокоїтеся. До чого можна довести А про каміння Іки почитайте чи подивіться фільм на сайті "Лабораторія альтернативної історії".
141Пан Мишиус23-10-2012 11:57
Правда, весело? Я тоже так думаю. Только то, что важко или нет, тут вы за себя отвечайте, пожалуйста, пани Наталия.
Приезжать на мастер-класс - интересно. Поддерживать околомастерклассовые тусовки и собрания - накладно. Для этого существует он-лайн общение, в том числе и по скайпу. Так что легко можно разбирать рассказы по сети, для этого вовсе не обязательно съезжаться в столицу.
142Пан Мишиус23-10-2012 11:59
Выделить час на общее собрание по скайпу - не сложно.
А в динозавриков играть весело - а то все такие серьезные, аж страшно.
143Chernidar23-10-2012 12:05
о! до речі! було б непогано організувати віртуальну участь в МК всіх бажаючих. Я б тоді точно був на кожному!
144Фантом23-10-2012 12:08
А це цікава ідея. Добре, а якщо самим зооганізуватися і раз на тиждень (приміром) проводити конференцію. зарані обирати тему, призначати час і будь ласка, всі бажаючі послухали-обговорили. Такий собі КЛФ ЗФ
145Chernidar23-10-2012 12:16
можна створити тему на форумі й там домовлятись про час, місце та учасників.
146Лариса Іллюк23-10-2012 12:20
До речі, цілком слушно. Я частенько спілкуюся із колегами саме в такому форматі Максимум до 20 абонентів можуть вести нормальну собі розмову. Правда, група у скайпі трохи складна для модерації, але, я думаю, всі уміють самоорганізовуватися і самодисциплінуватися, щоб не перетворити віртуальну зустріч у галдіж
147Пан Мишиус23-10-2012 12:26
Вы просто звери. Это же надо и чужие рассказы изучить, чтобы критиковать. Неделя - слишком часто. Есть же и другие занятия. Тут нет времени без конкурсов.
Вот сейчас, например, почему я никого, кроме Соколенко, не вижу на конкурсе Химии и жизни? Конкурс престижный, а все присутствующие байкотируют.
148Фантом23-10-2012 12:29
Раз на тиждень ця я так, приміром кажу. Можна рідше.
Я, наприклад, зараз ще на Авторі воюю потроху і до "Козла отпущения" готуюсь. До того ж, основну роботу ніхто не відміняв, та й клопоти домашні теж.149Пан Мишиус23-10-2012 12:37
С козлом отпущения сложнее. Я считаю, что литература должна нести разумное, доброе, вечное, а не мистику и ужасы.
150Фантом23-10-2012 12:54
Гадаєш, в через містику не можна нести светлое, доброе, вечное?
151Пан Мишиус23-10-2012 13:04
Можно, но у меня трудно получается. Как посмотрю, какую демоническую рожу на том конкурсе выставили...
152Шибальба23-10-2012 14:20
Виправляю: можуть Члени Спілки Письменників, вважатися профі? Але, мало хто з них заробляє на хліб письменством.
153engineer23-10-2012 15:00
Думаю, що знайшовши інформацію про те, як стати членом НСПУ, Ви самі дасте відповідь на своє запитання
154Шибальба23-10-2012 15:12
Не зрозуміла
155Олена23-10-2012 16:47
Так давайте ж не зіллємо хоча б пропозицію організовувати конференції! От вже де ніякі відмовки не спрацюють. Зрозуміло, що склад не буде постійним - в усіх є якісь особисті справи. Але хоча б раз на квартал домовлялись і то вже -діло. Я заради такої справи навіть нарешті власний аккаунт на скайпі заведу.
156Споглядач23-10-2012 17:37
Це ви про Єшкілєва?
Довідка: Володимир Єшкілєв - член НСПУ з 15 лютого 2012 року.
157Наталка Ліщинська24-10-2012 08:52
Шибальбо, якось мені випало поспостерігати за вступом в Спілку однієї поетеси (а зараз випадково стаю свідком ще одного такого вступу - вельми повчальне шоу). За власний кошт людина видає дві книги, заручається рекомендаціями двох членів Спілки, проходить процедури кількох п"янок-гулянок-виставлянок і отримує омріяний титул члена. Загалом, вступити в цю організацію може будь-хто, мені особисто пропонували, але не цікавить. Письменник і член Спілки - це може співпасти, але не обов"язково. Гадаю, що відповіла на Ваше запитання.
158engineer24-10-2012 09:01
Споглядачу, аж ніяк
я про те, що щоб стати членом Спілки письменників не потрібно зробити нічого надлюдського:
(матеріали сайту http://provinciyka.rv.ua/)
159Наталка Ліщинська24-10-2012 09:13
Три рекомендації? Можливо, тоді перепрошую, інженере. Читайте у моєму верхньому коментареві "...заручається рекомендаціями трьох членів спілки..."
Хіба додам ще таке. Кошт вступу - від 15-20 тис.грн. і до ... верхню межу назвати важко, оскільки якісніші книги можна видати за значно більші гроші, та й решта видатків залежать від платоспроможності кандидата.
160Шибальба24-10-2012 11:21
Кльово!
161engineer24-10-2012 12:34
Наталко, я нічого наче не питала...
що я і мала на увазі, відповідаючи на питання Шибальби162Шибальба24-10-2012 12:50