Проект «Зоряна Фортеця»

Проект «Зоряна Фортеця»

Четвер, 10 лютого 2011 г.
Проглядів: 7786
Проект «Зоряна Фортеця» був заснований у 2008 році.
Метою проекту є сприяння розвитку української фантастичної прози; встановлення зв'язків між авторами, які працюють у жанрі фантастики; формування творчого середовища, що сприятиме появі нових імен та ідей.

Напрямки діяльності

Мережевий конкурс

Загальні положення

Конкурс проводиться двічі на рік. Зимово-весняний стартує в середині січня, осінній – 1 вересня.

На конкурс приймаються оповідання будь-яких напрямків фантастики – НФ (хард і софт), фентезі, містика, хорор, магічний реалізм, сюрреалізм, кіберпанк, паропанк тощо.

Формат конкурсу: самосудний. На заздалегідь оголошену тему учасники конкурсу пишуть оповідання, які після закінчення прийому, самі ж і читають. Кожен учасник конкурсу має прочитати оповідання своїх колег і виставити їм свої бали (детальніше – див. «Правила»).

І хоча самосудна система не претендує на абсолютну об'єктивність, проте, як показує досвід, вона має свої переваги. Порівняно із авторитарними конкурсами (коли переможці визначаються фаховим журі), самосудний конкурс є більш демократичним – з усіма плюсами й мінусами демократії. Зокрема самосудні конкурси меншою мірою залежать від суб'єктивних чинників, завдяки широкій вибірці тих, хто оцінює. Також позитивом самосудності є те, що оцінюючи роботи своїх колег, автор має можливість краще побачити власні помилки.

Конкурс проводиться анонімно, імена авторів відкриваються тільки після завершення конкурсу. Це дозволяє уникнути особистих симпатій чи антипатій і оцінювати безпосередньо текст.

Крім того, за оповідання голосують тільки учасники. Родичі, друзі та мережеві знайомі автора не впливають на результат.

Обсяг оповідань для кожного конкурсу встановлюється окремо.

Переваги участі у конкурсі

- Спілкування

«Зоряна Фортеця» об'єднує людей, яким не треба додатково пояснювати, що таке фантастика. Це нові знайомства, обмін досвідом і критичне оцінювання творів інших учасників, що допомагає авторові більш фахово поглянути на власну творчість.

- Пам'ятні призи

Переможці конкурсу отримують почесні дипломи, переможець отримує іменну Футболку Переможця. Крім того, на кожний окремий конкурс можуть бути впроваджені додаткові призи від наших партнерів.

- Публікації

Переможці (в першу чергу), та інші конкурсанти отримують можливість публікації у періодиці та міжавторських збірках.

Оповідання, що приймали участь у конкурсі друкувались в літературних журналах «Український Фантастичний Оглядач», «Реальність фантастики», «Дніпро». (детальніше – див. «Наші Публіканти»)

Майстер-клас

З 2010 року в складі проекту «Зоряна Фортеця» було відкрито творчу майстерню у форматі майстер-класу. Після підбиття підсумків демократичного голосування, організатори та/або спеціально запрошений Майстер відбирають певну кількість оповідань (5-8 робіт), які Майстер професійно розбирає під час очної зустрічі з учасниками майстер-класу.

Новини

На сайті проекту регулярно виходять новини зі світу фантастики.

Транслюється Інформаційний листок української фантастики «OLDNEWS» (укладачі Д.Громов та О.Ладиженський) та новини Всеукраїнського об'єднання любителів фантастики «ВОЛФ-ньюс».

Дзеркала

starfort — спільнота у Живому Журналі.

Клуб «Зоряна Фортеця» — представництво ВКонтакті.

Група «Зоряна Фортеця» на Facebook.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>