Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. Якось не вразило...Ваш геолог. Він у Вас випадково не підробляється суперменом за сумісництвом? Вбити головного покидька, вільно втекти з планети. Якось для звичайного геолога занадто. Далі, якщо він такий небезпечний, то одного конвоїра не замало? До того ж знайомого, який теоретично може й допомогти ув’язненому. Тепер про корабель. Дивно, перед початком ремонту ніхто не помітив, що поруч пульсар, підвищену радіацію. Відмовила уся автоматика? Ну і кінцівка. Мені здається, штурман мала б пошкодити одну капсулу, а іншою драпати звідти, а не розмірковувати хто винен і що робити? Заради чого така самопожертва?

  Вибачайте, Авторе, але повторюся, не вразило.

 2. 1. З геологом згоден, перегнув палку, але я не надавав значення тому як йому вдалося здійснити злочин, а потім втекти, головним було те, що він його скоїв та попався.

  2. Мені мабуть не вдалося підкреслити, що хоч геолог й був знайомий з конвоїром, проте вони одне одного недолюблюють.

  3. Пульсари маленькі (20 км. у діаметры), та неяскраві, а сила притягнення у них не менше нашого Сонця. Без спеціальної апаратури його не виявиш, й малося на увазі, що саме ця апаратура вийшла з ладу.

  4. Моєю помилкою стало те, що я обмежився одною відповідю штурмана в кінці, яка вважала себе також вбивцею, я знову не вдався у детальний опис, що саме вона накоїла й тому не стала зрозумілою її "самопожертва".

 3. 2011-09-13 в 11:27:09 | Аноним

  А "Категорію Зет" Сергія нашого Лук'яненка читали?

  Досить схоже. Щоправда, до "крапивинського" хлопчика там більше співчуття, ніж до усього екіпажу.

 4. Якийсь досить нудний і рутинний твір. Не зачепило. Космольотчики, котрі знають, що таке радіація, із досвіду ядерних випробувань? хммм

  Занадто багато корабля, який розвалюється. Спочатку - не йдіть у трюм, потім - йдіть у трюм. Смерть механіка і капітана немов якась побіжна деталь у тексті.

  Трапляються повтори. Слід уважніше поставитись до вживання слова бути - в одному із перших абзаців воно вжито у трьох реченнях із чотирьох. І далі - не краща ситуація. Ще отаке, випадкове: Їхня присутність спочатку була просто неприємна, потім стала просто нестерпною. - таку недоречність можна було б легко прибрати уже під час повторної вичитки.

  Граматичних помилок теж у тексті немало. Автору вочевидь є куди працювати.

 5. І назва - про що вона? Взагалі незрозуміло. На кораблі був прихований нелюд?

 6. не розумію, як можна прогавити на космічному кораблі ріст радіації. неправдоподібно - там приладів має бути більш, ніж достатньо. хоч би до особистого дозиметра.

  Наскільки я бачила, ми потрапили на орбіту до пульсару, тому будемо вічно літати навколо нього,

  друге не випливає з першого.

  ух ти

  тут я не витримав й всадив у нього з пістолету магазин…чи два, втім не важливо.

  автор стріляв з пістолету? я ще рузімю, як псих може розстріляти магазин. а от після цього перезарядити пістолет і знову стріляти... це вже свідома дія.

  Прилади видавали невтішні результати, тут було досить небезпечно.

  -прилади?

  - дванадцять

  - що дванадцять?

  - а що прилади?

  я про те, що якщо щось прилади показують, то показують конкретне. не "досить небезпечно", а "опромінення перевищує максимально допустиму дозу в п'ять разів і знаходитись більше хвилини небезпечно для життя"

  до речі, якщо мені не зраджує пам'ять пульсар і нейтронна зірка не тотожні, варто визначитись, куди саме попав корабель

  кінець розчаровує.

  який зміст твору?

 7. звичайний твір. Сновида писала про рутину твору, щось є. Пояснюю враження. Справа у тому, що історія вязня і конвоїра є старою як світ, чи вязня і полісмена, чи вязня і інспектора. В принципі, якщо замінити космічний корабель на просто корабель майже нічого не зміниться. Згадування Сатани і чортів взагалі не до місця, от на кораблі епохи Стівенсона, так. Навряд чи у майбутньому на космічному кораблі будуть використосвувати семантичні схеми, які більше властиві для минулого.

 8. 2011-09-30 в 19:45:18 | Спостерігач

  У принципі сподоболась.

  Хоча хотілося б більшого

 9. 2011-10-03 в 10:26:34 | Аноним

  є трохи русизмів, але сюжет такий нічогенький… про стару техніку, яку нема кому ремонтувати… якщо трохи поредагувати (насамперед мову), то непогано

 10. "Цей корабель був звичайним транспортом, перевозив вантаж з системи в систему, а зважаючи на вік судна, на головних торгових шляхах воно давно не з’являлося, а основним заняттям стало дрібні доставки у Богом забуті колонії." - а-а. Краще розбити на два речення

  "раз, разом з різним" - раз-раз зззз

  "Їхня присутність спочатку була просто неприємна, потім стала просто нестерпною." - просто-просто

  "рік назад" - рік тому

  "запитував заздалегідь знаючи" - ззз

  "не управитися" - не впоратись.

  "З цим ділом одному не управитися, я також відправлюсь на ремонт, – заявив капітан." - капітан робот і його треба ремонтувати? smile краще - "я також відправлюсь з тобою"

  "– З цим ділом одному не управитися, я також відправлюсь на ремонт, – заявив капітан.

  З корабля на ззовні вилетіли дві людини у скафандрах. Вони почали обстежувати прилади прилаштовані коло рубки, а потім вдвох відправилися до радару.

  З радаром на перший погляд все в порядку, але ви огляньте його краще, а я поки полагодю прилади та детектори. – механік дав розпорядження своєму командиру."

  Три абзаци поспіль починаються з одної літери.

  Тонкий натяк до всього тексту - в українській мові існує кличний відмінок.

  "сили притягування" - тила тяжіння

  До всього - не вірю.

  Що справляє позитивне враження - відкритий фінал. Це непогано - дати читачу можливість поміркувати. Все решта - занадто картонні декорації. І занадто в лоба ставиться проблематика.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)