Повернутися на сторінку

Коментарів: 5

 1. 2013-10-01 в 13:51:43 | Ката Стифан

  Одразу видно, що оповідання написала талановита людина, бо саме талановиті люди ліниві або розсіяні і залишають бліх, які можна виполоти Вордом. Це жарт, а якщо серйозно...

  Мова розкішна, я б навіть сказав якась рельефна, вдало підібрані образи. Багато красивих рідковживанних слів. Сподобались також діалоги(хотів би я такі писати), в них органічно вплетені жаргонні слова.

  Сюжет також цікавий, присутня таємниця, що правда не впевнений, чи варто було сюди приплітати інопланетян, але автору видніше, та й інопланетяни виявились досить симпатичними. Одним словом, мені дуже сподобалось!

  Тепер перейдемо до ляпів.

  За бліх, я вже згадував, виполювати їх замість автора не буду.

  Русизми і ще дещо:

  показалось - видалося, здалося

  натискував - натискав

  Прийшлося - довелося ввімкнути телефон.

  ведетеся - по-моєму те жаргонне словечко за межами діалогів вжито невдало.

  приходиться - доводиться

  там же повтори: методах - методи

  смутно нагадували хлопцеві - невловимо нагад...

  в ушах - у вухах.

  Такий мій улов. Хоча Зіркохід звичайно може розширити цей список.

  Оповідання беру в топ, ближче до вершини, може й наверх водрузю.wink

  Авторові дякую, оповідання мене потішило.

  Наснаги, творчих здобутків і терпіння автору!

 2. Серед авторів-початківців ходить легенда. Мовляв, достатньо одного таланту і, можливо, щасливого збігу обставин, і митець може створити щось справді вартісне за одну ніч. Побачити вперше в житті фарби, пензлик і, керуючись виключно своєю уявою й кольоровими думками, створити геніальну картину, яку відразу ж куплять люди. Сісти, і за один вечір написати оповідання про гавань кохання (непрошені рими, до речі, варто вичищати).

  На жаль (чи то на щастя), такого в житті не буває. Перед картиною, котру справді куплять на непогані гроші, буде сотня таких собі нарисів, з яких першу десятку художник сховає, щоб ніколи і нікому не показувати. Перед справді хорошим оповіданням буде здоровенний рулон графоманії і пожмакані роздруківки, повністю покриті слідами кулькової ручки.

  Як і у головного героя, в автора є схильність до мистецтва. Можливо, з нього теж колись сміялися, але тепер він (радше вона, але я можу помилятися) схильний дати собі другий шанс. Мушу розчарувати, з першого разу нічого не вийшло. Почати варто хіба що з елементарної невичитаності і описок, які виправить перший ліпший текстовий редактор. Я вже не кажу про те, що текст, вочевидь, не читався ні разу, інакше речі на кшталт «хдопчика» обов’язково впали б у вічі.

  Як і в Романа, в автора кольорові думки. Тільки от для початку варто було б розібратися, які відтінки пасують одне до одного, а які різко контрастують, ховаючи в еклектиці всі свої переваги. Думки виникають самі по собі, неконтрольовано, вони переливаються, лягають на папір кривими доріжками і не зважають на все, що було до них.

  Головний герой метається на всі боки, обдзвонює сюжетно зайвих знайомих, переживає то про одне, то про інше, словом, повністю підкоряється кольоровим потокам в голові. Так недовго і справді збожеволіти і почати бачити інопланетян з Карійської системи.

  Найдотепніше те, що ті самі події, подані трохи в іншому ракурсі, мали б право на існування, і, можливо, змінивши відсотків десять-двадцять тексту, можна було б отримати пристойну мелодраму з фантастичними декораціями. Такі Голівуд знімає по сотні в рік. Тільки от одними кольоровими думками ситий не будеш. Текст потребує роботи над собою. Вичитки, логічного аналізу, викидання всього зайвого, що здавалося потрібним на момент написання, але потім втратило своє значення. Приведення, нарешті, усієї стилістики до одного рівня, адже місцями написано дуже і дуже непогано.

  Словом, картина, може, і талановитого художника, але сира, недопрацьована і кинута посередині. В даному вигляді на повноцінне оповідання не тягне, на превеликий жаль.

  Порада: вичитайте, приведіть до пуття, викиньте зайве і публікуйтесь, якщо знайдете де. Ну, або відразу шукайте режисера, кіно вийде достойне.

  Рекомендації до ознайомлення: http://ibigdan.livejournal.com/8506825.html Не зважайте на журнал, просто це єдине місце, де я знайшов цю мініатюру повністю.

 3. 2013-10-05 в 03:17:38 | Альтаїрченко

  На рожевій і пухнастій планеті жили рожеві і пухнасті мешканці. Жили вони за "Заповідями Божими". А на роботу там можна було не ходити, і все одно є з чого жити (хочу туди! smile). Одного разу на рожеву і пухнасту планету потрапив програміст з Землі. Повернувся рожевим і пухнастим - і відразу ж поринув у чисте-чисте кохання з рожевою і пухнастою дівчиною.

  Початок сподобався. Навіть дуже. Але після рожевої планети де не треба надриватися на роботі відчув, що рожевого трохи забагато.

  Але це лише моє імхо.

  Ви гарно пишете, і можете писати ще цікавіше!!

 4. 1. Важко читати невірно оформлені діалоги - слова автора невідокремлені від реплік героїв. Не треба писати так, щоб читач, замість поринути у твір, сидів і вираховував, що саме сказав персонаж.

  2. Знову мішанина жанрів. Знову невдала. Спочатку містика, потім з'являється космос, а наприкінці суцільна лав-сторі. Чим вмотивоване таке поєднання, незрозуміло. Якщо вже в творі присутні елементи різних напрямків, то вони мають бути якось пов'язані. А тут не пов'язані, а скоріше зліплені докупи, як шматки пластиліну.

  3. У творі присутнє фантприпущення - кольорові думки ГГ. Але як воно грає на сюжет? Ніяк. Нічого не зміниться, якщо це фантприпущення прибрати, і думки героя будуть звичайними. Ну, щоправда, вони привернули увагу іншопланетян. Але все одно неясно: а що ж у тих кольорових думках їм так сподобалось?

  4. Найнелогічніший на мою думку момент. Хлопця забирають до своєї планети, адаптують, супроводжують до "вельми поважної особи" - і все заради того, щоб сказати йому, що в його сутність додали трохи добрих якостей? Та можна було йому про це і в домі сказати - у хлопця був би значно менший стрес.

  Прошу вибачення у автора, якщо відгук вийшов занадто суворим - я не зі зла. smile

 5. 2013-10-05 в 16:59:21 | Ката Стифан
  Найнелогічніший на мою думку момент. Хлопця забирають до своєї планети, адаптують, супроводжують до "вельми поважної особи" - і все заради того, щоб сказати йому, що в його сутність додали трохи добрих якостей? Та можна було йому про це і в домі сказати - у хлопця був би значно менший стрес.

  Слушне зауваження, також звернув на це увагу!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)