Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. Просто надчудовий твір! Мені б хотілося більше прочитати про те, що відбувається у тій версії світу, де Мнеме вийшли з-під контролю. Було б круто, якби з цього твору автор зробив повноцінний роман! Ніяких жартів, авторе, потенціал твору, як на мене, колосальний! Додати і опис того світу, і школи, і здібностей в якомусь іншому руслі, аніж, скажімо, в "Людях Х". І потягнути з описом цих Мнеме.

  Оповідання аж надто швидко закінчилося! Це гарний знак!

  Єдине, що трішки збентежило: Юрес Колган - житель Львова? Це ж скільки поколінь минуло? Хоча й має право бути, та трохи виділяється.

  Дякую авторові!

 2. Енд зе віннер оф май ревью намбар ван із... Мнеме.

  Непоганий початок, а потім бе-ем!

  Місто за вікном монорельсового автобусу вражало химерними тінями, що утворювались від ранкової ходи сонця повз житлові будинки та промислові споруди.

  Йой, епітет-овердрайв: монорельсового-химерними-ранкової-житлові-промислові. Астанавітес! Стилістично речення має вагу нейтронної зірки.

  Я почав нишпорити очима навкруги, хоча знав, що людина їх побачити не може.

  Геніальне рішення smile

  Мене роздирали суперечливі почуття

  А простіше? Які? Це пусте речення.

  “Алло, швидка, водій монорельсового автобусу потребує допомоги. Схоже на напад Мнеме! Чоловік втратив пам’ять і орієнтування у просторі! Маршрут - станція планета Земля – станція Тайм-депо, зупинка Технопарк”.

  А це подвійна експозиція. Навіщо передавати зміст звінка, якщо він повторює те, що читач вже і так знає?

  налаштування її архітектурних форм було так відрегульовано, щоб відкидати уламки чужих образів

  Цікаво! Хочу більше такого.

  - Юресе Колгане, годі сперечатися та вимагати від мене додаткового фінансування.

  - Годі писати репліки персонажів так, як люди насправді не говорять!

  Тобто тепер надзвичайних ситуацій, карколомних нештатних подій, розбитих шибок та дрібних конфліктів буде більше??

  По-перше, два знака запитання?? Це що? По-друге, надзвичайні ситуації та карколомні події це надто абстрактно. Розбиті шибки вже краще, це вимальовує хоч якусь картинку. Дрібні конфлікти - таке собі. Ітого: читач зміг візуалізувати собі лише 1 з 4 пунктів у реченні.

  Нижче ми бачимо стіну текста про поповнення Загону, яку навіть не хочеться читати з одного її вигляду. До того ж це інфодамп, в якому відносно головного героя нічого не відбувається. Мораль: треба розбивати й абзаци, й експозицію. Загалом надто часто в цьому тексті ВСЕ зупиняється для того, щоби ГГ щось розповів. Динаміка мінус, темпоритм - ні, не чули.

  В результаті ми маємо досить цікавий світ, який не розкритий не зважаючи на величезні інфодампи. Історія якась рвана: то дуже повільна, то різка, як блискавка. Врешті-решт я не дуже зрозумів, як саме ГГ переміг Мнеме. Щось подумав собі, та й все. А коли читачу не зрозумілі правила гри, то йому не цікаво слідкувати за тим, що робить герой. Загалом це дуже неефективний текст при тому що потенціал тут є, і ще який!

  Мені здається, це якісь уривки великого твору, які зібрані до купи як вийшло, до того ж зовсім не по темі конкурсу, як я її розумію. Сподіваюся, не доведеться брати у топ за відсутністю вибору.

 3. дякую за відгуки! Шукачу, так, Львів мо і зайве, виділяється з тексту. Владиславе, ні, це не уривки великого твору, писалось під конкурси. Щодо стилістики, діалогів - приймається, хоча говорити можуть і так. Не зрозумів про інфодампи, каюсь - не разумем). Ну абзаци - то справа техніки, так само і знак питання. Подвійна експозиція автором використовується для вточнення, епітет-овердрайв свідомо для надання ваги подібної до зірки). Ну і, звісно, най на конурсі будуть гарні твори, яких можна включати до топу! Дайош розвиток вітчизняної фантастики!

 4. 2020-03-31 в 23:19:25 | Краснопірка

  Плюси: світ дуже цікавий; замкнута петля, коли герой бачить сам себе очима персонажа, у свідомості якого перебуває.

  Мінуси: світ не розкритий, механізм перемоги над мнеме - теж. Світ справді має дуже привабливий вигляд, я хочу знати про нього більше! Про те, як це все працює! А мені дають лише якісь уривки(( Мало!

  Щодо "злої сили" взагалі все непослідовно: дітям навіщось втирають, що Мнеме не існує, що це казочка. Хоч насправді вони є, дорослі про це знають, мають протоколи дій на випадок зіткнення, захищаються від них. Навіщо брехати дітям - до того ж таким ласим шматочкам, із "здібностями"? Чому не вчити захищати себе? Але в іншій частині герой і сам сумнівається, що Мнеме існують - як це?..

  Усю інтригу про Мнене наприкінці переповідають в діалозі - ясно, що прийом балакучої голови всі люблять, але ж((

  Словом, мені б дуже хотілося в цьому сетингу (детально виписаному) більш розгорнуту історію, у якій діти, крім того, матимуть якісь ролі, крім сюжетної функції (Тед) і реквізиту (всі інші). Бо їхні здібності зрештою не зіграли ніяк, то нащо була вся ця школа професора Ксав'є(

 5. Дякую, так плюс саме в цьому, ну а виписати світ можна гадаю, у іншому форматі

 6. Вірус забуття це круто. Мені відразу згадався "Похований велетень" Ішігуро. Мнеме теж дуже вдала назва.

  В структурі справді дуже багато провисань.

  Частина один: Школа, введення ГГ, розкриття його персонажа через учнів. Гуд. Не гуд, що мнеме казочки, а тут півсвіту від них дуріють. Нащо аж так обманювати дітей?

  Частина два: Автобус. Тут нам через ситуацію показано хто вони такі ці мнеме. теж гуд. Тут треба під шумок напхати ненав'язливо і по суті все що треба знати читачу про ці штуки.

  Частина три: фінансування. Нащо воно? Про фінансування це так, жартик похідний. Треба ввести новенького і ми маємо шматок безцільного тексту.

  Чотири: близнюки і якась інфа. Близнюки далі задіяні в тексті? Ні. Вони нам треба? Не думаю. ГГ тут розкривається як вчитель і суперпоборник мнеме? Сюжет це рухає? Теж ні.

  П'ять: Тед їде, Тед сором'язливий і т.д. Було б круто через цього хлопця показати щось про вчителя, а то в нас є хлопчик, він такий весь нещасний, а в результаті в нього єдина функція – мати ведмедика. До речі, хлопчик каже що іграшку підмінили, я щось не в'їхала хто підмінив. Якщо школа суперсек'юрна то як туди пронесли квадратики мнеме?

  Шість: битва з мнеме через вселення у водія автобуса. Хм... Багато питань, як, нащо і т.д. Круто що взято вже існуючу подію, але як це все працює неясно. Треба дати зачіпочки по тексту що ГГ має таке особливе.

  Сім: все пояснюється в лоб. Добре, переживемо.

  Вісім: Перший абзац: ми вам пояснимо все що сталося сторінку тому ще раз, на випадок якщо ви не зрозуміли.

  в моїх руках дивна сила...все життя готувався до битви із цими потворами
  Ну не дуже зрозуміло як саме він готувався. Кінцівка може була б краща якби там просто фінансування залишити.

  Висновок: треба працювати з ГГ, знайти чого він такий особливий і шифрувати це в текст, а потім та-да, розсекретити. І поменше перепояснень, читачі не тупі smile

 7. Щиро дякую за аналіз, конструктивненькоgrin Балансування на межі - зрозуміють-незрозуміють призвело до перепояснень. grin

 8. 2020-04-01 в 16:27:13 | Мандрівник

  Ніби й тема оригінальна, і читається легко, та чомусь не зачепило. Багато описів, які в сюжеті ніяк не були задіяні. Очікування піку подій не справдилось, у героя все вдалось якось само по-собі, у чому ж тоді інтрига?

 9. дякую за думку, інтрига, напевно, у колі спогадів та поєднанні хронотопів. А конфлікту бракує)

 10. 2020-04-02 в 20:38:37 | Спостерігач

  Власно до мене все докладно і ретельно розібрали Владислав Лєнцев та Міль. І мені вже мало що додати. Хоча...

  Якби не відгуки як нікли не подолавТоїНескінченноїРозлогоїСтіниЛітерЩоНасисаютьНадПоглядомЯкСовістськийБудинокЕпохиБрежневізмуІМаєТакужСенсовуТаХудожнюЦіність. Не треба так.

  І мені особисто авто не показав я якого дива я маю вболівати за ГГ у цій історії.

 11. тут вище писали про толерантне ставлення. Хочете зробити аналіз - будь ласка, але читати про НескінченноїРозлогоїСтіниЛітерЩоНасисают? Якась маячня. Що я, як автор,можу взяти з цього допису? На жаль, мої сподівання, щодо конструктиву у рецензіях згасають, бо окрім зневаги до творчості інших тут не бачу. А жаль...

 12. 2020-04-05 в 01:22:28 | Сторонній

  Справді, попередні коментатори все влучно сказали: тут є чудово придуманий атмосферний світ, а от його подача, сюжет і особливо фінал – не виправдовують цієї крутизни. Тим не менш я певен, що автор колись зробить на основі цієї ідеї щось справді крутезне!

 13. Дякуюgrin

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)