Повернутися на сторінку

Коментарів: 18

 1. Непогано.

 2. 2017-04-16 в 16:40:30 | Анонім

  На жаль, не вдалося уникнути одруків: пожились -> поживились.

 3. 2017-04-17 в 20:53:51 | Аноним

  Ще одна печалька. Бачу - варто проводити конкурс в конкурсі - на найдепресивніше оповідання. Але тут поки Війна-матка попереду вас.

  Щодо технічних деталей: якщо це ядерна зима чи результат падіння чого-небудь великого з космосу чи виверження вулкану (сонце закрито хмарами-димом-пилом) - то зірок не повинно бути видно. Якщо це наприклад - Земля раптово перестала обертатися (неясно чому) - то десь буде і цілодобове сонце. Якщо ж несподівано згасло Сонце (що ще менш ймовірно, аніж зупинка Землі), то не ясно на що надіються оті просунуті гноми. Навіщо їм діти? На що вони сподіваютья? Тема не розкрита.

  Удачі на конкурсі!

 4. Ну, песимізм і депресія цілком відповідають заданій темі, чи не так? grin

  Щодо сонця, то тут пояснення в космології. Устрій описаного всесвіту зовсім не наш. Тож, якщо автор каже, що крокодил може проковтнути сонце, то крокодил може. wink

  Діти ж потрібні не гномам. Люди, що завчасно перебралися під землю, згодилися прийняти лише дітей.

  Дякую за побажання.

 5. 2017-04-17 в 22:19:28 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Атмосфера безнадії вдалася. Присутня мораль. Гірше з іншим. Ми йшли-ми прийшли-нас не пустили. І знову змушений задати сакраментальне "І що?" ГГ у вас ніби Антін. Що він робить? Які конфлікти він вирішує? Де його катарсис? А хотілося б.

  Успіхів!

 6. Він врятував сина.

 7. Надзвичайно соковита мова і стилізація.

  Автору вдалося вразити.

  Дуже сподобалось.

  *єдина зачіпка — занадто розважливі слова оборонців. Можна було б таки трохи божевілля.

  Але вцілому — величезний супер і задоволення від прочитання)

 8. 2017-04-18 в 10:07:51 | Чернідар

  Зима близько!

  Може я трохи не зрозумів, але щось харчі зарано закінчились, мали б зиму пережити, потім весну і аж літом-восени аж таке мало б початись.

  Якщо були на річці - чому не били ополонки та не рибалили?

  Втім, атмосферно, хоч і не люблю такого.

  Пророкую, що саме смаківщина і нелюбов до безнадії не дозволить твору набрати надто багато балів.

  Успіхів

 9. Написано класно, за атмосферу окремий плюс. Правда після прочитаного виникає багато питань, частину з яких вже задали попередні коментатори.

  Але як на мене, головною проблемою твору є його розмір. У вас було ще близько 20000тисяч символів для того щоб:

  1.Навести причини початку зими

  2.Зробити шлях до цілі довшим, розписати основні його складності та якісь драматичні моменти.

  3.Гарно прописати двійко-трійко персонажів, що б в результаті нам було їх шкода.

  4.Гарно прописати тему твору, бо наскільки я памятаю вона пояснюється одним абзацом.

  Але не дивлячись на це все, я отримав задоволення від твору.

 10. Зізнаюся в жахливому: твір написано за один день та завершено за 10 хвилин до дев'ятої години суботи - дедлайну прийому оповідань.

  Оригінально мав намір писати кіберпанк, але в останню мить вирішив написати оповідання в давно продуманому мною всесвіті.

  Цілком з Вами згоден, що варто було б дописати ще 10-20k символів про важкість шляху. Зокрема пояснити певні моменти з транспортом та харчуванням.

  А от причини зими - про них можна й потрібно окреме оповідання писати. Причини там вельми сприяють зав'язці окремої історії.

 11. 2017-04-22 в 01:39:08 | Володимир

  2.31

  Холод.

  Хоч і шедевральна імітація старовини, мабуть, але це зовсім не схоже на фантастику. Навіть як уривок книжок Дж. Мартина -- не годиться.

  Надто казково й нереалістично, неінформативно.

  І ця казка спізнилась якраз на 85...105 років!

  Саме тоді її суцільна моторошність мала би сенс.

  Не суцільна? Порятунок дітей? Але він якийсь непевний. Бо яким буде їхнє сирітське життя? Їх взяли, бо мало їдять. А далі? Раби чи Попелюшки? Чи ж порятунок це насправді?

  /\

  Як то не вийшло Сонце? Планета змінила вісь обертання? То треба йти до нового екватору. Нащо лишатись?

  Чи хмара попелу з вулканів затулила Сонце? Таке вже було в середньовіччі. Але просто вплинуло на темп. і врожай. в Європі.

  \?/

  І? Що? Скількорічний запас їжі радите тримати людству? Бо нині, зд., є лише 3місячний.

  А кому згодовувати вже зіпсуті запаси? Худоба їстиме й не хворітиме?

  Яка орієнтовна вартість необхідних зерносховищ?

  Чи це оповідання лише привчатиме платників податків до змін, а згодом, справжні фант.оповіді вже розглянуть життєрадісніші сценарії? Але чому (якщо Ви вже спізнились на 85років), одразу б не дати два варіанти: старовинний і сучасний?

  /?\

  \?/

  А найбільше хотілось би знати як ця тема стосується нині людства чи України?

  Як вшанування пам'яті вбитих голодом -- зд.,не годиться, бо непрямо звинувачує їх у недостатній запасливості. Але ж хто тоді міг знати, що таке можливе й треба щороку й всюди ховати запаси... Чи 22p був попередженям?

  Але чи було що ховати в 30-33pp...?

  Як застереження -- теж незрозуміло, бо можливості виробництва їжі нині дивовижно високі і Голівуд вже зовсім не соромиться влаштовувати "бої їдлом".

  То для чого увесь цей жах? Яка мета?

  \/

  Можливо, єдина слушна ідея -- що м'ясо то є м'ясо, і замість вмирати тупо й болісно від голоду, то таки треба їсти, а потім мстити... Правда, в оповіданні мстити ніби й нікому.

  /\

  Але от несправедливо, що нині якісь "естети", навіть дня не поголодувавши, навіть не зачепивши свої місячні запаси підшкірного сала, а верещать і навіть пишуть, бризкаючи "праведним обуренням", що он "люди як звірі" і їли інших людей в 33p... І багато ж понаписували... Навіть Василь Барка в "Жовтому Князі", і той "не схвалює". Хоча, хто як не він мав би розуміти проблему по-справжньому...

  В мирний час можна зрозуміти заперечення і огиду, то неабияк доречно, бо інакше буде страшно, що біднота, втомившись смакувати самі лише крупи -- візьметься полювати. А люди нелякані -- бери хоч голими руками... І шукайте потім кістки...

  Але хто й звідки знає, що насправді продають нині у крамницях? Чи є у виробників такі моральні проблеми? От в одному сучасному фільмі від зайвих трупів позбувались, перемелючи їх на найдрібніший фарш. І не пропадати ж добру... А буває показують стихійні звалища "матеріалу", що не доїхав до кремторію чи кладовища. Хто зна як це завтра вирішуватимуть.

  А ще -- сир подорожчав, а м'яса незмінно дешеві. Дивно. То ж, негарно критикувати людей 33p....

  \/

  Отже, з цієї точки зору, оповідання корисне хоч би й реабілітацією українців. Тим більше, що їли мертвих не задля задоволення (як деякі негри чи упирі), а хоч так опираючись геноциду й вимиранню нації. На жаль, не надто успішно. А треба було їсти всіх...

  Звісно не кожен може різати і т.д. Але ж для цього і є різники. Простій людині загалом просто: не питати й не думати звідки їжа. А як і промайне прикра думка -- згадувати, що винні окупанти.

  І зустрічати комісарів, не випрошуючи милостиню, а оцінючи поглядом або й словами (якщо безпечно) їхню наваристість. Вони мали здригатись від жаху, розуміючи, що якщо ці люди їдять шанованих родичів чи знайомих, то всіляка іноземна двонога худоба, що покрала зерно -- тим більше для них їстівна. І що страшно тут ходити, коли для місцевих ти просто м'ясиста тварина. І що може краще ну їх всіх, і поїхати в рідну Москву? Лише таке вони розуміли й розуміють. І от, нині платять (де факто) данину крихітній Чечні, яка знала як треба діяти...

  А як можна вважати вшануванням людини закопування її в землю, з наступною власною смертю від голоду, якщо єдиний дієвий спосіб, у таких випадках -- вижити й помститись? Що треба вшановувати: пусту оболонку чи свідомість?

  І що предки думають, якщо вони ще десь є, про тих хто їв і лишився українцем; і про тих, хто не їв, але пішов прогинатись під окупантів, і, нині, носячи укр.прізвища, бігає по ордло з калашами, шукаючи когось укр.мовного, щоби вбити...

  /\

  \/

  Тож, якщо "раптом" якісь "експерти" знову накопають "мерзенну сенсацію про 33p.", то сприймати її треба вдумливо, уявивши ті умови...

  Оповідання зачіпає цю тему якось мимохіть, раз чи два..., і ненав'язливо, але, мабуть, правильно -- доморощені естети лякливі, з ними треба обережно й присипляючи пильність.

 12. >>Порятунок дітей? Але він якийсь непевний.

  Відкритий фінал умисний. Я ж знаю, що далі. Ви думайте в міру своєї зіпсованості.

  >>Як то не вийшло Сонце? Планета змінила вісь обертання? То треба йти до нового екватору. Нащо лишатись?

  >>Чи хмара попелу з вулканів затулила Сонце? Таке вже було в середньовіччі. Але просто вплинуло на темп. і врожай. в Європі.

  Ті ж претензії до Dark Souls? Повторюю, що тут не варто приміряти реальну сонячну систему.

  >>Скількорічний запас їжі радите тримати людству?

  Я нічого практичного не раджу реальному світові. Сюжет же зі запасанням провіанту на голодні роки через пророцтво відомий ще з Біблії. Маю право брати цей прийом.

  Взагалі, я шокований, що Ви до фентезійної пост-апокаліптики притягнули за вуха український Голодомор.

  Хоча... мав очікувати.

  Своїм твором не мав наміру когось осуджувати чи повчати, наставляти. Я мав вельми приземлений намір: створити щось у жанрі, що нині є прогалиною, - фентезійній пост-апокаліптиці.

  Ну, бачу послідовну критику. Дякую. Схоже, що твір дійсно невдалий.

 13. Схоже, що твір дійсно невдалий.

  Судячи з місця в фіналі, ну зовсім невдалий)

 14. >> Може я трохи не зрозумів, але щось харчі зарано закінчились, мали б зиму пережити, потім весну і аж літом-восени аж таке мало б початись.

  Твір починається зі слів "Зима не минула"... grin

  >> Судячи з місця в фіналі, ну зовсім невдалий)

  Був приємно здивований. grin

 15. 2017-04-25 в 17:19:50 | Аберкромб

  Нарешті фентезі. Але оцінити не можу. Не тому що твір поганий, просто це не оповідання - чорнетка до чогось більшого, заспів. Гарна мова, атмосферне. Жахливо вичитане. Автору варто ще попрацювати, щоб з цього виросло варто уваги.

 16. >> Жахливо вичитане

  Чому ж? Вичитане в голос. Після публікації знайшов лише два одруки. Можна конкретніше?

 17. виросло варто уваги
  в голос

  Поговорили культурні люди про вичитку grin

 18. Це, скоріше, якась замальовка. Непогано написана, яскрава, але неначе обрізана чи недомальована. І світ, і сюжет тільки намічено грубими мазками.

  Ще й такою специфічною галичанською мовою (хоча це не проблема, я не проти живих діалектизмів smile ).

  І також я не проти "мрачняків". Сам таке полюбляю. Але тут часто складалося враження, що це "мрачняки заради мрачняків" - гра на публіку, спецефекти. Сюжетом воно не дуже обумовлено.

  Проте написано бадьоро. І, навіть, не без певного посилу smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)