(Дискваліфіковано. Автор не проголосував)
"Фантасти намагаються уявити, як виглядав би світ,
якби вчені не винайшли електрику. А от що було б,
якби наші предки не винайшли туалетний папір?"(Жан-Андре Ліхтерман на Європейському
конгресі футурологів, Барселона, 1992)
- Що-що? - здивувалася Хвеська.
- Туалетний папір, - повторив Лаврін. - Цей винахід змінив би увесь розвиток людства.
- Нічого не розумію, - Хвеська ковтнула шампанського.
Вони познайомилися учора ввечері, як тільки потяг відійшов від київського перону. Відразу ж пішли до її купе, де й кохалися до ранку. На світанку завалилися спати і прокинулися коло шостої, коли вже темно.
І тепер, переодягнувшись і прийнявши гарячу ароматну ванну, снідали, а заодно й обідали та вечеряли.
Поїзд був швидкісний, дорога до Харкова мала взяти усього три доби. Мабуть через це, Укрзалізниця вирішила економити геть на усьому. Купе зробили мініатюрні - не дуже й походиш пішки. А ліжка такі вузькі, що Хвеська з Лавріном ледь вмістилися удвох. Та й те сказати "вмістилися" - якщо лягти на спини, то й руки не розкинеш як слід. Люди жартують, що скоро селитимуть по два пасажири на кожне купе - заради економії місця.
Само собою, вагон-ресторан теж був неадекватний. Місця для танців явно бракувало - і час від часу якась парочка випадково чіплялася за один з крайніх столиків. Та й оркестр - смішно сказати - складався лише з трьох музик та солістки.
- Якщо це - прогрес, то краще жити у печерах, - прокоментувала Хвеська.
- А ти уявляєш, як жили у печерах? - зітхнув Лаврін. - Не було гарячої води, ароматизаторів, взагалі ніякої гігієни. І так - донедавна. От я думаю, якби людство винайшло туалетний папір...
- Що-що?
~~~
- Тобі б фантастику писати! - зітхнула Хвеська, коли Лаврін закінчив пояснення. - Не вірю щоб люди могли таке використовувати. Це ж протиприродно!
- Але це змінило би світ! - не здавався Лаврін. - Зараз ми прив'язані до гарячої води, ані кроку без неї не ступимо. Туалет і душова складають єдине ціле, ми миємося десятки разів на день, з ніг до голови. Від нас завжди пахне шампунем та парфумами.
- А хіба цивілізована людина могла б жити інакше? - здивувалася співрозмовниця.
- Могла б! - очі в Лавріна загорілися. - Якби не ця потреба у гарячій воді, ми могли б... Усе могли б!
- І що б ми таке могли б?
Офіціант у бездоганно білому френчі зупинився за пару метрів від столику ніби зацікавившись краєвидом що відкривався з вікна. Краєвид справді був чудовий: дрімучі ліси змінилися засніженими полями. На полях застигли до літа гігантські електричні трактори. На межі, біля лісопосадки, стояла двоповерхова будівля санвузла, які часто зустрінеш по селах. Бак з гарячою водою відблискував у світлі ліхтаря.
- Перш за все, ми могли б ходити у туристичні походи, - говорив Лаврін. - Туалетний папір дуже легкий, його можна запхати до рюкзака, та й навіть до кишені! Люди зайнялися б туризмом, альпінізмом, частіше виїжджали б на природу!
- Припустимо...
- А ще ми могли б подорожувати на високій швидкості! Якби не душові, поїзди стали б значно меншими і швидшими. До Харкова доїжджали б лише за добу! А ще виникли б пасажирські літаки, деякі навіть міжокеанського сполучення!
- Ну й фантазія! - Хвеська вже у відкриту кепкувала з нього.
- Також з'явилися б швидкісні електромобілі за поміркованими цінами. А наші електромобілі повзуть як черепахи, і придбати їх можуть лише мільйонери.
Однорукий поліцейський, що куняв за сусіднім столом, зненацька вихопив револьвер і вистрілив. Офіціант ойкнув: ніж випав з його пораненої руки. Один з музик встиг метнути заточеною барабанною паличкою. Попереджений шумом, Лаврін ухилився - паличка застрягла у м'якій спинці крісла. Однорукий вистрілив у бік сцени.
- Втікай, дурню! - гукнув він Лаврінові.
Той метнувся до тамбура. Ще мить - і він у іншому вагоні.
- Я з тобою, - Хвеська тримала його за руку.
Вони забігли до її купе і зачинили двері.
- Як три поросятка, - невесело пожартувала Хвеська.
- А хіба є третій? - Лаврін підозріло озирнувся, але нікого більш у купе не було.
- Нуф-нуф залишився у ресторані, - пояснила жінка. - З пістолетом у єдиній руці. Взагалі, шо то було?
Лаврін сів на неприбране ліжко і потер лоба.
- Сам не знаю, - сказав він нарешті. - Але є така дивна закономірність. Як тільки якийсь вчений починає дослідження туалетного паперу, з ним обов'язково щось трапляється. В Джозефа Гайєтті згоріла лабораторія. Уілер застудився - і мав зупинити дослідження і переселитися на південь. Тощо тощо. Зрештою пошуки туалетного паперу було визнано псевдонаукою на кшталт астрології.
- А на тебе напали офіціанти та музики, - констатувала Хвеська. - Дивно.
Вона пішла до туалетно-душової.
- Слухай... - спитала вона звідти. - Ти тут говорив про різний позитив - високі швидкості, альпінізм... А чи були б у тому альтернативному світі якісь недоліки?
Лаврін замислився:
- Перш за все - жахливе перенаселення, - почав він. - Необхідність постійно митися дозволила винайти ефективні протизаплідні технології - той-таки рідкий презервін, що захищає й від венеричних захворювань.
- Від яких захворювань? - донеслося з туалетно-душової.
- Потім поясню. Отже без ефективних запобіжних засобів людство страждало б від перенаселення. Наприклад, у нас, в Україні - від Сяну до Дону - могло б жити 30 чи навіть 40 мільйонів людей!
- Неможливо! Наша країна не витримає більш ніж 10 мільйонів - повір мені, як демографу. Зараз от 8 мільйонів - і це оптимум.
- Це тому, що ми увесь час миємось. А якби вчені винайшли туалетний папір, то самі розмови про секс вважалися б табу. А оральний та анальний секс вважали б чимось брудним.
- Ну, це ти вже точно вигадуєш! Може люди б і про туалет не говорили?!
- Це вважалося б край неввічливим, особливо за столом, - спокійно пояснив Лаврін. - Я знаю, що у таке важко повірити.
- Звісно, важко! Це ж йде усупереч елементарній логіці...
- Я знаю, - зітхнув він. - А ще між чоловіком і жінкою виникла б неймовірна дистанція. Ті люди не могли б відразу ж зайнятися коханням - як от ми вчора. Мали б цілий вечір придивлятися одне до одного, говорити про погоду, натякати, провокувати, спокушати, грати у психологічні ігри.
- Цілий вечір? - здивувалася Хвеська.
- Інколи й довше! Тиждень, місяць... А скільки було б ревнощів...
- Ревнощів? - не зрозуміла Хвеська. - А що ревнували б?
Лаврін відкрив рота щоб пояснити, але у двері постукали.
- Поліція! - замок відкрився і до купе зайшов однорукий "Нуф-нуф" з ресторану. - Вам треба тікати. Якщо навіть я вас знайшов, то вони й поготів.
- Хто "вони"? - вирвалося в Хвеськи.
- Не знаю. Але щоразу як хтось береться за таємницею туалетного паперу...
- Ми ж лише говорили... - заперечила жінка.
- Невже? - поліцейський іронічно посміхнувся. - Втім, не важливо.
Він пройшовся по купе, відкрив вікно.
- Тих двох я пов'язав, але у потязі можуть бути інші. Я на них тут чекатиму.
"Нуф-нуф" одягнув елегантний Хвесчин капелюшок, ліг на ліжко і накрився ковдрою. Видно було лише глибокі іронічні очі та чорне дуло пістолета.
- Чого стоїте?! Стрибайте у вікно! - наказав він.
"Ніф-ніф" і "Наф-наф" підкорилися.
Попід вікнами купе був вузенький (не більш як метр) карниз з низенькими перилами. Лаврін і Хвеська побігли до скляних дверей зимового саду на початку вагону. Двері, на щастя, ніхто не зачиняв і вони увірвалися у сонне царство пальм і кактусів. Людей, звісно, не було: о такій порі, пасажири сидять у ресторані, у кіно чи у бібліотеці, чи танцюють, чи кохаються. Хто ж захоче блукати тропічним лісом де лише тьмаві (хоч і романтичні) ліхтарики висвітлюють піщані доріжки і де у пітьмі можна легко зашпортатися на місточку і впасти до акваріума з яскравими тропічними рибками?
Лаврін і Хвеська заховалися за баобабом.
- Шкода, що нема зброї, - сказав "Ніф-ніф", вдивляючись у навколишні сутінки.
- Скажи, - почала Хвеська. - Те, що сказав поліцейський... Ти справді працював над цим таємничим папером?
Лаврін помовчав.
- Не зовсім, - зізнався він нарешті. - Не маю відповідної наукової підготовки. Але у Харкові живе всесвітньо відомий магнат-винахідник. Він вже винайшов паперові тарілки, паперові стаканчики, паперові літаки... Отже я написав йому і попросив про зустріч. Розумієш, якщо залучити його капітал, потужну лабораторію і науковий геній...
- Тобто, ти усе йому розповів?!
- Ні. Просто домовився зустрітися. Навіть не казав, що йтиметься про паперові дослідження...
- Значить це не він, - констатувала Хвеська. - Хто ще знав про твої... ідеї?
- Ніхто не знав. Я лише записував свої думки, але потім рвав зошити на дрібні шматочки.
Хвеська подивилася на нього, як на ненормального.
- Рвав на дрібні шматки! - передражнила вона. - Якщо ця організація справді така потужна, то невже вони не вміють склеювати зошити!
- Я думаю, йдеться не про організацію, - сказав Лаврін. - Тут радше якийсь невідомий закон природи. От дивись, про що свідчать розрахунки.
Лаврін дістав з кишені дерев'яну рахівницю.
- А чому тут написано " Счетьі"? - спитала вона.
- Це імпорт з Московського Директорату, тому й пишуть не по-нашому. Отже дивись... Ти ж знаєшся на вищій математиці...
Він швидко зарухав кісточками, беручи потрійні інтеграли.
- Невже... - вирвалося в Хвеськи.
- Так, - сумно кивнув Лаврін. - Жодна таємна організація не здатна на такий рівень втручання. Це... ніби усі сили природи зібралися разом щоб зашкодити відкриттю!
- Може, природа захищає нас? - роздумливо вимовила Хвеська. - Захищає від нас самих...
- Схоже на те, - Лаврін опустив був голову, та відразу ж підскочив. - Але я так не хочу! Людство не може жити у клітці, хай тричі комфортабельній! Наука не стоятиме на місці. Природа може зупинити мене, але вона не зможе перекреслити Прогрес!
Пролунав грім і блискавка влучила у сусідню з ними азалію. Дерево загорілося, але спрацювала протипожежна система: зі стелі полилася вода.
- Пішли звідси, - сказала мокра Хвеська.
- Мене не залякати, - очі в Лавріна горіли. - я тепер остаточно вирішив - сам відкрию туалетний папір! Чого б мені це не коштувало!
Він зняв і викрутив капелюх і поспішив за Хвеською.
У мештах хлюпало і на товстому персидському килимі залишалися мокрі сліди.
Під ліхтарем, на лавочці, сидів молодий поліцейський і читав книжку з теорії електричних ланцюгів.
- Ви не бачили мого напарника, Панаса? - спитав він.
- Однорукого? - перепитав Лаврін.
- Так... Він доручив захищати якогось винахідника від невідомої злочинної організації, а сам не повернувся з вагону-ресторану. Так і не пояснив, як той винахідник виглядає...
- Він у моєму купе, - перервала Хвеська.
- Хто, винахідник?
- Ні, ваш напарник. Зайняв моє ліжко.
- Тобто, ви і він... - почав поліцейський.
- Та ні, в нього там засідка, - пояснив Лаврін. - а винахідник - це я. Тільки я ще нічого не винайшов, а просто наблизився до небезпечних таємниць.
Поліцейський похитав головою.
- Не варто занадто наближатися до таємниць, - зітхнув він. - От ми з Панасом дізналися про існування паралельного світу, почали шукати портал - от і мусимо тепер рятувати винахідників на залізниці!
- Паралельний світ?! - вирвалося у Лавріна.
- Ага. Я сам не бачив, але кажуть, що там усе не так як у...
Поліцейський закашлявся, схопився за горло і впав на підлогу. Хвеська стала бити його по спині.
- Не бийте, - прохрипів бідолага. - Мовчатиму!
Хвеська вдарила ще раз і він втратив тяму.
- Ти врятувала людину! - захоплено сказав Лаврін.
- Ще б пак! Уявляєш, що зробила б з ним природа, якби він не замовк?!
Лаврін пригадав про підгорілу Азалію.
Вони викликали швидку допомогу і за п'ять хвилин двоє енергійних санітарів забрали поліцейського до вагону-шпиталю.
- Знаєш, що я подумала? - сказала Хвеська. - Якщо ти відмовишся від своєї ідеї, то усі нас залишать у спокою. Ну, ходімо до вагона-кінотеатра, або ж до вагона-басейна!
- Отак здатися?!
- Навіщо здаватися? Давай проаналізуємо ситуацію. Чому не припустити, що йдеться про звичайний збіг обставин.
- Але мої розрахунки... - Лаврін схопився за рахівницю, але Хвеська взяла його за руки.
- Знаєш, у чому твоя фундаментальна помилка, Лаврінко? Ти зосередився на одному з напрямків людської діяльності, нехтуючи купою інших даних.
- Тобто?
- От ти казав про згорілу лабораторію Джозефа Гайєтті. А знаєш, скільки інших лабораторій згоріло за цей період? Скільки інших вчених опустили руки? Наукові дослідження - річ небезпечна.
- А випадок у ресторані? Мене намагалися вбити...
- А звідки ти знаєш, що то через туалетний папір? - відгукнулася Хвеська. - Може це якісь маніяки. До речі, чому ти такий впевнений, що цілили у тебе?
- Але поліція казала...
- Поліція часто помиляється. Ось як ці двоє - замість шукати портал до паралельного світу, вигадують якісь таємні організації.
Лаврін опустив голову. Хвеська його обійняла.
- Ти чудовий хлопчик, - прошепотіла вона. - І талановитий. Але не марнуй час на дурні фантазії. Ніякого туалетного паперу не існує і існувати не може. Це міф!
І вона поцілувала його.
- Добре, - зітхнув Лаврін. - Ходімо до басейна.
Вода у басейні була прохолодна - градусів 24, не більше. З кінця у кінець, плавали наввипередки кілька пенсіонерів. У далекому кутку, обіймалася у воді якась парочка. Решта народу плескалися десь посередині, або ж грали у водне поло.
Лаврін та Хвеська роздягнулися і стрибнули головою до низу.
- Давай пірнати з відкритими очима! - запропонував Лаврін.
- Давай!
З першої ж спроби, вони допливли до самого дна. Там взялися за руки - і на поверхню піднялися вже разом.
- А знаєш, - почав був Лаврін. - У світі з туалетним папером люди соромилися б свого тіла. Навіть у басейни ходили б, закриваючи стегна тканиною!
- Досить з мене цих дурниць! - обурилася Хвеська; та хіба ж могла вона по-справжньому сердитися на цього хлопця? - А все ж таки добре, що тут морська вода!
- А хто чув, щоб у вагони-басейни заливали прісну? - здивувався Лаврін. - А ще кажеш, ніби це я фантазер!
Хвеська закусила губу.
- Гей, панночко! - покликали з берега. Довелося підплисти. - Вибачте, що турбую! Це ваш поліцейський?
Провідник показав "Нуф-нуфа", виконаний наспіх, олівцем.
"Ніф-ніф" і "Наф-наф" переглянулися.
- А що? - спитала, нарешті, Хвеська.
- Знайшли його у вашому купе, то ж подумали, може...
- А що сталося?!
- Наковтався отруйного газу - лікарі ледь відкачали! Спить тепер у вагоні-лікарні.
- Звідки там отруйний газ?! - схвилювався Лаврін.
- Та ото ж усі дивуються: вікно відчинено, ароматизатори увімкнуто, а він отруївся. Добре хоч встиг натиснути на червону кнопку, а потім пояснити провідникам за яку матузку тягнути, щоб двері відчинилися. А коли зайшли - вже втратив тяму.
- От воно що! - Лаврін поліз з басейна.
- Ти куди? - закричала Хвеська.
- Існує таки закономірність! Природа чи секретна організація, але хтось вартує таємниці Всесвіту!
- Почекай на мене!
- Нема коли! Мушу зробити винахід!
- Вони ж тебе приб'ють! Ти не розумієш!
Вона буквально вистрибнула з басейна і побігла поруч. Одягатися та сушитися не було часу. Бігли вагонами і тамбурами, обдаючи усе навколо водяними краплями. Кілька разів у них стріляли, двічі кидали ножі. Та вони завжди встигали ухилитися.
Зупинилися лише біля Лаврінового купе.
Двері були відкриті, усі валізки перерито. Усі записи, нариси, креслення розірвано вщент.
- То он воно як? - зітхнув Лаврін. - Випадковий збіг обставин?!
Він увірвався до купе і схопив чистий шматочок паперу.
- Все одно його винайду! - він стиснув папірець у руці. - Винайду сам, без допомоги, шляхом проб і експериментів!!
Він дико озирнувся, знайшов олівець і почав писати на паперці якісь формули.
- Зараз, закладу теоретичну базу, потім проведу розрахунки, тоді побудую експериментальну модель...
- Любий... - тихо сказала Хвеська. - Подивися на мене хоч на мить...
Лаврін підняв очі. Хвеська цілила в нього з мавзера.
- Не треба працювати над туалетним папером, голос в неї був ніжний і сумний. - Інакше матиму тебе вбити. А мені так того не хочеться.
Лаврін безсило сів на підлогу.
- Невже й ти з ними?
- Послухай, милий... І спробуй зрозуміти... Пам'ятаєш, поліцейські говорили про паралельний світ? Ще й портал шукали? То я з того світу. І там існує туалетний папір. У кожній крамниці.
- Хвеська! - вирвалося в Лавріна.
- Насправді мене звати Анжела. Я виросла у жахливому, дикому, брудному світі! Хронічне перенаселення призвело до постійних війн, терактів, корупції, екологічних катастроф. Численні сексуальні табу призвели до надприродного рівня агресії - люди підсвідомо сублімують статевий голод.
- А чому голод?
- Ти ж сам вирахував - відсутність ефективних засобів контрацепції призвела до численних обмежень у відносинах. Розумієш, в вас тут усі володіють Камасутрою, опанували Кундаліні. Люди в вас кохаються годинами, мають по 20-30 оргазмів за ніч.
- А в вас хіба не так? - здивувався Лаврін.
- Ні... - Хвеська-Анжела тяжко зітхнула. - Краще тобі й не знати, які страхіття в нас там творяться! Це світ атомної зброї, безпринципного імперіалізму, платних туалетів. І все через той клятий туалетний папір! Навіщо, ну навіщо ми його винайшли?!
Вона заплакала і відкинула пістолет.
- Винаходь, що хочеш! - гукнула крізь сльози. - Перетворюй свій світ на пекло!
Лаврін обійняв її.
- Не плач, мила, - сказав на вухо. - Хіба науковий прогрес вартий твоїх сліз. Я... Кохаю тебе.
Вона сумно усміхнулася.
- А я в тебе закохалася з першого погляду. Тому ти ще живий.
- Значить, таємна організація таки...
- Усе складніше, - перервала вона. - Розумієш - існують тисячі паралельних світів. І у кожному щось бракує: там - електрики, там - картоплі, десь ще - гарячої води; а десь - такі ціни на газ, що його, фактично, теж нема. У вас от нема туалетного паперу.
- А чому так?
- Бо якщо у всіх усе буде, то цивілізація загине. Тому Центральний Комп'ютер слідкує щоб всім чогось бракувало. Він встановив такі закони природи, щоб ніхто себе не зруйнував зайвими винаходами. А я - головна менеджерка проекту у вашому світі.
- А як ви дізналися про мене? Слідкували?
- Навіщо? - Центральний комп'ютер періодично сканує думки усього населення усіх світів. У більшості випадків, небезпечні ідеї нікуди не ведуть. Та про всяк випадок, комп'ютер налаштував певні закони природи, здатні затопити лабораторію чи підпалити креслення. У окремих випадках ми втручаємося. Намагаємося звести втручання до мінімуму - але є ж вперті індивіди...
Вона погладила Лавріна по щоці.
Той замислився.
- Скажи, - вимовив нарешті. - А твій світ справді настільки гірший від нашого?
- Справді, - сказала Хвеська-Анжела.
- Тоді ну його нафіг, той прогрес! Не треба мені того туалетного паперу! Ти мені дорожча від науки!
- Коханий...
Вони поцілувалися.
- Звиняйте, - пролунало над головою.
У дверях нерішучо товклися офіціант та музика. Обидвоє у бинтах.
- Пані шефіню, ми делегати від колективу нашої боївки. Люди питають, що робити далі.
Хвеська замислилася на мить.
- Відпочивайте! - сказала нарешті. - Ви добре попрацювали, пишаюся вами. Усім преміальні і відпустка на місяць. Всесвіт врятовано!
І вона заховала обличчя на грудях в винахідника.
Коментарів: 34 RSS
1Elessmera06-02-2014 01:18
Туалетний папір - нарізний камінь усіх бід, ви серйозно? Аналізувати логіку, здається, сенсу нема, але б мені такі "cчеты" на потрійні інтеграли...
Оригінально, посміхнули
2Капітошка06-02-2014 11:04
Куди ж прямує електровоз «Київ – Харків»?
У оповіданні «Електровоз до Харкова» використано засіб спільного подорожування. Потяг стає місцем дії даного оповідання. У дорозі можна знайомитися, розповідати про себе, злягатися й отримувавти 20-30 оргазмів на ніч.
Поговоримо спершу про недоліки. Прочитання добротного гумору завжди залишає по собі моральний урок. У оповіданні він відсутній. Моделюючи ті чи інші ситуації, автор змушує читача, робити правильні висновки. У гумористичному чи сатиричному творі завжди присутнє безпомилкове впізнавання реалій якогось суспільного ладу, або масок, якими автор користується, щоб персонажі були впізнаванішими. Нічого з вищеперерахованого у оповіданні немає.
Усі персонажі однакові. Як головні, так і другорядні. Хоча як мінімум у творі мусять прослідковуватися носії добра і зла. Відсутня елементарна характеристика героїв з боку автора. Дійсно , її може й не бути, якщо у творі подано оцінювання з вуст чи з думок інших героїв. Проте, нажаль, такого оцінювання також немає. Герої постають безликими маріонетками, що стурбовані лише фізіологічними потребами. Щоправда вони у цьому не винні. Бо за героїв відповідає автор, який нерідко вкладає у їх вуста свої думки, слова й стурбованості. Не реалізована емоційна складова героїв, яка є важливою ланкою для творення характеру й індивідуалізації героя.
Сюжет відсутній взагалі. Дієва формула, коли один герой виявляється не тим, за кого себе видає, використана примітивно.
Колить око незграбна мова твору. Щоб підкріпити свої слова наведу кілька перл з тексту.
Виникли б з чого і як? Доцільніше вжити: винайшли б
Мова твору мусить справляти емоційний вплив. По цьому пункту ставлю вам великий, заслужений – 0.
Отож, якщо немає повноцінних героїв, сюжету і мови – немає і оповідання. Натомість автор пропонує нам довгий та добряче вульгарний анекдот. Зациклення на фізіологічних потребах організму не веде вперед, скоріше - назад. Таким чином електровоз «Київ – Харків» прямує до повної деградації.
3Капітошка06-02-2014 11:07
Виникли б з чого і як? Доцільніше вжити: винайшли б
Це я про літаки.
4Chernidar06-02-2014 11:24
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!
До мене прийшла слава... автору - респект за гарну пародію. Автор - не я, але отримав насолоду.
Усім іншим - для повної оцінки гумору купіть книжку "Цепелін до Києва" та прочитайте першу главу. Або пошукайте в архіві старфорту, вона тут була, причому саме у варіанті потягу. Хоча там більше відсилок до тексту є.
Від мене - пародіювати добре те, коли цільова аудиторія добре знайома з оригіналом. Так от, авторе, я - ваша цільова аудиторія.
5Нурсултан Тюлякбаєв06-02-2014 11:31
Ну, Капітошко, не з усім згоден. Так, я вважаю, що твір написано у жанрі пародії. Тим паче пародії такої, як саме я люблю: коли з абсурдними судженнями, поведінкою і вчинками. Типу фільмів із нині покійним Леслі Нілсенем.
Так, я згоден, що у творі наявні мовні помилки.
Але стосовно шляху до "повної деградації", переконаний, ви навіть не перебільшуєте, а просто неправі. Врешті, хто його зна, що веде до деградації? Дві тисячі років гонитви за високими християнськими цілями поки що теж чудес не натворили. 20-те століття - найкривавіше в історії люства. Так, може, то ваші орієнтири кудись не туди ведуть?
У нас куди не глянь: кожен високопосадовець не лише володіє високою посадою, а й заразом - високою мораллю. І кожного, певен, теж обурили б згадані вами моменти, якби їм трапилося це оповідання. Але, результат їх, високопосадців та інших високоморальних людей, як кажуть, на лице.
Та і взагалі, чи варто табуювати мотиви, подібні до висвітлених у цьому оповіданні? Я особисто власних думок не боюся і здатен переварити "кашу" будь-якого рівня моральності.Інші нехай вирішують за себе самі.
6Нурсултан Тюлякбаєв06-02-2014 11:32
Коли я писав про пародію, то не бачив допису Чернідара. Я говорив про пародію на фантастичний детективо-екшн-трілер взагалі, а не про якийсь конкретний твір.
7Шибальба06-02-2014 11:51
Вітаю. Дуже влучно. В десяточку.
8L.L.06-02-2014 15:15
Як для гумору, то мені недостатньо смішно. Як для серйозного твору - недостатньо переконливо. Вибачайте, авторе, але ні те, ні се.
9L.L.06-02-2014 15:21
Чернідаре, от даремно так хвалите цю пародію - вона до вподоби не усім. І тепер виникла тверда думка: якщо "Цепелін до Києва" приблизно такий же, як це оповідання, то мені його й починати читати не хочеться.
10Chernidar06-02-2014 15:47
Звісно не починайте, якщо не хочеться навіщо себе насилувати?
Втім, зазвичай пародія оцінюється саме з точки зору оригіналу, її самоцінність часто буває неочевидною. Хоча, бувають і винятки, он уже мало хто пригадує що саме висміюється в "мандрах гулівера".
11L.L.06-02-2014 15:59
Це я просто до того, що як оригіналу не знаєш, то пародія завчасу може попсувати враження.
12Док06-02-2014 16:07
Підтримую. "Цепеліна", на щастя, читав раніше. Він сподобався більше від пародії
А "Електровоз"... Не знаю, не моє, не сприйняв ні як самостійну роботу, ні як пародію. Втім, справа смаку.
13Шибальба06-02-2014 16:10
14Шибальба06-02-2014 16:11
15L.L.06-02-2014 16:13
Письменник. А що?
16Шибальба06-02-2014 16:15
тоді все зрозуміло.
17L.L.06-02-2014 16:18
Хм. А мені якраз нічого не зрозуміло. Що не так? Під цим оповіданням я не холіварила на морально-етичні теми - а людям все одно щось не подобається.
18Нурсултан Тюлякбаєв06-02-2014 16:21
Л.Л., я зрозумів, чого ви не вподобали твору. Бо ви - залізничник. Я вгадав?
19Шибальба06-02-2014 16:23
20Нурсултан Тюлякбаєв06-02-2014 16:32
Ну-ну. Давайте без офтопу і побиття одного дуетом. Я не міг не відреагувати, коли Л.Л. перевела на мене те, що переводять залізничники. А от глибоко метафізичне питання письменництва я не берусь досліджувати.
21L.L.06-02-2014 16:36
Шановні, я взагалі-то написала Чернідару! До чого тут ви? Вже як щось сприймаєте на свій рахунок, то кажіть прямо - натяки-ребуси не завжди розгадуються!
22Капітошка06-02-2014 16:44
А що поганого у тому, що людина, ЯКА ПИШЕ, називає себе письменником.
Сміливо, впевнено і чесно.
23Лариса Іллюк06-02-2014 19:03
Друзі, здається, тут вже не йде мова про твір. Давайте припинимо офтоп - не думаю, що він має цінність для автора із точки зору критики. А про письменництво чи інші професії у призмі фантастики завжди можна поспілкуватися на форумі
Чи хоча б в основній гілці, якщо ви вважаєте, що обговорення має відношення до теми конкурсу.
24Sergiy Torenko06-02-2014 19:27
Координаторське
Скидаємо оберти потихеньку.
Буквально на початку конкурсу вже наближаємося до порушень правил Розділу 4.
І, дійсно, давайте обговорювати саме твір.
25Фантом06-02-2014 20:03
Ги, а на Цепелін дійсно схоже Ігоре, то не ти, часом, таку PR-акцію проводиш?
Щодо тексту. Слабко, з якого боку не подивитися - чи то як на пародію, чи як на самостійний твір. Гумор примітивний, або настільки тонкий, що я його не зрозумів. Хоча, сама ідея про альтернативку без туалетного паперу прикольна.
Успіхів та наснаги!
26Док06-02-2014 20:27
Деякі народи й нині не користуються туалетним папером. Наприклад, чечени.
27Фантом06-02-2014 20:41
28Олена13-02-2014 22:42
Пародія вийшла кумедною! Хоча йВітаю, Ігорю,
29Олена13-02-2014 22:48
Блін, пальці заплелися, а стара проблема із коментарями на Фортеці нікуди не поділась.
Так от. Насмішили очі з дулом і креслення туалетного паперу.
І вже якщо поважаєте письменників у обговореннях, то поважайте й залізничників. Бо зустрічаються тут і такі
30Олена13-02-2014 22:51
А! Так. Ігорю, вітаю із пародією на Цепелін.
31Coren24-02-2014 11:48
Давно так не веселився. "Теоретичні викладки, робоча модель..." Хотів би подивитися.
Але текст вийшов дуже нерівний, настрій оповідки так і скаче, наприкінці взагалі все так сумбурно вийшло.
Однак, доопрацювати варто. Успіхів!
32K.I.T.05-03-2014 14:17
Лаврін з "Кайдашевої сімї", ще є Хвеська, Панас, баобаби, совєцький електровоз і офіціант в білому френчі... Давно я так не сміялася.)))) Автор, ваша широкоформатна фантазія може перетворити будь який апокаліпсис на смішну історію...
33Няша10-03-2014 13:53
Мені подобаються Американські тупі комедії але навіть я, любитель досить специфічного для нашого світу гумору, таке не сприймаю.
Є зошити а нема чим підтиратися, соломкою - як в минулому і вона теж легенька. В лісі - листям... що тут смішного не уявляю.
34Естелла11-03-2014 18:53
Мені здається, що кардинальні зміни суспільного ладу, пов'язані з відсутністю туалетного паперу, притягнуті за вуха. Наприклад, мені абсолютно не зрозумілий зв'язок між необхідністю постійно митися та винаходом ефективного протизаплідного засобу. І це якщо відкинути думку про те, що може бути безліч інших рішень, крім паперу та води. Навіть якщо це комедія, вона має бути логічною.
Гумор "нижче пояса" і штамповані персонажі та ситуації не додають плюсів оповіданню. У мене, як у читача, постійно було враження, що мене тримають за цілковитого дурня. Кому таке може сподобатися?
Вважаю, що фраза з епіграфу досить забавна, але не варто було розгортувати її на ціле оповідання.