На подібному заході був вперше. Сподобалось! Атмосфера приємна, домашня, тож всі поради засвоюються відразу.
Я презентував оповідь останнім. Є порада: ніколи не намагайтеся читати вголос, якщо прихворіли, особливо якщо болить горло. Це жах) нічого доброго не вийде. Також важко читати, коли в тексті багато діалогів: слухачі не завжди розуміють, хто й коли говорить.
Основною моєю проблемою були русизми і тавтологія. Постійно намагаюся з ними боротися, але для кращого результату, мабуть, треба працювати більше. Як казав С. Торенко: «Ставте перед собою кактус і вголос читайте йому, він краще чує такі ляпи».
Технічні помилки, то ще нічого, а от коли дібралися безпосередньо до фантастичного світу оповіді, тоді все й почалося. Оповідання мало безліч недоліків, деякі речі були не повністю продуманими. Я, як виявилося, мало уваги приділив деталям, які або бралися нізвідки, або зникали в нікуди. Можливо, все пов’язане з тим, що я не до кінця уявляв будову космічного корабля, лазерного пістолета, обладнання і швидкість міжпланетних подорожей. Ці речі повинні відповідати певним «класичним стандартам і уявленням», або, хоча б законам фізики, тоді вони краще сприймаються обізнаному читачеві. Все таки, за два дні на Марс не злітаєш)
Кульмінація оповідання виявилася надміру «розжованою» - було надто багато розказано і пояснено, тож звучало зауваження про те, що ці пояснення краще писати не прямо, а натякати на них, щоб читач САМ задумувався щодо мотивації дій героїв.
Літстудія відкрила мені багато нового, показала, в якому напрямку треба більше працювати. Легше писати, коли знаєш, де допускаєшся помилки, коли на них вказують професіонали. Самому ж їх виявити вкрай важко.
Сподіваюся, що Зоряна Фортеця ще завітає до Черкас)
Коментарів: 7 RSS
1Лариса Іллюк16-10-2013 05:29
При читанні вголос виявляються якщо не всі, то більшість проблем тексту. А якщо незрозуміло хто що каже в діалозі, потрібно індивідуалізувати мову персонажа - і зразу все стає на свої місця
2Ловчиня птахів16-10-2013 11:45
ніколи не пробувала читати вголос свої оповідання, треба поекспериментувати з цікавості.
Хочу, щоправда, попередити - надмірне перевантаження голосових зв"язок, може призвести до афонії, тому з цим головне не перестаратися
3Док16-10-2013 11:58
Ага, якби це хтось ще нашому керівництву в університеті довів
4Ловчиня птахів16-10-2013 12:31
Доку, можу розповісти народний метод, яким користуються співаки і диктори - рюмочку теплого коньячку перед виступом, тіко це керівництво точно не дозволить
5Зіркохід16-10-2013 12:47
Ага, а коли пар чотири, множимо на чотири, і так кожен день... Гм, Доку, не раджу цей народний метод, так можна й до Клубу АА долікуватися .
6Ловчиня птахів16-10-2013 13:40
я теж не раджу, просто знаю про такий.
7L.L.16-10-2013 23:24
Одне оповідання, прочитане вголос, до такого точно не призведе.
Пригадується випадок з колишньої роботи. Я там працювала на такому місці, де всю зміну сама, тож майже ні з ким не розмовляла, хіба що з робітниками сусідніх процесів і здебільшого - тільки по роботі. А якось мене поставили на схожий процес з однією жінкою на нічну зміну. Ми всю ніч проговорили - на ранок у мене язик заплітався, наче після п'янки.