Народження нового чемпіону тривало не три дні, але він все ж народився!
Отже, на четвертий конкурс проекту «Зоряна фортеця» - «За три дні до народження» надійшло 28 оповідань від 24 авторів.
[sbox id="info"]Переможці:
І місце — Олег Субчак з оповіданням «Останні дні» (70 балів)
ІІ місце — Амітель Малкут з оповіданням «Краплина щастя» (56 балів)
ІІІ місце — Ольга Пошуруєва та Олександра Усманова з оповіданням «Гра в чотири руки» (44 бали)
Коментарів: 26 RSS
1Gulia-Mulia05-03-2010 08:12
Щиро вітаю усіх переможців! "Краплина щастя" і "Останні дні" були в моєму топі, "Надновій" взагалі десятку поставила, але автор забив, нажаль, на конкурс. Прогуглила його ім"я - випливає бігун-марафонець, може, то наш автор кудись так далеко забіг?
Панове організатори, не надумайте, бува, включити мене до семінару (чого не буває?), я зараз на протилежній півкулі.
Дякую всім, хто накинув моєму "Стопперу" балів - я вже змайструвала на його основі кіносценарій (усі права застережено), підете на фільм, мо згадаєте "незлим тихим", а якщо кіна не буде, то мо іще хтось втішиться, і таке бува...
Я тут неслабенько себе позиціонувала як письменницю, то мо хто теж у гугл глипне щодо цього: я писала під дівочим прізвищем Галина Логінова "Піщана ріка" та "Червоне солодке сонце", інші роботи "про філософію"...
Іще хочу порадити авторці "Краплини щастя" подати свій твір на конкурс видавництва "Смолоскип", її багату мову, гадаю, там високо оцінять. Та й усім можна туди рукописи подавати - перша книжка в "Смолоскипі" - шикарний старт (по собі знаю)
Молодими авторами також цікавляться видавництва "Кальварія", "Факт" і "Зелений пес", але у "псах" уже черга на 3, здається, роки наперед.
2Gulia-Mulia05-03-2010 08:29
Отутечки іще для зацікавлених хороший літконкурс, я там перемагала уже як "Соловей". Уявіть, везуть у Коростень автобусом, годують сніданком, читаєш своє оповідання зі сцени, потім дають призи і везуть до ресторану
http://culture.unian.net/ukr/detail/187257
3Chernidar05-03-2010 09:11
муся-пусі перемогли... мд-я... зоряна фортеця...
ЗІ. української фантастики нема і не буде... сльозливе фентезі для глянцевих журналів.
4John Smith05-03-2010 09:58
- Давай на цій бензоколонці заправимось!
- Чому?
- А тут у них проводять цікаву акцію - дарують квіти, везуть в ресторан, пригощають чудовою вечерею, потім дарують ніч кохання.
- Ого. І що, ти вигравав?
- Я - ні, але моя дружина колись виграла.
5John Smith05-03-2010 09:59
Вітаю переможців!
6Михайло Зіпунов05-03-2010 10:15
пане, Chernidar, я звісно, перепрошую, але вам ніколи не спадало на думку, що терміни "фантастика" і "наукова фантастика" не є абсолютними синонімами? Якщо нє, то ви вже мене вибачте, але таки я вам це повідомлю - вони не є синонімами. Комусь подобається НФ, комусь - фентезі, комусь - кібер-панк, комусь - магічний реалізм. Смаки в кожного різні, і методи, які викрористовують письменники для досягнення своїх цілей - також відрізняються. Не зовсім коректно, метод який подобається особисто вам, вважати єдино канонічним
Тобто ви, зрозуміло, маєте цілковите право не поважати фентезі чи містику чи будь-який інший напрямок у фантастиці. Але прохання, принаймні, термінологію вживати усталену. А за усталеної термінології, фентезі, навіть сльозливе, відноситься саме до фантастики. І українська фантастика, яку ви вчергове вирішили поховати не є виключенням
Не опускайтесь до рівня наших політиків - не маніпулюйте словами
7Рися05-03-2010 10:22
Джулі-Мулі, а що то за "Смолоскип"?
8Михайло Зіпунов05-03-2010 10:25
http://www.smoloskyp.org.ua/
9Chernidar05-03-2010 13:05
http://uk.wikipedia.org/wiki/Фантастика
означення фантастики.
два з трьох призерів під нього не підпадають.
10Рися05-03-2010 13:05
А! Ну конечно! Википедия - наше все!
11Михайло Зіпунов05-03-2010 13:29
пане Chernidar, може ви мали на увазі якесь інше означення і в проміжок часу, що минув між тим як ви написали посилання і моментом, коли я за ним пройшов, щось змінилось, але я не бічу чим призери не відповідають означенню "Фантастика — це жанр художньої літератури, в якому за допомогою додавання придуманих, уявних елементів створюється світ відмінний від сьогоденого, реального."
12Chernidar05-03-2010 14:00
там показано чим відрізняється від казки. а друге і третє місця - саме казки а ніяк не фантастика в будь-якому її прояву.
ну і мусі-пусі форевер. але це вже особиста нелюбов до глянцю та попси.
До Рисі.
А болєє катєгоріческі неєльзя? Агрумєнтация - наше всьо!
13Колобок05-03-2010 14:22
Вітаю переможців!!!!!!!
P/S/ Шановний Chernidar, якщо ви не поважаєте певні жанри..фантастики, то їх поважають інші.. І 2-3 місця тому явний приклад! До речі, ну НіяК вони не підпадають під категорію "Кота в чоботях" Просто це ви не спроможні нічого розглідіти, окрім "справжньої фантастики". Можете і далі опускатися нижче плінтуса.. А народ зробив свій вибір!!! Уря!
14Михайло Зіпунов05-03-2010 16:55
пане Chernidar, я прошу пробачення, але там НЕ показано, чим відрізняється фантастика від казки. Різниця лише зафіксована, а ось ознаки, чим саме відріняється, наведені такі, що викликають лише посмішку.
Зверніть увагу на інше твердження тієї ж статті:
15Михайло Зіпунов05-03-2010 17:02
Ну, і підсумовуючи, велике прохання ставитись одне до одного трохи поважніше. Ми ж не тимошенки з януковичами
16Олег Сілін05-03-2010 18:26
На мою думку найбільше шкодять фантастиці ті, хто намагається всунути її у якісь рамки та кордони. Фантастика, як література, що описує нереальне, знаходиться у постійному русі. Мабуть тому вона й досі не загинула, на відміну від сентименталізму, наприклад.
Мені здається, що у свої часи й "Повесть-сказка для научных работников младшего возраста" сприймалася не зовсім як фантастика.
Якщо вже ми розглядаємо посилання, то, може звернемося й до інших джерел?
Див. http://sf-kievkon.org.ua/nominations
А загалом це нагадує суперечку, яка триває вже десятиліттями: чи є роман М.Булгакова "Майстер і Маргарита" фантастикою, чи ні?
17Марко05-03-2010 18:41
Мені здається, що учасники, які стверджують - ніби тут нефантастичні твори, є палкими прихильниками наукової фантастики, до того ж декого збиває зі шляху назва конкурсу, мовляв "зоряна", значить то виключно має бути щось повязане із майбутнім, зірками, і т.д.
ДО Зіпи - не зовсім правильно говорити, що ми не "тимошенки з януковичами", якраз дехто з "нас" має певне відношення до одного із згаданих прізвищ
18Олег Сілін05-03-2010 19:43
На додачу до нашого жвавого обговорення:
Станіслав Лем, Кишеньковий компьютер фанатів наукової фантастики:
http://st.free-lance.ru/users/Fenrir/upload/f_4b605b3267bb8.jpg
"Душераздирающее зрелище"
19Михайло Зіпунов06-03-2010 00:55
Марко, те що одна людина задля отримання влади використовує проросійськи лозунги, а інша - проукраїнськи, нажаль не свідчить про те, що лозунги ці мають хоч якесь відношення до їхніх справ у реальному житті :(
Ці люди вирішують свої власні справи. нам же лишається вирішувати власні - українськіська культура житиме не завдяки красивим лозунгам, а завдяки, в тому числі і нашим оповіданням.
тож робитимемо те, про що нащадки не пошкодують, і те, що переживе обидва згадані прізвища.
ну, звісно, в даному випадку, то є моє виключне імхо.
20Марко06-03-2010 08:04
та моя думка теж така. На жаль реальність невесела. Нічого, якось будемо жити. Тобто жити і творити...
21Chernidar06-03-2010 21:40
панове, ви не надто політизовані?
запевняю, що у моїх постах політичного підтексту не було.
22Chernidar06-03-2010 21:51
далі. давайте розберемось чим другий та третій призери вдірізняються від казки.
Точніше: чим фантастика (і фентезі як її підтекст) відрізняється від казки.
спростимо задачу: чим відрізняється фентезі від казки (бо ні до якого іншого підрозділу фантастики я не можу віднести ці два оповідання)
так от, ІМХО (як і всі мої пости. звісно, я не претендую на істину в останній інстанції) різниця між фентезі та казкою - у логічній конструкції світу. У фентезі чдес як таких - не буває і завжди діє закон причинності. Минуле випливає з майбутнього, наслідок - з причини.
у казки - навпаки - не причина породжує наслідок, а причина підганяється під наслідок, "рояль в кущах" - не ганж а просто літературний прийом.
так от - Що краплина щастя, що (і навіть більше) - гра в чотири руки, незважаючи на всі їх літературні достоїнства - не фантастика, це саме казка. Чудо в них - не алегорія а літературний прийом. а світ не зводиться до чітких (нехай навіть іншиї як у нас) законів.
Звісно, казки пистати просто (до речі, автору "краплини щастя" пораджу прийняти участь в іншому конкурсі, який зараз проводиться - конкурсі фентезі та казки (пробачте, дома не маю посилань, як цікаво - нагадайте у вівторок, вишлю), там це оповідання буде безперечно доречним, але тут - не його місце. Щ ераз повторюю: твори написані класно, на високому рівні, але тут їм - не місце (навіть не беручи и до уваги моєї нелюбові до "глянцю")
23Chernidar06-03-2010 21:54
дайте означення чив фентезі відрізняється від казки - і оцініть другого та третього призерів.
ЗІ якщо казка - підрозділ фантастики то питання знімається
24Рися07-03-2010 15:28
Вибачте, але це починає набридати.
Призерів ВЖЕ ОЦІНИЛИ. Саме тому вони - і призери))
.
Ще буде майстер-клас, де призерів (і не тільки їх) знову-таки оцінять, і це вже буде оцінка Майстра. От з ним і посперечаєтесь. Буде в вас така можливість))
.
ПС. Якщо я скажу, що фентезі - це казка для дорослих, таке пояснення вас влаштує?
ППС. І от мені дуже цікаво - чого ви власне прагнете? Зробити конкурс "чистої НФ"? Це легко зробити - запроваджуйте власний конкурс)).
25Рися07-03-2010 15:30
Підписуюсь під кожним словом!
26Михайло Зіпунов07-03-2010 19:09
Пане Chernidar, це питання має дві складові - практичну і теоретичну. Практична - чи вплине ця розмова на те, які оповідання надходитимуть на конкурс? Ні, не вплине. Бо організатори конкурсу розуміють термін "фантастика" у найширшому значенні. Особисто нам подобається і жорстка нф, і фентезі, і нереалістична проза.
Теоретичну ж - чітка відмінність фентезі від казки - я, думаю, краще вам з"ясувати під час майтер-класу в Марії Галіної Бо з цього питання ще можливі різні точки зору.
Але ж у першому дописі, ви віднесли твори переможців не до казок, а до фентезі. І саме це зауваження змусило мене відповісти вам.