Чудова звістка з останнього МК – друга частина трилогії «Фаренго» вже у видавництві і на початку наступного року має з’явитися на світ =) Автор обіцяє, що вона буде ще цікавішою, ніж перша. Так що хто ще не знає про пригоди Вольска та компанії, то має трохи часу аби прочитати «Тінь попередника», а потім з нетерпінням чекати продовження =) Завербований ґ'ормітами ксенобіолог вирушає на пошуки гнізда ґиргів…
А ще на МК Володимир Львович розвіяв одне моє помилкове судження про слов’янську міфологію – її не існує!
Що ж сказити про корисності від МК?... Гм =( Майстер хвалив-хвалив, хвалив-хвалив, а ганити не хотів. Почну з мого оповідання – думала собі, що можливо його можна якось поправити, бо щось там мене насторожує – щось не те. Але, на жаль, ні учасники, ні Володимир Львович нічого поганого казати не хотіли! Так якісь огріхи є, але більш нічого. Та нехай!
Порада від Володимира Єшкілєва – для того, аби нормально написати мову персонажів, якщо пишете про події з минулого, треба поритися в періодиці. Тоді й стане можливо «навчити» героїв балакати нормально і відповідно до часу.
Ще одна порада – для того, аби персонажі не виглядали відчеканеними на одному станку, щоб вони були живі і різні, авторові варто спілкуватися з різними людьми, набувати нових досвідів. Поспілкувавшись з міліціонером автор не навчиться затримувати злочинців, а побалакавши з хірургом не зможе провести операцію, але він зможе дізнатися як живе, мислить, говорить, на що здатний міліціонер, а на що лікар. А після цього їх можна буде достовірніше змалювати.
Тепер трохи суб’єктиву – чи то мені щось зле, чи то що, але оце всяке жеманство і прибідняння… Ну якось воно недобре. Назвався грибом – лізь у кошик! Тобто якщо вже людина пише і хоче друкуватися, то не варто казати «Та я не те, та я не се», а треба вчитися і писати – краще і краще.
І знов порада від Володимира Львовича – не варто ліпити три крапки аби оживити діалоги. Різності героям надає їх мова, поведінка – це і треба прописувати. Якщо на сцені актори самі наділяють своїх персонажів особливостями і драматург може не надто думати про те, щоб персонажі говорили дуже відмінно, то прозаїк мусить про це думати. Адже написані герої самочинно не зробляться різними.
Спасибі організаторам за чай, каву і печеньки =) May the Force be with You!
Спасибі за місце проведення – музей чудовий – там такі фото, там такі статуетки, там такі тарілки, там такі прилади… Просто отакенної крутості!
Ну і ще трохи не по суті – дві вільні години до МК провела біля «Будинку з химерами» – тепер Владислав Городецький в моєму пантеоні богів арт-нуво, на чолі якого Альфонс Муха – недосяжний і неймовірний.
Коментарів: 6 RSS
1марко12-11-2012 18:09
ага,якщо ніхто нічого не сказав про твір поганого - значить точно геть сумніви!
2Chernidar12-11-2012 18:12
оце так! цілий конкурс був по неіснуючій міфології!
))
Нє, це якраз найгірше. Ніхто нічого не каже... тиша. Немає куди йти
3engineer12-11-2012 18:19
Chernidar'e, нє-нє, українська існує, але вона ближча до іранської чи кавказької, ніж до російської - тобто міфології різних слов'ян різні, тому якоїсь слов'янської нема
нє, Марку, не так - розумію що щось в отому оповіданні не так, щось не те, а сама ніяк не можу викристалізувати оте не те
4Фантом12-11-2012 21:25
Ага, цікаво було) А як цікаво в "Кроманйонці" було шкода, не всі лишилися
5Олена13-11-2012 01:06
2Фантом - добре, що лишилися при пам"яті ті, хто був у "Кроманйонці" Так тримати!
6Олена13-11-2012 01:33
Панно engineer, спробуйте знайти мотивацію кожного вчинка (найдріб"язковішого) вашого ГГ, але краще згодом. Відкладіть і забудьте на якийсь час. Ви, звісно, можете не прислуховуватсь - маєте право. Просто наразі враження надто свіжі і око автора замилене. Згодом усе може змінитись. Як на мене справа саме у ГГ. Звісно, я можу помилятись.