Премія British Fantasy Award була вручена 16 вересня під час чергового FantasyCon, що відбувався у Бірмінгемі.
Нагадаємо, що ця премія вручається за двоетапною системою: на першому етапі члени Британського товариства фентезі номінують твори. Ті, що набрали найбільшу кількість номінувань, проходять у другий тур, де Журі визначає переможця.
Найкращий роман у жанрі горору (премія ім. Августа Дерлета)
Just Like Home – Sarah Gailey
«Повернись додому» - мама подзвонила і Віра дослухалася. Незважаючи на довгу розлуку і на спогади, вона повернулася до дому серійного вбивці. Повернулася, аби зустрітися із любов'ю до батька... і з тілами, які він поховав.
Віри складно далося повернення, але що гірше - вони з матір’ю не самотні. Художник-паразит оселився у гостьовому будинку і поступово знищує все пов'язане із дитинством Віри. Він каже, що не залишає в їхній оселі записки, написані почерком її батька… але хто ще це може бути?
У фундаменті сумнозвісного Краудер-хаусу ще є нерозкриті таємниці. Віра повинна зіткнутися з ними й з’ясувати, наскільки глибоко проникла гниль.
Найкращий роман у жанрі фентезі (премія ім. Роберта Голдстока)
The Spear Cuts Through Water – Simon Jimenez
Багатовікове панування династії Місячного Трону принесло чимало страждань. Королівська сім’я — деспотичний імператор і Три Чудовиська, його жахливі сини, тримають країну у задушливих лещатах. Вони знекровлюють землю та пригнічують громадян за допомогою страшної сили, яку вони отримали від богині, замкненого під їхнім палацом.
Але цю богиню неможливо тримати вічно.
За допомогою Джуна, охоронця, зламаного почуттям провини від вчинків у минулому, і Кіми, вигнанця, який бореться за своє майбутнє, бог тікає з королівського полону та своїх дітей - Трьох Чудовиськ, що намагаються затягнути її назад до нечистої в'язниці. Богиня рахом із молодшими спільниками вирушає у п’ятиденне паломництво в пошуках свободи — і в пошуках способу назавжди покінчити з Місячним троном. Й подорож, що на них чекає, буде небезпечнішою, ніж будь-хто з них міг собі уявити.
Запаморочлива пригодницька історія та інтимне дослідження ідентичності, спадщини та приналежності, «Спис, що прорізає воду» — це амбітна та глибока сага, яка перенесе вас до іншого світу, не схожа ні на що з того, що ви коли-небудь читали.
Найкращий дебют (премія ім. Сідні Баундса)
Leech, by Hiron Ennes
У замку, що самотньо розташувався на найпівнічнішій півночі, помер доктор барона. Тепер доктор, що прибув на заміну, має розгадати таємницю: як Інститут втратив слід одного зі своїх численних тіл.
Протягом сотень років Міжпровінційний медичний інститут вкорінював у молодих умах бажання ставати докторами і замінював кожного людського практикуючого лікаря своєю креатурою. Інститут тут, щоб допомогти людству, щоб лікувати та відрізати зайве, підтримувати та захищати від апокаліптичних жахів, які випустили їхні предки.
На замерзлій півночі Інститутський доктор знайде конкурента за сходинку на вершині еволюційної піраміди. Паразит поширюється замком барона, який вже сповнений таємницями, брехнею, насильством та страхом. Поле битви цих твох - тіло. Хто б не виграв, людство знову програє.
Найкраща повість
The Queen of the High Fields, by Rhiannon A. Grist
Дві невдахи, Керіс Прайс і Ангарад «Небезпечна» Еванс, полишають виїжджають зі свого безправного приморського містечка, щоб заволодіти Високими полями, міфічним островом, сповненим неймовірними перспективами.
Вони заперечують вимоги сучасного суспільства і сподіваються знайти місце, де зможуть жити так, як захочуть. Натомість вони знаходять давню силу, яка розриває їхню дружбу.
За десять років Керіс повертається до зруйнованого світу Високих полів аби зустрітися із жахливою силою подруги, перетвореної на богиню.
Найкраще оповідання
Morta, by James Bennett
Ця історія поєднує теми класичних космічних жахів із підлітковими змінами тіла, в ній їдеться про підлітка, який усвідомлює, що сильно закоханий у найкращого футболіста школи. В історії є нотки гумору та людяності, які проявляються навіть тоді, коли мова йде про секретні товариства, жахливі смерті, таємничих незнайомців і боротьбу за власне життя.
Збірка
Under the Moon, by E.M. Faulds
Помста. Спротив. Повстання. Жінки, які заперечують спроби ними керувати, дівчата, які не будуть підтримувати статус-кво. Жінки-героїні, які витримують неймовірне та стають сильнішими.
Від глибокого космосу до домашнього вогнища, від далекого майбутнього до міфічного минулого. Темна магія, боді-горор, технології – і це все про жінок, що виходять за межі звичного. Складні чи прості, темні чи світлі, вони наполягають на власних умовах.
Це не завжди легке читання, але завжди із ядром надії в кожній оповіді. Ви знайдете в цій збірці щось, що зворушить вас: жінку, чоловіка чи людину іншого гендеру.
Антологія
Someone in Time, ed. Jonathan Strahan
Подорожі в часі — це спосіб для письменників грати з історією та уявляти різні варіанти майбутнього — кращі чи гірші.
Коли до цієї суміші додається романтика, подорож у часі стає інструментом пристрасті або зброєю, що розбиває серце. Агент часу в 22-му столітті ставить місію під загрозу, коли закохується не в ту людину. В який би період історії не втік чоловік, він не може позбутися своєї колишньої. Жінка відчайдушно закохана в часо-просторовий континуум, але він не відповідає взаємністю. Час плине і розпадається, й мандрівник у часі повинен попрощатися зі своєю половинкою.
Ця антологія містить оповідання таких авторів бестселерів та володарів нагород як Шонен Макґвайр, Алікс Е. Герроу та Ніна Аллан, і дає змогу спробувати багату скарбницю історій, які ми можемо уявити про кохання, втрату та возз’єднання в часі та просторі.
До збірки під редакцією Джонатана Стракана увійшли оповідання наступних авторів: Алікс Е. Герроу, Дзен Чо, Шонен Макґвайр, Сара Ґейлі, Джеффрі Форд, Ніна Аллан, Елізабет Генд, Лаванія Лакшмінараян, Кетрін Валенте, Сем Міллер, Рован Коулман, Марґо Ленеґен, Самім Сіддікі, Теодора Ґосс, Керрі Вон і Еллен Клейджес.
Найкращий художник
Вінс Гейґ
Vince Haig