Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. 2020-03-30 в 13:16:42 | Людоїдоїд

  Читати легко та ще й з цікавими поворотами сюжету. Та оповідання доволі стереотипне. Якщо панель пристрою - то голографічна. Якщо підлога космічного корабля - то залізна й іржава. Між іншим, телепатія - це відчуття чи передача думок і емоцій між живими істотами на відстані/крізь перепони, а один з персонажів скористався насправді не нею, а екстрасенсорикою. Якщо описуєте подібні речі, але не впевнені в термінології, є чудове слово "псіоніка".

  Щодо сюжету - кидається в очі явна паралель, коли не наслідування епізодів "Доктора Хто". Конкретно 10-й сезон, 11-12-й епізоди.

  Втім, не зупиняйтесь. У вас чудово виходить поєднувати різнопланові ідеї.

 2. 2020-03-31 в 11:38:46 | Краснопірка

  Добрий день, авторе.

  А от я не побачила паралелей із названими епізодами "ДХ", хоч передивлялася ось щойно, два дні тому)) Хроноаномалія - це загальник, так що таке.

  Щодо легкості читання теж би посперечалася із попереднім коментатором: тексту критично бракує розділових знаків, подекуди випали цілі слова. Оскільки сама манера викладу невибаглива, це дратує, але не спотворює змісту. Але все одно недобре(

  Щодо змісту: можливо, я не піймала суть, але чому важливо, що гг - телепат? Як це зіграло? Чому вижив до цього моменту саме він? Випадковість? Що за голоси з ним гралися? Якесь ментальне відлуння людей, яких уже немає? Чи просто глюки? Чому телепати погано переносять гіперстрибки - через це відлуння? Біологині, з якою він говорить, теж уже давно немає - чи він просто вийшов з синхрону з нею і перестав чути? Чому, якщо корабель пошматувало аномалією, герой не зустрів людей - у якійсь хронозоні міг би, якщо вони всі розсинхронізовані? Що за туман?

  (Хочу пояснити одразу, що написала всі ці питання, бо справді хочу почути на них відповідь, це цікаво.)

  Контраст між частиною, де фокалізація телепата, із останнім (досить наукоподібним) поясненням вражаючий - наче від двох різних текстів.

  Якось так.

 3. Дякую за відгуки. Приємно чути похвали, а критику корисно. Дякую. ))

  Зізнаюся, що не такий поцінювач ДХ і не бачив вказаної серії. А для натхнення передивився "Moon of madness" та "Observation".

  Людоїдоїд

  Так стериотипи я використовую, але голографічна панель чи металева підлога це просто зручно. Особливо металева підлога в купі з магнітними ботинками ))).

  Краснопірка

  "але чому важливо, що гг - телепат?..." - це важливо саме тому що: "Чому телепати погано переносять гіперстрибки - через це відлуння?"

  І мають:

  Ерік старався не зважати на дурні думки та виконувати свою роботу. Він часто бачив цей кошмар протягом гіперстрибків. Решта “обдарованих” обранців Каа теж казали, що бачили щось подібне. Обдарованих. ХА! Радше проклятих. Проклятих даром чути думки інших людей. Та чомусь Космос вирішив, що цього мало і забрав в них можливість подорожувати зірками. Потім до них приходив Каа та пропонував зірки. Тільки не розповідав, що вони перетворяться на піддослідних кролів в нескінченому пошуку відповідей на таємниці Всесвіту. А також не казав що кожен стрибок для них стане грою зі смертю.

  "Як це зіграло?" - буквально у вашому ж запитанні:"Що за голоси з ним гралися? Що за туман? Якесь ментальне відлуння людей, яких уже немає? Чи просто глюки?"

  І далі в самому тексті:

  Це точно гра втомленого мозку. Невідомо скільки він пролежав без нормального виходу зі стрибку. Але зараз він при тямі? І шепіт і туман вони майже завше є у їх стрибкових жахіттях. Як і відчуття погляду у спину. Настільки сильне відчуття, що доводиться змушувати себе не озирнутись.

  ГГ бачить ці глюки кожен стрибок. Але зараз все інакше... чи ?

  "Чому вижив до цього моменту саме він? Випадковість?" - так. Можливо варто було додати коротеньке речення про це.

  "Біологині, з якою він говорить, теж уже давно немає - чи він просто вийшов з синхрону з нею і перестав чути? Чому, якщо корабель пошматувало аномалією, герой не зустрів людей - у якійсь хронозоні міг би, якщо вони всі розсинхронізовані?" - а може герої довіряти своїм чуттям? Він телепат. Відчуває і знає більше звичайних людей, але

  чи може він собі довіряти?

  Трошки про лор. На 2098 рік люди тільки вийшли у космос. Вони мало уявляють, що це таке. Так у 2228 році людство трошки просунулось у технологіях та теоріях. Але все ще питань значно більше ніж відповідей.

  І так вичитати текст ще пару разів не завадило. (

 4. 2020-04-01 в 12:50:25 | Мандрівник

  Сюжет цікавий. Проте занадто багато орфографічних помилок. Це постійно відволікає.

 5. До свого сорому, бачу(

 6. Ібанез готуйся до прискорення!

  Ох, я скоріше не був готовий до такої кількості синонімів на квадратний метр персонажів.

  Солдат. Лейтенант. Рейнджер. Науковиця. Поважна науковиця.

  АСТАНАВІТЕС! Не потрібні вони, це мов натовп двійників, який набігає на текст і знищує занурення читача.

  Загалом це радше перший драфт оповідання - і я не тільки про помилки, але й про темп оповіді, про картонні діалоги. Думаю, цю історію після низки правок можна розповісти набагато ефективніше. Зараз це казна що.

 7. Хм... візьму до уваги

 8. 2020-04-04 в 21:34:47 | Спостерігач

  Рідкий звір на ЗФ.

  В більшості оповідань, на конкурсі, кидаєтся у вічі: штучність Всесвіту, картоність персонажів та діалоги персонажів не між собою, а до читача. І це начисто вибиває з атмосфери. Але ті оповіданян вичовгані стілістично.

  А тут все навпаки. Персонажі, сюжет, історія - за цим реально цікаво слідкувати. І Всесвіт явно ширший ніж треба для конкурсу. Проте раджу звернути увагу на коменатр Краснопірки - якщо виникають такі питання значить ви десь пропустили пару речень. Додайте їх сприйняття історії стане леше. А от стилістично ... яб прару раз грабркою пройшовся по тексту. Вичитуйте текст в голос. Таке читання краще показує і настрій і помилки.

  Є над чим працювати і куди рости.

 9. 2020-04-05 в 15:21:33 | Сторонній

  Ще по кількості помилок на початку я зрозумів, що буде щось стереотипне. Так і було. Працюйте, авторе, над мовою, і все інше прийде.

 10. 2020-04-06 в 22:37:00 | Дмитро

  Привіт! Хотів сказати, що я віддав Вам третє місце - поставив 6 балів: гарна, клясична наукова фантастика. Але запізнився із надісланням своїх оцінок на 11 хвилин... Результатів конкурсу це б не змінило, але просто, жеби знали!

 11. Дякую Дмитре! Це всеодно приємно знати!

  На наступний конкурс вичитаю текст ретельніше аби шановні читачі та критики не відволікалися на прикрі одруківки. red face

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)