Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. У Веллера дуже схоже було.

  Координаторське: а ось без "довідки" оповідання, певно, не дотягнуло би до нижньої межі grin

 2. Як на мене довідка...ем..ну хіба хтось на цьому сайті не знає ці історичні постаті red face

 3. Без довідки оповідання має 1054 знаки з пробілами, за правилами конкурсу від 10000 до 25000 знаків з пробілами, отже правила мною виконані.

  Необхідна довідка чи ні... Невже так всі цікавяться історією Англії? Це приємно.Тоді всі знайдуть розбіжності з дійсною історією.

 4. 2011-03-10 в 12:22:55 | Пан Мишиус

  Вибачте, але додавати довідку до маленького оповідання - нонсенс. Автор повинен вміти вставляти у текст всю ту інформацію, яку бажає донести до читача.

 5. Дякую за зауваження, шановний Пан Мишиус.

  По-перше - додавати довідки в незалежності від розмірів оповідання не є нонсенсом, як приклад я сходу можу назвати декілька «коротких» фантастичних оповідань Террі Гудкайна щодо гербової символіки та медицини де в оповіданнях використовується багато термінів визначення яких мені наприклад було не відоме, але оповідання я читав з захопленням і довідка мене на при кінці оповідань чомусь не бентежила.

  По-друге - читачі та автори даного сайт дійсно люблять фантастику, але чи цікавляться вони історією Англії та римською міфологією чи ні мені не відомо. Оскільки, у творі використано багато історичних постатей на мою думку довідка необхідно хоча б для того щоб читач міг «якщо зацікавиться» ознайомитись з короткими бібліографічними даними цих постатей.

  І головне, а Вам щось було не зрозуміло в оповіданні без довідки?

 6. Одразу застерігаю вас, авторе: писати про Небесну (чи то Підземну) Канцелярію - то справа не дуже добра. Бо хто тільки про неї не писав... Майже на кожному конкурсі оповідань буде подібна історія. Це про стратегічний рівень.

  Тактичний: приєднуюся до колег. Довідка цьому оповіданню не потрібна. Майже усі цікаві подробиці ви вже вставили у текст, то навіщо повторювати їх у довідці? А якщо щось залишилося на довідку - то вставте у текст і викиньте цю халепу. Хто зацікавиться - сам піде та почитає що ж там було у тій Англії. Хоча б подивиться фільми "Ще одна з роду Болейн" із Наталі Портман та "Єлизавета" із Кейт Бланшетт. Все ж таки ті, хто пишуть, зазвичай більш обізнані, ніж звичайні користувачі інтернету.

  А от чого не вистачає тексту - то це драйву. Маю на увазі, що цей процес нудьгу навіює. Вийшли функції, відбурчали ролі, пішли геть.

  Пара приміток безпосередньо до тексту:

  не звертаючи уваги на адвоката
  Його Євангеліє від Пилипа до головної книжки не потрапило і світ його успішно забув, однак у Пилипа був такий голос, що Суддя прихильно поставився до нещасного, і потихеньку його ім’я почало виринати на поверхню історії, хоча до Петра йому не дотягти ніколи – ім’я його існувало на рівні дешевого чтива.

  Спробуйте це прочитати вголос і на одному диханні. Певен, десь біля "хоча до Петра" подиху не вистачить. А це означає - треба розділити речення.

 7. 2011-03-11 в 11:28:56 | Пан Мишиус

  Ну, взагалі-то мені було все зрозуміло по тексту. Ви використовували відомі історичні постаті.

  А з коментарами я і сам був одного разу "проколовся". Вирішив, що це додасть до фантастичного оповідання "шарму". Але коли получив нагоняй від більш досвідчених на тей час письменників, то зрозумів, що воно непотрібне - для оповідання використовувати довідки та коментарі. У романі - можливо, якщо вже зовсім інакше не виходить. У оповіданні - ні. Зайве воно.

  Мені відповіли тоді дещо грубше - що вплести гарно довідку у текст - це вже майстерність автора.

  А всьому тексту дійсно бракує інтересу, поглиблення у тему саме читача - не письменника. Читач повинен бути поступово заінтересований у такому тексті. Повинні відкриватися нові грані. Ну, не знаю, як пояснити. У вас же практично єдина інтрига. Ви спробували заінтересувати читача особою Секретара, щоб в кінці розповісти, хто він такий. Особисто у мене поглиблення у текст не вийшло.

  Це не значить, що оповідання погане. Просто трішечки йому бракувало, як сказав skaerman отого самого драйву.

  Топ же не гумовий. Не виходить брати усіх. Приходиться обирати.

 8. Пан Мишиус, а до чого тут - "Топ же не гумовий. Не виходить брати усіх. Приходиться обирати." при обговоренні оповідання? gulpце якось стосується тексту ?

 9. 2011-03-12 в 11:24:28 | Пан Мишиус

  Це я оправдуюсь grin

  Моя б воля - взяв би всіх. Ну... Майже всіх.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)