Оформлення конкурсної роботи

Оформлення конкурсної роботи

Вівторок, 2 березня 2010 г.
Рубрика: Новини проекту
Проглядів: 3088
Підписатися на комментарі по RSS

Як оцінювати конкурсні оповідання ми вже знаємо, а тепер давайте-но поспілкуємося про те... Ні, не як їх писати. Тут я жодної поради дати не можу. Поговоримо про те як слід оформлювати свою роботу. Деякий час автор цих рядків працював з документообігом невеликого підрозділу державної установи. І ось що скажу: з документом, який правильно оформлений, приємно працювати. І не має значення на папері він чи в електронному вигляді. Звичайно я не вимагаю повного дотримання нашими авторами положень ДСТУ 3008-95 (до речі, вкрай рекомендую ознайомитись - в житті знадобиться), все ж ми творчі люди, але кілька порад спробую дати.

Отже, перше і головне. Майте повагу до того хто читатиме вашу роботу. Можете вважати що відсилаєте своє оповідання у редакцію. І саме від оформлення залежить чи будуть читати рукопис взагалі. Не полінуйтесь передивитися свій текст в режимі "Preview" (ця опція є як у MS Office Word, так і OpenOffice Writer) або навіть роздрукуйте і перечитайте. Не один раз пересвідчувався, що текст на папері сприймається значно краще, ніж з монітору. Особливо автором, в якого вже "замилені" очі.

Друге. На що потрібно особливо звернути увагу, так це діалоги. У чималій кількості робіт, що надійшли на цей конкурс, "риски" діалогу було автозамінено на перелік (у рос. версії MS Office Word "Маркированный список по умолчанию"). Звичайно така зміна призводить до "зсуву" форматування по усьому тексту. Ну і, звичайно, правила прямої мови. Вони існують не просто так і мають обов’язковий, а не рекомендований характер.

Третє. Пробіли - це ваш особистий ворог! Пробіл має стояти лише між словами або між пунктуаційним знаком і словом. І в жодному іншому випадку. І ні в якому разі не форматуйте пробілами. Потрібно відцентрувати по центру або по правій стороні - використовуйте відповідні команди панелі "Форматування". Окрім зниження естетичної складової оформлення тексту, пробіли збільшують його об’єм в статистиці. Подивитися чи не сховався десь пробіл можна за допомогою кнопки "Непечатаемые знаки" (для рос. версії MS Office Word).

Четверте. Якщо ми вже згадали про форматування. Текст краще за все читається з форматуванням "за шириною", абзаци потрібно починати з відступу (стандартом вважається 1,25-1,5 см). Інтервал між рядками - 1 або 1,5 (стандартом вважається "півтора інтервала"). Будь-які "стилі" краще взагалі не використовувати.

П’яте. Шрифт. Розмір шрифту може бути 12 або 14 пунктів. Назву краще зробити напівжирним, а усілякі там присвяти та епіграфи - курсивом. Сам шрифт краще за все використовувати Times New Roman, він є в усіх версіях найбільш розповсюджених текстових процесорів.

Дрібниці. Ну, я думаю, усім зрозуміло, що твір має бути оформлений під друк на папері формату А4 з "книжковим" орієнтуванням, з хоча б якимось полями, бажано без нумерації сторінок та колонтитулів (все одно на сайт викладати - там усе на одній сторінці) ну і таке інше. Згадаю ще щось - напишу.

І наостанок, я би хтів поставити на розгляд шановного суспільства можливість внесення в Правила змін, що регулюють саме оформлення твору. Як вважаєте, є в цьому необхідність?

З повагою,

Сергій Торенко.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>