Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. 2020-03-29 в 12:55:35 | Людоїдоїд

  Оповідання не є погане, проте на фоні решти втрачає автентичність. Майже всі досі прочитані твори на цьому конкурсі - ось є буденне приземлене життя без чудес і несподіванок і раптом вилазить прибулець з майбутнього.

  Що однозначно в плюси - грамотна літературна мова. Місцями громіздка, але дуже приємно бачити такі слова, як "знічев’я". Чому громіздка? Миттєві події описуються надто довго. Наприклад, "Старенький велосипедний ланцюжок не витримав та й зіскочив із зірочки" - цього досить. Та автор починає описувати для чого в велосипеді педалі, що хочеться Грицькові і чому не вдається, як велосипед гальмує пів абзацу, хоча це справа пари секунд.

  Гарно описана механіка історії. Ніяких парадоксів і паралельних часових ліній, причини мають наслідки і майбутнє залежне від минулого. Є пояснення чому герой зустрів саме цих осіб і чому це важливо. Плюс із плюсів.

  Щодо часу дії - одразу не зрозуміло коли це відбувається. Згадані "маркери", такі як велосипед "Україна" чи автомат з квасом у купі з "трабл" тільки збивають з пантелику. І лише гривні, видобуті з кишені, дають приблизну вказівку на сучасність.

  Як Грицько знав, що перед ним саме китаянка, а не бурятка чи монголка? Орда, як то кажуть, скрізь ходила. Афроукраїнець? Тобто, одного погляду вистачило аби визначити, що цей чоловік має іноземних предків, але народився в Україні? Гм...

  Загалом, це непогана історія. Її варто скоротити, прибравши надмірні описи, натомість дати більше ознак того чи іншого часу. Але й без того автор вже стоїть на хорошому фундаменті. Наснаги вам!

 2. 2020-03-29 в 19:24:57 | Мандрівник

  Веселе оповідання.

  Для мене все ж залишився незрозумілим момент порятунку від смерті героя. Адже це зміна майбутнього, очевидне порушення правил!

  В цілому непогано, написано майстерно, гарна мова.

  Удачі автору!

 3. 2020-03-31 в 02:56:12 | Спостерігач

  Непогане легеньке оповідання. Приємно чіпляють логічні зв'язки подій та персонажів.

  Але, Авторе, крапка - корисна. Використовуйте її! Ну і так викидайте зайві описи. Люди не аткі дурні як ви про них думаєет wink

 4. Багатослівно, вторинно і головне - не смішно від слова зовсім.

  Коханець-афроукраїнець, ох-х... Ніби збірка старих анекдотів з наляпаними згори подорожами у часі. Дізлайк.

 5. 2020-04-01 в 21:45:01 | Краснопірка

  Історія досить цілісна й на тлі деяких інших перехитровигнутих текстів запам'ятовується простотою.

  Але ж.

  У принципі, гумор, заснований на постійних комедіях ситуацій, бо герой а) незграбний, б) не доганяє, - має право на існування, але досить швидко втомлює одноманітністю. Ну, і так, щодо анекдотичних штампів уже сформулювали зауваження. Мова в автора явно пропрацьована - але я теж відчула надмірність у мовних засобах, про яку вище згадували. Словом, якось перегнули із шапіто.

 6. Мені сподобалось!

  Цікаво. Оригінальний поворот з ангелом-охоронцем. Добре пропрацьовано деталі.

  Викликає усмішку під час читання, і за це тисяча плюсів!

  Є питання до автора: Якщо я вірно зрозумів, герой випив забагато квасу, більше передбаченого. І тому потрапив не туди, де мав виконати завдання. Чому ж тоді він все ж не застряг там? Адже завдання саме у тому незапланованому місці він не мав? Чи не так?

 7. Шановні читачі!

  Дякую за увагу до мого оповідання, за відгуки, конструктивну критику, та запитання, на які я готовий відповісти.

  Людоїдоїд, щодо національностей, я не мав на увазі сильної конкретики, я й сам би не відрізнив бурята від китайця, а зімбабвійця від ефіопця. Але вжив ті слова тільки для того, щоби було приблизно зрозуміло, що вони не питомі українці. Цікаво, а які би ви слова використали, аби вказати що герой зіткнувся з (пробачте за расизм) вузькоокою або чорношкірим?

  Мандрівник, у середній частині оповідання дід сказав, що порятунок точно відбудеться (адже герой вижив), але не обов'язково з першого разу. Тут я вжив певну аналогію з квантовою фізикою, коли ви не можете точно знати про всі стани (чим ретельніше вимріюєте один, тим приблизнішим стає інший). Тобто, ми знаємо, що це станеться, але не знаємо, як.

  Хакер, я мав на увазі, що існує цілий набір завдань, і для повернення не має значення, яке саме виконати. Можливо саме це завдання мав зробити хтось інший, але головний герой через свою помилку зробив це за когось. Так, у цьому випадку він не виконав свого, тому доведеться йому робити нові спроби, але вже за межами цього твору.

 8. 2020-04-03 в 15:22:33 | Брунатнобурий бобер

  Оповідання добре розважило! Сподобалась гра слів "час-квас". І з прізвищем гарно закручено.

  Автор запропонував щось інше, відмінне від стандартних машин часу.

 9. 2020-04-04 в 22:42:55 | Сторонній

  Мова у автора класна, а сюжет справді вторинний – ніби створений під враженнями анекдотів зі старих книг. Такий гумор я би ще сприйняв від автора на початку 20-го століття, але не від сучасного.

  Але читалося легко, і це великий плюс – це означає, що автор або вже має кращі твори, або ще матиме.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)