Автор
Дата реєстрації: 2021-04-03 21:26:27
Нік: Автор
Коментарів: 5
Комментарии
- Вогняний хвіст
2021-12-08 09:29:27Дякую за такий неймовірний відгук) Щодо "всіма забутої книжки", то таки відкрию таємницю — цей твір дещо старіший за конкурс, але переписаний для нього. Спершу це взагалі був фанфік за "Камінцем у небі" Айзека Азімова. Захотілось це залишити як відсилання.
А щодо лиса, то теж відповім, це важливе питання, бо воно не пояснюється у тексті. Лис за тисячу років набрав достатньо сили, щоб пожерти Землю, але недостатньо, щоб розділитись і космічними спалахами потрапити на інші планети. А Новий Іо — екуменополіс, із "удвічі більшим населенням, ніж Марс-Емарта та Земля разом узяті", ідеально підходив як плацдарм. Рікаро як людина заздрісна, ображена на інших та на життя, яка ще й вирушає на потрібну планету, — чудова пожива для демонічного лиса. Його лис і використав як каталізатор, щоб миттєво поширитись штучним супутником.
- Ідеал у нашому світі
2021-04-09 00:59:55ну тобто дівчина магічним ритуалом висмикнула його з його світу і він має ще й вибачення просити?))) На місці ніндзі, я б її шукала, щоб по дупі надавати, а не вибачатися)
В даному випадку мався на увазі більш людяний та зрілий характер головного героя, який хотів вибачитися за те невдале "привітання" та усвідомлював, що ніяке покарання ту героїню і так вже не змінить - отримала уже шокове "враження" від своїх дій на початку. Можливо, саме це передано у творі надто нечітко.
але починаючи з моменту, як прийшов ніндзя це вже не оповідання, а сумбурний переказ подій. І в кінці залишилося питання, а що Поліна?
Щодо сумбурності не зрозуміло до кінця. Зараз це більше виглядає як відгук читача "мені це не сподобалось, тому що в мене такі смаки". Описувати події за той час більш детально не бачив змісту - вважаю, що якщо сцена не має змісту, то її й не треба включати, обмежившись переказом (хоч і не завжди це вдається - неприємно, що у вас складось враження, ніби персонаж "зник у нікуди").
Удачі на конкурсі
Хоч це і стандартне ввічливе завершення загалом негативного відгуку, я надзвичайно вдячний за нього. І радий, що вам хоч сподобалась алюзія з реальним світом та початок твору!
Я так розумію, ГГ хотів покращити Світ, але, навіть маючи колосальну підтримку, план провалився... жиза))
Радше не "покращити світ", а "послідувати бажанням цих зіпсованих прихильників, якщо вони вже покладають на мене такі надії" - а те, що надії не виправдались, це вже закономірний наслідок. Пробачте, якщо зміст розповіді було показано не надто чітко. І дуже радий, що вам сподобалась історія!
- Чорнобог (16+)
2021-04-06 19:10:33Яка цікава дівчина. Їй кофтинку розстібають, вона вирішила хлопцю нагадати, що вони саме в кабінеті історії, а не фізики чи математики))).
Пізніше шестеро друзів сиділи біля розпаленого багаття на пустирі та розмірковували вголос:
Ага, після смерті трьох своїх друзів сидіти на пустирі біля вогнища - саме те. А чому б не на кладовищі для антуражу?
який я напередодні звів на Різдво Чорнобога
Ой, то це ще й було взимку. Холод, пустир, вогнище, зимові пальта - романтика.
У хлопців і дівчат з’явилися дрижаки і пасмо сивого волосся від жаху.
Одне сиве пасмо на всіх?))
Протягом всього читання мене переслідувало дежавю. Цей сюжет я вже явно десь бачила/читала. Історія мала б налякати, але більше насмішила. О, згадала, точно як "тіні незабутих предків"))
Без образ - історія більше схожа на переказ якогось фільму в шкільному творі, а не на самодостатню історію.Якщо дочитали історію до кінця, і вона принаймні вас потішила, то це вже якийсь результат). Мабуть, було б гірше, якби моє оповідання не зацікавило взагалі. Тому дякую за відгук). Розумію, в якому напрямку і з якою стилістикою писатиму далі.
- Чорнобог (16+)
2021-04-05 18:02:31Взагалі, попри те, що антагоністом виступає аж ціле божество, більшість твору скидається на звичайний горор-слешер типу фільмів про Фредді. Маємо купу відповідних штампів. Хочете групу підлітків, які полізли відпочивати туди, куди їм не можна? Ловіть, прямо як у "Зловісних мерцях". Хочете сцену кривавої смерті підлітків під час сексу? Ловіть, прямо як Фредді вбивав. Розбита статуетка, використання темних сил для порятунку смертельно хворої дружини, виклик протилежної сили для захисту - як говорив один відомий Кучма: це ж було вже. Це перший вагомий мінус.
Другий - це сам стиль оповіді. По-перше, текст не дивує. Точніше, часом дивує помилками типу "богу" замість "бога" й недоречностями типу "льодяними" замість "крижаними", але не своєю глибиною. Ми не маємо чітко окресленого головного героя, та й взагалі персонажів ви намагалися розкрити короткими фразами на початку. Якби їх було двоє чи троє, це спрацювало би, але їх забагато, тому я так і не запам'ятав, хто і чим там особливий. Через це, власне, ми нікому не співпереживаємо. І, що ще гірше, ви, здається, теж. Опис убивства поданий так відсторонено і спокійно, що мимоволі думаєш "а, ну ладно, вмерт так вмер". Не складається враження, що відрубана рука чи вирвані очі - це справді страшно. Всю таємницю антагоніста ви розкрили ще у назві, тому половину інтриги втрачено. Та й, по-суті, не дуже важливо, хто той антагоніст, бо з таким же успіхом це міг бути Фредді Крюґґер - нічого б не змінилося б. Ну, Білобога замінили б на Джейсона, бгг)
Тепер перейдімо до переваг твору. По-перше, дуже плюсую за те, що звернулися саме до нашої міфології, і навіть посилаєтеся на старослов. По-друге, проглядається таки потенціал. Зараз ви ще більше відтворюєте культурні коди і сюжетні моделі, закладені масовою культурою. Але як тільки ви підтягнете трохи стилістику й візьметеся створювати щось принципово нове, постійно питати себе "а чи не повторюю я когось?" - ви створите щось дуже хороше.Дякую, що бачите потенціал. Я не буду з вами сперечатися. Але ж і інші твори загалом можна порівняти з якимись іншими. Наслідування - це не злочин). Поки так, спроба орієнтована на масового читача, поціновувача жанру. Я працюю над власним стилем. Сподіваюсь, у майбутньому створю щось більш глибоке.
- Чорнобог (16+)
2021-04-05 13:41:11Дякую за детальний аналіз твору. Я розумію ті аспекти, на які ви вказали. Це мені, сподіваюсь, допоможе в майбутніх творах.
Щодо того, що героїня Ярина намагалася зупинити садиста (Чорнобога), то зовсім не слова на нього вплинули, а руни. Хоча, можливо, це якось невиразно написано.
Загалом мені дуже важливо, щоби читач оцінив саме сюжет). А над формою твору я готова надалі працювати, щоби вдосконалити.
Ще раз дякую за коментар)!