Андрій Горбунов
Дата реєстрації: 2021-03-24 17:04:32
Нік: Андрій Горбунов
Коментарів: 6
Комментарии
- Бану
2021-08-18 23:49:10Наче ж артилерія - це крупна зброя, що використовує порох (скажімо, гармати)? А катапульта відноситься не до артилерії, а до облогових машин... Поправте мене, якщо помиляюся!
https://en.wikipedia.org/wiki/Artillery#History
Mechanical systems used for throwing ammunition in ancient warfare, also known as "engines of war", like the catapult, onager, trebuchet, and ballista, are also referred to by military historians as artillery.
Термін вживається як ретронім і до катапульт та подібних знарядь.
- Космічне дзеркало
2021-04-28 00:06:11Авторе, ви реально хочете своїм шедевром похитнути тисячолітню релігію?
Якщо вашу релігію можна похитнути конкурсним оповіданням, то, мабуть, ви не надто сильно вірите :) Як і пан Persistent, який вище кинувся спростовувати розуміння маніяком християнської філософії :)
- Космічне дзеркало
2021-04-04 13:01:44Коли я граю в шахи, то постійно знаю майбутнє на кілька кроків вперед.
Це якраз той третій варіант – ви моделюєте можливі майбуття в своїй голові. Але якщо ви Бог, то ваші моделі мають бути досконалими – і неминуче невідрізненними від реальності, яку ви моделюєте. І заради того, щоб бути одночасно всезнаючим і всемогутнім у одному Всесвіті, такий Бог мусить створити нескінченну кількість інших «тестових» Усесвітів, для яких він Богом не буде.
Спіноза сказав, що ми вважаємо себе вільними, бо знаємо свій вибір, але не знаємо його причин. Свобода волі виникає як певний баланс між знанням і незнанням, і тому перехід до всезнаючої істоти неминуче вдирається на її територію.
- Космічне дзеркало
2021-04-04 12:10:54Ну ось, загуглив і дізнався, що персонажа в оригіналі гри звуть Commander Shepard, його звання – Lieutenant Commander, а «капітаном» його обізвали у російській локалізації. Раджу ознайомлюватися з темою перш, ніж залишати в’їдливі коментарі :)
- Космічне дзеркало
2021-04-04 11:57:08Хе, очікувано до кожного релігійного оповідання набігають сноби :) А тут ще й тема така, що очікується просто навала «знавців» :)
Капітан Шепард – це, часом, не той капітан Шепард із гри «Mass Effect 2», що народився 11 квітня 2154 року?
Я не знаю, на честь кого названий цей персонаж, але в мене алюзія (окрім справедливо зауваженого прямого значення слова в англійській мові) на реально існуючого американського психолога і когнітивіста Роджера Шепарда, який, зокрема, створив тон Шепарда – повторювану звукову послідовність, яка створює ілюзію, ніби її тон постійно понижується (або підвищується, якщо крутити задом наперед). Окрім того, зауважу, що «капітан» у значенні «командир корабля» і «капітан» як військове (поліційне) звання – фактично омоніми.
Я розумію, що такий твір написаний у зв'язку з низьким розумінням теми (тому сформовано неправильні погляди).
Так цікаво слухати людей, які вважають, що саме їхнє трактування філософії їхньої релігії правильне, а всі, в кого інша інтерпретація, мають «низьке розуміння» і просто недостатньо обізнані :)
Можемо поговорити, наприклад, про кальвінізм, який каже, що від наших дій і нашого вибору нічого не залежить, а все вже вирішено за нас. Ви відносите кальвінізм до букету «Християнського віровчення»? Чи викидаєте його як незручний різновид філософії для вашої релігії? Або, наприклад, про фантазіастів, які вважали, що Ісус не воскресав тілесно, чи аріанців та інших антитринітаристів, для яких Ісус – лише посередник, а не Бог. Термін «християнське віровчення» багатогранніший, ніж ви звикли уявляти.
Нарешті, цікаво, що особисту філософію персонажа, який щойно вбив нобелівського лавреата, ви розглядаєте так, ніби цей персонаж – нормальний психічно здоровий християнин і, можливо, навіть богослов. Те, що він найочевиднішим чином порушив заповідь «Не вбий», не так сильно перекреслює у ваших очах його обізнаність із християнськими догматами, як його уявлення про напередвизначеність біблійних подій (які, нагадую, згідно з віровченням були передбачені в Старому заповіті – отже, справді не могли б відбутися інакше).
Зрештою, події оповідання розгортаються орієнтовно у 3500 році. Ви не припускаєте, що за цей час інтерпретація релігій може зазнати деякого розвитку?
В усіх без винятку монотеїзмах існує дірка навколо поняття «свобода волі». Бог знає майбутнє? Якщо так – він не може його змінити (демон Лапласа). Якщо ні – він не всезнаючий. А якщо (третій варіант) він щомиті моделює мільярди можливих майбуттів, і ці моделі ідеально точні, то всередині цих його уявних моделей живуть уявні люди, які думають, що вони справжні, й не мають жодної можливості дізнатися, що вони уявні; тоді в нас набагато більше шансів, що ми – теж уявні. (Те саме з Богом, який живе на іншому часовому вимірі, ніж ми, і проглядає можливі часові осі наших життів, бачачи їх наче фіксованими.) А людина має свободу волі? Якщо так – тоді Бог не всемогутній (існує щось, що вирішує сама людина). Якщо ні – то людина не несе відповідальності за свої дії. Це складне питання, і я не думаю, що перетягування ковдри в ньому закінчилося якимись сформульованими в Середньовіччі словесними вивертами, покликаними просто усунути логіку з теософії.
- Легка робота
2021-04-04 11:34:05О, це поки мій фаворит :)