Володимир Арєнєв (спр.ім’я — Володимир Пузій) — київський письменник, журналіст, редактор, перекладач.
Народився 1 жовтня 1978 р. Живе в м.Києві (Україна).
Закінчив Інстит журналістики при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (відділення «редакторсько-видавнича справа та журналістська майстерність»).
Із 2006 по 2010 рр. — працював асистентом в Інституті журналістики при КНУ ім. Т. Шевченка (на кафедрі історії літератури та журналістики). Викладав історію зарубіжної літератури, вів декілька спецкурсів, зокрема авторський спецкурс «Прогностика та фантастика». Від початку заснування (1999) до 2003 р. був відповідальним секретарем літературно-художнього альманаху студентів Інституту журналістики «Святий Володимир».
***
ЖУРНАЛІСТ, РЕДАКТОР, ПЕРЕКЛАДАЧ
Як журналіст, співпрацював із наступними виданнями: газети «Дзеркало тижня», «Сегодня», «Птичий рынок», «Zoo-Fito биржа», часописи «Личности», «Реальность фантастики», «Однокласник» (всі — Київ), «Мир фантастики» (Москва) та «Fan-тастика» (Санкт-Петербург) та ін. Більше десяти років активно пише рецензії та аналітичні статті, виступає із доповідями на конвентах та фестивалях фантастики.
З 2003 по 2006 рр. входив до складу редакції журналу «Реальность фантастики».
З 2004 р. – постійний автор журналу «Мир фантастики» (Москва), з 2010 р.– у цьому журналі ведучий авторської рубрики «Сучасна інтелектуальна проза».
З 2011 р.— постійний автор журналу «Личности» (Київ).
Брав участь у підготовці довідників «Фантасти сучасної України» (перше і друге видання, 2000, 2007 рр.).
Написав чимало оглядових статей, передмов і післямов, зокрема, до книжок Марини і Сергія Дяченків, Генрі Лайона Олді, Яцека Пекари, Дмитра Скірюка та ін.
З 2005 до 2008 р. був куратором сценарного відділу проекта «Ragnesis-online» (компанії «Intelligent Soft»): розробляв концепцію ігрового всесвіту, здійснював координацію й корекцію сценарної роботи.
Співпрацював із різними видавництвами як редактор-укладач. Разом із Володимиром Бичинським був укладачем збірки фантастики «Слепой василиск» (серія «Перекресток-2000»: Харків, 2000), разом із Михайлом Назаренком — укладачем і редактором збірки «Мифотворцы: Портал в Европу»« (Київ, вид-во «Сварог», 2006)
У 2005-06 рр. — укладач серії «Библиотека вторжения» (Київ, вид-во «Сварог»).
У 2006-08 рр. — відповідальний редактор за наповнення серії зарубіжної фантастики «Іноземний легіон» вид-ва «Зелений пес», де вийшли друком збірка Роберта Шеклі, всі три томи «гуситської трилогії» Анджея Сапковського.
На даний момент є куратором і літературним редактором серії «Dark fantasy» («Рипол-классик», Москва), в якій виходять книжки польського письменника Яцека Пекари: «Слуга Божий», «Молот ведьм», «Меч ангелов», «Ловцы душ» (2012).
У 2011 році вийшли російською мовою перекладені В.Арєнєвим оповідання Глена Кука («Стремнина Эльба», вид. «Азбука-аттикус») і Анджея Сапковського («Испанский крест», журнал «Мир фантастики»). Також В.Арєнєв редагував переклади з польської повісті Яцека Дукая «Сердце Мрака», повісті «Доминичка говорит:» Якуба Новака і романів Яцека Пекари із цикла про Мордімера Маддердіна.
***
ПИСЬМЕННИК
У літературі дебютував у 1998 р. фантастичним оповіданням «Янгол-охоронець» у першому числі літературно-суспільного альманаху «Майдан-ХХI».
З 2000 р. публікується під літературним псевдонімом Володимир Арєнєв. Починав із типової посттолкінівської фентезі (ельфи, гноми, дракони тощо), однако із часом відійшов від традиційних антуражних рішень. Після паузи 2005-2008 рр. повернувся із дещо іншим поглядом на те, як і що писати. Результатом стала низка творів неформатної фантастики з гострою соціальною проблематикою.
Автор 16 сольних книжок російською та українською мовами. Зокрема — романів «Правила гри», «Заклятий скарб», «Магус», «Паломництво жонглера»; збірок «Монетка на щастя», «Німий учитель»; дитячих повістей «Книгоїд» (у співавторстві із Юрієм Нікітінським) та «Місто тисячі Дверей».
Оповідання та повісті (більше 150 публікацій) Володимира Арєнєва друкувалися в тематичних збірках «Лучшее за год» і «Новые легенды» (вид. «Азбука»), «Фантастика» («АСТ»), «Фэнтези» («ЭКСМО»), а також у журналах «Free Time», «Вiтчизна», «Дивосвіт», «Империя», «МиР. Миф и реальность», «Одноклассник», «Пульсар», «Радуга», «Реальность фантастики» (Київ), «Порог» (Кіровоград), «Если», «Звёздная дорога», «Мир фантастики», «Химия и жизнь», «Юный техник» (Москва), «Уральский следопыт» (Екатеринбург), «Imperija» (Литва), «Monatliche Russisch-Deutsche Informationszeitschrift "Partner-Nord", «Мередиан» (Німеччіна), «Nowa Fantastyka» (Польща), у газеті «Просто фантастика» (Київ) тощо.
***
ПРЕМІЇ
Лавреат міжнародної українсько-німецької премії імені Олеся Гончара (2001, за роман «Правила гри»).
Двічі лавреат Міжнародного фестивалю фантастики «Зоряний міст» у номінації «Критика, публіцистика, літературознавство» (2001, 2005).
Двічі лавреат премії «Малий клинок від Північних земель (Die Kleine Nordklinge)» за краще фантастичне оповідання, надруковане російською мовою на території Німеччини (2003, 2011).
У 2004 році на всеєвропейському конвенті «Єврокон» (м.Пловдів, Болгарія) Володимир Арєнєв був визнаний кращим молодим письменником від України.
У 2006 році був відзначений премією «Фанткритик» (2-е місце) на «Інтерпрексоні» (СПб).
У 2008 році отримав премію імені Олександра Бєляєва за цикл рецензій на науково-популярну літературу.
У 2001 році потрапив до довгого списку премії «Дебют» в номінації «велика проза» із романом «Кола на землі». В 2003 році увійшов до короткого списку премії в номінації «фантастика» із підбіркою оповідань «Ми, людики». У 2001 році увійшов до короткого списку в номінації «фантастика» із романом «Все плем’я Адамове».
У 2011 році роман «Все плем’я Адамове» потрапив до короткого списку премії «Активація слова» (Київ).