«Зоряна фортеця» збирає друзів та запрошує поринути у тиждень цікавих та змістовних розмов про фантастику, книжки, міста та їхніх мешканців.
За чашкою запашної кави у міській кав’ярні «Сенс» ми поговоримо про справжнє та вигадане у міському просторі. Як автори описують реальні міста, вигадують нові та комбінують це у різних варіаціях? Наскільки важливе місто у романах, чи є воно персонажем, чи це лише тло для пригод героїв. І які вони – герої сучасних міст, чи завжди це реальні люди? Якщо ці питання вас цікавлять, чекаємо на одній з розмов фантастичного тижня.
Перш за все, ми хочемо, щоб книжка була не тільки складовою кожного дня людини, як то ранкова кава, чи оновлення сповіщень у соцмережах, а й ставала предметом обгвоворення, дискусій, приводом для нових знайомств. Створення комʼюніті навколо книгарні - це коло однодумців, яке здатне на багато: гарно проветси спільно час, або змінити світ на краще.
Надія Вовк, керівниця книгарні «Сенс_».
Розклад подій:
Понеділок 21 лютого
⏰19:00 – 20:15.
Дискусія «Як описати реальні та вигадані міста у фантастичних творах».
«Спершу ми плануємо міста — згодом міста формують нас», стверджував Йен Ґел відомий архітектор, у минулому — професор Датської королівської академії мистецтв. Тому у книжках, сповнених фантастичних сюжетів та героїв так важливо описувати міста, а не тільки їхніх мешканців.
Розмовлятимуть Світлана Тараторіна та Олег Сілін.
Вівторок 22 лютого
⏰19:00 – 20:15.
«Герої сучасних міст. Вигадані чи справжні?» Презентація міжавторської збірки «Агенція «Незалежність».
Головні герої «Агенції «Незалежність» не просто наділені кожен особливим даром. Всі вони вихідці з різних міст, і несуть на собі його відбиток. Інколи це помітно одразу, а інколи потребує уважних спостережень. Але не тільки вони є героями сучасних міст, і про це ми і поговоримо.
Беруть участь: Анастасія Гетманська, Сергій Панасюк, Світлана Тараторіна. Модерує Олег Сілін.
Четвер 24 лютого
⏰19:30 - 20:30
«Як працює із міським простором магія?» Розмова про переклад роману Сюзанни Кларк «Джонатан Стрейндж та містер Норрелл».
Як стверджувала сама Сюзанна Кларк, одна з можливостей зробити магію більш приземленою, - додати у текст якнайбільше відомостей про вуличне освітлення, екіпажі та скарг на те, як важко знайти гарних слуг. І хоча Джонатан Стрейндж та містер Норрелл» не є міським фентезі, на його прикладі можна побачити яку важливу роль відіграють описи міста для створення атмосфери та стилю.
Чаклуватимуть Анатолій та Катерина Пітики, Марія Шагурі. Модерує Альона Сіліна.
П’ятниця 25 лютого
⏰19:00-20:15.
«Як місто приймає нових незвичайних мешканців» Розмова на прикладі роману «Магнетизм».
«Головна героїня роману «Магнетизм» тікає з окупованого Донецька до Києва й опиняється сама в чужому великому місті. Ще в дитинстві вона відкрила в собі дивний хист бачити історії людей, записані на металі, а тепер чує мову будинків і знає їхні імена». Як Петро Яценко описував стосунки міста та героїні, і чи має значення для міста, ким ви були до переїзду?
Розповідає автор роману Петро Яценко, запитує Альона Сіліна.
- зелений сертифікат про вакцинацію;
- негативний тест на Covid-19;
- довідка про одужання в Дії.