Повернутися на сторінку

Коментарів: 33

 1. Маю потребу у конструктивній, доброзичливій, але нещадній критиці. Дякую!

  Нещадної не вийде - бо сподобалось.smile

  Конструктивна... Ну не знаю, не настільки спец.

  От доброзичливу можна.

  Мова гарна, читається легко.

  Сюжет, свісно, простий (штучний інтелект допомагає головному герою витримати самотність)і навіть тут, на Фортеці, подібне вже було.

  Ти маєш деінсталювати мою особистість і встановити нову для наступного чергового.

  Виникли такі питання:

  Виходить, кожного разу "особистість" штучного інтелекту деінсталюється? Як тоді вона па"ятає інших чергових? Ту ж саму Аню.

  Раптова зацікавленість ГГ Анею видалася трохи штучною - рік вахти він про дівчат не думав, і раптом - прокинулось якесь почуття.

  Ну от мабуть і все.

  Успіху на конкурсі!

 2. з позитиву - легкий стиль, гумор, достатнья атмосферність. Із того, що меньше сподобалося - ситуація з психологом ( насуплені психологи, що проводять тести, якийсь штамп). Люди добрі, є маса інших методів психології. Тести то надбання класичної науки, ну невже у майбутньому не може бути інших психологічних методів? Вони і с зараз є! Це ж фантастика! Ну чому як психолог у космічному кораблі, ( чи здійснює відбір) - то обов'язково тести... Геть від цих штампів! Ну не може бути відбір на такі посади на основі тестів! Ну і потім, він не доктор. Давайте чітко розрізняти докторів і психологів. Ще мені кінцівка видалась трішки простою, бракує інтриги.

  А так в цілому непоганий твір.

  Успіхів

 3. Виходить, кожного разу "особистість" штучного інтелекту деінсталюється? Як тоді вона па"ятає інших чергових? Ту ж саму Аню.

  Штучна особистість користується базою даних бортового комп'ютера, який фіксує все що відбувається. Певно, це треба якось виділити.

  Раптова зацікавленість ГГ Анею видалася трохи штучною - рік вахти він про дівчат не думав, і раптом - прокинулось якесь почуття.

  Отут, певно, промах. Герой зацікавися нею раніше, коли ходив в оранжерею і "дмухав" на ромашки. Мені не вдалося це передати. треба подумати!

  Люди добрі, є маса інших методів психології. Тести то надбання класичної науки, ну невже у майбутньому не може бути інших психологічних методів? Вони і с зараз є! Це ж фантастика! Ну чому як психолог у космічному кораблі, ( чи здійснює відбір) - то обов'язково тести... Геть від цих штампів! Ну не може бути відбір на такі посади на основі тестів! Ну і потім, він не доктор. Давайте чітко розрізняти докторів і психологів.

  Психологічні тести - це не лише тестові запитання. Є малюнкові тести, асоціативні тести, конституційні тести, конструктивні та інтерпретаційні тести, а ще катартичні, експресивні, імпресивні, адитивні та семантичні. І це ще не всі... І це все тести. Будь-яке психологічне дослідження це тестування. Тому не думаю, що тестуваня обмежилось лише відповідями на запитання, оскільки для створення віртуального супутника, треба вивчити усі грані особистості респондента. Думаю, героя найбільше роздратували саме запитання, які дійсно можуть кого завгодно вивести з рівноваги наприклад багатофакторні опитувальники (Кеттела - 105 запитань в скороченому варіанті, а мінесотський багатопрофільний 566).

  Але дякую за слушне зауваження. Треба подумати, як уникнути таких непорозумінь надалі.

  А прооінші методи, ну не придумали ще психологічний рентген. LOLLOLLOL а жальsnake

  І про доктора. Я знаю, що психолог - не доктор, (хіба що доктор психологічних наукgrin). Це герой так називає психолога. Йому можна!

 4. 2015-02-28 в 23:02:49 | ДонькаДонКіхота

  цікавий твір. справді "атмосферний". є в автора свій стиль. іронічність мені дуже до душі. читала із задоволенням. вітаю!

  однак, маю також кілька зауваж чи, точніше, запитань.

  1) за яким критерієм обирали учасників цієї експедиції? гг якийсь непевний: жодного вузу не скінчив, нормальної кваліфікації не має, характер специфічний. у традиційній фантастиці, коли описують подібні експедиції, завжди підкреслюють, що склад учасників ретельно підібраний. щоб на місці нового поселення були представники всіх необхідних професій. а тут на кораблі зібралися ніби випадкові люди...

  2) якщо міркувати логічно - навіщо гг пробуджували? щоб ніс вахту? але ж під час вахти він нічогісінько не робить... крім поїдання помідорів, огірків, яблук і споглядання ромашок. все одно всіх керує комп’ютер. то й залишили б його замороженим.. звісно, тоді не було би про що писати оповідання smile але логіка є логіка...

  і кілька принагідних міркувань

  Здавалося, лише хвилин п’ять тому він вмостився у кріогенній камері і гарненька медсестричка у куцому халатику зробила йому ін’єкцію
  . штамп... якщо медсестра - то обов’язково в куценькому халатику... а не можна було тут без цього обійтися?

  З кожним кроком слабкість залишала його, і весь він наповнювався трепетним передчуттям дива
  . трепетне передчуття дива... штамп, причому з низькосортної масової літератури (жіночих романів)...

  Віртуальний попутник тире оптимальний варіант. не губіть розділові знаки...

  Почуте примирило його остаточно і він, не глядячи, залпом перехилив склянку з концентратом
  . не глядячи - це калька з російською - "не глядя". русизм. стилістична помилка

  Зазирнувши в гідропонічну оранжерею, побачив ряди вертикальних грядок із різноманітними смакощами
  смакощами? новотвори не завжди на користь тексту...

  Зазирнувши в гідропонічну оранжерею, побачив ряди вертикальних грядок із різноманітними смакощами і навіть кілька фруктових низькорослих дерев. Зайшов. Там пахло так по-домашньому, по-земному. Простягнув руку і зірвав червонястий помідор, вп’явся зубами і з насолодою висмоктав сік
  . цікаво, звісно, але навіщо на кораблі оранжерея? щоб черговим було не так нудно і вони могли вирощувати там ромашки? "НЕ ВЕРЮ", – як сказав би Станіславський...

  Космос розчарував його. Брудно-сіре світло із яскравою плямою далеко в центрі. Нічого з того, що він очікував побачити. Степан роздратовано відвернувся. Він відчував себе малюком, якому пообіцяли бажану супер-іграшку, а подарували її дешевий аналог. А найбільше злився на комп’ютер, ніби це той винен
  . психолог згадувала про численні бійки і сварки, які влаштовував ГГ на інших зорелітах... з чого я зробила висновок, що він вже бував у космосі. а тепер виходить, що ні... щось тут не так...

  планується експедиція на одну із землеподібних планет
  землеподібних? ще один неологізм. і також не дуже доречний

  Роздався регіт
  . стилістична помилка - роздався тут недоречно вжите.

  Залишається лише насолодитися плодами її праці
  . лиш - лиш... тавтолологія. залишається тільки - краще.

  Певно кома дівка якась. Занудьгувала на самоті і посадила. Зловив себе на думці, що намагається уявити кома яка вона
  . не губіть розділові знаки...

  Під одвічні сто грамів і перегляд улюбленого сторазівбаченого матчу, так легко ділитися переживаннями та планами, так весело знайомити нового алкоадепта із доброю традицією тостів
  і справді весело... от тільки надто натягнута ситуація як для серйозної експедиції.

  десь так... втім, твір мені сподобався. потішив і розважив.

  дякую, Авторе

 5. ДонькаДонКіхота, Ваші коментарі, як завше розгорнуті та доречні. Скажу більше, завдяки вашим коментарям до чужих тектів, помилок у моєму значно менше, ніж могло б бути. Дякую.

  1) за яким критерієм обирали учасників цієї експедиції?

  А про це автор не знає. Але раз обрали, значить, щось в ньому є. Закінчення вузів, не обов*язково показник високого професіоналізму. А останнім часом, знаючи, як там вчаться студенти, стає страшно.

  Але дякую, подумаю, як уникнути такого непорозуміння надалі.

  2) якщо міркувати логічно - навіщо гг пробуджували? щоб ніс вахту? але ж під час вахти він нічогісінько не робить...

  Воно то так. Але, на мою думку, черговий, обов*язково повинен бути. На випадок форс-мажору, катастрофи, збою. Та будь-чого непередбачуваного.

  Ох, ці штампи! Хто б список склав?!grin

  Про медсестру автор не зміг втриматися (ну, вони реально так ходять). Але врахую.

  А про диво - прокол. Туди довго нічого не впліталося і ось вигулькнуло. От зараза, під ніж дива!

  Про глядячи. Може і калька, але:

  Я, глядячи на тебе, частісінько плачу та думаю: коли б то він схаменувся та покинув таке робити, та слухав би батькового вчення (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 421).

  Не глядячи на Одарчині сльози, молитви, смерть не приходила (Панас Мирний, I, 1954, 60

  Загалом, подумаю. Іноді краще прибрати чи замінити спірне слово, чим кожному доказувати, що так буває.

  Оранжерея.

  Без оранжереї на кораблі при тривалих перельотах ніяк, рослини очищають повітря, насичують його киснем, дають продукти харчування. Не все ж концентратами харчуватись. Ну і звісно знімають стрес для особливо вразливих.

  з чого я зробила висновок, що він вже бував у космосі.

  так він був у космосі, але ніколи не літав на надшвидкостях.Зауваження слушне. Треба перефразувати. Дякую.

  землеподібних?

  так, само придумалось. Але нема слова такого. нема. а може хто знає.поділіться. Є "планети земного типу", але то не те.

  Подумаю.

 6. Загалом сподобалось. От тільки весь час не давало спокою запитання: якийсь той Степан геть неадекватний - хіба таких беруть у космос? smile

 7. щось мені слабо віриться, що психологи допустили б стирання віртуального друга. Навіть до тамагочі прив'язуються, а тут така травма. Це раз. а по друге - навіщо стирати? Про брак пам'яті не треба, якщо він навіть на кишеньковому компі вмістився, то на додатковий вінт тим паче.

  Далі. Герой пройшов безліч тестів, а якийсь неврівноважений.

  ще далі.

  А інтим той віртуальний друг чоловічої статі теж забезпечує? Бо вахта вона надовго...

  І накінець.

  Що означає "рухається зашвидко, тому зорі показувати не можна? червоне зміщення?

  Якщо не рахувати цих ляпів по написано непогано.

 8. А інтим той віртуальний друг чоловічої статі теж забезпечує? Бо вахта вона надовго...

  1.Ні, ви подивіться! Тут стільки переживань було, що діти на конкурсі - а дехто інтим вимагає! LOLLOLLOL

  2. От суто з цікавості: а що, один нещасний рік без інтиму ніяк? smile

  3. А взагалі, який там інтим після анабіозу? Організм - як у немовляти, недарма ж таким цікавим концентратом годують.LOL Не хочеться йому ніякого інтиму, хоч вахта й довга.LOLLOL

  PS. Дякую, повеселили. smile

 9. 2. От суто з цікавості: а що, один нещасний рік без інтиму ніяк?

  шіто??? нє, кожному своє, може їх там спеціально підбирають... проте їм же наче того... колонію будувати, нє? розмножуватись тобто... а через рік утримання ... гм... здається я здогадався на що автор натякає букетом квітів!red face

 10. якийсь той Степан геть неадекватний - хіба таких беруть у космос?

  ну може чуть і неадекватний, зате не гейLOLLOLLOL

  щось мені слабо віриться, що психологи допустили б стирання віртуального друга.навіщо стирати?

  це слушне зауваження.

  Але стирати треба. Бо в уяві автора кожна віртуальна особистість встановлюється не окремо, а на якийсь загальний каркас програми, оболонку, чи що?. Автор не програміст. Але це ось як є патчі на ігри. Наприклад, пес чи фіфа і є на них патчі. (чемпіонати світу і Європи, чемпіонати окремих країн, золоті збірні.) І вони не можуть одночасно стояти на одній грі. один видаляється, інший встановлюється. Праві ви в тому, що не варто героєвими руками нищити його. Чесно кажучи, Орест мені так сподобався, що ідея скинути його на портативний комп*ютер прийшла в останню мить. Не змоглося. Перероблю, залишу ніби Орест сам має стертися, а герой про це випадково дізнається

  Про інтим. Не хотілося зациклюватися на цьому, а залишити на розсуд читача. Варіантів є безліч, від віртуальної симуляції, до реальної стимуляції.LOLLOLLOL Хай кожен в міру своєї "розпущеності" собі уявляє. Хоча, не думаю, що рік це така вже катастрофа. Знаєте, іноді легше витримати рік без інтиму, ніж коли нудьгуючий інтим, у вигляді подруги, цілий рік проїдатиме "плешь". Та після того ще рік про дівчат не захочеться думати. А розмножуватись то треба, як ви вже відмітилиwink

  Що означає "рухається зашвидко, тому зорі показувати не можна? червоне зміщення?

  А це якесь фіолетове зміщення ефекту Доплера (сам поняв що сказав?LOLLOLLOLLOL)

  Згідно нього, для космічного корабля, швидкість якого приближається до швидкості світла (а мої десь так і летятьcheese), частота світла від зірок переміститься у спектр більш високих частот настільки, що випромінювання стане рентгенівським (чи біля того), а тому невидимим для людського ока.

  З точки зору члена екіпажу з корабля буде видно сірувате світло що ллється з усіх боків з дуже яскравим диском в самому центрі за напрямком руху. (Пояснення передерте з джерела, бо своїми словами автор такого не пояснить, автор взагалі "лірик")grin

  Простіше кажучи, звичайне світло перетворюється на рентгенівське випромінювання. Так це шкідливо і нічого красивого.

 11. ну то похоліваримо. Нехай там може стояти тільки одна емуляція, проте що заважає архівувати стару особьистість? Нехай на зовнішній носій? якщо це допускається на особистий комп, то технічно це не проблема. Якщо вже щось із цим робити, то нехай "порятнок" особистості буде частиною психологічної розгрузки вахтера. smile

  стосовно зірок ви не праві smile тобто картинка то буде мінятись, але не так, як ви описали - по перше у рентген підуть тільки зірки, що по курсу. Тобто попереду буде темрява (хоча червоні гіганти мігрують до фіолетових а згаслі зірки стануть яскрамиви smile ) але ця кртинка буде тільки строго по курсу - чим далі вбік, тим "червоніші" будуть зірки - спершу стануть видимими, потім звичайними, потім підуть в червону та інфрачервону область. Тобто зоряна сфера матиме приблизно такий вигляд: попереду темрява (сектор темряви залежить від швидкості), потім фіолетова окантовка, потім всі кольори райдуги до червоного і знову чорнота позаду. На це дійсно цікаво буде подивитись smile Але ніяк не сірувате світло.

  Проте така картинка буде при дуже субсвітлових швидкостях, політ має бути трансгалактичний, не менше. Якщо щось у межах власного рукава то треба рахувати, цілком можливо, що темних секторів попереду і позаду не буде.

  Номер два - політ триматиме чотири роки (він у вас іде при сталому присокренні в 1Ж, половина на присокрення, половинана гальмування. Тут цікавий момент - внутрішній час такого польоту мало відрізнятиметься від 4-х років внутрішнього часу при будь-якій відстані польоту). а тривалість вахти - рік. забагато. Зменшіть до кількох місяців (питання інтиму теж зніметься)

  Ну й останнє - якщо уже ввели дівчину - зробіть її героїнею більш явною. Неха вахтери залишають один одному записи (формальні і неформальні), нехай перечитуючи її журнал герой врішує їй щось залишити... а то наче і згадується героїня, а роль у неї слабенька.

 12. Емуляція? Он як воно називається. Архівувати нічого не заважає. Я не буду викидати цей момент зовсім. Це виглядатиме десь так

  герой: - оресте, а що буде з тобою, ну... коли я засну.

  Орест: - запуститься деінсталяція і встановиться нова особистість для наступного чергового.

  герой в ауті. і дуже переживає, шукає як це подолати. і відповідно копіюють-архівують.

  Це не заборонено, така можливість є.

  А як уже там складеться у кожного з вахтових, хто його знає.

  Стосовно зірок важко з вами сперечатися. У нас різні вагові категорії.grin.

  Мій співавтор гугл. І на запит як виглядатиме космос із космічного корабля на білясвітлових швидкостях видав, що буде сірим. Авторові не вдалося побувати в космосі і самому в цьому пересвідчитися. Над цим треба подумати.

  Про 4 роки, чесно скажу,не зрозуміло. Не та категорія, та й склад розуму не той.

  Мені здавалось, що скільки світлових років до зірки, то стільки і летіти. років 500 мабуть. хе-хе! Учи матчасть, короче!

  Через те, це питання, хотілось якось обійти. Може посиланнячко підкинете чи хоча б як правильно запит у гуглі ставити, щоб хоч приблизно розібратися. а може хтось із класиків це гарно і правильно зумів описати художньо чи хоч популярно.

  про дівчину. була ідея, що герой знаходить її щоденник в оранжереї, але сил і часу на її реалізацію не вистачило. (все як завжди в останній момент) отут читаю люди, ледь не за місяць понаписували і чекали, а в мене як у того школяра, у якого ідеї зявляються за 5 хвилин до дзвінка.

  В общем, сырой у них пирог! як в тому мультику.

  Дякую за слушні зауваження. Будем допікати!

 13. Мені здавалось, що скільки світлових років до зірки, то стільки і летіти. років 500 мабуть. хе-хе! Учи матчасть, короче!

  це не так: плин часу на субсвітлі міняється, якщо швидкості такі, що світло суттєво міняє частоту, то там швидкість дуже висока, а, отже, мова про корабель поколінь не іде і його мандрівка триватиме кілька років. Дуже раджу почитати оповідання "тау нуль" Андерсона, здаєеться.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/Тау_Ноль

 14. про дівчину. була ідея, що герой знаходить її щоденник в оранжереї, але сил і часу на її реалізацію не вистачило. (все як завжди в останній момент) отут читаю люди, ледь не за місяць понаписували і чекали, а в мене як у того школяра, у якого ідеї зявляються за 5 хвилин до дзвінка.

  і який зміст було відсилати сирий твір? тим паче з цілком годною ідеєю? он Азимут буде скоро, якраз би дописали....

 15. не факт, що автор доріс до азимуту red face

  а твір здавався, ну майже ідеальним. Через те і не доріс

 16. азимут зараз слабший старфорту. можливо, тимчасово

 17. не факт, що автор доріс до азимуту

  Азимут давно не тот, с тех пор, как ушли постоянно публикующиеся авторы - Гелприн, Тихомиров, Вознесенский и др. Сейчас осталась сильна лишь Мини-проза.

 18. 2015-03-03 в 02:08:31 | Альтаїрченко

  Знаєте, настільки сподобалось, що аж критикувати не хочеться

 19. знаєте, мені хотілося б в одному місці освоїтися для початку

  Альтаїрченко, дякую.

  Але ваші похвали мене гріють, а критика ростить. grin

 20. Створений індивідуально для вас, він враховує всі аспекти вашої особистості.

  Це не психолог, це - рекламіст smile

  Знаєте, можу відповісти на питання чому ж такий герой опинився на кораблі. Бо команду підбирали для колонізації, а не для перебування у замкненому просторі. А це зовсім різні параметри. Для колонізації хлопець, який не закінчив універ, проте зміг пройти відбір на межпланетні кораблі - саме той кандидат.

  Але до оповідання є інше питання. Про що ж розповідав автор?

  Найближче, здається, це історія про те, як людина змінюється під впливом альтер его.

  Тоді на цьому треба більше акцентувати увагу. Як він перестає цікавитися лише собою, знаходить записочки від попередніх вахтових (це дуже, дуже властиво людям!), робить якийсь невдалий подарунок Оресту, а от кульмінацією вже ця історія з особистістю, котра сприйматиметься геть по-іншому.

  До речі, це може бути останній тест на "людяність" Степана. Програму "Орест" ніхто не збирається стирати, але герою про це знати не обов'язково.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)