Повернутися на сторінку

Коментарів: 4

 1. 2020-11-20 в 11:23:57 | Спостерігач

  Дякую за те що вам не байдуже у якій країні живите. Це дуже круто.

  Важливу тему ви гарно перплели з темою конкурсу. Історія іде доволі рівно та без провисань.

  А от що не сподобалось це саме подання у тексті. Емоції та звернення почас здавались прісними та штучними. Всім є куди рости. )

  Аби далеко не ходити:

  "Енергетичний кийок блимав, підіймаючись і опускаючись. В кімнаті смерділо сирим м’ясом та кров’ю, наче на бійні. Дихання зі свистом виривалося з впалих грудей чоловіка з кийком. Спостерігаючи за цим, його керівник занепокоївся.

  – Руї, годі, – звелів він, гидливо кривлячись. Підлеглий не відповів, продовжуючи розправу."

  А чому ми не знаємо ім'я керівника? Це таєвниця для Руї? Він керівника вперше бачить?

  "– Я сказав годі! – підвищив голос керівник. – Ти його вб’єш. Спинися!

  Він схопив ката за худу руку, легко її викрутив і виштовхав його за двері. Прикутий до крісла чоловік безсило відкинув голову, спльовуючи кров. Гаса, наймолодшого з катів, знудило прямо на підлогу.

  У коридорі керівник відпустив Руї. Той посунув на нього, стиснувши кулаки, але вчасно похопився."

  Отак легко вивив? Роз'ятраного (спойлер) підготовленого мужика/мудака? Сам? ВІн що 200кг важить? І звідки уязвся Гас та чому його знудило коли Руї скуртили?

  "– Що в біса на тебе найшло, Руї? – обурився керівник, пильно вдивляючись в тхоряче обличчя підлеглого, обрамлене брудно-рудими баками. – Ти ж професіонал!"

  Ні н епрофесіонал. Ви це показали. В такі слова від невідомого чоловіка який Руї бачить вперше - не віриш.

  "Від мерця інформацію не отримаєш." - так можна обрізати військовий сленг. Прибрати з тексту відомовсті про сексуальін примхи пращурів критикуємого і як це вплинуло на його розумові здібності. Але не прибирайте емоцію! "Допитати а не вбити! Що не зрозуміло?" - зміст тойже. Звучить інакше.

  Дякую за оповідання.

 2. Згадався Рендал Гаррет "The Highest Treason" - "Найбільша зрада". Десь те саме, але без людиноїдських подробниць. Власне саме ці подробниці і не сподобались - навіщо таке смакування? Хіба для того, щоб "замазати" сюжетні вади.

  Критична із них це перехід від абстрактного світу до згадки нашого.

  Ну й дрібниці типу: кийок-енергетичний. Навіщо? Дрони, що так легко виводяться з ладу. Явна надлишковість негуманних методів допиту - а хімія і все таке? Забагато сутностей.

  Тепер головне: не вірю в те, що людина із такою збоченою психікою може зберігати вірність кому б то не було. Це констатується, але не описується.

  Ну й так, фантастика тут сугубо для антуражу. Все, що описано можна описати й без фантастичного елементу. Але тоді треба буде більше працювати над матеріалом, щоб ляпів не було. Ну й сміливості набратися. То що, фантастика просто для того, щоб полегшити життя?

 3. Спостерігач:

  "А чому ми не знаємо ім'я керівника? Це таєвниця для Руї? Він керівника вперше бачить?"

  Намагався наслідувати кіношний стиль. Так, можливо це зайве.

  "Отак легко вивив? Роз'ятраного (спойлер) підготовленого мужика/мудака? Сам? ВІн що 200кг важить? І звідки уязвся Гас та чому його знудило коли Руї скуртили?"

  Далі в тексті я кілька разів вказував, що Руї нижчий та худіший від Дона. Гас - це ще один з катів, а знудило його від того, що Руї витворяв з полоненим.

  "Ні н епрофесіонал. Ви це показали. В такі слова від невідомого чоловіка який Руї бачить вперше - не віриш."

  Професіонали різні бувають. Ніхто ж не вимагає від будівельника чи сантехніка чистої роботи. Плюс, завжди є особова справа.

  ""Від мерця інформацію не отримаєш." - так можна обрізати військовий сленг. Прибрати з тексту відомовсті про сексуальін примхи пращурів критикуємого і як це вплинуло на його розумові здібності. Але не прибирайте емоцію! "Допитати а не вбити! Що не зрозуміло?" - зміст тойже. Звучить інакше."

  От Ви далеко не перший, хто мене за це критикує. Ну, не емоційні люди з такою професією. Це все одно, що м'ясник який плаче, бо корова довго конає. Тому з художньої точки зору це може й правильно, а з реалістичної не дуже.

  Дякую за відгук!

 4. Chernidar

  "Десь те саме, але без людиноїдських подробниць. Власне саме ці подробниці і не сподобались - навіщо таке смакування? Хіба для того, щоб "замазати" сюжетні вади."

  Це дивно, бо я навмисно уникав прямого опису катувань і найжорстокіша сцена це фактично психологічне насилля, а не фізичне. Насправді жорстокість вся жорстокість у творі існує тому що її вимагає ця історія.

  "Критична із них це перехід від абстрактного світу до згадки нашого."

  Альтернативна історія, не чули про таке? Плюс, я певен, що ірландець, наприклад, побачить зовсім інші паралелі, ніж українець, а це, як на мене, великий плюс.

  "Ну й дрібниці типу: кийок-енергетичний. Навіщо? Дрони, що так легко виводяться з ладу. Явна надлишковість негуманних методів допиту - а хімія і все таке? Забагато сутностей."

  Як я вже зауважив це альтернативна реальність, що розвивалася іншим шляхом. Тому й наука в них теж могла інакше піти.

  "Тепер головне: не вірю в те, що людина із такою збоченою психікою може зберігати вірність кому б то не було. Це констатується, але не описується."

  Цікаво, от для кого Руї рефлексує перед зв'язковим? В тому й жорстокість його положення: все гаразд з його психікою, просто він змушений вдавати садиста. Ну, а параноя - це професійне.

  Хоча в дечому, Ви, звісно, праві. Більшість шпигунів працює на всіх і ні на кого, зливаючи інформацію тому, кому вважають за потрібне. Я це й згадав мимохідь "потрійним агентом" Ежо. Але завжди хочеться вірити у краще.

  "Ну й так, фантастика тут сугубо для антуражу. Все, що описано можна описати й без фантастичного елементу."

  А як же "телепень"? Саме його наявність змушує Руї діяти активно і взагалі підвищує ставки, роблячи критичним справу з Лю.

  "Ну й сміливості набратися. То що, фантастика просто для того, щоб полегшити життя?"

  Ні, заради авторської свободи, бо не хочеться облажатися,переплутавши марку зброї чи відтінок камуфляжу. Знову ж "телепнями" я пишаюся: мабуть, така версія телепатів вже десь була, але я не читав. Підбиваючи підсумок, я розумію, що Вам могло не сподобатися. Проте, як на мене, причина в тому, що Ви не зрозуміли задум. Тож викладу тези:

  - Фантастичний світ може бути близьким до нашого, доки в ньому є суттєві відмінності і фантастичний елемент;

  - Телепати - це фантастика;

  - Шпигунство це не Бондіана і радше за все доведеться забруднитися. Це актуально для нашого світу і має право реалізовуватися в будь-яких жанрах. В тому числі й фантастичному.

  Дякую за відгук!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)