Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. Ніби до термінів звичний...

  Продиратися через текст було складнувато.

  Виникло питання: можна ж було подати істини, закодовані в оповіданні, у значно доступнішій формі? Чи це тренування уяви і перевірка кмітливості читача? Чомусь здається, багатьох термінофілія тільки відлякає. І викличе чергову хвилю розчарування у науковій фантастиці (чомусь зберігається хибна думка: чим більше у творі термінів - тим фантастика "науковіша"). Погодьтеся, важко сприймати художній текст,постійно скакаючи в кінець оповідання почитати пояснення.

  Мимоволі порівнював викладені оповідання, що мали граматичні і стилістичні недоліки, із цим грамотним текстом. Дивне склалося враження.

  Мабуть, я не Ваш читач, авторе. Втім, це не страшно, думаю, знайдуться й поціновувачі.

  Успіхів!

 2. Коментар_v.1.0 beta grin

  Вітаю. Авторе!

  Задум автора зрозумілий. Мені. Технічна реалізація змушує аlter ego моє радіти. Гірше іншим з. Проблематика вся. Описана. Реалізуватися могла інакше. Антуражі в іншому. Досупнішою мовою. Читачеві. Пересічному. Конфлікт заявлений. Реалізація відсутня. Змін у героя характері знайдено не. Реалізація діалог через. Файно не. Дію бачити хотілося.

  Успіхів та наснаги!

  Братчикуgrin

 3. Тепер я розумію - одна з особистостей Фантома вимушена задіювати мовні центри під мислення, тому в нього теж відбирає мову під час роздумів smile

  Доку.

  Дії тут не передбачалось, шукати її марно і виправити це неможливо в рамках цього твору.

  Стосовно спрощень - я пробував. Довго пробував. Переважна більшість терміні тут використані за прямим призначенням (крім релігійних алюзій) і їх заміна вимагаю абзаців та сторінок "простих слів" і начисто вбиває текст.

  А заміна тільки частини термінів (Погоджуюсь, що "альтер его" можна замінити на "друге я". А на що замінити "Синергія"? "релевантність"? "сингулярність"? Написавши текст я довго думав що із ним робити далі - врешті виставив сюди. Ну і про Лема - я згадував у післямові. Можу його іще раз перефразувати: розмова про складні теми вимагає складної термінології. Якщо писати про сингулярність мовою публіцистики - то й вийде публіцистика, ресурсів на пояснення піде значно більше, ніж на сюжет.

  І, наостанок - дякую вам, перші читачі за схвальні відгуки, я очікував гіршого.

  пост скриптум

  Фантоме, із вредності додам, що для даної форми зміна характерів героїв не передбачена самою формою. За винятком, хіба, випадку коли весь твій присвячений саме цьому. А конфлікти не тільки заявлені але й реалізовані. Якщо буде бажання та можливість - я б із задоволенням подискутував про них - які саме конфлікти ви тут побачили та чому вони не реалізувались. Якщо йдеться мова про біблейську алюзію - то наперед погоджусь, що залишив її на додумування читачу.

 4. А давайте спробуємоsmile

  Побачений мною конфлікт - стрімкий розвиток проти «тисячолітнього шляху самовдосконалення»;

  Старший і середній, як і байстрюк за розвиток - молодший на боці самовдосконалення. І от коли йому пропонують "лікування" він відмовляється. НМСД - це не реалізація конфлікту. Якщо він настільки заважає, "лікували" б силою. Отже, або вони не настільки прагнуть розвитку, або ж є якісь обмеження в застосуванні сили. Які? Чому сила не застосована? Про це лишається тільки здогадуватися.

  Не відкидаю можливості, що я побачив не те, що хотів сказати автор, але то вже власна проблема сприйняття.

 5. Щодо "лікування силою" - технології не дозволяють "вилікувати" когось одного якщо усі четверо живуть в одному мозку (нехай троє, якщо акцентуватись на "загадці Байстрюка"). Гуманізм теж, до речі. Проте вибір шляху Молодшого - не його самостійний вибір, ці риси, спеціально імплантували йому під час розділення особистостей (хоча вважаю, що вони були в певній мірі властиві й Породителю - як кожній нормальній людині. Їх просто згрупували в світогляд та посилили). Мета - не дозволити усій "сім'ї" прогресувати надто швидко. Власне, розв'язка цього конфлікту є, проте лежить поза текстом.

  Іронія в тому, що "сім'я", як і янголи, не має вільної волі, деякі риси у них закладені від створення. Це одна із жертв, яку довелось принесли щоб вийти за рамки звичайної людини - але саме це й заважає їм зробити наступний крок. Тому цей конфлікт ширший, не "самовдосконалення проти прогресу" (автор не вважає ці речі антагоністичними) а "ціна прогресу, допустимі жертви".

 6. На рахунок релігійних алюзій - то де ж свобода?

 7. Авторе, а знаєте, після прочитання тексту читати післямову чомусь не захотілось.

  І знову порада усім ЗФ-шним НФ-авторам: читайте "Незнайка на Місяці" Носова. Там науки - через край, а написано так, що зрозуміло навіть дітям. Вчіться.

 8. Хтось читає "Незнайку на Місяці", хтось - "Суму технологій" Лема. Не всім писати, як Носов і не всім - як Лем. smile Було б цікаво послухати оцінку, виходячи із припущення що стиль написання - свідомий вибір.

  Проте, в будь-якому разі дякую за увагу.

 9. Я й не кажу, писати, як Носов; я раджу його почитати. Побачити, як інші досягли компромісу між науковістю і зрозумілістю. smile

 10. Вже перше речення твору: "Будь-який янгол, чиїх кремнієвих крил торкається сонячне проміння, може вважати себе великим цабе, зайнявши місце в щільно заселеному поясі Кларка[1]: останні десятиліття множина вільних геосинхронних орбіт із впевненістю асимптоти наблизилась до нуля" автоматично відсіюватиме певну частину читачів.

  Проте, як бачу з коментарів, автор спокійно і з розумінням ставиться до цього факту.

  Успіхів!

 11. Автор ставить хороші питання та проблеми, акутальні. Це сподобалося. Не сподобалася надтехнічність атмосфери та стилю. Природний, "справжній" Молодший, який мав би мені сподобатися, вийшов якимсь невиразним. На мій погляд, навіть на тлі усієї цієї впрорядкованості йому не вистачає живинки. Навколишній світ (так би мовити, "сеттінг") виглядає незавершеним, особито мені здалося, що він "висить у пустоті". Хоча в цілому, вважаю, оповідання написане досить якісно, йому бракує отієї душі.

 12. 2 Естелла

  Ваш відгук мене вельми здивував, перш за все-неординарністю. Якщо не важко, мені було б цікаво вас розпитати про деякі деталі сприйняття твору... Тобто про усі, які ви тут зачепили smile

  м... щодо сеттингу, до речі, дискутабельно, розширення світу "розмазує" фокус твору. На моєму рівні найстерності, в усякому разі. Може щось порадите. Загляньте будь ласка сюди, коли відкриють авторство, або залиште свої координати - я із вами звяжуся. Мабуть, уже завтра - сумніваюсь, що твір пройде у фінал.

  наперед дякую.

 13. Вибачте, авторе, я Вас не ігнорую - як раз крутилася у фіналі... А тут вирішила проглянути усе, де наслідила grin Можете написати мені на пошту estella_black@mail.ru або у скайп estellaofhope, поспілкуємося grin Я не те щоб великий майстр, так, прогулятися вийшов, просто, сумуючи з того, що до мого оповідання довгий час не було жодного коментаря, відписувалася усім, кого прочитала. Буду рада, якщо мої зауваження будуть Вам корисні.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)