Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. Гарна замальовка на тему постапокаліптичної реальності! Чимала кількість згадок та описів технічних пристроїв майбутнього одразу створює в уяві картину того світу, органічно обрамлену змовницьким сюжетом. Вражає, як попри обмеження на розмір оповідання (а також місця і дії оповідання) автору вдалося зобразити так повно ситуацію в майбутньому - від геополітичних катаклізмів до питань існування особистості.

 2. 2018-12-07 в 21:52:13 | Лісовик

  Гарно прописаний твір. Імпонує, що автор знає, що пише. Зауваження тим не менш таке саме як і до більшості інших оповідань. Статичний світ і герой, що нічого не змінює, хоча і має для цього можливості. Тому в оповіданні купа рушниць, що не стріляють. Журналістка, що отримала доступ до компромату. Дівчина, якій може відкритись правда про батька. І герой, що може продавати всім підряд засоби дурити владу.

  Могла б вийти справжня бомба, але зрозуміло - брак часу.

  Успіхів.

 3. Дякую за відкуги.

  Якби там всі рушниці вистрілили б, то вийшом би роман, а не оповідання)

 4. 2018-12-07 в 23:09:02 | Лісовик

  В тому і мистецтво, щоб втілювати на межі можливого. cool smile

 5. Гарне оповідання, хоч і сумний світ.

  Успіху, авторе!

 6. 2018-12-09 в 12:57:44 | Грішник з другої групи
  корупція – це саме те, що перетворює наш світ з футуристичної хайтеківської утопії на похмурий техно-нуар.

  Золоті слова Однозначно п'ять Наявність купи рушниць залишають сподівання на крутий зашквар у розширеній версії

 7. Наявність купи рушниць залишають сподівання на крутий зашквар у розширеній версії

  Навіть не сумнівайтесь! Це я тут сеттінг до роману обкатую wink

 8. Класне оповідання, стильне, динамічне, з об'ємними персонажами й світом. Прочитала із задоволенням.

  Щодо техно-нуару шикарно, так)

 9. О так, це сеттінг, на який ми чекали smile плюсую!

  Але як для окремого оповідання справді хотілося б якогось сюжетного повороту, хоча б щоб герой не просто розповів нам, що довідався про її батька, а довідався саме з тих даних, які викрала Катруся. А так мені сподобалося

 10. Відразу "Cyberpunk 2077" згадався, картина світу чудово прописана! Спершу думала, чого ж на серйозній системі відеоспостереження стоїть шифрування, яке вразливе до квантового комп'ютера, якщо такий хто завгодно нариє, але момент із перехопленням сигналу до кодування інформації це пояснив. Хоча по-хорошому розробники мали б передбачити перехоплення, якщо там просто стоїть антена і це відкритий канал зв'язку.

  Ще круто, що описаний у дії соціальний рейтинг, і суржик, і паперові юані. А так, погоджуюся з попередніми коментаторами, це скоріше початок, шматочок чогось великого, і все найцікавіше попереду.

  Успіху на конкурсі!

 11. Дякую за відгуки)

  Ну замість сюжетного повороту, тут більше розкриття в кінці дійсної мотивації ГГ з поповненням соц.рейтингу)

  Квантове шифрування стоїть не на камерах спостереження, а на системі спецзв'язку. Колись вона була потрібна у ратуші, а потім центр прийняття рішень змінився, а комутатор забули прибрати) Я тут виходив з тої закономірності, що левова доля кіберзламів робиться не стільки через технічні "дірки", скільки через помилки "людського фактору", які роблять будь-які прибамбаси і супершифрування вразливими cool smirk

  Камери ж бо не настільки захищені, бо вони беруть скоріше тотальністю спостереження - вони понатикані усюди і об'єднані у єдину систему "сіті-ока". Тому можна тимчасово розчистити собі невеличку "сліпу пляму", але це не позбавить від контролю по решті міста rolleyes

  Так, все найцікавіше ще попереду, і від зауважень любих коментаторів воно також залежить! cheese

  P.S. Дивно, що досі ще ніхто не відзначив "Братів Гадюкіних", ггг))

 12. Стандартний такий кіберпанчик, тема про Україну в світі розкрита. Але є два нюанси:

  1) Це просто епізод із бідною драматургією;

  2) Основне місце в творі займає експозиція, яка ну ду-уже старанно вимальовує світ.

  Герой розповідає нам все, що знає про речі навколо без будь-якої на то причини. Парадоксально: чим більше такої експозиції, тим сильніше відчувається умовність та страждає занурення читача. І якби ще хоч щось оригінальне було, хоч одна несподівана деталь... Ні, на жаль. Виглядає як гарно зроблена вправа на задану тему. Без цікавої історії це все одно, що бенчмарк до нової гри: показали пару сцен, дрібні деталі, вибухи - відяха впоралась, та й годі.

 13. Цей твір - незримий спір з паном Михайлом Назаренком (якого ви всі напевно знаєте), що казав, що кіберпанк, як жанр, непридатний до українських теренів)

  Тому так, акцент більше на світові ніж оригінальності сюжету)

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)