Повернутися на сторінку

Коментарів: 15

 1. От ніби й нічого суперособливого, і сюжет простий, як двері - але сподобалось. smile

  Дещо перегукується з теорією про те, що чим швидше людина долає відстані, тим сильніше прискорюється час. Чи автор чув про таку?..

 2. Оповідання сподобалося атмосферністю, але чогось йому трохи бракує. Чи то чіткості конфлікту, чи несподіваного закінчення. Однозначно, шанс на потрапляння у фінал є.

  Авторові - успіху!

 3. Написано неплохо, остроты конфликта действительно не хватает.

  але почало поступово витісняти із арени світових баталій решту із усіх отих катастроф. Ці дивні зміни почали з’являтися
  Здавалося, що планета ставала розділеною на певні зони, що відокремлювалися одна від одної непомітним силовим полем. Крізь ці силові поля людям ставало дедалі важче проходити, хоча інші живі істоти могли вільно рухатися.

  Автор очень любит слова с большой буквы. По этому поводу вспоминается Пратчетт, где персонажи говорили так, что сразу понятно - да, произносят слова с большой буквы. Нормально, но одно вызвало улыбку

  Вже за декілька годин він обійшов незнайомі володіння і склав цілісне уявлення про те, куди потрапив. То був Острів, на якому окрім таємничого лісу

  Герой попал в новое место, откуда он знал, что это Остров с большой буквы?

  А так нормально, но подумайте над конфликтами.

 4. дякую всім рецензентам.

  щодо сказаного.

  Ні, про теорію не знав))

  автор сподівався, що фінал є досить несподіваним.

  Конфлікт.... можливо, можливо, будемо думати. Чесно, гадав твір зробити більшим, під 30 тис. Але не встигав. То таке, допрацюємо.

  Острів... ну, це назва, просто Острів, хоча там планувалося зробити щось на кшталт Жуля Верна, якось назвати, о.Надії чи ще щось...

  дякую.

 5. згадав, Острів, тому що ніби протиставлення світові героя. З одного боку, те що відрізняється від звичного (Сектору), з іншого, щось власне, але по суті такий самий Сектор. Ну, гаразд, назву острова в студію)))

 6. автор сподівався, що фінал є досить несподіваним.

  Можливо, я трохи неправильно висловився щодо фіналу. Я не передбачив саме такого закінчення, але даний фінал не підкреслив скравості оповідання, не надав того магнетизму, який сприяє запам"ятовуванню твору. При цьому, ще раз повторюсь, оповідання, на мою думку, може претендувати на потрапляння в п"ятірку кращих на нинішньому конкурсі.

 7. 2014-03-12 в 18:39:02 | Зіркохід

  Непоганий твір, хоч реалізація, відчувається, могла б бути кращою. Надто все рвано й водночас лінійно. Інопланетяни ці, на мій погляд, узагалі зайві, як і їхнє незрозуміле прагнення "трохи допомогти" (чисто просто так, від нічого робити?grin). От якби світ Гараліозиса був мертвий, а людина, якимсь чином потрапивши туди, оживила б його - гадаю, це пожвавило б сюжет - але тут уже я втручаюся у вотчину Автора, даруйте red face.

  А ще в оповіданні бракує динаміки, НМСД - погоні там, перестрілки, чи просто якоїсь стрімкої дії, що загострювала б увагу.

  Хоча, повторюся, читати було цікаво й "багаж" воно, безумовно, має.

 8. дякую, Зіркоходе, ну, так, трохи є недопрацювань. Гадаю, твір розширю. Прагнення допомогти по суті є чимось схожим на прогресорство. А світ Гараліозіса утопічний, просто вже не встигав його описати. І герой таки "оживив" його. Можливо, варто було то більше описати, думав, що достатньо зосередитися на Дорозі, як опозиції до Секторів, і водночас до світу Гараліозіса. В мене був вибір, або виставляти твір таким, або не брати участь зовсім. Обрав перше.

  До того ж було біля п'яти варіантів сюжету, важко було зупинитися на якомусь, перемогли враження від "Спіну", однієї із потужних книг, що прочитав минулого року. Ну, добре. Головне, що цікаво.

 9. Вітаю, авторе!

  Написано непогано. Але... Навіть АЛЕ.

  Світ, нашинкований на сектори певною вищою силою - В.Арєнєв (оповідання "Разделенная любовь")

  Джамп-навігація - С.Лукьяненко (дилогія ЗХІ-ЗТ)

  Збої транспортної системи - Скай і сотоварищі (роман "Фімбулвінтер")

  Розумію, що вигадати щось вкрай нове дуже і дуже важко. Але усі алюзії можна було б пробачити, якби був гострий конфлікт, динамічний сюжет або хоча б якийсь ну зовсім вже несподіваний фінал. Нажаль, цього немає.

  Натомість є доволі гарна атмосфера, за що авторові дяка.

  Успіхів та наснаги!

 10. так... читати такі рецензії не вельми приємно. Уявляєте, працюєш тут, а потім)))

  щодо динаміки погоджуюся. АЛЕ

  зазначені вами моменти у творі автора знаходяться у нерозривній єдності, тобто сектори без системи не існують і збій органічно із ними пов'язаний. Отже, виходить -автор взяв твори, які згадав Фантом і просто зробив компіляцію? Потім. Портали є в багатьох творах, тому Лукьяненко тут взагалі не аргумент, аргументом міг би бути Бестер, або Воннегут, або хтось інший із класиків. Якось так.

 11. Авторе, я не казав, що ви зробили компіляцію. Просто зауважив вторинність фантприпущень. В тій комбінації, що є у вас - не зустрічав, і сперечатися, щодо їх огранічного поєднання в творі, не стануsmile

 12. ... прийшов я і все споганив. Асоціативно - Малінін, "розділений світ", цикл "прокляття Арімана". Ідея циклу - при загрозі глобальної катастрофи щоб людство себе не знищило світ розділили на сектори.

  тому сеттинг світу не новий, проте крім цього із Малініним нічого не перегукується.

  сам текст грішить надмірною конспективністю та мозаїчністю - багато описів, мало дії. Гірше того, що описи потрачені на сеттинг, який, як я уже казав, не новий.

  Сам же сюжет вкладається два абзаци. Я б радив цей твір розкрутити в повість, наситити дією та персонажами. Ну і ознайомитись з Малініним та змінити сеттинг, щоб не було такої подібності, враховуючи техногенність та походження вашого світу - це буде нескладно.

  ЗІ

  полісський сектор, карпатський сектор, правий сектор... ой. Це я про асоціативність - босюь, що наразі "сектор" асоціюватиметься зовсім не з тим, про що ви писали. Вам того треба? Тож "сектор" радив би замінити на синонім.

 13. Дорого дня, авторе!

  Перше й найбільше зауваження до головного героя. Він у Вас, здається, хворіє на "надто-крутість". Наприклад

  Віст мав те, що відрізняло його від інших – феноменальну пам’ять. Тому він був єдиним, хто знав коди всіх порталів, що знаходилися на планеті і, тоді, як решта користувалася товстенними довідниками, Віст робив розрахунки швидко та з гумором.

  Не вірю. Феноменальна пам'ять - властивіть рідка, але не настільки. Що заважало цій потужній, престижній компанії, яка обслуговує портали по всій планеті (!) спеціально відшукувати та вербувати таких людей? Хоч сотню з усієї планети мали назбирати.

  Крім того, він - єдиний, хто подорожує до іншої планети, чим порушує роботу цілком стабільної планетарної транспортної системи, встановлює свідомий контакт з неземною цивілізацією... Чи не занадто для однієї людини? До того ж, він все це сприймає як належне, навіть без подиву, який належало б викликати подіям, що значно розширюють уявлення про можливості людства. Типовий Обраний. Раджу читати Моема - це не фантастика, але у зображенні персонажів цьому письменнику, вважаю, немає рівних. Його герої ніколи не страждають на небезпечну хворобу "надто-крутості", але й ніколи не постає питання, чому автор розповідає саме про цю людину, чим вона цікава.

  Також є кілька нелогічностей, наприклад

  Так Віст дізнався, що у кожної стежки є Межа.

  Один випадок - замало для такого категоричного висновку, який проте подається автором, як істинний - Віст саме "дізнався", а не "подумав", "припустив", "вирішив".

  Або

  Серед різноманітних глобальних проблем людства – екологічних катастроф, перенаселення, забруднення повітря, локальних війн та відключення інтернету за несплату,

  Розумію, що для сучасної людини відключення інтернету - майже кінець життя, але вважаю недоречним ставити це врівень з екологічними катастрофами та локальними війнами. На мою думку, під час війни (якщо вона не інформаційна grin) людей не хвилює відсутність інтернету.

  Попри це, вважаю, що потенціал в оповіданні присутній і варто його допрацювати.

  Успіхів Вам!

 14. Вітаю, Chernidarе. Дякую за критику. Малініна не читав, якось обходив стороною, навіть якщо траплялося на очі. Треба подивитися. Планую розширити і допрацювати, брак часу не дозволив розкрити те що хотів)) Хоча, виникає питання чи треба то робити, якщо так схоже. А Сектори.. та якось не подумав, змінимо.

  Успіхів

 15. Вітаю, Естелло! Дякую за критику.

  Кажете надто крутий.Можливо, Герой, що тут скажеш)) Ну от, Феноменальна пам'ять - то планувалася алюзія на астронавта Джоунса Хайнлайна, але вже на став уточняти. Наскільки я розумію,це таки рідкісний дар, якщо говорити про справді феноменальну пам'ять. Інша справа, що треба було дійсно це більше розписати, безумовно згадати і про інших таких же. Проте твір, як зазначили, грішить конспективністю, описами, тому вже не став розгортати.

  Щодо дізнався. Не бачу відмінності між дізнався і подумав. Хіба "дізнався" - це ознака отримання істинного знання? От якби було сказано - "переконався", тоді б ви мали рацію. До того ж це дитинство! Світ лише відкривається!!! Отже, одиничний випадок може бути за основу для висновків.

  Ну а відключення інтернету - це жарт автора, який інколи працює з гумористичними текстами. Ясна річ, що в тому ланцюжку це не зовсім доцільно ( можливо), але ми так багато не дозволяємо собі у житті, то чом би не дозволити таку маленьку дрібницю?)))

  Успіхів.)

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)