Повернутися на сторінку

Коментарів: 23

 1. Ех! Навіяло мені це оповідання купу приємних спогадів про Харків! Чудове місто, університет Карамзіна, проофесура, студенти - все на світоворму рівні, прилеглий парк з кафешками й пивничками, вулиця Білоруська, залізничний вокзал, фонтан з підсвіткою, навіть затрапєзний студентський "профік", куди нас поселили... Чудова була конференція, закохалася я в це місто з першого погляду... Вдалося автору передати якусь сумовито-прекрасну атмосферу міста, місто є одним з персонажів оповідання. Мені взагалі здається, що ви можете писати так само цікаво й захоплююче про Харків, як Акунін пише про Москву. І герой хороший, не треба було робити його лузером, він ним не є, є в цьому Сашкові дух переможця. І світ хороший, можна написати в ньому цілий цикл. Єдине - трохи сухуваті бувають історичні викладки, більше треба "соковитого м"яса", якихось легенд, щоб зачіпало.

  Так. Треба вас трошки покритикувати. Мова - з відчутним російським акцентом. Другий раз перечитаю, пропишу докладніше. Посилання оті геть поприбирайте - річ художня, читач прагне розслабитися й отримувати задоволення, якщо щось і пізнавати, то в "тілі" оповідання й невеличкими порціями.

 2. посилання прибрати без втрати "зачіпок" на нашу реальність я не придумав як ту додаткову інформацію що там розміщена в тексті не помістиш а якщо "альтернативка" не перегукується із поточною реальністю то для багатьох читачів вона втрачає смак. Проте ж кому не цікаво - читати їх не обов'язково?

  Стосовно русизмів - частина з них введена спеціально а частина - випадково, тому з нетерпінням чекатиму на ваше повторне ознайомлення з текстом. і взагалі: якщо є бажання прочитати твір вдруге то це чудовий комплімент!

 3. Чудове оповідання, все на своєму місці, тільки русизми дійсно все псують. Зрозуміло, Слобожанщина, близькість ССР, але чимало класиків розстріляного відродження були родом звідти, і писали на прекрасній українській мові.

  Трохи коробить при слові "трамвай", все-таки воно асоціюється з вагончиком на електротязі, а оскільки за задумом електрика там під забороною, то варто було придумати якийсь інший термін, щось на кшталт "омнібус".

 4. Трохи коробить при слові "трамвай", все-таки воно асоціюється з вагончиком на електротязі

  першопочатково трамвай був саме паровим, придумувати нове слово - це помножувати сутності а їх і так достатньо.

  стосовно русизмів, народ, дайте список плз!!! або потім, після конкурсу...

  я не прихильник надмірного рафінування мови, але одне діло коли текст так задуманий, а інше - коли "само так виходить"... і це треба як мінімум знати.

 5. І герой хороший, не треба було робити його лузером, він ним не є, є в цьому Сашкові дух переможця. І світ хороший, можна написати в ньому цілий цикл. Єдине - трохи сухуваті бувають історичні викладки, більше треба "соковитого м"яса", якихось легенд, щоб зачіпало.

  а розмір як? і так практично межа... :-(

  стосовно циклу - це тема поза межами конкурсу. можливо потім поспілкуємось.

  а чому головний герой лузер? він аж ніяк не лузер... особливо під кінець, коли вні розуміє що до чого в його житті.

 6. 2010-09-30 в 20:44:45 | Аноним

  Фокусник... Сам фокусник... Тому сподобалось... Хоча дійсно піснувато... Якби ще крові і сексу...

  Ктатат

 7. так, поки мене не було бачу кількість творів зросла в рази... прямо водоспад!

  ну перейду до суті. Автор був у Харкові? виникає враження наче писалось "по карті". "трамвай біг в бік "холодної гори". може я геть все забув, але там по моєму приватний сектор... ну добре, спишемо на "альтернативність та нову забудову"

  далі... рація. З контексту розумію що події відбуваються в роках так 1980. пробую уявити армійську рацію.... це здоровенний ранець, ніяк інакше. Чи УКВ діапазону вироблялось щось в навіть не пам'ятаю.Судячи з натяків слід орієнтуватись на технічний рівень СССР-1980. Треба уточнити, але по моєму з габаритами автор напартачив.

  далі. А що ж там за афера відбувалась в торговому домі? альтернативна україна начебто соціалістична, тобто торг акціями не пройде. А де ще можна швидко заробити великі гроші користуючись миттєвою передачею інформації я не уявляю. Втім не конкретизовано, допустимо ті чуваки щось придумали.

  ну і головне: до кого лист? Герой звертається (в курсиві) явно не до читача. то до кого?

 8. З контексту розумію що події відбуваються в роках так 1980. пробую уявити армійську рацію.... це здоровенний ранець, ніяк інакше. Чи УКВ діапазону вироблялось щось в навіть не пам'ятаю

  вибачаюсь, була така. цілком носима. ось що знайшов. може й інші були, тобто вірю.

  http://www.viol.uz/history/museum/kv/page5.shtml

 9. Русизми: заглядае, сподвигли, пiджилки, давним давно, вiдносин, один (треба - сам), заставити (ага, у ломбардi),положенням,смутне, правий, наглiж,

  "десь" недоречне, мабуть, краще "якраз", абошо.

  Менi соромно, я не знаю, що таке кульчики. Поясните?

  Повтори: вiддалi ворогiв,рокiв внук

  Помилка: пiдхопися

  Знески - бiс його зна,мабуть бiльшiсть з них таки в тему,бо стусуються не наших, а альтернативних реалiй. Було б непогано пояснити iх в текстi, а не зннесками, але, розумiю, обмеження... Сподiваюсь, доля цього оповiдання перспективнiша, анiж бути трохи похваленим або облаяним на конкурсi. Маю надiю побачити його добряче виправлени та надрукованим.

 10. кульчики - сережки.

  стосовно русизмів... ну не можуть у харкові, навіть альтернативному говорити як галичани.

  розберу по порядку.

  "нагліж" - русизм і навмисний, його вживає агент з нашої реальності в розмові з іншим агентом.

  заставити - змусити, винен.

  сам-один, теж винен

  а стосовно іншого: ви певні, що якщо слово однаково звучить українською та російською - воно русизм? якщо не важко - запропонуйте альтернативи так, щоб вони звучали органічно. Взагалі-то при підготовці я вивчав харківські газети до його русифікації, думаю там теж багато "русизмів". втім у мене око замилене.

  на повтори зверну увагу, пропустив.

  Маю надiю побачити його добряче виправлени та надрукованим.

  grin це офіційно?

 11. Чесно кажучи, мене вже дiстали звинувачення в галiцизмi. Таке враження, нiби шановнi обвинувачi Табачником обдовбалися. Я народився в центральнiй Украiнi, в етнiчному ïï центрi, а на Галичинi буваю наïздами, й нiчого там ще не пiдхопив (у всiх розумiннях).

  Але суржик ненавиджу.

  Пропоную парi: якщо я вкажу УКРАÏНСЬКI (не западенськi,а саме лiтературнi украïнськi) аналоги, то ви робите докладнi реци на десять оповiдань за вашим вибором. Годиться?

 12. Пропоную парi

  стосовно звинувачення - вибачаюсь, ви аргументуєте свої звинувачення в русизмах а зазвичай народ просто кидає його і все. просто попались під гарячу руку.

  стосовно парі - його вкрай важко формалізувати оскільки йде мова не про підбір синонімів а про слова доречніші в данному контексті а контекст визначаю я.

  ви мені дуже допоможете, якщо поясните як явно відрізнити русизм від не-русизму.

  на прикладі слів:

  "заглядає, сподвигли, пiджилки, вiдносин, положенням, смутне, правий"

  це ті моменти які я явно не розумію, хоч стрель. або хоч на якусь статтю направте, га?

 13. зазирати, надихнути на подвиг, жижки, стосунки, стан, мати рацiю.

  Смутне - украiнське слово, але означае не туманнi перспективи, а сум,печаль.

 14. ех... окрім "жижок" погоджусь. в Уласа Самчука зустрічались саме "піджилки", окрім того в тексті "не звучить"

  і ще: чим "заглядати" не сподобалось? цілком літературне слово. хоча "зазирати у вічі" таки краще звучить...

  ок, після визначення переможців на призерів постараюсь написати рецензії.

  не певен чи вийде, але постараюсь.

 15. 2010-10-13 в 20:00:35 | Аноним

  Заглядати - спотворене росiйське глядеть, а зазирати - родич "зору".

  Радий, що ви так конструктивно сприймаете критику.

  Самчук,звiсно авторитет, але, як на мене, то якраз у нього трапляються галiцизми.

 16. Ги, напросилася одна помилки виправляти, а сама! Університет Каразіна, звичайно, сорі.

  Не відразу, звичайно, але оповідання я перечитала і ось що маю вам сказати з приводу мови. Типова для багатьох помилка: дієслова типу склалось, набивалась і тд мають закінчуватися на "ся", таке вже "правило милозвучності"

  Далі: приймати участь - брати участь, як правило - зазвичай, незалежні поступки - вчинки, Люба втішалася (тобто раділа) у цьому випадку вона втішала сама себе, потакання - потурання, узнавши - дізнавшись, розповсюдження фотографії (розповсюджується виключно щось фізичне типу листівок, тут фотографія - це явище, одже - явище поширюється), обзавелася - розжилася, заставив - змусив, перший же - найперший, найближчий, положення - становище, достатньо часу днем - удень, шерстяний - вовняний, з носу - носа, на всяк випадок - про всяк випадок (усталений вираз), набичився - надувся, прокинувся ранком - вранці, тут же - відразу ж, з їх допомогою - їхньою, направлявся - ішов.

 17. Gulia-Mulia

  дякую за поради, виправлю звісно... ех, а наче вичитував... red face

  не погоджусь лише з "розповсюдженням фотографії" - саме так: розповсюдження явища а не листівок. в тексті говориться про явище.

  "набичився" - саме те малось на увазі. згодіться що "Він надувся" і "він набичився" мають різний відтінок wink

 18. Розповсюджуються саме фізичні речі: газети, журнали листівки. Нефізичні речі або явища поширюються (інформація, віруси). "Набичився" геть якесь російське слово, може, краще "набурмосився" чи "набундючився"?

 19. у нашій реальності інформація - нефізична величина. там через відсутність миттєвого зв'язку не так. тому поширення інформації = розповсюдженню її носіїв.

  втім подумаю.

  нарахунок "набичився" а що в цьому російського? слова "бик" немає в українській мові? а це полідне від нього. ІМХО ви перегнули палицю.

  що таке "бурмос" чи "бундюк" я не знаю, а ви? а мені тут потрібна конкретна асоціація.

 20. Справа в тому, шановний авторе, що биками (бычьëм) лаються в основному на Харкiвщинi,для iнших ругiонiв smile це якось чужорiдно, а навiщо зменшувати коло ваших потенцiйних шанувальникiв?

  Але якщо вже хочете тваринних асоцiацiй - будь ласка. Наïжачився.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)