Коментатор 128
Дата реєстрації: 2013-02-20 17:14:34
Нік: Коментатор 128
Коментарів: 9
Комментарии
- Дозвіл на самогубство
2013-02-22 15:23:09Ще раз дякую за поради! Дійсно, мотивації не вистачає. Можливо, в майбутьому я доопрацюю і розширю оповідання, прописавши ефективний механізм контролю чисельності населення. Чесно кажучи, для мене це замалий обсяг. Задумувався значно більший твір, але він не був достатньо "виношений", багато чого не увійшло до тексту, від чого, ймовірно, він і постраждав. Особлива подяка Альтаїрченко та Бурлаці! Приємно, що хоч комусь сподобалось! :)
- Сім'я Мінотавра
2013-02-22 15:14:49Дякую автору за психологічно насичене й цікаве оповідання! На мою думку, цілком оригінальне потрактування міфу. Хоча, однозначно, потрібно якось дати змогу в майбутньому потрапити до лабіринту Тесею. Фінал, на мій погляд, прекрасний і не потребую доопрацювання. Успіхів!
- Ринок пропащих душ
2013-02-22 15:09:52Погоджуюся з попередніми зауваженнями, але в цілому оповідання мені сподобалось. Бажаю автору нахнення та успіхів!
- Любов не залишають на потім
2013-02-22 15:08:01Хороше оповідання. Присутня своєрідна атмосфера, напружена інтрига. Пишіть ще й успіхів!
- Кінець світу
2013-02-22 15:05:54На мою думку, твір заслуговує на перемогу! Потік свідомості передано нормально, я особливих проблем із цим не бачу. Вірю автору і в автора! Успіхів!
- Дитинча коали
2013-02-22 15:03:17Мені оповідання дуже сподобалось! Авторська мова цілком пристойна, характери героїв цільні, світ твору правдоподібний. Фінал доволі цікавий. Ідея актуальна і прозора. Дякую автору! Успіхів!
- Дозвіл на самогубство
2013-02-20 19:23:48Ого! Ну це вже я щось зовсім того... :)
- Дозвіл на самогубство
2013-02-20 17:18:42Ой, Пане Мишиус, вибачте, я Вас неправильно назвала! :)
- Дозвіл на самогубство
2013-02-20 17:14:34От нарешті й автор з'явився :) Дякую всім, хто прочитав і прокоментував мій твір! Дуже цікаво дізнатися про вподобання пишучої й читаючої публіки. Для мене це буде корисний досвід. Щодо зауважень. З приводу пунктуаційних помилок - караюсь, мучусь і каюсь! Дуже прикро, навіть не знаю, як так вийшло :( Прислухаюся до поради урізноманітнювати діалоги й уникати повторів, особливо особових займенників. Хоча деякі повтори (наприклад, зображення дій Олега) введені навмисно, аби показати автоматизм та інерцію його життя. Із зауваженням про телепатичні здібності начальника комісії не погоджуюся. Олег кладе заяву до теки, виносить секретарю, дивиться у вікно, і лише після цього йому телефонують. Нагадаю: заяв того дня лише 3, і на затвердження заяви Софії, напевно, вже очікують. Не зрозуміла, до чого тут у Пана Мишеуса криця. Не тільки метали мають сірий колір, хіба ні? Обличчя людей сірі від втоми й поганого харчування, а папір – поганої якості. Щодо емоційного забарвлення й загального морального спрямування твору. Оповідання задумувалось як зразок антиутопії. Не знаю, чи вдалося цього досягти, але саме цим я мотивую негатив у оповіданні. Здається, Орруел, Хакслі та Замятін теж нікого особливо не втішають і не звеселяють :) Знаю, такі твори не для всіх, але особисто мені вони подобаються, спонукають до роздумів, залишають у душі глибокий слід. Саме тому спробувала себе в цьому метажанрі я. У жодному разі не намагаюся нікого переконати, що негативні почуття важливі для життя. Я просто показую, як це буває. Якщо ви ніколи не стикалися з подібними людьми й ситуаціями - щиро за вас радію! Я маю багатий матеріал для осмислення цієї теми. Не вважаю, що в творі забагато філософії. На мій погляд, забагато філософії ніколи ще не було замало :) Цифрова інформація, на мою думку, важлива з огляду на прогностичну функцію антиутопічної літератури. Введення документів з усіма датами й цифрами виконує потрійну функцію: 1. окреслення часу й місця дії (не десь на іншій планеті, а в нашій державі, не за 1000 років, а за кілька десятиліть); 2. розширення виходу на світ твору (науковці так само не мають грошей навіть на лікування, родичі погоджуються на самогубство батька лише тому, що він збонкротував); 3. за допомогою фіктивних документів створюється ілюзія документальності. Опис бюрократії за задумом має дисонувати з темою твору. Не закидайте мені, будь ласка, українофобію абощо, але я не вірю, що в нашій країні бюрократію, яка принижує людину, можна знищити. Деякі думки героїв твору категорично не поділяю. Щодо невиправданих сподівань з приводу Софії хочу сказати, що в зображеній державі талановиті люди, на моє глибоке переконання, мали б вовком вити, що вони в моєму оповіданні й роблять. І порятунок приходить від тої людини, яка раніше сама виносила вироки, бо інколи розпач велета викликає в маленькій людині бажання жити й активно діяти всупереч обставинам. Усім дякую і всім успіхів!