17 липня проголошені лауреати цьогорічної премії «Єврокон», що вручається за голосуванням представників країн учасниць Європейського співтовариства наукової фантастики.
Номінації Hall of Fame
Найкращий художник
Ігор Баранько (Україна)
Ігор Баранько - український художник коміксів, який публікував свої графічні романи не лише в Україні, а й у США, Франції та деяких інших країнах. У цих країнах він не тільки друкувався, але й жив там, працюючи з місцевими художниками-коміксистами. Наразі Ігор живе в Таїланді і працює над коміксом за мотивами індійського епосу «Магабгарата».
https://www.lambiek.net/artists/b/baranko_igor.htm
Найкращий письменник
Віктор Пєлєвін (Росія)
Пелевін писав у різних фантастичних жанрах. У його творчості ви можете знайти як містичні мотиви, так і твори в жанрі антиутопії та наукової фантастики. Книги Пелевіна перекладені багатьма мовами. За даними французького журналу, Пелевін входить до числа 1000 найзначніших людей сучасної культури, також він входить до списку номінантів на Нобелівську премію.
https://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Pelevin
Найкраще видавництво
Colibri (Болгарія)
Одне з найбільших болгарських видавництв, яке також чимало друкувало жанрової фантастики - від Октавії Батлер, Шеклі та Сімака до Лю Цисіня, Джо Аберкромбі, Джима Батчера, Сапковського та Пітера Бретта. Також видавництво зверталося і до «фантастів високої полиці», таких як Харукі Муракамі, Дж. Баллард та Віктор Пелевін.
Shtriga (Хорватія)
Невелике хорватське видавництво, метою якого є видання електронних книг у жанрі фантастики, в основному хорватських авторів англійською мовою, аби розповсюдити історії місцевих авторів у світі. Видавництво працює із широким діапазоном піджанрів, наприклад, фольклор з Балкан очима сучасних письменників з горорними елементами, магічнтй постапокаліпсис чи дизель-панк.
Azbooka / Азбука (Росія)
Видавнича група «Азбука-Аттикус» входить до трійки найбільших видавництв на території РФ. Видавництво існує на ринку з 1993 року і випускає різноманітну літературу для дітей та дорослих під імпринтами «Махаон», «Иностранка», «Колибри», «Азбука», «Азбука-Классика». Видавництво видає близько 300 найменувань на рік.
Найкращий промоутер
Ваня Краньчевич (Хорватія)
Керівниця конгресу Загребського конвенту наукової фантастикт SFERAKON та секретареп Асоціації« Сфера». Вже довгий час бере участь у ESFS, учасниця конвентів у регіоні та Європі, учасниця численних «Євроконів». Вона є перекладачкою та промоутеркою наукової фантастики та фентезі.
Найкращий журнал
Helion (Румунія)
Helion - це відомий журнал SF, який видає Helion Club Timisoara. За останні роки щороку виходило шість друкованих номерів у форматі А4..
Мир фантастики (Росія)
Щомісячний російський журнал та портал про фентезі та наукову фантастику. Видається з вересня 2003 року. Видання оглядає книги, фільми, серіали, ігри та комікси в таких жанрах, як наукова фантастика, фентезі та жахи, публікує статті про вигадані всесвіти, відому наукову фантастику, фендом, міфологію та футурологію.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mir_Fantastiki
Найкращий перекладач
Сергій Легеза (Україна)
За великий внесок у просування польської художньої літератури. Перекладав Анджея Сапковського, Яцека Дукая, Якуба Новака, Яцека Пєкару, Роберта Шмідта, Роберта Веґнера, Станіслава Лема та багатьох інших авторів.
Номінації Achievements Awards
Найкраща робота художника
Вадеретро, обкладинка до книжки «L’Héliotrope» (Франція)
Перший з двох романів YA 2020 року французької письменниці І.С. Ґрін. Вадеретро - псевдонім Олександра Дебеллуа і Джуліана Сантуса, ілюстраторів та графічних дизайнерів. Працюють над оформленням музичних альбомів, книжок та розробляють графіку для брендів. Їх стиль здебільшого успадковує давню гравюру.
Найкращий прозовий твір
Радек Рак «Казка про вужове серце, або Інше слово про Якоба Шелю» (Польща)
Роман Радека Рака написаний у жанрі фентезі. Незважаючи на те, що це жанровий роман, його відзначили загальнолітературні критики. Роман отримав численні нагороди, включаючи премії імені Януша А. Зайдля і премію Єжи Жулавського.
Найкраща драматична вистава
«Російська кібердеревня», реж. Сєрґєй Васільєв (Росія)
Студія Birchpunk, поділилася своїм проектом, який розповідає історію про ферму в майбутньому. Ферма завалена роботами та новими технологіями, і розташована на Марсі.
Найкращий фензін
Galaxy 42 #4 (Румунія)
Galaxy 42 - журнал про літературу та мистецтво, пов'язане з НФ та фентезі. Вони публікують такі категорії: проза та поезія НФ і фентезі, есеї, наукові статті, огляди книг чи фільмів, музика, фільми, візуальне мистецтво та графіка.
Координацію G42 здійснюють Александру Ламба, Даніель Тимаріу та Крістіан Вікол.
https://galaxia42.ro/revista-galaxia-42-4-2020
Найкращий твір для дітей та підлітків
Єлєна Павлова «Пригоди у Нижній Землі. Різвяні колядники проти Халлусових потвор» (Болгарія)
Орієнтована на учнів середніх класів, книга поєднує етно-фентезі, електропанк та енвіроменталізм в запаморочливій пригоді, де герої відкривають силу спорідненості, таємницю фракійських святилищ та химерний казковий світ з болгарського фольклору. Їм вдається врятувати як Нижню Землю від браконьєрів, так і нашу власну Верхню Землю від вторгнення Халлусових потвор.
https://www.soft-press.com/book/1365/
Найкраща публікація в інтернеті
Decameron 2020 (Хорватія)
Інтерактивна літературна подія Decameron 2020 була створена як реакція на раптове закриття культурних подій та подальший локдаун в Хорватії. У ці часи три молодих фантастки запропонували ідею створити нову видавничу платформу для місцевих письменників, натхненну легендарною роботою Боккаччо. Зараз створюється електронна книга, де відібрані оповідання будуть перекладені англійською мовою.
https://decameron2020price.wordpress.com/
Нагорода «Кризаліс»
Анна Забіні (Австрія)
Ірена Парванова (Болгарія)
К'яра Пампер (Хорватія)
Жан-Мішель Ре (Франція)
Гелен Коркоран (Ірландія)
Роміна Браджіон (Італія)
Козімо Сулья (Люксембург)
Драгіч Рабренович (Чорногорія)
Б'янка Сол (Румунія)
Міхаіл Ковба (Росія)
Сара Енгстрьом (Швеція)
Влад Сорд (Україна)
Грандмайстер
Мауріціо Манц'єрі (Італія)
(Інформація про лауреатів заснована на відомостях з сайту ESFS)