ВОЛФ-ньюс № 1 (33), 2014.
інформаційний бюлетень
Всеукраїнського Об'єднання Любителів Фантастики
Зміст
• Новини організації: затверджено Положення про вибори кандидатів на номінації премій «Єврокону» від України
• Новини друку: вийшло очікуване продовження «Сяйва» Стівена Кінга.
• Новини авторів: інтерв'ю з польським фантастом Анджеєм Пилип'юком
• Новини конвентів: у Запоріжжі пройшов фестиваль рольової та історичної реконструкції «Юкон - 2013»
• Новини конкурсів: Зоряна Фортеця оголошує конкурс: «Дорога до, від і між»
• Новини клубів: Графік засідань КЛФ «Портал»
• Новини фантастичного кіно: від «Голодних ігор» до «Зимової фантазії»
• Різні новини
• Погода
Новини організації
Положення про вибори кандидатів на «Єврокон»
21 листопада 2013 Радою Всеукраїнського об'єднання фантастики (ВОЛФ) затверджено ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВИБОРИ КАНДИДАТІВ НА НОМІНАЦІЇ ПРЕМІЙ «Єврокон» ВІД УКРАЇНИ
Висування номінантів на премії «Єврокону» від України є виключною компетенцією любителів фантастики, громадян України .
Загальні положення.
1. Принцип виборів кандидатів на номінації премії «Єврокону» демократичний, шляхом голосування всіх любителів фантастики, громадян України, які виявили бажання взяти в ньому участь.
2. Кожен любитель фантастики, громадянин України, має право запропонувати свого кандидата (кандидатів) на номінації премії «Єврокону» шляхом подачі заяви у встановленому даним Положенням порядку.
3. У голосуванні беруть участь лише любителі фантастики, які є громадянами України .
Правила та терміни голосування.
1. Голосування з виборів кандидатів на номінації премії «Єврокону» проводиться в два етапи. Перший етап - висування кандидатів. Другий етап - голосування за списком кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів.
2. Перший етап голосування з виборів кандидатів на номінації премій «Єврокону» починається не менше ніж за півроку до чергової міжнародної конференції «Єврокон». Про початок голосування оголошує президент чи віце-президент Всеукраїнського об'єднання любителів фантастики на відповідних мережевих ресурсах в інтернеті.
3. Під час першого етапу голосування з висунення кандидатів на номінації премій «Єврокону» публікується список номінацій премій «Єврокону», і кожен бажаючий голосувати перераховує пропонованих кандидатів на премії згідно з наведеним списком номінацій.
4. Перший етап голосування за висунення кандидатів на номінації премій «Єврокону» від України триває протягом місяця з дня його оголошення.
5. З дня закінчення голосування на першому етапі, Рада Всеукраїнського об'єднання любителів фантастики зобов'язана обробити отримані статистичні дані протягом 7 днів і опублікувати їх. Вона ж (Рада) повинна скласти шорт-ліст списку кандидатів на номінації премій «Єврокону» від України .
6. Другий етап голосування з висунення кандидатів на номінації премій «Єврокону» починається з дня публікації шорт-ліста кандидатів на премії секретарем ВОЛФ на відповідних мережевих ресурсах. Шорт-ліст повинен бути опублікований не пізніше ніж за 4 місяці до початку чергового «Єврокону».
7. Принцип голосування на Другому Етапі такий, як і на Першому. Голосуючі вибирають з представленого списку тих кандидатів, кого вважають за потрібне, і представляють свій варіант остаточного списку кандидатів на премії «Єврокону» від України.
8. Виборець має право вказати тільки одного номінанта у кожній з номінацій, або ж утриматися від голосування в одній або декількох номінаціях.
9. Ті любителі фантастики, які бажають голосувати в закритому режимі (таємно), можуть направити свій варіант списку кандидатів на премії «Єврокону» від України секретарю ВОЛФ за вказаною адресою. Від одного любителя фантастики приймається тільки один варіант списку кандидатів. Це положення стосується голосування як на першому етапі, так і на другому.
10. Заява (заяви), підписану групою осіб, громадян України, будуть розглядатися як заяву від однієї людини, бо неможливо в даному випадку перевірити дійсний склад групи і уточнити думку всіх його членів. Виняток становлять випадки, коли члени групи особисто підтверджують свою згоду з наведеним списком на відповідному мережевому ресурсі або через напрямок заяви секретарю ВОЛФ.
11. Другий етап голосування триває протягом місяця і повинен бути закінчений з оголошенням отриманих результатів не менше ніж за 90 днів до початку чергового «Єврокону».
12. Результати голосування другого етапу обробляє Рада ВОЛФ протягом трьох днів з дня закінчення голосування та отримані результати через секретаря ВОЛФ публікує на відповідних мережевих ресурсах в Інтернеті.
13. Список кандидатів на номінації премій «Єврокону» від України, складений на основі другого етапу голосування любителів фантастики, громадян України, є офіційним списком кандидатів від нашої країни і прямує секретарем ВОЛФ секретарю і президенту «Єврокону».
14. Кожен виборець має право агітувати за своїх кандидатів всіма доступними засобами, передбаченими законодавством України.
15. Куратор виборів кандидатів на номінації премій «Єврокону» і відповідальний за дотримання правил даного Положення - віце-президент ВОЛФ. Відповідальний за публікацію офіційної інформації, пов'язаної з виборами - секретар ВОЛФ.
Список мережевих ресурсів, на яких публікується офіційна інформація про вибори.
1. Голосування проводиться в ЖЖ у спільноті ВОЛФ http://v-o-l-f.livejournal.com/, у спільноті КЛФ Портал http://klf-portal.livejournal.com/, і на Фейсбуці у спільноті «Фантастика в Україні» https://www.facebook.com/groups/261683110599181/?fref=ts .
2. Офіційна інформація про голосування і про результати голосування публікується в ЖЖ-спільнотах ВОЛФ, КЛФ «Портал», на Фейсбуці (спільнота «Фантастика в Україні») та на «Фантлабі».
3. Адреса секретаря ВОЛФ [email protected].
Доповнення.
Певні питання і деталі проведення голосування, що не відображені в цьому Положенні, регулюються рішеннями Президента, віце-Президента і Ради ВОЛФ.
Роз'яснення Ради ВОЛФ до Положення про вибори кандидатів на номінації премій Єврокона від України
У зв'язку з питаннями, що виникали в процесі підготовки до Єврокону - 2013 і тими, що виникають зараз, Рада ВОЛФ роз'яснює, що Всеукраїнське об'єднання любителів фантастики займається тільки ОРГАНІЗАЦІЄЮ висування та вибору кандидатів на номінації чергового Єврокону з подальшою передачею всіх матеріалів делегатам від України. Це робиться для забезпечення відкритого та демократичного вибору кандидатів. Сам ВОЛФ ніяких кандидатів не висуває й ні за кого не агітує. Це означає, що піклування за інформування громадськості та учасників Єврокону про чесноти кандидатів на нагороди лежить цілком на тих особах, хто їх висувають.
Тому Рада рекомендує тим, хто висуває претендентів, подбати про інформацію за висуванців, починаючи з посилань, які підтверджують їх заслуги (наприклад, для письменника - посилання на бібліографію). Без цього претенденти, що висуваються, не включатимуться до списків для голосування. Після опублікування списків виникає необхідність у більш повному пакеті інформації, що буде використовуватися, як для агітації за претендента в процесі голосування в Україні, так і для презентації його делегатами на Євроконі. Без такої інформації шансів на отримання нагород кандидат не має.
Секретар ВОЛФ Марія Пухлій
Новини друку
Твори українською мовою
Володимир Арєнєв «Зобразіть мені рай». – К: Грані Т, 2013.
Для того, щоб стати свідком незвичайних подій, потрібно лише вчасно обернутися, звернути увагу, придивитися… Один рух, один погляд - і світ готовий вивернутися і показати тобі всі таємниці життя… Якщо Ви готові до цього, тоді Вам варто прочитати книгу молодого (але вже досвідченого) письменника Володимира Аренєва. Хтозна, можливо, саме ця книга стане для Вас тією точкою відліку, після якої починається неймовірне?
Костянтин Матвієнко. Відлуння у брамі. – К. : Наш Формат, 2013. – 232 с.
Молодий хлопець Олег після смерті батька змушений допомагати родині грошима. Він не знаходить кращого виходу, аніж вдовольняти не заангажованих зайвою моральністю жінок, себто «курвочок», здатних добре заплатити за плотські втіхи. Через підступність однієї з клієнток Олег опиняється у вирі фантастичних подій, дізнається про власні надприродні здібності й допомагає гурту характерників рятувати Україну.
Сергій Пономаренко. Чаклунське коло. – Харків, Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 350 с.
Перед нами - чистої води містичний детектив, де реальне життя не має жодних шансів. Іванна, тепер уже не журналістка, а емісар Шамбали, повинна знайти давній манускрипт, створений чорнокнижником, котрий, як водиться, загрожує всьому живому на планеті. Спочатку їй вдається вирахувати так званий гримуар у надрах бібліотеки, застосувавши звичний набір детектива, хоча й увійшовши при цьому в тіло бібліотекарки.
Адольфич. Вогняне поховання. - К: Фоліо, 2013. - 320с.
Чотири бандити — Андрій, Кабан, Гітлер, Китай — та дівчина Люба їдуть із Крима до Москви, щоб отрімати гроші, які залишив Любі після смерті її батько. Але зробити це не просто — величезну суму віддавати дівчіні, здається, ніхто не збирається. Донька циганки, Люба, бачить пророчі сни, вміє присипати, насилати хворобу на відстані й це дуже скоро стане їй у нагоді, бо за героями слідкує кавказький авторитет та чаклун Султан, який теж бачить віщі сни…
[Буквоїд]Яна Дубинянська. Гаугразький бранець. (Переклад: Ярослав Мишанич). — К:
Електрокнига, серія: Конвертовані книжки, 2013. — 311 с.
Гауграз – єдина у світі країна, що тримається за свої традиції, культуру, звичаї, розмаїття мов і віру в прадавні магічні сили.
Майже комп’ютерна стрілялка для одних, сенс життя для других. Край, де жінки ніколи не припинять народжувати воїнів, перемогти неможливо – надто коли вести війну з позиції гуманізму.
«Гаугразький бранець» – роман-експеримент над суспільством, що насправді не настільки відрізняється від сучасного, як це може здатися з перших сторінок.
[avtura]
Майкл Віллард. «Юренія: Байка» – К: Зелений пес, 2013
Події відбуваються у вигаданій країні Юренії, а точніше – у її столиці, історичному місті Кіліб, яке розсічене могутньою рікою Дорисфен. Головний герой, геній маркетингу Колбер Крейвен, приїздить до Юренії, аби продавати цигарки людям за 50, які ніколи не палили. Проте цигарки швидко відходять на другий план, адже Крейвена і його асистента втягують у політичні інтриги. Колбер несподівано стає першим радником Президента країни, Бориса Лазерновича, який опинився у непростій ситуації. Якщо Лазернович не виграє наступні вибори, то ризикує опинитися у в’язниці через своїх політичних ворогів, які також погрожують звільнити його екс-суперницю, «Олійну принцесу».
[Друг читача]Надія Гуменюк. Чупакабра і чотири «мушкетери». – К.: Грані-Т, 2013. – 192 с.
У жителів волинського містечка Любитівка почали гинути кури, а в бабусі Филинки зникла коза. Коли ж в учительки Орисі Трохимівни вкрали індика Індуса, причетність до цих злочинів таємничої чупакабри стала очевидною: хто ще міг подужати войовничого індика, який тримав у страху всю вулицю і від якого втікав навіть міліціонер Лось?
Ситько Гліб. «Я — богомол». — Буча: «Видавництво Жупанського», 2013. — 144 с.
Дії роману-фентезі «Я — богомол» київського поета, прозаїка та публіциста Гліба Сітька переносить нас приблизно на триста мільйонів років у минуле, в далекий Пермський період. Ще не було динозаврів, тільки перші амфібії незграбно повзали по землі, яка безроздільно належала комахам.
Саме в цей час на маленькому півострові з'являється унікальна цивілізація богомолів. Але цій цивілізації загрожує ворожа навала. Аби врятувати мешканців півострова від неминучої загибелі, Середнє Коло, вищий законодавчий орган богомолів, має відрядити молодого лицаря Богдана у довгу та небезпечну подорож, де він ризикуватиме не тільки життям…
Єшкілєв Володимир. «Гніздо». — К.: «Ярославів Вал», 2013. — 488 с.— (Червоне та чорне).
Роман «Гніздо» — це фактично творення нової реальності, — з міжзоряною Імперією, як формою організації суспільства, лікувальними нанороботами, наношпигунами, полюванням тогочасними аристократами на інопланетних океанських монстрів, містичними Орденами, клонами-копіями принцес, королев та фотомоделей для сексуальних втіх, містичних Знаючих та повстань шахтарів проти імперської влади…
Жердій Євген. «Тінь». — К.: «Дуліби», 2013. — 368 с.— (Склянка крові з льодом).
У книзі «Тінь» (видавництво Дуліби, 2013 рік) автор Євген Жердій розповідає про те, куди може привести неперспективне за всіма ознаками розслідування рядового київського журналіста із невеличкої бульварної газети, що спеціалізується на маніяках. Всі ж знають, що перевертнів не існує, і Ігор Байда теж це знав. Проте ці фундаментальні істини іноді дають слабину. У лісі з’являється перевертень, а в психіатричній клініці звичайний маніяк перетворюється на вампіра, а примари доводять людей до самогубств. Це вже не розслідування – це Пекло.
[http://inspired.com.ua/]Кідрук Макс. «Твердиня». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 592 с.
Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П`ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. П`ятнадцятиметрова Твердиня напхом напхана золотом. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти?
Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим. Адже іноді життя набагато цінніше за золото
Лобода Сергій. «Час Ліліт». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 256 с.
Нещодавно все в житті Єгора полетіло шкереберть. Загинула дружина, довелося покинути незавершену дослідницьку роботу… Навколо нього руйнуються долі інших людей, а він навіть не здогадується, що причини цих подій треба шукати … в біблійній історії.
Микицей Марія. «Трофей на довгу пам'ять». – Івано-Франківськ: «Лілея —НВ», 2013. – 128 с.
Дивна, на межі ірраціонального та реального, історія про те, як звичайні буденні вчинки стають початком несподіваних та незбагненних на перший погляд подій. Історія про можливість опинитися в центрі бурхливого некерованого потоку, відчути на собі подих непростих часів і обставин та фатальності чужих життів. Про набуття досвіду, якого не прагнеш і до якого не готовий. Зрештою, про неповторність кожного з нас і про те відлуння, яке ми залишаємо по собі.
Білий Дмитро. «Козацький оберіг». — К.: «Наш формат», 2013. — 280 с.
Дія цього роману відбувається в XVI сторіччі і поєднує як реальні історичні події з конкретними історичними діячами, так і елементи містики, переплетені з українськими легендами та міфами. Головний герой роману – хлопець Данило, якому доводиться пережити карколомні пригоди для того, щоб зібрати три частини Талісману-Оберегу, який призначений для того, щоб захищати українські землі та український народ.
За допомогою своїх друзів-козаків він в пошуках складових частин Оберегу мандрує до Криму, Карпат та середньовічного Києва. Під час цих мандрів він переживає безліч небезпечних пригод, рятуючи Оберіг від ворогів.
Васильченко В'ячеслав. «Притулок для прудкого біса». – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2013, – 292с.
Цього разу професор Лисиця разом з «однокашником» з юрфаку, полковником міліції Євгеном Кодаковським бере участь у розслідуванні заплутаної справи про містичний кросворд-погрозу, що надійшов на адресу великого столичного бізнесмена Андрія Никонова. У порожні клітинки цього «кросворда смерті» таємничий автор пропонує вписувати прізвища людей з оточення Никонова. Опис їхніх злодіянь зашифрований у віршах.
Гаврош Олександр. «Капітан Алоїз». – Тернопіль: «Навчальна книга – Богдан», 2013. – 264 с.
Хто він — хвацький капітан поліції Алоїз Штрімфля? Німець чи українець? Одружений чи ні? Із ХІХ століття чи з ХХІ? Зрештою, живий він чи давно помер? Про це — у захоплюючому романі відомого закарпатського письменника Олександра Гавроша «Капітан Алоїз», чудовій містифікації про Ужгород на перетині віків. За цей роман автор став дипломантом Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2012».
Гальянова Тіна. «Ходіння туди і назад». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 288 с.
Що, як свої тексти письменники створюють не самі, а лише «приймають», як антени, вказівки своїх «донорів» із таємничої Країни задзеркалля? Та й хто такі ці донори? Захоплива містично-фантастична історія про те, звідки і якою ціною приходить натхнення!
Василь Шкіря. «Чупакабра: Казкові оповідання, повісті та роман-фентезі». – Ужгород: Всеукраїнське державне видавництво «Карпати», 2013. –218 с.
Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько. «Хто зробить сніг». — Львів: Видавництво Старого Лева, 2013
Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…
Переклади українською:
Найочікуваніше продовження найстрашнішого бестселера Стівена Кінга «Сяйво».
* Стівен Кінг. Доктор Сон. Харків: КСД, 2013. - 640 с.
Минуло багато років після жахливих подій, які відбулися у зловісному готелі в горах... Денні вже дорослий, але привиди й досі не дають йому спокою. Доля зводить його з дівчинкою Аброю, яка має надзвичайні здібності - її "сяйво" сильніше за всіх. Але на неї полюють чудовиська в людській подобі, яким потрібні життя та дар дитини. І тільки Ден здатний захистити її від потвор, якщо переможе власних демонів.
* Гаркнесс Дебора «Сповідь відьом. Тінь ночі». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 720 с. Переклад: Володимир Горбатько.
* Гаррісон Лізі «Про вовка промовка. Школа монстрів. Книга 3». — К.: KM Publishing, 2013. — 256 с. — (Monster High)
* Гарсія Камі, Штоль Маргарет «Чарівні створіння». — К.: KM Publishing, 2013. — 464 с. Переклад: Вікторія Калина.
* Кінг Стівен «Вітер у замкову шпарину». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 352 с. Переклад: О. Любенко.
* Льюїс Клайв Стейплз «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан». — Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013 — 256 с. Переклад: Ігор Ільїн, Олександр Кальніченко.
* Піліп'юк Анджей «Хроніки Якуба Вендровича». — К.: «Зелений Пес», 2013 — 272 с. Переклад: Ганна Окіс, Максим Бондаренко.
* Стівотер Меггі «Вічність». — К.: KM Publishing, 2013. — 352 с.
* Толкін Джон Рональд Руел «Братство персня». — Львів: Астролябія, 2013. — 704 с. Переклад: Катерина Онищук.
* Толкін Джон Рональд Руел «Дві вежі». — Львів: Астролябія, 2013. — 576 с. Переклад: Катерина Онищук.
* Толкін Джон Рональд Руел «Повернення короля». — Львів: Астролябія, 2013. — 704с. Переклад: Катерина Онищук.
Твори російською мовою
Видавництво «Шико» (Луганськ):
* «Майбутнє є! Горизонти мрії» (збірка оповідань). Зміст: Анна Горєлишева: «На дальній станції зійду»; Анна Горєлишева: «Сталкер» (фрагмент з повісті «СКР»); Сергій Ес: «Якби ти вірив в бога»; Іван Соболєв: «Між сном і дійсністю»; Олена Бабич: «Один маленький крок»; Анна Горєлишева: «Марш ентузіастів»; Сергій Звонарьов: «Залишаючи колиску»; Володимир Петров-Одинець: «Показати мову вічності»; Яна Завацька: «Free Trade Area»; Валентин Биковський: «Про користь ветеринарії»; Сергій Васильєв: «Сценарій»; Дмитро Нікітін: «Зоряне полум'я»; Велимир Доло: «Дивіться на пил в небесах»; Іван Соболєв: «Форма життя»; Андрій Константинов: «Зоряною стежкою» (фрагмент з повісті «Ми - Земля»); Анна Горєлишева: «Другий виток»), 2013.
[OldNews]Видавництво «Шико» (Луганськ), серія «Антологія міфу»:
* Чекмаєв Сергій: «Тягар стагнатора» (роман), 2013.
Видавництво « Шико » (Луганськ), серія «Велика фантастика»:
* Скірюк Дмитро: «Осінній лис» (роман, перевидання), 2013 .
* Хаєцька Олена: «Лісіпп, або Пісня козлів (однойменний роман і повість «Літаюча Текла»), 2013.
[ OldNews ]Видавництво «Шико» (Луганськ), серія «Пора читати»:
* «Сонцегриб» (збірка повістей). Зміст: Олена Донцова: «Надя – Віра Орлови і таблетка "Ніколи більше"»; Олена Невська: «Кучеряві хмари»; Ірина Чжан: «Сковорідка з саггоха»; Санді Саба: «Флейта апостола Іоанна»; Поліна Матицина: «Сонцегриб»), 2013.
[OldNews]Анонси:
Серія «Партеніт»
У серії публікуються тексти, які пройшли розбір на літературному семінарі «Партеніт» (АР Крим) під керівництвом метрів вітчизняної фантастики Генрі Лайона Олді та Андрія Валентинова.
Спільний проект російських видавництв «Снежный Ком М», «Вече» і українських «Шико», «Максим».
[OldNews]«Нуар» Андрій Валентинов
Друга Світова війна тримає світ у залізному кулаці. Навіть в тихій гавані Ель-Джадір не сховатися від вогню, що змикає кільце. Родіон Гравицький, в минулому — білогвардійський штабс-капітан, занадто добре пам'ятає Першу Світову, щоб чекати милосердя від Другої. Зрада, інтриги розвідок, безумство снів, любов, переплавлені в ненависть — і нарешті звістка, здатна перетворити війну на справжнє пекло.
Перша Світова, Друга Світова — в якому світі йдуть ці війни? І звідки прибув загадковий корабель, який доставив Гравіцького в Ель-Джадір? Чи існує можливість вирватися з круговороту тіней минулого, чи «Нуар» — це назавжди?
Дата виходу: грудень 2013
[OldNews]«Погляд крізь пальці» Олена Аріфулліна
У неї більше немає тіні. Але у неї залишилася мужність. Мужність відчаю. Психіатри теж можуть сходити з розуму. Для Ольги Вернер, лікаря з курортного приморського містечка, збожеволіти було б легше. Вона отримала можливість вивергати вогонь, керувати людьми і бачити перевертнів. Вона заплатила страшну ціну. Ця ціна — втрата власного «я».
Ользі треба врятувати дочок, взятих в заручниці примарою — Моряною, і зберегти свою особистість. На це в неї є всього сорок днів. Побачити світ таким, який він є, можна тільки крізь пальці...
Дата виходу: грудень 2013
[Cнежный ком]Володимир Арєнєв. «Комендант мертвої фортеці»
Книга вийде в «Астрелі» ( СПб), у серії «Легіон» в середині січня.
«Фімбулвінтер. Бранці бірюзи», видавництво «Снежный Ком М»; автори: Юліана Лебединська, Олена Красносільська, Ігор Вереснєв, Микола Немитов, Олег Сілін, Юлія Скуркіс
Ця книга — плід спільних зусиль завзятої команди літературного семінару «Партеніт». Деякі з авторів вже мають сольні книги, інші встигли відзначитися тільки оповіданнями і повістями в збірках. А всьому виною — Андрій Валентинов, який надихнув їх на цю авантюру!
Хто такий ліфтер? Ні, не той, про якого ви подумали. Ліфтери — доглядачі міжпросторових тунелів, вони ж — техніки. Проте їх усе менше, а безтурботне людство майбутнього звикло жити, не думаючи про завтрашній день. Але завтрашній день не забуває про людство.
[Фантлаб]Переклади російською (вибране)
Видавництво «Азбука» на січень 2014 анонсувало випуск книги «Чарівний вітраж» (Enchanted Glass) англійської письменниці Діани Вінн Джонс, що вважається останньою великою казкаркою.
Ейдан завжди знав, що чарівники існують, хоча ніхто цього не помічає. Умів навіть трохи чаклувати. Й коли по його душу з'явилися зловісні непрохані гості, він без вагань втік з Лондона до досвідченого чарівника, про якого йому говорила бабуся. На його розчарування, старого чарівника він в живих не застав, його будинок успадкував онук, молодий учений Ендрю Хоуп, якого всі навколо вважають розсіяним професором. Ендрю охоче погодився прихистити хлопчика, проте чи зможе «професор» захистити його від загадкових переслідувачів? Адже він забув майже все, чого навчав його дід. Але одне Ендрю пам'ятає точно: старовинний вітраж на дверях треба берегти, як зіницю ока. З ним пов'язано щось дуже важливе і дуже чарівне. Тільки от що?…
[ФантЛаб]На січень 2014 року видавництво «Клевер-Медиа-Групп» анонсувало роман «Дитя дзеркала» німецької письменниці російського походження Аліни Бронскі. Роман вийде у серії «Сучасна фантастика для дітей». Він відкриває однойменний цикл творів у жанрі фентезі, орієнтований на підлітків. Фактична дата виходу книги - грудень 2013 року.
У двчинки-підлітка Юліанни є брат і сестра, а мама з татом розлучені. Дружба, сварки, безлад в кімнаті, подружка Ксю, майже лиса, з татуюванням. Ніякої фантастики. Тільки от мама у Юліанни - Фея. А картини, які вона малює, - портали в інші світи. В один дивний день мама-Фея зникає. Юліанна вирушає на її пошуки разом з Ксю і стикається з неймовірними таємницями! А з Юліанною і ми, затамувавши подих, завітаємо в казковий світ, дізнаємося, чи передалися дівчинці здібності феї? Чому зникла її мама? І чому в нормальному світі ненавидять фей? Як все це дивно, але й жахливо захоплююче!
Книга написана відмінною літературною мовою, яку оцінили не тільки критики, але і безпосередні читачі.
[ФантЛаб]Збірки
Став відомий склад щорічного збірки «Справжня Фантастика - 2014» , що виходить за підсумками фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» (і не тільки). У цьому році в збірнику є навіть розділ «Рецензії», із розгорнутими рецензіями на книги минулого року. І, як завжди, багато чого іншого.
ЗМІСТ
ЕСТЬ КОНТАКТ?
Елена Первушина. ДВОЙНОЕ УБИЙСТВО В УТОПИИ; Игорь Вереснев. СЕРДЦЕ ЛАНДСКНЕХТА; Майк Гелприн. ВЕРИЛЬ; Владимир Марышев. ВИДИМОСТЬ ЖИЗНИ; Александр Милютин. ЭПИТАФИЯ online; Владимир Венгловский. НАДЕЖД РАЗБИТЫХ ГРУЗ; Елена Красносельская. СЛЕД; Елена Клещенко. МАЛЕНЬКИЙ КУСОЧЕК МЕНЯ
УЖАСЫ НАШЕГО ГОРОДКА
Андрей Дашков. РЕАЛЬНОСТЬ СТРАХА; Николай Немытов. СЕМЕН ПОРОЖНЯК И ЕГО «ЖУЗЕЛЬКА»; Ефим Гамаюнов. ПОКА ТИХО…; Алекс Бор. ЗАГОВОРЁННЫЙ; Александр Лайк. ВЕСНА В СТОЛИЦЕ; Юлиана Лебединская. УЛЫБАЙСЯ, КТО МОЖЕТ; Наталья Анискова. НАПОПОЛАМ; Марина Мартова. ВЫВОРОТЕНЬ; Ярослав Веров. "ПИРАТЫ" XX-го ВЕКА; Марина Ясинская. ПИСАРНЯ ГОСПОДИНА ЗАВИРАЙЛО-ОХЛОБАНА
АЛЬТЕРНАТИВНОЕ ЛИТЕРАТУРОВЕДЕНИЕ
Павел Шейнин. «40 000 СМЕРТЕЙ БОРТПРОВОДНИКА ЖИВОВА»: история чтения и перечитывания; Сергей Чебаненко. НАД САРАКШЕМ ЗВЕЗДНОЕ НЕБО; Борис Георгиев, Валентин Ключко. ЗАКАТ В БАГРОВЫХ ТОНАХ (размышления о повести Владимира Плотникова «Закат отменяется»); Алекс Бор. ГЛАВНОЕ – УСПЕТЬ ОГЛЯНУТЬСЯ… (Делина Русо. Краткий очерк жизни и творчества. К 170-летию со дня рождения); Станислав Бескаравайный. ГУТЕНБЕРГСКИЕ ПРОРОКИ; Андрей Фёдоров. СТРАШНЫЙ ГРЕХ ДЖЕФФРИ МАСТЕРА; Майк Гелприн. ВСЁ В ТВОИХ РУКАХ
ТРАДИЦИОННОЕ ЛИТЕРАТУРОВЕДЕНИЕ
Дмитрий Володихин. ТРИ СОЛЯРИС; Ярослав Веров. ХИЩНЫЕ ВЕЩИ ВЕКА ИЛИ ВЕК ГОЛОДА И УБИЙСТВ? (сравнительный опыт великих советских антиутопий); Антон Первушин. ИТЕРАЦИЯ МЕЧТЫ. Очерк из цикла «Образы космической экспансии»; Г. Л. Олди. ПРО НАС ПРО ВСЕХ – КАКИЕ, К ЧЕРТУ, ВОЛКИ?!; Юлия Галанина. АНАТОМИЯ БЕСТСЕЛЛЕРА. Почему «Сумерки» - явление природное, «Код да Винчи» - механический конструкт, а Борис Невский, мягко говоря, неправ, рассуждая на страницах МФ о положении дел в Yong Adult
РЕЦЕНЗИИ
Евгения Гофман. СКАЗОЧНАЯ СТОРОНА СТИВЕНА КИНГА; Дарья Родионова. Тема: ПИСЬМО СЧАСТЬЯ; Евгения Малышко. ПОСЕЯННОЕ ПЛАМЯ; Андрей Чернов. СКАЗКА У БЕТОННОЙ СТЕНЫ МЕГАПОЛИСА; Юлиана Лебединская. ПОГОВОРИМ НА РАВНЫХ?
[ФантЛаб]Журнали
«Фанданго» №20
Вийшов у світ 20-й номер кримського альманаху фантастики «Фанданго». Зі змістом номеру можна ознайомитися тут: http://www.fantclubcrimea.info/20-oglav.html
Ласкаво просимо!
[Костянтин Щемелінін, м. Сімферополь.]«Дніпро» квітень-грудень 2013
Завдяки Вадиму Соколенку можемо поновити список публікаціями, що виходили у паперовому виданні літературного-художнього журналу «Дніпро» з квітня по листопад:
«Дніпро» №4-6, 2013
Олена Пандурська «Шуліка на вербі»; ЗФ-9: Подорож до себе.
Олеся Гулько-Козій «Весняна пригода звичайного біолога» («Небезпечна жінка»); ЗФ-10: Інше життя.
«Дніпро» №7-9, 2013
Олеся Гулько-Козій «Старий кінь борозни не зіпсує»; ЗФ-10: Інше життя.
Олексій Тимошенко «Історія Моріса Ешера» («Ілюзії»); ЗФ-10: Інше життя.
Сергій Мисько (Кося Дебелий) «Рятуй-торба»; Мантикора-3: Темний бік часу.
Сергій Мисько «Вродя» (Вродя Копиця «Кам'яна шкіра»); ЗФ-міні: Кава, леви, дощ.
«Дніпро» №10, 2013
Володимир Венгловський «Залізний дуб»; ЗФ-8: Живий метал.
Вадим Соколенко «Отримати вічність»; Мантикора-3: Темний бік часу.
«Дніпро» №11, 2013
Євген Лакінський «Шафа»; ЗФ-10: Інше життя.
Olex Tron «Вежа»; ЗФ-11: Дім, милий дім.
Олександра Усманова «Пригода з перешкодами, або Біг по колу туди і назад»; ЗФ-4: За три дні до народження.
Ніка Причара «Три леви»; ЗФ-міні: Кава, леви, дощ.
«Дніпро» №12, 2013
Вадим Соколенко «Складіть мені компанію»; ЗФ-міні: Кава, леви, дощ.
[Зоряна Фортеця]«Світ фентезі» №3
Вийшов третій номер веб-журналу «Світ фентезі».
Зміст:
• Новинки кіно («Тор 2: Царство темряви»; «Тіні незабутих предків»; «Голодні ігри: У вогні»)
• Новинки літератури («Бісова душа, або Заклятий скарб» Володимир Арєнєв; «Сезон бур» (Sezon Burz) Анджей Сапковський)
• Фентезійний календар
• Літогляд.
- Інтерв’ю. «На схови скарбів». Розмова з Володимиром Арєнєвим
- Інтерв’ю. Дара Корній: «Треба розбудити нашу генетичну пам’ять»
• Комікс. «Смерть і Діва»
• Анімація. «Про кохання, війну та Кальцифера».
• Кіноогляд. «100% Supernatural».
• ДумаДан
• Події. «Сьома зірка у сузір’ї». Репортаж про фестиваль «Сузір'я Аю-Даг - 2013».
• Читальня
- Інна Ковалишена «Зоряна Зоряна: Розділ 4»
- Сергій Пильтяй «Феєрія»
- Олександр Шеремета «Мати і дитя»
- Анастасія Шнайдер «Марта і Годинникар: Розділ 3»
- Віоліна Ситнік «Любов, про яку оповів вітер»
• СФ рекомендує
[Зоряна Фортеця]Довгоочікуване
Анджей Сапковський. Сезон гроз (Sezon burz), 2013
«Сезон гроз» вийшов шостого листопада 2013. Передпрем’єрний продаж на одному із сайтів довів, що цікавість до нової книжки Сапковського є феноменальною: приблизно за годину розійшлася вся тисяча примірників, що були виділені для цього експерименту.
Новини авторів
Інтерв'ю
Відомий польський фантаст Анджей Піліп’юк: «Я не соромлюсь своїх українських коренів»
http://vsiknygy.net.ua/interview/30839/
Новини конвентів
«Юкон-2013»
З 5 по 8 грудня у Запоріжжі пройшов фестиваль рольової та історичної реконструкції «Юкон-2013». Він був присвячений знаменитому твору Льюїса Керрола «Аліса у Країні Див».
Рольовий фестиваль відрізняється від літературного не стільки антуражем та костюмами, скільки темами, які обговорюються під час круглих столів. Учасники фестивалю спілкувалися про грим та перуки, кастинг на ролі у грі, особливості організації міських та екстремальних ігор, презентували нові ігри та обговорювали ті, що вже пройшли - і це дуже неповний перелік тем. Окремим блоком програми йшли розваги - концерти, танці і настільні ігри.
Літературний блок фестивалю був представлений Володимиром Арєнєвим, Людмилою Астаховою, Яною Горшковою, Ксенією Медведєвич, Олегом Сіліним, Сергієм Торенком та куратором блоку редактором Юлією Оскольською.
Учасникам фестивалю був запропонований майстер-клас з історичної стилізації із практичним заняттям і обговорення на тему «Я написав… дещо. Що робити?» із прикладами з видавничого досвіду письменників.
Більш розважальними були заходи «Вечір історій Старої недоброї Англії», «Безумне Чаювання», на якому слід було вигадати своє завершення «Аліси», та «Королівський суд», де учасник в ролі персонажу Керрола мав відповідати на питання трибуналу так, аби уникнути вироку «Голову геть!».
Відбулися два круглі столи. Перший - «Від мертвого до живого. Технології втілення вигаданого світу» - був присвячений питанням світотворення та достовірності у книгах та рольових іграх. Другий був присвячений обмеженням при написанні тексту і побудові рольової гри, а також особливостям використанням плану, сюжету й розкладки по епізодах письменниками та майстрами гри.
У заходах літблоку взяв участь Лін Лобарьов, головний редактор журналу «Світ фантастики», який представив своє видання і розповів про особливості сучасного самвидаву.
Для читачів з м. Запоріжжя були проведені дві зустрічі, обидві пройшли у книжковому супермаркеті «Буклет». У п'ятницю, 6 грудня, гостями магазину стали Володимир Арєнєв, Олег Сілін та Сергій Торенко, а у неділю, 8 грудня - Людмила Астахова, Яна Горшкова і Ксенія Медведєвич.
[Зоряна фортеця]«Басткон - 2014»
Басткон - 2014 (Москва) відбудеться 24-26 січня в будинку відпочинку «Валуєво». Захід відкритий, запрошуються всі бажаючі.
Це буде конвент, присвячений фантастиці, побудованій на історичному матеріалі. Альтернативці, конспіративці, параллельці, костюмці, подорожам у часі, та й просто спірним проблемам справжньої історії, історії-1.
Контактні телефони : +79153228016 (Дмитро Володіхін)
Контактний мейл : [email protected] (Дмитро Володіхін)
На Бастконі - 2014 за традицією буде вручатися премія «Карамзінський хрест» (орденський знак + фінансовий бонус + книги видавництв та інших організацій, що підтримують Басткон). «Карамзінський хрест» вручається за видатні досягнення в історичній літературі , як реалістичній, так і фантастичній. Цією премією нагороджують за твори, відмічені позитивним ставленням до історичного минулого і культурі Росії, повагою до російського народу і усвідомленням великої ролі християнства в долі нашої країни.
Премія «Карамзінський хрест» має 3 номінації. Вчора збирався Карамзінський клуб, відзначав 14-річчя ЛФГ «Бастіон» і вирішував долю премії «Карамзінський хрест».
Доля двох номінацій - за історичний роман і за non-fiction твір - вирішується зборами дійсних членів Карамзінського клубу. Сьогодні вона була вирішена, і це рішення буде оголошено на Басткон .
Доля 3-й номінації - за художній твір з історії Росії - вирішується голосуванням учасників Басткону. «Карамзінський клуб» лише становить номінацію, за якою буде голосувати конвент. Сьогодні номінаційний список був складений. Ось він:
Андреева Ю. «Карл Брюллов» (роман)
Вилар С. «Замок тайн» (1-е видання в Росії, роман)
Желунов Н. «Немец, русский, мертвец» (повість)
Кердан А. «Звездная метка» (роман)
Лебединская Ю. «Дива озера Чудесного» (оповідання)
Це перша з номінацій Басткону - 2014, що стала відомою широкій публіці!
[OldNews]Новини клубів
21 грудня о 12:00, кафе «Олів'є» (вул. Богдана Хмельницького, 16-22) пройшло чергове засідання літературної студії «Зоряна фортеця». На засіданні оповідання (до 15 тис. знаків) зачитувалися авторами вголос і обговорювалися колегами.
[Зоряна Фортеця]17-18 грудня 2013 р., У Львові в арт-кафе «Квартира 35» (МО «Дзиґа») пройшла презентація сатиричної фантастики («Територія Духу») з читанням містичних та гостросоціальних оповідання («Священний сад бабусі Анастасії»). Захід супроводжувався сучасною музикою.
[Фейсбук]21 грудня з 18.00 в кафе-барі «На ЄвБазі» відбулася Зустріч активістів київського сектору Лабораторії фантастики (http://fantlab.ru/).
Серед іншого, на зустрічі підбито підсумки ДІЯЛЬНОСТІ літературного об'єднання «Зоряна фортеця» в 2013 році, проведена міні-презентація та продаж журналу ФанCity, збірки «Замальовка 0», роману «Фімбулвінтер».
[Фейсбук]6 грудня 2013 р. в рамках щорічного заходу «Зоряні читання Олеся Бердника» і Мистецького фестивалю «Зоряна Україна», які вже 9-й рік поспіль проводить Українська Духовна Республіка та родина Олеся Бердника, в Житомирі відбулися дві акції, присвячені творчості Олеся Бердника. Об 11-00 - педагогічна конференція в школі № 28, присвячена вивченню творчості О. Бердника в школі. Й о 16-00 - відкриття виставки в центрі дитячої творчості. Вихованці художньої студії представили свої малюнки за мотивами творів О. Бердника.
[Фейсбук]Київський КЛФ «Портал» оприлюднив графік засідань на 2014 рік:
25 січня
22 лютого
29 березня
26 квітня
31 травня
28 червня (день народження клубу)
Липень - канікули
30 серпня
27 вересня
25 жовтня
29 листопада
27 грудня
Засідання (крім червневого) проходять з 16:00 в читальному залі № 12 Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ».
[КЛФ «Портал»]Фантастичне кіно
Ось ми і отримали можливість, нарешті, побачити стрічку, появи якої на українських екранах очікували мало не рік. Мова йде, звичайно, про другу частину кінотрилогії, присвяченої пригодам хоббіта Більбо Бегінса і його товаришів - гномів, що у прокаті отримала назву «Хоббіт: Пустка Смога». Цього разу Більбо і його компанія мають нарешті дістатися до Одинокої Гори і знайти вхід у стародавню скарбницю, в якій вже багато років спить потужний і жахливий дракон Смог.
«Голодні ігри: У вогні»
Символічно, що друга частина екранізації знаменитої трилогії Сюзанни Коллінз «Голодні ігри» мандрує українськими екранами на тлі буремних революційних подій у житті нашої країни. Шкода лише, що наразі ще не вийшла у світ третя частина – вона могла б не лише чудово надихнути на перемогу, але й вказати, як переможцям-революціонерам важливо не уподібнитися до скинутих тиранів. У будь-якому разі, суспільно-політична ситуація – це прекрасний привід зайвий раз перечитати «Голодні ігри»
[Ольга Герасименко, Буквоїд]«Тіні незабутих предків» - стовідсотковий український хоррор. Коли Іван краде з колекції рідного університету артефакт (згарда), він не підозрює, чим це загрожує. На тілах його друзів з'являються дивні символи, які дуже схожі на ті, що зображені на згарді. Як потім розповів хлопцям один дивакуватий викладач, вони знайшли печатку. Печатку, яка стримує древнє зло, що ось-ось тепер має їх вбити. І єдиний вихід це поїздка в Карпати, де їм допоможе останній нащадок мольфара.
[kino-teatr.ua]Стрічку «Таємне життя Волтера Мітті» знято за однойменним фантастичним романом Джеймса Тербера. Книжку вже було екранізовано у далекому 1947 році, і свого часу фільм був дуже популярний. «Таємне життя Волтера Мітті» – це історія звичайної «маленької людини», скромного та сором’язливого чоловічка, котрий, потерпаючи від тиску оточення, потай мріє стати супергероєм та звершувати видатні подвиги за допомогою надможливостей. Здавалося б, абсурд? Але мрії, як відомо, мають властивість збуватися – і зовсім скоро Волтер Мітті відчує це на собі сповна… Чи впорається він з відповідальною роллю супермена? Побачимо з 9 січня на українських кіноекранах. Режисером стрічки виступив знаменитий комік Бен Стіллер, що особливо полюбився нашим глядачам за стрічкою «Ніч у музеї» – він же виконує у ній і головну роль.
Любителям видовищних фільмів про різноманітну нечисть не слід оминати увагою гостросюжетну стрічку Стюарта Бітті «Я, Франкенштейн». Маючи у своїй основі однойменну графічну новелу Кевіна Грев’є, вона розповідає про пригоди чудовиська Франкенштейна, що потрапило до сучасного мегаполісу і опинилося у епіцентрі боротьби між двома кланами безсмертних. Демони, гаргулії та ожилі мертвяки, карколомні пригоди та яскраві спецефекти, і все це – у фірмовій нуарній «обгортці»: схоже на те, що фільм, попри відсутність якихось глибоких ідей або складного сюжету, знайде армію своїх прихильників. Слід зауважити, що у його створенні брали участь творці фільмів серії «Інший світ» про боротьбу між світами вампірів та перевертнів. Отже, якщо вам до смаку такі фільми – ласкаво просимо до кінозалів з 23 січня.
Ще один фільм, що припаде до душі шанувальникам трилерів та жахів – це довгоочікувана стрічка «Вій» від російського режисера Олега Степченко. Ще у 2006 році, коли виробництво фільму ще навіть не було розпочато, його творці випустили у широкий доступ тізер, після чого як ЗМІ, так і пересічні глядачі заговорили про те, що він ось-ось вийде. «Ось-ось» затяглося на сім років – але вже з 30 січня ми нарешті зможемо побачити плід цієї клопіткої праці. В основі фільму лежить однойменний твір Гоголя, але сюжет крутиться навколо картографа Джонатана Гріна, котрий, мандруючи Україною, опиняється у похмурому селі, мешканці якого відгородилися від іншого світу зі страху перед нечистю. Саме вони розповідають йому страшну історію Хоми Брута і Панночки.
На вулиці любителів грецьких міфів цієї зими також очікується свято. З 30 січня в українських кінотеатрах з’явиться стрічка «Геракл: початок легенди», режисером якої є американець фінського походження Ренні Харлін. Судячи з назви, це лише перша частина з запланованого циклу, у якій розповідатиметься історія народження та становлення найзначнішого героя античності. Фільм обіцяє стати видовищною епопеєю, сповненої захоплюючих битв та пригод. Втім, дещо насторожує вибір актора на головну роль – Келлан Латс, шоумен, модель та актор, знаний у першу чергу завдяки своїй участі у кіноверсії саги «Сутінки», якось не дуже асоціюється з мужнім воїном Гераклом. Але якщо вас це не відлякує – приємного перегляду!«Зимова фантазія» – це зворушлива та чарівна казка-фентезі, створена за романом Марка Хелпріна, котру ми зможемо побачити з 13 лютого. Її події охоплюють одразу два часові проміжки – сучасність та ХІХ століття, і розповідає про злодюжку на ім’я Пітер Лейк, що примудрився закохатися у дівчину, помешкання якої він обікрав. Розриваючись між чистим почуттям та кримінальними проблемами – хлопця переслідують мафіозі, що прагнуть його крові – Пітер ледь не втрачає життя. З халепи його рятує… чарівний білий кінь, що переносить хлопця у інший світ, звідки він повернеться вже зовсім іншим, наділеним даром надприродніх чудес… Режисер стрічки Аківа Голдсман раніше головним чином, трудився на ниві сценариста та продюсера – у його послужному списку премії «Оскар» та «Золотий глобус» за сценарій фільму «Ігри розуму». Ролі у «Зимовій фантазії» виконували Колін Фаррел, Дженіфер Коннелі та Вільям Херт, тож видовище обіцяє бути цікавим.
[Ольга Герасименко, Буквоїд]Різні новини
Помер правовласник персонажів, імен і назв із «Володаря перснів» і «Хоббіта»
Американський кінопродюсер і сценарист Саул Зейнц, який був головою фірми, що володіє правами на персонажів, імена і назви з творів Джона Толкіна «Володаря перснів» і «Хоббіта», помер у віці 92 років, передає AP з посиланням на його сина.
Продюсер помер у п’ятницю у своєму будинку в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Саул Зейнц довго страждав на хворобу Альцгеймера, повідомляє РИА «Новости».
[Друг Читача]Юрист, який розкрив псевдонім Роулінг, оштрафований на тисячу фунтів
Юрист Кріс Косседж, який розкрив псевдонім Джоан Роулінг, оштрафований на тисячу фунтів. Рішення було прийнято ще наприкінці листопада 2013 року, проте відомо про нього стало тільки зараз, передає 2 січня Agence France-Presse.
Роман «Поклик зозулі» був опублікований в квітні 2013 під ім’ям Роберт Гелбрейт. У середині липня стало відомо, що за псевдонімом ховається Роулінг. Як виявилося, Косседж розповів про це подрузі дружини, а та повідомила інформацію журналістці газети The Times.
Юридична фірма Russels, де працює Косседж, вже виплатила компенсацію за розкритий псевдонім, направивши «значну» суму благодійному фонду, який підтримує британських військовослужбовців та їхні родини. Точний розмір виплат не розкривається.
[Друг Читача]Російське видання «Сноб» оприлюднило перелік кращих театральних вистав 2013 року, які театри будуть ставити і в поточному 2014 році. Серед них і «Вій» режисера Дениса Азарова Центру драматургії та режисури за п’єсою української драматургині Наталі Ворожбит.
«П’єса українського драматурга - не інсценування Гоголя, це – сучасна фантазія за мотивами міфу про Панночку. Наші дні, два французи в пошуках фольклору і пригод наодинці з питущою країною, яка не розгубила свій містицизм.»[газета День]Погода
В Україні продовжується зима і революція. Вітер змінний. Непередбачуваний.
Завідуюча інформаційним сектором ВОЛФ - Маріанна Малина