ВОЛФ-ньюс №10, 2012 (21)
Інформаційний бюлетень
Всеукраїнського Об'єднання Любителів Фантастики
Зміст
• Новини організації: «Чумацький шлях – 2013».
• Новини друку: Книжкові новинки російською та українською мовою, «РБЖ-Азимут» №20, рубрика «Фантастика» в журналі «Дніпро».
• Новини авторів: Наталія Дев’ятко, Дмитро Кузьменко.
• Новини конвентів: Міні-фестиваль «Дивосвіт Фантастики» – підсумки; «Сузір’я Аю-Даг – 2012» – підсумки.
• Новини клубів: Київ (засідання клубу), Луганськ (засідання клубу, альманах «Лугозем’я» №3), Севастополь (відеозапис зустрічі з Г.Л.Олді).
Новини організації
На запит фенів Севастополя Рада ВОЛФ прийняла рішення провести черговий пересувний конвент «Чумацький шлях» в 2013 році в місті Севастополь.
Керівником оргкомітету конвенту призначений Дмитро Барздун.
Заходи заплановано провести у другій декаді червня 2013 року.
[Секретар ВОЛФ Марія Балицька]
Новини друку
Книжкові новинки (російською мовою)
До огляду включено видання, що вийшли з 24 вересня по 13 жовтня.
Олексій Олександров (Київ)
«Книга книг. Том 1 Nigredo». — СПб.: Алетейя, Київ: Бізнесполіграф, 2012. — 600 с. — 500 прим.
«Книга книг. Том 2. Albedo». — СПб.: Алетейя, Київ: Бізнесполіграф, 2012. — 816 с. — 500 прим.
Ділогия «Книга книг», присвячена Києву.
---
Олександр Золотько (Харків)
«1941: Час кривавих псів». — М.: Ексмо, Яуза, 2012. — 384 с. — (Військово-історична фантастика). — 3000 прим.
Перевидання в іншій серії роману «1941: Час кривавих псів» (2011).
---
Генрі Лайон Олді (Харків)
«Циклоп. Книга 1. Чудовиська були добрі до мене». — СПб.: Азбука, М.: Азбука-Аттікус, 2012. — 384 с. — (Азбука-Фентезі). — 10000 прим.
Перша частина роману «Циклоп».
---
Юлія Остапенко (Львів)
«Світло в долонях». — М.: Астрель, Мінськ: Харвест, 2012. — 320 с. — (Зоряний лабіринт 3). — 2000 прим.
Позацикловий роман.
---
Оксана Панкеєва (Нікополь)
«Розпуття. Спадок Володаря». — М.: Альфа-книга, 2012. — 379 с. — (Магія фентезі). — 15000 прим.
Дванадцята частина роману-епопеї «Хроніки дивного королівства».
---
Костянтин Самойлов (Харків)
«Якщо завтра війна». — СПб.: Видавничий дім «Ленінград», 2012. — 416 с. — (Військова фантастика). — 5040 прим.
Позацикловий роман.
[за матеріалами fantlab.ru]
Книжкові новинки (українською мовою)
Макс Кідрук
«Бот». — Харків, «Клуб сімейного дозвілля», 2012. — 480 с.
Технотрилер, в якому йдеться про наноботів, що вийшли з-під контролю.
---
Володимир Лис
«Щоденники Ієрихар». — Тернопіль, «Навчальна книга – Богдан», 2012. — 160 с. — («Горизонти фантастики»).
Фантастична повість.
---
Ігор Павлюк
«Поза зоною». — Тернопіль, «Навчальна книга – Богдан», 2012. — 268 с.
До авторською збірки увійшли три повісті, що написані у жанрі магічного реалізму.
[За матеріалами сайтів видавництв]
«РБЖ-Азимут»
Вийшов у світ 20-й номер журналу фантастики «РБЖ-Азимут» (Одеса). Основна ідея журналу – відродження класичної фантастики, фантастики, котра мала не тільки розважальну функцію, але також розвивала уяву читача. З 2010-го року матеріали для публікації беруться переважно з конкурсів «Азимут».
Зміст 20-го номеру:
Оповідання: Ольга Дорофеєва «ПЛОЩА ВАЖЛИВИХ ОГОЛОШЕНЬ», Юлія Фурзикова «ПОБАЖАЙ УДАЧІ», Тетяна Тихонова «ДІМ», Ганна Ганич «ГАМБІТ З ВУЛКАНОМ», Олег Титов «СЕНСОР», Володимир Венгловський «П’ЯТЬ ТИСЯЧ КОЛЮЧОК», Всеволод Своїх «СТРАТЕГІЯ ВИЖИВАННЯ», Вадим Вознесенський «СИБАРИС», Ірина Сауліна «МІРА ВОГНЮ».
Фантастична бесідка: Марина Дробкова «Молодий автор очима рідера».
Головний редактор: Ю.Гавриленко. Ілюстрації: С. Доброхліб, В. Соколенко. Комікс «Туристи»: сценарист О.Фомічов (Lex), художник В. Поворозник (Wowik). Обкладинка: В. Поворозник «Та, що сходить». Дизайн: О. Скриганюк. Коректор: Н. Вітько.
«Дніпро»
В літературно-художньому журналі «Дніпро» в рубриці «Фантастика» вийшли наступні твори:
В №9, 2012: Олексій Ганзенко, мініатюра «Хто ж врятує світ?»
В №10, 2012: Роман Попович, мініатюра «Сповідь Вовкодава»; Ігорь Желем, оповідання «Естафета».
[http://www.dnipro-ukr.com.ua/ ]
Новини авторів
Наталія Дев’ятко
«Письменник, який сидить в Інтернеті годинами, на мою думку, не письменник»
Інтерв'ю з дніпропетровською письменницею.
http://bukvoid.com.ua/events/interview/2012/09/28/083644.html
---
Дмитро Кузьменко
«Повинна бути як література, що дає можливість дітям і підліткам втекти від проблем та забутися у світі мрій, так і література, яка показуватиме, як ці проблеми можна здолати»
Інтерв'ю з молодим письменником-фантастом про його дебютну книгу.
http://knyhobachennia.com/?category=2&article=971
Новини конвентів
«Дивосвіт фантастики»
З 4 по 7 жовтня 2012 р. в Києві у розважальному комплексі «Дивосвіт» (вул. Маршала Малиновського 24/10, М. «Оболонь») відбувся міні-фестиваль «Дивосвіт фантастики». Фестиваль було присвячено 55-й річниці запуску першого штучного супутника Землі.
На щоденних відкритих засіданнях Клубу любителів фантастики і космонавтики відбувся ряд заходів:
• Авторський вечір Андрія Дмитрука і презентація його роману «Смертеплавці»;
• Презентація нових книг української фантастики «Тут побували люди» Олега Андроса, «Ера електрики» Валерія Верховського, «Аеніль» Дмитра Кузьменка, «Важка чоловіча робота» Радія Радужного, «Знайти за регістром» Сусанни Черненко за участю авторів;
• Зустріч з представниками Клубу фантастів Криму та головним редактором альманаху «Фанданго» Валерієм Гаєвським;
• Презентація авторського Інтернет-магазину «Світ Олді» (http://oldieworld.com), де можна придбати електроні книги, аудіокниги, відео-семінари та концерти Г.Л.Олді;
• Презентація книги «Невідомий Беляєв» Ганни Андрієнко;
• Поетичні читання.
Також в рамках міні-конвенту відбулась презентація нової книги дитячої письменниці Лесі Вороніної з циклу «Таємне Товариство Боягузiв та Брехунiв» за участю автора, лекція активіста екологічної організації «350.org» Олега Савицького, лекція доктора біологічних наук Олени Громозової «К.Ціолковський і А.Чижевський: час яскравих осяянь», лекції Юрія Шевели «Екологічні походи».
Навчальну частину міні-конвенту представляв майстер-клас Володимира Арєнєва за матеріалами фантастичних мініатюр з конкурсу «Зоряна Фортеця».
Всі дні конвенту можна було ознайомитись із журналами «Всесвіт. Простір. Час», «Шукач. Україна», «УФО» («Український Фантастичний Оглядач»), відвідати Музей фантастики і космонавтики, а також спробувати свої сили в інтелектуальній ігротеці «Весело підвищуємо IQ!» від інтернет-магазину настільних ігор «Ігродол».
На фестивалі було оголошено про початок конкурсу дитячого малюнку «Космічний Дивосвіт». Підбиття підсумків заплановано на 12 квітня 2013 року.
«Сузір’я Аю-Даг – 2012»
Шостий кримський відкритий фестиваль фантастики «Сузір’я Аю-Даг» пройшов з 11 по 14 жовтня 2012 р. в смт Партеніт (АР Крим). Фестиваль проводився на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Айвазовське» на березі моря.
В заходах фестивалю загалом було задіяно сто тридцять п'ять учасників з Росії, України, Швейцарії, Сербії, Латвії, Казахстану і власне Криму.
У фестивалі взяли участь письменники: Олег Ладиженський та Дмитро Громов (Г.Л.Олді, Харків), Ольга Громико (Мінськ), Оксана Панкеєва (Нікополь), Борис Георгієв (Харків), Сімона Вілар (Харків), Далія Трускіновська (Рига), Степан Вартанов (Москва), Дмитро Володихін (Москва), Ігор Мінаков (Москва), Тим Скоренко (Москва), Сергій Чекмаєв (Москва), Дмитро Федотов (Москва), Антон та Олена Первушини (С.-Петербург), Дмитро Скірюк (Перм), Юліана Лебединська (Київ), Олег Сілін (Київ), Євген Білоглазов (Донецьк), Ігор Вереснєв (Донецьк), Ярослав Вєров (Донецьк), Владислав Русанов (Донецьк), Георгій Савицький (Донецьк), Микола Степанов (Обнінськ), Юрій Іваниченко (Симферопіль), В’ячеслав Демченко (Сімферополь), Ніка Батхен (Феодосія), Анна Семіроль (Тула), Аждар Улдуз (Атирау) та інші автори.
На фестивалі були присутні представники видавництва Ексмо (Москва), «Віче» (Москва), «Сніговий Ком М» (Москва), «Шико» (Луганськ); журналів «Світ Фантастики» (Москва), «Наука і Життя» (Москва), «Дніпро» (Київ), «45 меридіан» (Сімферополь), «Феміна» (Сімферополь), а також критики, редактори, автори-початківці і просто шанувальники жанру.
В рамках фестивалю відбулись майстер-класи А. Первушина і Г.Гусакова (Ярослава Вєрова) «Мікроскопом по цвяхах, або науково-фантастична інверсія». Д.Скірюка «Магія в дзеркалі високих технологій», семінари Д.Володіхіна «Слов’янський світ: наука і культура на сто років вперед». Д.Федотова і Л.Синіциної з фантастичних оповідань «Як правильно писати НФ-оповідання», С.Чекмаєва і Д.Познякова «Інструкція Деміурга: як створювати всесвіти?», О.Первушиної «Фантастика жіночим почерком», доповіді Г.Л.Олді «Після бійки накладами не махають, або Як писати лоївку», С.Чекмаєва та Е.Брегіса «Як підкупити укладача, або чому я не потрапив до збірки», Д. Володіхіна «Російський апокаліпсис: антуражний та справжній», Л. Синіциної «Нереальна реальність, або що спільного між фотографами та фантастами», О.Первушиної «Якщо б ми були вовками», Т.Пліхневич «Ці загадкові майя. Міфи про кінець і не тільки», тренінг Далії Трускіновської «Межі діалогу», диспут Сергія Некрасова проти Ярослава Вєрова «Блиск та злиденність фантастичного припущення», інтерактивний тренінг з розвитку креативності та роботі з сюжетом Ніки Батхен.
В рамках фестивалю в севастопольському інформаційному центрі «Атріум» відбулись зустрічі Ольги Громико та Генрі Лайна Олді з читачами.
Також відбулись презентації журналу «Дніпро» (Київ), книжкових серій ВД «Ленінград» та «Альфа-Книга».
До розважальної програми входили: ранкова гімнастика під керівництвом Г.Л.Олді під девізом «Фантасти за здоровий спосіб життя», вечір гумору та сміху під керівництвом С.Бітюцького; концерти Тіма Скоренка та Дмитра Скірюка; Тіккі Шельєн, Інни Бондар та Ігора Лісова; вечірка в стилі «МЯУ», а також святковий бенкет з олдьовою дискотекою (DJ Дмитро Громов).
Для маленьких учасників фестивалю під керівництвом Броніслави Громової була організована окрема культурно-розважальна програма.
Відбулась фотовиставка робіт Людмили Синіциної «По ту сторону...», виставка фантастичного живопису Миколи Редьки та виставка рукоділля з обміном досвідом по хенд-мейду «Фантастику ми робимо руками».
Від спонсору фестивалю видавництва ЕКСМО кожен учасник отримав екземпляр збірки «Справжня Фантастика – 2012» з оповіданнями переможців семінарів та майстер-класів минулорічного фестивалю.
Від спонсору фестивалю видавництва «Віче» нинішні переможці конкурсу фант.оповідання «Конспірологічна утопія» отримали захоплюючи науково-популярні книги.
Від Генерального спонсору фестивалю видавництва «Сніговий Ком М» переможці літературних майстер-класів отримали комплект книг видавництва.
ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЙ ФЕСТИВАЛЮ
Премії фестивалю, що вручаються журі професіоналів
1. Премія ім. О.Гріна «Золотий ланцюг» за найкращий твір 2011 року в царині НФ, фентезі, літературної містики та літературної казки, а також романтичної літератури – Анна та Олег Семіроль за роман «Півкроку до неба».
2. Премія Л.Козинець «Фіолетовий Кристал» за найкраще відображення теми Криму у 2011 році – В’ячеслав Демченко за роман «ГадЪ».
3. Премія «Та що біжить хвилями» за найкращий жіночий образ у фантастичному творі 2011 року – Тім Скоренко за образ Майї в романі «Закони прикладної евтаназії».
Крім того, премія «Та що біжить хвилями» за найкращий жіночий образ у фантастичному творі 2009 року за образ Ніккі в романі «Астровітянка» була вручена письменнику Ніку Горькавому, який приїхав цього року із США.
Премії, що вручаються голосуванням учасників фестивалю
Премії «Сузір'я Великої Ведмедиці» та «Сузір'я Малої Ведмедиці», що засновані спільно ГО «Сузір’я Аю-Даг» та ММВ СП Росії за участі Продюсерського центру Олександра Гриценка. Голосування по преміях супроводжувалось дегустацією справжньої кави з астероїду Церера від спонсору фестивалю Ігоря Гринчевського.
Дипломанти премії «Сузір'я Малої Ведмедиці»:
Диплом за третє місце - Борис Георгієв, роман «Даліла-Web»
Диплом за друге місце - Владислав Русанов, роман «Отрок московський»
Лауреат премії «Сузір'я Малої Ведмедиці» фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» та ММВ СП Росії: Ярослав Вєров, роман «Двійники»
Дипломанти премії «Сузір'я Великої Ведмедиці»:
Диплом за третє місце - Марина та Сергій Дяченки, роман «Стократ»
Диплом за друге місце - Олександр Громов «Загата з піску»
Лауреат премії «Сузір'я Великої Ведмедиці» фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» та ММВ СП Росії: Генрі Лайон Олді за дилогію «Онук Персея»
Примітка: йдучи назустріч проханню Г.Л. Олді, Оргкомітет фестивалю прийняв рішення змінити положення про премію: з цього року премія «Сузір'я Великої Ведмедиці» може бути вручена не більше двох разів одному автору. Відповідно, твори Г.Л. Олді надалі на премію номінуватися не будуть.
Переможці майстер-класів та конкурсів
Перший диплом майстер-класу А. Первушина та Г. Гусакова (Ярослава Вєрова) - Микола Немитов за оповідання «Старий добрий мотлох»
Другий диплом майстер-класу А. Первушина та Г. Гусакова (Ярослава Вєрова) - Павло Шейнін за оповідання «Наноботи Мрощака»
Перший диплом майстер-класу Д. Скірюка - Микола Немитов за оповідання «Коли Нінту в долоні грюкне»
Другий диплом майстер-класу Д. Скірюка - Ярослав Кудлач за оповідання «Основа основ»
Перший диплом семінару Д. Володіхіна (за підсумками конкурсу Футур-есе «Слов'янський світ: наука і культура на сто років вперед») і премія ім. М. Данилевського - Тетяна Безпалова за есе «Безсоромні роздуми про людину майбутнього»
Другий диплом семінару Д. Володіхіна і премія ім. М. Данилевського - Дарина Родіонова за есе «Крок назад»
Премія ім. М. Данилевського - Ігор Грінчевського за есе «Росія через тридцять років».
Дипломи семінару НФ-оповідання Д. Федотова і Л. Синіцин «Великі проблеми малої форми» (за підсумками інтернет-конкурсу фантастичного оповідання «Конспірологічна утопія»):
Андрій Бочаров, Світлана Колесник за оповідання «П'ять хвилин ... і ні секундою більше»
Ярослав Кудлач за оповідання «Баракудра нападає зліва»
Ігор Вереснев за оповідання «Алергія»
І.А. Даль за оповідання «Квітковий самурай»
Тетяна Томах за оповідання «Іо, мій Іо»
Майк Гелпрін за оповідання «Першоквітневий жарт»
Олег Бистров за оповідання «Жива мертва вода»
Оповідання переможців майстер-класів та конкурсів будуть опубліковані у підсумковому збірнику фестивалю «Справжня фантастика» - 2013. Крім того, оповідання Т. Томах уже опубліковане в № 10, 2012 р. журналу «Наука і Життя». Ще ряд авторів додатково заохочені публікаціями та преміями від журналу «Наука і Життя».
Крім того, на фестивалі вручені такі премії:
Спеціальною премією громадської організації «Сузір'я Аю-Даг» «Герой фендому» за самовіддану і безкорисливий внесок у справу розвитку фантастики нагороджений Сергій Чекмаєв;
Премією «Петраедр» нагороджений Г. Л. Олді за оповідання «Хоанга», опублікований у збірці серії «Петраедр» (Санкт-Петербург)
[Гліб Гусаков]
Новини клубів
Київ, «Портал»
27 жовтня відбудеться засідання КЛФ «Портал».
Програма засідання буде обявлена ближче до дати проведення заходу. Подробиці в співтоваристві клубу: http://klf-portal.livejournal.com
[Сергій Пальцун]
---
Луганськ
Засідання клубу
Відбулися засідання клубу «Лугозем’я»:
6 жовтня. «Телепатія та інші шізікі»
1. Телепати та інші шізікі. Обговорення теми надздібностей людей у фантастиці і реальному житті.
2. Кінг паранормального. Обговорення творів С. Кінга, присвячених паранормальних здібностям людей
3. Розповідь про те, як перекручуються грецькі міфи. Обговорення фільмів «Битва титанів» (режисер Луї Летерьє, 2010) і «Гнів титанів» (режисер Джонатан Лібесман, 2012).
4. Обговорення розповіді Вікторії Клімчук «Сівір».
Звіт про зустріч:
Заплановані засідання:
20 жовтня. «Мутанти як мутанти»
3 листопада. «Шерлок Холмс з планети Альфа. Фантастичний детектив »
Альманах «Лугозем’я» № 3
Вийшов третій номер альманаху клубу любителів фантастики «Лугозем’я».
Зміст номера:
НОВИНИ: Країна лугозем’я; Гаррі Гаррісон. Цитати; Луганськ відвідала відома українська письменниця Симона Вілар.
ПРОЗА: Костянтин Скоркін «Схід червоного місяця», Андре Сір «Карцер», Олег Готко «Неприкаяний», Юлія Іванова «Вдале полювання», «Дивне замовлення», Юрій Черкасов «Контакт», Марія Лебедєва «Зовсім як ми», «Оживляючи бездушне», Злата Лінник «Сувенір із замку Дракули», Олександр Зав'ялов «Вір очам своїм», Геннадій Сусуєв «Маленькі оповідання про великого мага», Олена Морозова «Автовідповідач».
ГАЛЕРЕЯ: Фантастичні краєвиди планети Земля.
МАЙСТЕРНЯ: Анатолій Грибанов «Паровоз з дистанційним управлінням», Олена Настояща «Про жанри англо-американського фентезі».
КІНООГЛЯД: Максим Волков «Легенди про шукачів престолів».
КНИЖКОВИЙ ОГЛЯД: Геннадій Сусуєв «Про польську фентезі», Максим Волков «Червоно-рожева суміш, не зефір», «Демони теж люди», Олена Фетісова «Барочний кіберпанк»
НОВИНИ НАУКИ: Гарні новини для майбутніх колоністів - на Місяці є вода; Над далекою землею - два далеких сонця; Денисова печера прихистила всіх; За мовою до Анатолії; Створені протези ніг, керовані силою думки; Дієта покращує здоров'я, але не подовжує життя; Кліше масової свідомості.
КОМІКС: Наталя Клінцова «Нескінченний вибір».
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК.
Матеріали в альманасі подані російською мовою.
---
Севастополь
14 жовтня в інформаційному супермаркеті «Атріум» відбулася зустріч з письменниками-фантастами Дмитром Громовим і Олег Ладиженським, чиї книжки виходять під псевдонімом «Генрі Лайон Олді». Відеозапис зустрічі можна подивитися на YouTube за адресою: http://youtu.be/d-YFtivQ1_s
[Дмитро Барздун]
Новини спорту і погода
Збірна України з футболу невдало продовжила відбірковий турнір на Чемпіонат світу - 2014, зігравши внічию зі збірною Молдови та програвши збірній Чорногорії.
_____________________________________________________
В даному інформаційному бюлетені представлений огляд подій, що відбуваються в Україні та присвячених фантастиці.
Періодичність виходу бюлетеня: по мірі накопичення необхідної інформації, але не рідше одного разу на місяць.
Інформаційний бюлетень ВОЛФ-ньюс транслюється в ЖЖ-спільнотах:
«ВОЛФ»: http://v-o-l-f.livejournal.com
КЛФ «Портал»: http://klf-portal.livejournal.com
на сайті «Зоряної фортеці» http://starfort.in.ua
а також розсилається членам ВОЛФ електронною поштою.
За умови передруку інформації посилання на джерело обов'язкове.
Редакція заздалегідь дякує читачам, видавцям і любителям фантастики за надану інформацію. Зв'язатися з редакцією можна за електронною адресою: [email protected]
© ВОЛФ, 2012.br