– Джек, я хочу дещо тебе запитати. Можливо, занадто наївно із моєї сторони, але скажи мені одну єдину річ…
Не потрібно бути екстрасенсом, щоб зрозуміти, що намагається ввічливо та поступово пояснити моя напарниця по роботі. Чи потрібно мені уникнути цього питання?
– В чому причина моєї значної уваги та вагомої допомоги не лише у роботі, а й особисто тобі, Скарлет?
– Так, – тихо мовила дівчина.
Звичайно, вона переймається. Адже залишитися працювати у готелі (насправді за мізерну працю) та й ще в зимовий період не кожен погодиться. Особливо, така цілеспрямована та енергійна людина, як я – звичайно, за словами Скарлет. Таким я вже давно не являюся…
Чому? Відповідь дуже проста. Часом мені здається, що Скарлет дійсно мене розуміє:
– Ти збився із шляху. Розумієш Джеку, я повинна працювати тут, у мене немає іншого виходу, а ти маєш.
– І чим же ми відрізняємося? Чому я не можу також працювати тут?
– Пф, Джеке. Працюй на здоров’я, – повідомила життєрадісно Скарлет, – Але я ніби відчуваю чиєсь втручання в моє життя. Начебто, невидима рука тягне мене за собою і я не бажаю, щоб це трапилося із тобою, друже.
Дещо несприятлива ситуація на такий гарний ранок. Безсумнівно, що я – невидима рука, Провідник.
Так, я підштовхую людей діяти за моїм особистим планом, обираючи для них їхню єдину часову лінію, вірний шлях. Здається, що моя робота закладається в примусі та змушуванні обирати єдиний варіант, але не так…
Я нізащо не відберу у людини її мрії та бажання. Хоч її шлях виявиться катастрофічно невірним, але рішення буде знайдено.
Лиш потрібно не відмовлятися від мене, не пірнати за теплою та спокійною течіє. Адже завжди знайдеться той, хто забажає зіграти з вами у гру…
– Джеке, ти мене чуєш? – хвилюючись запитала дівчина.
– Так, звичайно. Давай разом відпрацюємо один єдиний зимовий сезон, й потім позбудемося цього важкого тягаря. Вибач, що втручаюся у твої особисті справи щодо готелю, але я насправді хочу допомогти тобі.
Чи натякав я на симпатію до цієї милої дівчини? Можливо. А що я можу поробити із собою, якщо я із задоволенням проживаю найголовніші моменти разом із своїми підопічними?
☆☆☆
– Як ви втратили єдиний електронний варіант моєї роботи?!
– Заспокойтесь, все можна повернути, – спокійно пояснював працівник.
Я на кілька секунд затримала дихання та й швидко видихнула. Знову, невдача за невдачею! Чому саме зараз?
– Через скільки? – вже більш спокійно запитала я.
– Кілька місяців. Певно, це мінімум.
– Та ви знущаєтеся! Я довірила вашій компанії на збереження мою довготривалу й виснажливу роботу. А ви взяли й втратили її!
– Невже у вас не збереглися рукопису вашого витвору, та й самого електронного варіанту? – допитувався молодший редактор.
Я вирішила вилити всі свої нещастя та страждання на цього хлопчину:
– Останнім часом вся техніка зі мною не хоче спілкуватися. Будь-який електроприлад одразу накривається при зустрічі зі мною, – пригнічено почала розмову я.
– Хм, колись я чув про таке прокляття. Здається у мене є телефон однієї бабусі-магічки…
Він, що зовсім не слуха мене?! Який телефон? Яка бабуся? Ще й магів мені тут не вистачало.
Я зібрала всю свою волю в кулак, все своє натхнення приховала до кращих часів та мовчки попрямувала до виходу.
– Кет, не ображайся! Я постараюся відновити всі дані за короткий час. Добре?
Не обертаючи обличчя до свого співрозмовника я погодилася, тільки почути інший голос я не очікувала:
– Знову нещастя, Кет. Вічна проблема із технікою. Постійні вечори в темряві із своїм рудим котом в обіймах… Чому ж він не втікає від тебе? Чи ти вже ще пахнеш свіжою рибою?
– Не бажаєш зіграти в одну гру? – перекривила я. – Досить знущатися, Ріку! І скільки можна повторювати, не торкайся до інших людей.
– Ти маєш на увазі не робити так?
Знайомтеся, Рік. Вічне моє нещастя. Вічний Керівник Гри, який ні хвилини не упустить на знущання над іншими людьми. Звичайно, вони нічогісінько не відчувають при проникненні у їхній розум, але мене це занадто дратує.
– Я нізащо не доторкнуся до твоє кульки, ні за якої причини не буду вгадувати, де цього разу вона знаходиться.
Моя помилка, що я не можу зупинити свій словесний потік. Коли я перечу, кидаю слова на вітер, що будь-яка причина не змусить мене діяти проти самої себе, він робить величезний хід.
– Ти щоразу наступаєш на ту саму пастку. Ти маєш багато кого цінного, щоб не бажати грати зі мною, мила моя Кет.
Одного разу зіграти в гру вистачить, щоб все наступне своє життя відчувати його важкі руки на собі. Відчувати наростаючу хвилю остраху за життя близьким мені людей. Я щоразу не стримуючи свого норову, проклинаю його та віддаю себе: «Я не гратиму у твою гру, Ріке… Я знаю, що плила за течією, але тобі важко було відмовити у грі. Я занадто мала була, але зараз залиш мене!»
Якщо все повторюється знову, то зрозуміло, що мене все ще шантажують та просто не дають спокою: «Ти занадто цінний Гравець для мене».
Мені вдалося зустріти кількох Гравців за все моє швидкоплинне життя, але перемога чи поразка для нього нічого не значить. Якщо у свій час ти поплив за течією або пішов за тінню (як у моєму випадку) Рік нізащо не відпустить тебе, поки цього не забажає. І як тільки ти відчуєш свободу, про тебе забудуть всі твої рідні та й сам світ. Ти втратив свого Провідника.
– Що розмірковуєш про вельми стратегічний план своєї перемоги, Кет?
– Ні, Ріку. І ще одне…
– Що бажаєте? – тихо мовив мій ворог.
– Досить дихати мені в шию. Ти занадто близько!
– Тебе це страшенно бентежить? – здається у нього хобі змушувати людей відчувати себе нічого невартими.
– Дещо некомфортно від відчуття, ніби ще трішки і наступатимуть на п’яти, – вже скригучи зубами мовила я.
Його задоволена усмішка повільно сповзала із обличчя. Чому я завжди роблю на ній такий акцент. Мій особистий ворог завжди з’являється при заході сонця. Звичайно, лише за містичних причин я ніколи не бачила його обличчя, лише посмішку. Вічну посмішку, яка крім задоволення, більше нічого не виражала. Хоча я вже встигла домовитися, що майже на собі відчула його хижу посмішку. Тоді мене захистив мій старший брат, якого я вже боялася не побачити. Маніпуляція людиною із люблячою сім’єю одна із легких справ для нього.
– Скоро наша гра дійде до фіналу. Ти володієш всіма надбаннями із кожним наших минулих ігор, щоб остаточно завершити цю останню легку гру.
Гамма всіх моїх почуттів постійно зупинялася, тьмяніла при зустрічі із Ріком. В реальному житті я завжди відокремлювала своє почуття та емоції, але не при грі.
Мої особисті речі ніби блокувалися і я відчувала дикий та холодний острах, відчай; поглинаючий та тягучий смуток; нероздільну та неосяжну любов; гарячу та божевільну ненависть. Перші секунди цього стану я полюбляла всією душею, але його погляд (з яким я не могла зустрітися ) постійно пронизував мене. І я прокидалася, як в дитинстві.
Я підійняла повіки і на декілька секунд мені здалося, що я побачила обличчя свого ворога, його риси та світлі очі, але здається примарилося.
– Чому ти мене тримаєш у своїх обіймах, Ріку? – поетична мовила я із швидкоплинного сну.
– Ти знову пірнаєш у бурхливу течію, Кет.
– Ні, я пообіцяла підготувати себе до вибору шляху. Він приходив, Ріку… Ти розумієш, що твоя постійна присутність не дозволяє мені вхопитися за Провідника. Я більше не погоджуюсь грати із тобою, але ти приходиш! Так, я знаю, що ти прогнав його, наказав навіть ні на крок не підходити до мене.
– Відчуваєш відразу до мене? – із провокацією запитав Рік.
– Ні. Я ненавиджу тебе. І я знайду його. І ніколи нам не зіграти останньої гри.
☆☆☆
Давним-давно один хлопчик запитав мене, чи маю я вчителя, який навчив мене магічних речей і чи я схожий на нього. Деякий час я також замислювався над цим питанням. Згадував своє бунтарське життя, (але це зовсім інша історія). Я завжди був сам по собі. Вільний, дорослий. Можливо, що й не було у мене дитинства, але це не важливо, адже мій вчителем більше не Провідник. Чи можливо моя провина, що я лишив його шляху Провідника.
Що ж я розповів хлопчику? Одну коротку легенду:
Коли перед головним героєм свого життя ( людиною) постає важливе питання вибору або бездіяння, він вдається до трьох стежок. Стежками являється наше майбутнє, теперішнє й минуле. Людина порівнює, згадує та будує в уяві своє життя, свої рішення. Зростає себе сама, звичайно використовуючи дві чаші сили, які їй дісталися від предків та світу.
Моя легенда виявилася занадто важкою для дитячого розуміння, тому я прийшов до висновку та поясний на прикладі свого призначення.
Все стосується дитинства. Коли дитина протестує відштовхується від будь-яких шляхів, вона стає Гравцем.
Раніш всі шляхи були на її поличках, я лиш направляв дитину на обраний напрям, ніби компас, недаремно я отримав ім’я Провідник.
Зараз кожен дорослий не бажає рухатися в перед. Ніби, коли все залишається на місцях так спокійніше. Що станеться, те й прийме, навіщо протидіяти? Так й діти, вони повторюють всі дії своїх батьків, старших сестер та братів.
Але ж ніхто не залишить людину напризволяще, тому ми виконуємо зазначену місію.
Зі мною все зрозуміло, а що ж стосується Ріка? Так, він мій вчитель. Керівник Гри не відкриває свого обличчя нікому, навіть мені.
☆☆☆
Через кілька деньків я все-таки добралася до місця, де працює мій рятівник. Лиш йому відомо як перемогти мого особистого ворога.
– Доброго дня, мені потрібна одномісна кімната, – тільки-но зайшовши до готелю, повідомила я.
Єдиний стрімкий погляд один на одного, змусив Провідника заціпиніти на місці. Сьогодні я маю право не стримувати свого норову.
Я повільно заповнювала білосніжні поля, нікому невідомим ім’ям та прізвищем, реєстраційну картку, змушуючи його спостерігати лише за мною. Все його єство бажало випхати мене із його мирного життя та й роботи. І чому ж він не схожий на мене? Я також бажаю спокою, адже чомусь моє життя висить на волосинці, а не його.
Тому він подарує мені шлях до перемоги.
– Джек.
– Що? – перепитала я.
– Гравець, знаючи моє справжнє ім’я, уникай його, будь-ласка, – прохав мене адміністратор. – Джек.
Отже, дратувати мене Гравцем можна? Тільки-но занеси мої речі до моєї нової кімнати я змушу тебе розповісти мені все.
Дещо злісно, одразу налаштувалася я.
Після реєстрації нікому не потрібних документів Джек попрямував за мною, несучи легку та й невеличку сумку.
– Чому я маю йти за тобою, Гравець? Хочеш накликати нещастя?
– Я що схожа на прокляту? Й прошу також називати мене не цим іменем! Називай мене, Кет, – настоювала на своєму я.
– Добре, тільки швидко.
Ми одразу підійшли до справи. Хоча тільки вмостившись на сплетеному кріслі, до нас завітала подруга Джека:
– Вибачте, здається ви гарні знайомі із Джеком? Я спостерігала як ви мило розмовляли та посміхалися ще на першому поверсі.
Чесно кажучи розмова ні на каплю не була привітною, а посмішка слугувала, лиш хижим оскалом.
Весь короткий час, який із нами розділила Скарлет, Джек не зводив погляду. Він ніби намагався пропалити мене наскрізь, щоб я не промовила ні єдиного слова щодо його справжньої сутності.
– Добре, я залишу вас. Довго не засиджуйтесь, у вас буде ще багато часу згадати минулі роки дружби. Відпочинок потрібен кожному.
– Дякую, Скарлет.
Я тримала рот за замком до останньої секунди, тільки Скарлет зачинила за собою двері кімнати, я одразу накинулася на Провідника:
– Що за поведінка? Я не настільки наївна, щоб кожному бездумно повідомляти про тебе й…
– Не згадуй його імені в моїй присутності, Гравець. Я нічим не допоможу тобі, розумієш?
– Ні, не розумію, – не вірила почутому я.
– Своєю появою ти наражаєш на небезпеку мене й моїх підопічних, адже Ти – Гравець Ріка. Він повністю змушує будь-кого йому підкорятися. Навіть не протестуй.
– Не протестувати. Прийняти все як є. Припинити боротьбу?!
Провідник відчував всю гамму моїх почуттів, тому не став їм підкорятися й перейшов у наступ.
– Так, потрібно припинити. Ти занадто пройнялася його довготривалою грою. Ти втратила рахунок часу й тільки чекай зустрічей із Ріком.
Він настільки мене дратує, що я не в змозі підійнятися із крісла та взяти його за комір. Я просто божеволію від сказаного абсурду. Прийняти. Але ж ця гра нізащо не завершиться сьогодні, вона триватиме до того моменту, поки я не набридну Ріку. Це станеться не скоро. Володар шантажу знайде тисячі способів, щоб змусити мене діяти.
– Ти не уявляєш, які надії я покладала на учня Ріка, на Провідника. Ти – його інший бік, інша половинка. Так чому ти поводиш себе, ніби все-одно. Тобі до душі його справи? Відбирання із кожним разом все більше невинних підопічних?
– Ні. Я не протидіятиму йому. Хоча ти вже привернула його увагу. Твоя поведінка викликала ще більшу зацікавленість. В моїх силах, лише відправити тебе прямісінько у його руки, Кет. Ти бажаєш цього?
Надати ударі раніше зустрічі? Зробити необдуманий хід, на що у Ріка не виявиться підходящого плану?
– Згодна. Я вдячна тобі, хоч за таку допомогу. Я розумію, ти не можеш пожертвувати собою, адже тоді всі підопічні стануть його вічними гравцями.
– Вірно підмічено, Кет. Твій шлях у твоїх руках. Я лиш в змозі направити тебе.
☆☆☆
Я не втратив здатності відкривати двері до будинку Ріка. По сьогоднішній день я пам’ятаю його вітальну та садок. Чомусь найбільше ці місця закарбувалися у моїй пам’яті.
Всім серцем надіюся, що Кет взяла до уваги мої слова, мою підказку: Відмовитися від боротьби.
Адже Рік – єдиний Провідник, який створив Гру. Гра – порятунок для нього, захист від самого себе.
Чи зрозумію моя мила Кет, цей невеличкий сенс її випробування?
☆☆☆
Цю мальовничу та водночас ненависну кімнату я пам’ятатиму вічно. Невеличкі трикутнички із кольорового скла прикрашали кожен дюйм кімнати. Знайомий стіл завжди на своєму місці. Та й захід сонця всякчас за розкладом.
– Я не чекав, що ти прийдеш сама в мої володіння, мій любий Гравцю.
– Припиняй називати мене Гравцем, псевдокерівнику, – настоювала на своєму я.
Рік знову занадто близько підійшов, ніби спеціально, щоб я втратила на ньому концентрацію. Я вперше доторкнулася до свого ворога. Його рука виявилася теплою, на що я була здивована. Адже довгий час вважала його холоднокровним.
Він все ще мовчав та спостерігав за мною. Чекав наступного ходу, чогось у моєму репертуарі.
– Сьогодні ти відкриєш своє обличчя, – спокійно мовила я.
– Ні.
– Рік, це не запитання. Я знаю як боротися із тобою.
Я все ще не відпускала його руки, але для мого співрозмовника це не викликало дискомфорту.
Його погляд відчувало все моє єство, але я не бажала відповідати на нього, адже це – виклик.
– Зупинися, Провіднику.
Для мого ворога останнє слово – виявилося вистрілом у спину. Він бажав вирватися, повернутися до своєї оманливості, але я стримала його. Мої обійми сковували його.
– Ти виростив у мене ненависть до себе. Навчив боротися й приймати будь-що. Змусив розквітнути мій норов, який я ховала найглибше у собі. Ти став моїм вчителем, на що я повинна тепер показати, чого навчилася за ці довготривалі роки.
– І що ж поганого я навчив тебе, Кет? – із хижою посмішкою мовив Рік.
– Ворушити забуті, нікому не потрібні старі гріхи.
– Що ти маєш на увазі? – із зацікавленням мовив Рік.
– Та ненависть, яка виросла у моїй душі червоною квіткою – Твоя. Я звала тебе моїм особистим ворогом… я помилялася. Ти – сам собі ворог.
Рік спокійно стояв на місці все-ще у моїх обіймах. Він слухав мелодійне дзенькотання кольорових трикутників по кахлю. Звичайно, я влучила у його слабке місце, зруйнувала його захист, його будинок.
– Що ж ти бажаєш сказати на останок, Кет? – із ніжністю мовив Провідник.
Я бажала висказати всі свої думки щодо його майбутньої вдячності мені й правдивої розповіді, за яких причин він втратив свій сенс буття, свій шлях, але мовила лиш це:
– Щоб розгледіти твої блакитні очі, я полюбила свого єдиного ворога.
☆☆☆
– Вдалося. Їй вдалося!
– Що сталося, Джеке? – схвильовано запитала Скарлет.
Невже Кет зупинила Гру? Але чому вона все ще залишилася Гравцем? Що ж вони натворили там?
– Кет…
– Хто? – перепитала дівчина.
– На жаль, ти її не пам’ятаєш, Скарлет. Кет змусила мене протидіяти, відповісти за своє призначення.
Звичайно, моя приятелька не розуміла, що я маю на увазі, але мило посміхнулася, виразивши свою підтримку.
Свій вчинений гріх я нізащо не забуду… Але хоч щось я змусив себе зробити, допомагаючи Гравцю. Скоріше всього, Кет розділила зі мною тягар вини перед Ріком.
Коментарів: 27 RSS
1Док16-02-2014 00:51
Спочатку хотів обмежитись цитатою з одного свого коментаря:
Проте, бачу, цього мало.
Не можна так зневажати читача. Ось лише кілька перлів, які вихопив з тексту:
Ще зверніть увагу на закінчення у звертаннях.
Коли продираєшся через бур"ян невичитаного тексту, на зміст не вистачає наснаги.
Успіху у подальшій творчості.
2Ловчиня птахів16-02-2014 00:56
Вітаю!
Хоча сьогодні Зіркохід добряче мене налякав своїм нищівним нівелюванням відшуканих мною помилок у одному з конкурсних творів, та все ж знайду у собі сміливість ще раз про це заговорити. Ви тільки не подумайте, шановний Авторе, що мені помилки цікавіші від самого тексту, навпаки - я вельми рідко їх шукаю. Проте у Вашому творі їх шукати і не довелося - вони самі на мене стрибали.
Помилок дуже багато - і пунктуаційних, і орфографічних. Побудова деяких речень (і взагалі присутній у творі пафос) виказують, що Ви - романтичний початківець.
Сюжет досить розтягнутий, великі діалоги. Що Ви не боїтеся діалогів, це добре, бо я завжди переживаю, що напишу якісь неживі і нецікаві теревені моїх героїв. У Вас з цим проблем нема.
Якщо твір вичитати, якщо скоротити розмови, прибрати непотрібні і шаблонні фрази, штампи, то з цієї оповідки може вийти щось цікаве.
А тепер трохи бліх (тільки трохи, щоб знову не осоромитися перед присутніми):
ну от перше ж речення - один-єдиний(з дефісом);
"Джеке" - а можна було б і "Джече", теж весело. Насправді у зверненні буде "Джеку" . Якщо маєте проблеми з відмінюванням родів, можна звернутися за допомогою до цього ресурсу http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
Після "здається" - кома;
"Чи ти вже ще " - то вже чи ще?
наступаєш на ту саму пастку - хм, може, "наступаєш на граблі"? Чи "потрапляєш в пастку"?....................
Я багато пропустила, але Ви розберетеся.
Також варто звернути увагу на фрази типу:
Мій особистий ворог завжди з’являється при заході сонця. - звучить гарно, але так нагадує щось вестернівське, аж ковбойська музика Енніо Морріконе починає лунати в голові...
Щасти Вам у творчості, Авторе.
3Автор16-02-2014 11:21
Дякую за гарну критику. Тепер також бачу, що текст насправді бажає кращого. Так, я поспішала, переймалася, що не встигну, але потрібно було ще попрацювати.
Ваші поради дуже цінні для мене, тому буду виправлятися
4Док16-02-2014 11:50
Ото ж, не варто поспішати, і все буде добре
5Автор16-02-2014 12:29
Дякую, Доку, за підтримку І ще одне, хочу запитати: Хоч трішки сюжет проявив себе?
6Автор16-02-2014 12:35
Ловчиня птахів, можете пояснити на рахунок шаблонних фраз та штампів у моєму оповіданні?
7Док16-02-2014 12:51
Так. Герої не можуть залишити місце (проблема, конфлікт), вони намагаються розв"язати проблему і вирішують досить оригінальним способом. До способу вирішення можна причепитися, але то таке. Зараз головне - набратися досвіду в граматиці і стилістиці.
8Док16-02-2014 12:59
Ой, авторе, вибачте, я не про Ваше оповідання подумав. Тут хочу ще перечитати, бо трохи в сюжеті загубився.
9Sergiy Torenko16-02-2014 13:16
Авторе, при коментуванні власного тексту не забувайте, будь ласка, розлогінюватися. Конкурс - анонімний.
10Аноним16-02-2014 13:30
Прошу вибачення. Вже все зроблено)
11Аноним16-02-2014 13:32
Нічого страшного, Доку. Я почекаю, мені цікава ваша думка
12Док16-02-2014 14:36
Отож, існують Провідники, їх підопічні, Керівник гри і Гравці. Провідники - позитивні персонажі, Керівник - зло, хоча й колишній Провідник. Окремі гравці намагаються вийти з-під контролю провідника і одній вдається це зробити, зрозумівши, ким є насправді Керівник. Я все правильно зрозумів? Так, сюжет є.
Головні проблеми: суть твору розумієш не відразу, причина - "корявість" тексту, це таки є, авторе, з цим потрібно боротись.
Друга причина: погано прописана відмінність між Гравцями і підопічними Провідників. Чому гра - це щось нехороше, а вибраний провідником шлях - позитив? Якщо тут важко розібратися, це теж недолік роботи автора.
Розумієте, Ви створили світ, і чітко собі уявляєте, що в ньому відбувається, для Вас особисто ніяких протирічь не існує. Але читач бачить героїв уперше, вони йому спочатку чужі. Звісно, щось він може додумати сам, але це не завжди співаде із задумом автора. Про таке не можна забувати. Читач не зможе потрапити в голову автора, щоб отримати пояснення.
13Читач16-02-2014 15:31
А мені сподобалось
Провідник ведуть людей по житті, якщо ті зупиняюся відходять залишаючи їх пливти за течією. Якщо люди йдуть до кінця самі стають провідником. Колись один провідник проявив більше наполегливості ніж дозволено, і з'явився, замість провідника, Керівник Гри.
Автор я так зрозумів?
14Ловчиня птахів16-02-2014 15:58
Можу.
Отже, штампово і шаблонно, на мою думку, виглядають наступні речі:
- Гра і Гравець;
- Провідник;
- «Гравець, знаючи моє справжнє ім’я, уникай його, будь-ласка» - алюзія на багато фентезійних творів. У мене, на Середземноморський цикл Урсули ле Гуїн, де справжнє ім’я героя довірялися лише обраним самим героєм і - горе, коли його довідувався ворог;
- Посмішка замість героя (чітка алюзія на Чеширського кота);
- Мій особистий ворог завжди з’являється при заході сонця - написала вище.
В принципі, Гра - це не поганий вибір сюжету. Але так, як написано Вами (з величезною кількістю мовних помилок) сприймається, чи-то як стьоб, чи-то як фанфік на якесь відоме голівудське творіння.
Що я можу порадити? Зменшувати кількість діалогів, натомість дарувати читачу більше текстуальних пояснень, описів місця чи місцевості, не перетворювати оповідання на суцільну психоделіку. Працювати з мовою, підучувати правила, користуватися словниками, в крайнім разі, давати комусь на вичитку. Витрусити з голови улюблені фільми чи книги і писати те, що буде суто вашим, хай навіть і з штампами, але використаними так оригінально, як можете тільки Ви - автор твору (цю пораду дали і мені 2 роки тому на моє перше оповідання на конкурсі ЗФ). Працюйте на автентику - навіщо Вам іноземні імена, коли у цім оповіданні можна було б цілком спокійно і по-діловому використати більш "наші" імена? Адже більш ніщо не вказує на те, що подія відбувається деінде (сама страшенно не любила слов"янські імена, коли починала, але потім переосмислила цей момент). Ви можете також і вигадувати свої власні назви, якщо сюжет це дозволятиме.
Ну і наостанок скажу, що все у Вас вийде. Пишіть!
15Ловчиня птахів16-02-2014 16:10
Ще додам, що у цім оповіданні дуже все наплутано з героями. У вас ніби є клубок сюжету, але намотано у нього різних ниток історій з інших клубків: розмотуєш одну - вона обривається, тягнеш за іншу - вона теж рветься. Для мене сюжет у малій прозовій формі - це коли одна нитка у однім клубку.
Важко зрозуміти, хто такий Рік, а хто Джек, навіщо на початку прописаний діалог зі Скарлет і навіщо введено сцену з утратою Кейт єдинної елекронної версії матеріалу, чому Кейт постійно обнімається з Ріком, коли вона його ненавидить... Все у творі має доповнювати одне одне, все має працювати на сюжет.
Може, інші коментатори побачать у Вашім оповіданні менше недоліків чи побачать його геть у іншім світлі, та це були суто мої роздуми. Читайте, зважуйте, порівнюйте, робіть висновки.
Успіху.
16Зіркохід16-02-2014 16:27
Ловчине, сьогодні на Фортеці чергує моя сумирна іпостась . Так що під Вашими коментами можу хіба що солідарно розписатися.
Авторе, ось Вам байка: взяв митець шматок коштовного дерева й захотів вирізьбити з нього прекрасну шкатулку. Але оскільки відшукувати гострий різець було ліньки, вирішив, що цілком упораєтьмя з допомогою іржавого цвяха. В результаті незле погрівся увечері біля каміна .
Мораль: швидше їдеш - далі будеш від того місця, куди їдеш .
17Читач номер два16-02-2014 16:29
А мені не дуже.
Гм, а де коми? Якщо поставити кому після "я", то виходить, що читач і є автором?
18Читач16-02-2014 16:50
Автор іншого оповідання. Теж з комами не товаришую
Оповідання має настрій, як на мене. Те що все не розказано прямим текст - цікаво, як на мене.
19L.L.16-02-2014 20:36
Авторе, якщо вже в тексті зустрічається слово "гра", то відразу думаєш про те, що за гра і які правила. Тут я так і не зрозуміла: у що грали герої? Де, власне, відбуваються події? Здається, двічі згадується готель і один раз - один будинок. Де відбувалася більшість діалогів Кет з Ріком - неясно. Хто взагалі така Кет? Про неї щось відомо, чим вона ще займається окрім незрозумілої гри з Ріком?
Після цього оповідання в голові все крутиться одне запитання: ну хіба так пишуть?
А втім, це нічого. В мене це вже третій конкурс тут, а я тільки тепер насправді не кваплюсь відправляти свій текст.
20Фантом16-02-2014 22:01
Вітаю, авторе!
Я зрозумів єдине - що нічого не зрозумів. Коли оповідання пишеться від першої особи, то "Я" сприймається читачем, як ГГ. Але в тексті два "Я". Тому - не зрозуміло, хто ж головгер насправді. Складається враження, що насправді ГГ один, тільки шизофренія в нього надто запущена . Далі - мотивація Провідників. Де вона? Так само - яка мотивація гри і, власне, керівника цієї гри? Яка роль Скарлет у всій історії? Тобто, питань дуже і дуже багато.
І ще, порада бувалого конкурсанта: навіщо використовувати іноземні імена, коли описані події можуть відбуватися в будь якому місці (особлово з урахуванням того, що географічної прив"язки в оповіданні немає). Читач краще сприйме наші, рідні імена.
Успіхів та наснаги!
21Автор16-02-2014 22:02
– Я нізащо не доторкнуся до твоє кульки, ні за якої причини не буду вгадувати, де цього разу вона знаходиться.
L.L.,ось Репліка Кет про гру. Розумію, що це всього на всього натяк. Рік просто полюбляє сам процес гри, змушуючи простих смертних людей боротися, адже одного разу вони відмовилися від цього.
Я просто не акцентувала на місцях дій, та й сама Кет -- Гравець, дівчина, яка збилася з свого шляху.
Про Кет мало деталей, тому що не вона ГГ оповідання. Ця дівчина, лиш допомагає розкрити сутність Провідника та й врятувати заодно іншого.
Так, я так пишу,але бажала розгорнути це оповідання на більше аркушів, щоб пояснити все божевілля подій.
Дякую за запитання про деталі мого оповіданнячка) Удачі вам у майбутніх роботах.
22Автор16-02-2014 22:21
Фантом, ви знайшли нову деталь мого оповідання.
Мені здається, що вираження "Я" героя написанням реплік від нього, як першої особи, значно розкриває читачу дії та думки персонажа)
Скарлет -- персонаж, живий приклад підопічної Провідника.
Тут все просто -- направити людину на вірний шлях.
Візьму до уваги. Поки ще не звикла використовувати наші імена)
Величезне дякую за критику, вам.
23Автор16-02-2014 22:33
Доку, ви потрапили просто в яблучко
Відмінність між ними несуттєва, але звичайно Гравцям живеться не солодко.
Так, Доку, я занадто багато задумала написати, але так цього й не зробила.
Дякую за допомогу, наступні мої творіння будуть кращими.
24Автор16-02-2014 22:42
Дуже приємно, що вам одразу сподобалася моя робота.
Читачу, майже все вірно ви зрозуміли. Якщо люди беруть себе в руки та боряться, вони отримують допомогу Провідника, а стають, можливо обрані
25Автор16-02-2014 22:52
Ловчиня птахів, розумію. А що поробиш, коли мотиви гри та й провідників спостерігаються у багатьох речах.
На нас, юних письменників, впливає майже все: перегляд фільмів, читання книг та ситуації з життя, які перетворюються на дзеркальні відображення в оповіданнях та романах.
Моя таємниця розкрита щодо опису місць та місцевості, а точніше її відсутність. Накручу собі на вус про все, що ви сказали (точніше написали).
Дякую вам за настанову. Я не буду зупинятися.
26Автор16-02-2014 23:00
Чудова мораль закладена у цій байці.
27Зіркохід17-02-2014 00:26
Ще б пак! Перевірено на власній шкурі!