Д. Брюер
— Слухайте, Германе, а в цих членів комісії є слабкі місця?
— Що ви маєте на увазі?
— Ну от, скажімо, їх можна розсмішити? Чи засмутити? Чи викликати бодай якісь емоції, аби заручитися підтримкою? Знаєте, як ото радять на психологічних тренінгах?..
— Ви неуважні, Максиме. Давайте ще раз.
— Герман махнув рукою, підкликав офіціантку (“повторіть!”). Рукав піджака підскочив і стало видно манжету білої сорочки із запонкою. “От же ж піжон!” — подумав Максим. Сам він був одягнений, як всякий звичайний айтішник: кенгуру, джоггери, найкі. Універсальний міський casual —і в світ, і в добрі люди.
— Отже, — сказав Герман, — Ви маєте виступити перед сімома членами Комісії з розвитку. У часі ви не обмежені — говоріть, скільки вважаєте за потрібне, але не використовуйте більше п′ятнадцяти тисяч знаків. Це десь три тисячі слів. На вашому місці, я б надрукував свій виступ і ретельно його відредагував. Щоб напевно.
— А що б ви ще зробили на моєму місці, Германе? Ну ж-бо, поділіться секретами. Тим паче, що плачу я вам за них із неймовірною щедрістю!
Герман підняв принесений офіціантом келих, уважно його оглянув і зробив акуратний ковток. Поставив келих рівно по центру картонної підставки і аж тоді відповів:
— Перш за все, Максиме, я би приклав максимум зусиль, щоб не опинитися на вашому місці.
Максим сіпнувся, але змовчав.
— А потім, нагадаю вам, що угода про надання консалтингових послуг була підписана вами добровільно. Розірвати її ви можете у односторонньому порядку у будь-який час. Сума, вказана в угоді, повернеться на ваш рахунок протягом трьох банківських днів. У вас є бажання розірвати угоду?
— Зрозумів. — жартівливо підняв руки доверху Максим. — Все-все, зрозумів, неправильно сформулював. Прошу вибачення.
Герман декілька секунд помовчав, пильно вдивляючись у співбесідника:
— Далі. Ви ніяк не можете вплинути на Комісію — ні розжалобити, ні розвеселити, ні обманути. У Комісії своя емоційна сфера, своя логіка й свої резони. Власне, ви маєте тільки донести на розгляд Комісії вашу ідею. Вона буде ретельно розглянута і відповідь ви отримаєте одразу. Це абсолютно точно.
— Небагато ви мені наконсультували, — криво посміхнувся Максим.
— Це тому, що я не можу вам сказати, що робити, аби покращити результат. Але я напевне можу сказати, чого робити не слід, розумієте мене?
Максим різко нахилився вперед, щоб не пропустити ні слова.
— Не беріть із собою ніяких засобів самозахисту — ані газових пістолетів, ані перцевих балончиків (тут Максим почервонів), ні кастетів, ні висвердлених підшипників й тому подібного. Ви не встигнете й двох слів сказати. Ніяких рукостискань. Не рекомендована зайва емоційність. Ні в якому разі не відправляйте замість себе дублера, — Герман уважно стежив за виразом обличчя співбесідника, намагаючись оцінити ступінь його уважності. — Максиме, сподіваюся ви розумієте, що ці рекомендації стали можливими ціною інших, вкрай невдалих виступів перед Комісією?
— Так. — сказав Максим. — Розумію. Це як інструкція до бензопили “Дружба”. Тоді маю ще одне запитання. Вам відомо, які саме проекти Комісія схвалила? Наскільки вони… ммм… пригодилися людству?
— О, так і ви їх теж знаєте — двигун внутрішнього згорання, пеніциллін, фуллерени, ЕКЗ… Практично кожна, більш-менш значуща у вашому побуті річ, пройшла через схвалення Комісії. Ось і ваш.... алгоритм…
— Алгоритм ретроградної хістоскопії.
— Ваш алгоритм теж, цілком ймовірно, набуде слави. За умови дотримання простих правил, про які ми говорили.
Герман одним ковтком допив вміст келиха.
— Ви, Максиме, головне не забувайте ось що: у будь-який момент до того, як ви з’явитеся перед Комісією, можна передумати. У будь-який. Просто не прийдете, та й по всьому. За це, абсолютно точно, вам нічого не буде
— А ці… accidents, що начебто стаються з деякими… співшукачами?
— Ось тут я вам нічим не допоможу — фактів, які б підтвердили, що з деякими співшукачами трапляються нещасні випадки, немає. Як немає фактів, що такі випадки із співшукачами не трапляються.
— Слухайте, Германе, ну це ж маячня!! Як дитяча гра: “купіть, що хочете, мені та не кажіть ні ”так”, ні “ні””... Ніякої конкретики, ніяких гарантій, навіть навпаки — може ти й здохнеш десь під лавкою після тієї Комісії… Хто на це підписується?!
Генріх уважно подивися на Максима:
— Можливо, ви? Це ж саме ви так наполегливо шукали мене, що аж знайшли? Це саме вам важливо, щоб ваш алгоритм ретроградної хістоскопії, — цього разу він вимовив, не спіткнувшись. — Отримав підтримку Комісії й пішов у світ?
— Та на бога, хіба у мене був вибір?! Аби я був більш… більш… та не важливо! — не підібравши потрібного слова, Максим махнув рукою. — Я б повірив у Господа! Ви там про славу казали, так я її не хочу. І грошей не хочу. У сенсі саме за це - не хочу. А так я не безсрібник, зовсім ні. Я в іншому місці заробляю, маю свою невеличку галеру… Наче ж і не багато прошу - щоб моя ідея не полягла десь в архівах дослідного інституту. Щоб не застрягла в державних бюрократичних графіках років на сорок. Щоб не виявилася раптом комерційною таємницею, запатентованою якоюсь корпорацією.
Максим говорив і крутив міцними довгими пальцями паперову серветку. Згинав її, розкривав, знову згинав. Здавалося, що ось-ось з-під пальців вийде щось толкове — пташка, квітка... Але, зігнувши білий клапоть востаннє, Максим скрутив його вузлом й закинув у пусту попільничку, завбачливо виставлену офіціанткою, як тільки-но чоловіки увійшли до кав'ярні.
— У мене особлива ситуація. Розумієте, ідея прийшла до мене сама. Раптом. Я не вбивався над нею роками, не страждав, не тратив життя. Просто, одного разу… Це ж неспроста, Германе? Це місія, якщо розумієте. Мій алгоритм - це прорив, завдяки йому кожна людина зможе...
Генріх здійняв долоню:
— Не треба, Максиме, подробиці меня відомі.
Максим, переваний на півслова, змовк.
— Завтра ви маєте з'явитися за цією адресою по вулиці Конторській. — Герман простягнув Максимові візитку. — Зупинитеся перед входом й наберете вказаний номер. Двері відчиняться. Входити до них, чи ні — вирішувати вам.
— А о котрій?
— Не має значення, Комісія буде завжди.
— Звісно, у неї ж своє чуття часу, — ущипливо сказав Максим, але Герман чи не помітив сарказму, чи не захотів його помічати.
—Щиро бажаю успіху, — сказав він наостанок і вийшов із кав’ярні.
Максим залишився сидіти. Час від часу він пересовував по стільниці пальцем блакитне горнятко із охололою кавою, якої так і не скуштував.
Відлуння попереднього обміну думками ще металось десь під склепінням дому на Конторській, а нечисленні люди, що проходили повз цей двоповерховий будинок у своїх справах, відчували незрозумілу тривогу, прискорювали кроки, а то й зовсім звертали у інший бік.
Тишу порушив Перший член комісії:
— Що ж, у такій ситуації нам не залишається іншого шляху, окрім слідування регламенту — скористуйтеся, будь ласка, вашим мовним апаратом. Так, розумію, друга сигнальна система для всіх однаково неприємний спосіб дійти згоди! - підвищив він голос, коли відчув невдоволення інших членів Комісії. - Так, древній, так в′язкий... Але все ж таки ефективний спосіб. Будемо сподіватися, що необхідність у прямому сенсі будувати мовні конструкції приведе нас до спільної думки. Прошу, висловлюйтеся!
— Ми ретельно розглянули ідею хістоскопування, — незвично важко повертаючи язика, мовив Шостий член Комісії, — позаяк вона має надвисокий індекс користі для корінних. Але вона небезпечна для нас, це поза всяким сумнівом. Для контролю за постійними змінами в даних хістоскопа нам потрібно буде прикласти стільки зусиль, скільки ми не в змозі. Що для нас означає втрата контролю, пояснювати не треба… — він затнувся й пошкрябав пальцями горло.
— Ось тому я і пропоную простий й енергетично незатратний спосіб вирішення проблеми - швидко сказав Перший, — Утилізацію.
— Тут і говорити ні про що, — підтримав Першого П’ятий.
— Та ми б і не говорили…, — пробурчав Шостий і знову, вже вкотре, доторкнувся до власного горла, — Яке варварство...
Усі члени Комісії повернулися й разом глянули на Другого.
— Давайте все ж таки спробуємо розібратися, — м’яко сказав він.
— По-перше, я не бачу аж такої небезпеки, як нам тут окреслив енкрат Шостий, — Другий увічливо поклонився в сторону Шостого. — Маємо докласти більших аналітичних зусилль, це так. По-друге, я не можу підтримати марнотратства. Ми роками стежимо за співшукачами, подібними сьогодняшньому. Ми утримуємо спеціальну службу, до обов’язків якої входить використання ідей корінних так, щоб це не викликало культурного шоку й активного спротиву! Ви ж пропонуєте обнулити всі ці зусилля...
— Ви назвали нас марнотратними, я все вірно зрозумів? — тихо спитав Третій. Загроза в цьому, майже пошепки озвученному питанні, була такою відчутною, що здавалося от-от матеріалізується з повітря.
— Та Боже збав! - сказав Другий.
— Що ви сказали? - ще тихіше перепитав Третій.
— Це така корінна ідіома, не звертайте уваги. Щодо вашого запитання, енкрате Третій, то ні, я не називав вас марнотратними, навіть навпаки — я спробував застерегти шановну Комісію від найменшого шансу виглядати такими. — і Другий знову ввічливо поклонився.
— До речі, про ідіоми, — Четвертий член комісії неприємно скривився. — Чи можете ви нам гарантувати, енкрате Другий, що ваша… гм… позиція не є результатом упередження, внаслідок довгого особистого спілкування з корінними? Прошу зрозуміти мене, ми всі з великою повагою ставимося до ваших талантів у… гм… налагодженні стосунків із корінними. Ніхто, як ви, не може їх ... це все, звісно так. Але, можливо, ви таки втратили відчуття істинності? Це, знаєте, буває при польовій роботі.
— З моїм відчуттям істинності все гаразд. — спокійно відказав Другий, — А що з вашим? Чи можете ви гарантувати, що не йдете ганебним шляхом найменшого спротиву аби тільки уникнути зайвих хвилювань?
Члени Комісії зашуміли.
— Досить! - строго вимовив Сьомий. - Давайте виходити з того, що будь-які сумніви ми завжди трактуємо на нашу користь, це закон виживання, який дозволив нам зберегти цивілізацію. Та й вибору ми не маємо…
— Вибір є завжди! — перебив Другий.
— Так-так, як і свобода волі у корінних, — іронічно посміхнувся Сьомий, та не мені ж вам розповідати...
Сьомий перевів подих, було помітно, що його втомило довге говоріння і він почав дратуватися:
— Повірте, мені теж, як і всім присутнім, жаль втрачати цю ідею з хістоскопуванням. Вона дотепна, мало того, як ми всі встигли відчути, вихоплена співшукачем прямісінько із ноосфери, тож має потрібний нам енергетичний коефіцієнт, але... вона для нас потенційно небезпечна. Як на мене, то цей чинник перекриває будь-які доводи.
— Дозвольте нагадати, енкрате Сьомий, що ми вже один раз прийняли таке обережне рішення й Аполлон-18 так і не злетів. Науковий прогрес корінних було відкинуто на десятки років. Самі ж ми втратили набагато більше. — голос Другого став суворим. Він більше не посміхався. Інші члени Комісії заозиралися, перехоплюючи погляди один одного.
— Це різні ситуації, їх не можна порівнювати, — заперечив Другому Сьомий. — Тоді ми мали зважати на політичне підгрунтя життя корінних. До того ж ми не мали таких важелів, як зараз.
Сьомий розвернувся у бік Другого. Тепер здавалося, що вони говорять тільки удвох. Ведуть стару бесіду з наперед відомими аргументами.
— Знаю, енкрате Другий, знаю — вам здається, що тоді, у 1973, ми втратили шанс об′єднати дві цивілізації. Ви тужите за ідеєю гармонічного всесвіту. Боюся, ви й справді стали, як тут кажуть? Мрійником? Але ж ви — не вони. Ні, Другий, не вони... Де ваше терпіння, притаманне нашій культурній традиції? Чи ж ви забули, що все, чому потрібно статися – обов’язково станеться?..
Сьомий на секунду змовк, задумавшись, а коли підняв голову, то в очах його не залишилося й сліду від минулого тепла:
— А щоб остаточно вас переконати, я змушений нагадати вам, енкрате Другий, вже пробачте на простому слові, правило катехізису четвертого рівня, для початківців: "— Чи жертвуємо ми одним заради багатьох? — Так. Завжди."
Другий, який до цього холодно споглядав за опонентом, занепокоївся і вперше оглянувся на інших:
— Але світ корінних побудовано на ролі особистості в історії! Це їх спосіб збереження цивілізації — пасіонарні сплески, геніальні одинаки, нелогічні пристрасті. Саме так забезпечується їх поступ. Яким, до речі, ми всі так вдало користуємося. Варто нам утилізувати ідею та співшукача, і ми завдамо непоправної шкоди. Від простого вимивання особистостей до катаклізмів, економічних катастроф... Чи ви візьмете на себе відповідальність, якщо завтра, після утилізації, світом корінних прокотиться масштабна епідемія? Або навіть пандемія??
— Досить! — крикнув П'ятий і голос його зірвався на високу ноту. — Скільки можна слухати ці залякування?! Це демагогія!
— Та ще й порушення принципу співіснування на користь корінних. — додав Третій.
— Однак, тепер уже точно немає сумнівів — це упередженість, — підсумував Четвертий.
— Хай би ще хтось нагадав енкратові Другому про лояльність і його особисті зобовязання перед Комісією. - дивлячись прямо перед собою, проказав Третій.
— На правах рівноправного члена Комісії вимагаю початку голосування! Факт упередженості вважаю установленим. Прошу прийняти його до уваги. — Перший майже кричав, надсаджуючи горло. — Попереджаю енкрата Другого про персональну відповідальність та наслідки упередженого голосування!
— Тим пак, що всі вербальні можливості нами вичерпано. - додав Третій. — Більше немає про що сперечатися.
Гамір обірвався. Посеред зали у повітрі виникло дві невеликі, з волоський горіх, сфери — червона і чорна. Від кількості голосів чорна почала наливатися й збільшуватися. Ось вона дійшла певного розміру й задрижала. Усі присутні повернулися до Другого.
Другий обвів Комісію пильним поглядом, вдивляючись у кожного енкрата, неначе вираховував щось про себе. Енкрати зустрічали його погляд байдуже. Тільки Четвертий на мить занепокоївся, вловивши щось незвичне у тому погляді та Сьомий скрушно хитнув головою. Всі чекали. Зрештою Другий остаточно вирішив і кивнув. Чорна сфера збільшилась. Червона щезла.
— Єдине рішення прийнято! Висновок сформовано. Дякую усім енкратам за поміркованість.
Щойно, у тій великій залі із кахляною підлогою, де в центрі було намальовано білою фарбою коло для нього, а за десяток метрів стояли крісла для семи членів Комісії, він виклався на повну. Продемонстрував графіки й схеми, прихоплені з дому, інтонаційно виділив виграшні місця у докладі та був дуже стриманим, лише зрідка допомагаючи собі скупими жестами. Максим намагався вдивлятися в обличчя, щоб прорахувати бодай якусь реакцію, але облич так і не побачив. Начебто і недалеко, а видно тільки незворушні у своїй уважності фігури.
Максим закінчив, проковтнув слину пересохлим горлом і почав чекати. Відповідь має бути миттєвою, тож… Він стояв посеред зали, дивився на тих, хто сидів навпроти у кріслах і … слухав тишу. Відповіді не було. Максим постояв ще хвилину. І ще одну. Відчуваючи себе повним дурнем, він вийшов з кола, потім повернувся і пішов геть. Ніхто його не затримував.
Те, що комісія мовчала — це погано, це "ні"? А те, що він взагалі вийшов, це ж добре, це "так"? Він все прокручував в голові свою доповідь і потім цю абсолютну тишу, яка настала, коли він скінчив, та так і не зміг вирішити для себе хоч щось.
В кишені завібрував телефон. "Галера, післяобідній meeting" — згадав Максим, — "Треба йти, люди чекають. Нічого вже тут ловити. Та й чи було? Може, мене просто розвели?" — раптом обпекло його простою, але від того ще більш ймовірною здогадкою. Він зло відштовхнувся від дверей і рушив на перехрестя через хідник. Чорний чоловічок витанцьовував у зеленому оці світлофора. Максим майже дістався середини дороги, коли з-за рогу вигулькнув фургон з написом "Куліничі" вздовж борту. Фургон не став гальмувати перед пішоходним переходом, навпаки, він набирав швидкості. Коли Максим помітив вирячені від жаху очі водія і роззявлений у німому крику рот, зіткнення вже було невідворотним. В останню секунду перед ударом Максим відчув запах гарячого мастила й наївно викинув вперед руку.
Він не помітив, як над головою у нього мелькнула тінь.
Сильна рука вхопила Максима за поперек, висмикнула з-під фургона й шваркнула на асфальт тротуару. Біль від падіння був такий сильний, що Максим задихнувся. А коли, здалося через сто років, зміг втягнути палаючими легенями повітря, то голосно закричав.
— Не кричіть, Максиме, — сказав якийсь дуже знайомий голос. — Вставайте. У нас з вами тепер спільна справа і краще б ви швидше прийшли до тями.
— Генріх?! Що ви тут… Як ви це?..
— Надаю консультаційну послугу. Згідно із пунктом 6.2 про настання форсмажорних обставин. Та вставайте вже, маємо йти негайно!
Другий потягнув на себе отеретілого Максима й різко поставив його на ноги. Максим похитнувся, тож Другому довелося підхопити його. Отак удвох, один майже повисаючи на іншому, вони пішли вздовж безлюдної вулиці Конторської все далі й далі від розвернутого поперек дороги фургона й водія з білим обличчям. Максим час від часу спотикався, оглядався в сторону перехрестя, але Другий вчасно підхоплював і направляв його. Коли вони дійшли рогу вулиці й повернули на гамірний Полтавський шлях, то одразу змішалися з натовпом.
Коментарів: 20 RSS
1Chernidar20-11-2020 12:31
Непогано. Щоправда, ГГ вижив, а епідемія таки почалася. Коли почув про епідемію все чекав, що герой якось хитро загине.
Та й з Аполло-18 є купа питань.
Успіхів
2Анонім21-11-2020 23:35
Сподобалося найбільше з усього на даний момент прочитаного.
Але приєднуюся до питання щодо епідемії.
3Олександр21-11-2020 23:56
Вищий пілотаж. От би ще "Ба-Да-Бум!" трохи яскравішим виявився…
4автор22-11-2020 01:20
дякую!
За задумкою автора епідемія розпочалася, бо замах на життя таки був і психологічної та фізичної шкоди співшукачеві було завдано. Але, оскільки ГГ вижив, то не сталося пандемії, про яку теж попереджував Другий. (Але, якщо пандемія realy все ж таки розпочнеться, то хитрий автор викрутиться тим, що десь там, у світах, Герман не справився із своєю задачею))
5Анонім22-11-2020 22:09
Сподобалось
Цікаво, чим же ця технологія так загрожувала іншим і коли ця Комісія взягалі на Землю прийшла (і нащо?).
6MKS23-11-2020 12:27
По змісту важко щось сказати; таке враження, що це не окреме оповідання, а розділ з якогось більшого твору.
Щодо стилістики, то, як на мене, діалоги надто "в'язкі". Також трохи не вистачає описів і деталей середовища, яке сприймається доволі абстрактно
7Спостерігач27-11-2020 00:05
Не люблю я сюреалізм. А це саме він. Ви напускаєте пафосу ніби це якісь серйозні люди. Але розмовляють вони як школяри. Що вцілому створює атмосферу штучності та театральноті усього що відбувається. В таке оповідання неможливо зануритись.
Чому раптом комісія хоче розповідає мені очевиідні для них самих речі ?
НУ і власно і що з того?
8Ohnename30-11-2020 23:12
Мені оповідання дуже сподобалось, хоча фінал був передбачуваним.
Тільки помилки треба вичитати.
Бажаю успіху на конкурсі!
9Аноним01-12-2020 16:13
1. персонажі дуже хороші. Їх легко уявити як зовнішньо, так і внутрішню психологію.
2. Розмова цікава і поради Германа інтригують.
3. Герман і Генріх - різні імена.
4. "бога" - Навіть якщо Ви атеїст, правильно з великої.
5. "— Не треба, Максиме, подробиці меня відомі. Максим, переваний на півслова, змовк." - літера не правильна в одному слові, а в іншому взагалі пропущена.
6. Іншопланетяни не можуть дійти згоди як керувати людством? Цікаво...
Написано круто, ідеї хороші, креативно, але історія обривається. На конкурсі, де прописано, що історія має бути завершеною це для мене гріх.
10Добра злюка01-12-2020 16:38
Написано легко і зрозуміло, без надлишків описів.
На скільки я розумію, мова не про інопланетян, а про істот, які співіснують з людьми одночасно, але невідомі людству. Такі собі паразити, або симбіози - для точного визначення замало даних.
11Аноним03-12-2020 08:31
Автор щиро вдячний за всі зауваження - вони слушні і цілком справедливі. А ще авторові соромно через таку кількість помилок, тож надалі він зарікається викладати недовичитані тексти.
12buga.Ga04-12-2020 10:52
Вітаю, авторе!
Швидше сподобалося. Досить вправно з технічної точки зору написаний текст, відчувається цікавий задум, хоча, на мою думку, чи його трохи не "дотягнули", чи це дійсно частина більшого тексту.
З недоліків.
Діалоги комісії, гадаю, варто було б дещо скоротити. Члени комісії, схоже, думають цілком по-людські, нічого чужого в них не відчувається, а за змістом ніби мало б відчуватися, тому, гадаю, варто це вирішити в одну або в іншу сторону.
Головний герой - характеристики в нього є, але немає родзинки. Виглядає сферичним айтішніком.
По фантастичному припущенню - зв`язок між винаходами та епідеміями/пандеміями не очевидний. Не вважаю, що у оповіданні обов`язково треба розкривати усі деталі фантастичного припущення, але в цьому випадку недосказаність може створити у читача враження, що події треба сприймати як відомий фентезійний шаблон про містичні сили, що карають.
13Elessmera04-12-2020 23:31
Дякую, читати було цікаво! Чомусь комісія нагадує біблійних янголів, все чекала посилань на це. Загалом, текст читається як велика зав'язка, відчуття "ну що там далі?". Герої візуальні завдяки змальованим характерам, це теж сподобалося. Хоча діалоги комісії можна трохи скоротити, схоже, вони все одно не сильно люблять слова, але то таке)
Успіхів на конкурсі!
14А.Я.06-12-2020 00:45
написано непогано, але оригінальності — нуль. типова історія про таємну владу масонів/ілюмінатів. також бракує нормальної кінцівки з описом наслідків.
тільки з точки зору християнства.15Едуард07-12-2020 11:23
Ні, це з точки зору правопису. Можна з маленької, якщо мається на увазі загальна назва, типу "бога вина чи кіна"
16Злий Критик07-12-2020 17:19
Вирішив читати і коментувати по 4 оповідання в день. Коментар №3.
Отже, розділ 1. На початку ми стикаємся з інфодампом, вміло замаскованим під
тупістьайтішність ГГ, до якого з першого разу не доходить, і якому ніби й не треба, але ніби й треба два рази повторювати два рази повторювати.Як виявляється, ГГ (Максим) уклав угоду з Германом про надання консультації з приводу виступу перед якоюсь там комісією. При чому останній радить:
Що має вигляд досить інтригуючий – що ж це за комісія там така? І справді, я навіть зрадів якійсь новій ідеї, якби я не читав далі…
А далі був момент мого особистого деградування після того, як ГГ розповів що ж він винайшов:
І тут я відразу ж здогадався, що це. Це ж
Чесно кажучи, мені, читачу, зовсім не відомі подробиці. І якщо Ви вже почали засипати читача інформацією, то або продовжуйте, або не зупиняйтесь на півслові, бо гугл видає аж один результат на пошук визначення «алгоритму ретроградної хістоскопії» - це оповідання.
Розділ 2. Моє деградування продовжилось в діалозі, який відбувся між членами комісії. Хто такі ці люди? Чи це люди взагалі? Про що вони говорять? Це якісь масони? Це рептилоїди? Це Ротшильди? Інопланетяни? Без поняття, але ніс Сороса точно там виглядав.
Для чого цей затягнутий, нудний діалог, який має вигляд діалогу ні про що, і який можна охарактеризувати одним реченням: комісія в ході суперечки про винахід ГГ дійшла згоди, що це зарано для людства, а тому слід утилізувати ГГ. Все. Отак легко і без купи незрозумілих словоблудів. І в коментарях вище правильно помітили, що цей діалог викликає відчуття штучності та театральності.
Розділ 3. Що мені сподобалось, що ГГ, як і я, теж відчув себе деградантом від прочитання:
Єдина різниця, що мені піти геть не дозволили і змусили дочитувати
Утилізація ГГ звелася до того, що його на пішохідному переході мала збити вантажівка. А таємничості то скільки до цього було з тою комісією…
Ну і в кінці вотетапаварот – виявляється, отой консультант – Генріх чи то Герман, автор не визначився:
і був одним з тих членів комісії, який вирішив піти проти всіх і врятував Максима.
Відкритий фінал – це як зморшкувата вишенька на й так незрозумілому оповіданні.
Один плюс – воно досить коротке.
Нагадую: я розбираю оповідання, ображати автора жодним чином не збирався.
17Владислав Лєнцев07-12-2020 23:29
Гарна зав'язка для трилеру про повалення диктатури прибульців... Oh wait!
Найсильніше в подібних навмисно незакінчених творах мене розлючує те, що
18Добра злюка09-12-2020 22:03
Владислав Лєнцев
))
Але в незакінчених творах є своя родзинка - млжна придумати свою кінцівку.
19Автор10-12-2020 22:12
Автор ще раз дякує за добрі слова й розумну критику і жодним чином не ображається. Навпаки, автор уважно читає критику до усіх творів і сподівається набути майстерності по своїм та чужим набитим гулям.
Взагалі ж втрата письменницької цноти шляхом участі в конкурсі пройшла для автора не так боляче й принизливо, як він того чекав).
Єдине, що тривожить автора - це "розлюченість", до якої призводить читання його оповідання. З одного боку на таке автор не розраховував, він ставиться до людей доброзичливо, з розумінням. З іншого, такі сильні емоції мають говорити про.
20Карасятко11-12-2020 23:04
Я, мабуть, трохи не в'їхала. Спочатку так навіть іронічно це все звучить. А далі ми з'ясовуємо, що світом правлять умовні рептилоїди. Один виявився прогресивніший і лояльніший до людей. І що?.. Ну тобто серйозно - і що?