ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 9/2013 (359)
O L D N E W S
Від 3 вересня 2013 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У HОМЕРІ:
_________
* Книжкові новинки.
** Запрошення на літературний семінар "Партеніт-2014".
*** Конференція з фантастики "ВОЛФкон". Київ, 26-29 вересня 2013 р.
**** Попередня програма фестивалю фантастики "Сузір'я Аю-Даг-2013".
***** Нові номери журналів та альманахів.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «АСТ» (Москва), серія «Зона таємниці»:
СВОБОДА Аріна: «Заступник. Твари третьего круга» (роман, дебют), 2013 . Роман, під початковою назвою «Тёмные твари», розглядався на Партенітському семінарі 2011-го року в групі Г. Л. Олді та був рекомендований до видання після деякого доопрацювання.
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
**ЗАПРОШЕННЯ НА ЛІТЕРАТУРНИЙ СЕМІНАР «ПАРТЕНІТ-2014».
Громадська організація «Сузір'я Аю- Даг» ОГОЛОШУЄ :
З 15 по 22 травня 2014 р. в смт Партеніт (АР Крим) відбудеться шостий літературний семінар під керівництвом письменників-фантастів Генрі Лайона Олді (Дмитра Громова і Олега Ладиженського) і Андрія Валентинова «ПАРТЕНІТ-2014».
УМОВИ УЧАСТІ В СЕМІНАРІ :
1. Для участі у семінарі потрібно надати рукопис фантастичного твору - роману або великої повісті. Обсяг наданого рукопису - від 8 до 18 авт. аркушів (1 авт. аркуш = 40 тис. друкарських знаків з пробілами). Тексти більшого чи меншого обсягу (6-20 авт. аркушів) приймаються у разі визнання їхніх великих літературних чеснот. Розглядаються тексти будь-яких напрямків фантастики.
2. Розглядаються обов'язково закінчені твори, а не уривки, фрагменти або частини серіалу. Якщо у розглянутому рукопису є або планується продовження - це, в принципі, не страшно. Але даний конкретний роман (повість) повинен бути закінчений і мати свій чіткий фінал.
3. Фанфіки , «вільні продовження» і тексти «за мотивами» і «у світах» інших фантастичних творів - не розглядаються. Також не розглядаються новелізації і твори «за мотивами» комп'ютерних, настільних та ін. ігор, фільмів, аніме, коміксів і т. д. Розглядаються тільки самостійні твори.
4. Тексти слід надсилати у форматах .doc (WinWord) (НЕ docx!), .rtf або .txt. Запаковувати архіватором .zip , і ніяким іншим. Архіви з авторозпакуванням та інші файли програм у аттачі знищуються відразу без спроб розпакувати - щоб уникнути вірусів.
5. Тексти необхідно надсилати на адресу [email protected] (Глібу Гусакову), з позначкою «на семінар». Необхідно вказати ПІБ автора, контактні дані: електронну та поштову адресу, телефон. Текст необхідно супроводити коротким (до 7 тис. знаків) синопсисом із зазначенням жанру твору, коротким описом сюжету та ін. Синопсис не вставляти в тіло листа, а запаковувати в архів разом з текстом, своє прізвище вказувати як у назві, так і в самому файлі з текстом (синопсисом), бажано, таким чином:
Іванов_І_Галактичний_Кровосос.doc
Іванов_І_Галактичний_Кровосос_Синопсис.doc
6. Терміни подачі рукописів - з 1 вересня по 31 грудня 2013 р. Увага: 31 грудня - останній термін, бажано не тягнути до нього з відправленням рукопису!
7. Комісія, що створена Оргкомітетом семінару, відбирає з надісланих текстів чотирнадцять найбільш цікавих і розподіляє їхніх авторів на дві групи по сім осіб. Керівники однієї групи - Г. Л. Олді, іншої - А. Валентинов .
8. Керівники семінару отримують рукописи для читання 15 січня 2014 р.
9. Учасники семінару також повинні ознайомитися з текстами колег по групі, аби брати участь в обговоренні та висловити свою думку. Тексти будуть розіслані фіналістам 15 січня.
10. Всі учасники, які хочуть, щоб їхні твори були розглянуті, повинні ОСОБИСТО ПРИЇХАТИ на семінар. Бажано мати при собі роздруківку (електронну версію) свого тексту.
11. Рукописи на розгляд приймаються у всіх бажаючих.
12 . У рамках семінару пройде традиційний семінар з малої формі під керівництвом Антона Первушина і Гліба Гусакова. Учасники семінару та вільні слухачі можуть до 15 квітня 2014 надіслати на адресу [email protected] свої оповідання, невеликі повісті (до 2 а.а.) , І особливо - оригінальні есеї та критичні статті (АЛЕ НЕ РЕЦЕНЗІЇ!) в області фантастики і фантастикознавства в такому порядку: два оповідання, або два есе, чи оповідання й есе. УВАГА: розглядаються тільки тексти осіб, що присутні на семінарі, а не їхніх друзів, родичів і т.ін.!
Найкращі твори будуть відібрані для публікації у збірках.
Ці тексти також будуть розіслані учасникам для ознайомлення.
13. У роботі семінару також візьмуть участь спостерігачі від профільних видавництв і жанрові критики. Найкращі тексти за результатами семінару будуть рекомендовані до видання.
14. Автори, які не мають власних текстів необхідного обсягу, але які бажають взяти участь у роботі семінару, допускаються як вільні слухачі на загальних підставах.
15 . Учасники семінару розміщуються в комфортабельному приватному пансіонаті «Санрайз» (смт Партеніт), забезпечуються якісним триразовим харчуванням . Вартість участі у семінарі буде повідомлена додатково.
16. Заняття в групах будуть відбуватися в Партенітській селищній бібліотеці (в ста метрах від пансіонату).
Оргкомітет семінару: Світлана Позднякова, смт Партеніт - голова; Гліб Гусаков, м. Донецьк - виконавчий директор.
[Оргкомітет літературного семінару «Партеніт».]
*** КОНФЕРЕНЦІЯ З ФАНТАСТИКИ «ВОЛФКОН». КИЇВ, 26-29 ВЕРЕСНЯ 2013
З 26 по 29 вересня 2013 року в Києві відбудеться Конференція з фантастичної літературі Всеукраїнського Об’єднання Любителів Фантастики (ВОЛФкон). Вона присвячена врученню Національної премії України з фантастики у восьми номінаціях (http://volf.com.ua/ua/npf/npf-2013), голосування за шорт-листом якої проводиться в нашій країні вперше. Разом з тим плануються цікаві доповіді та семінари, виступи представників рольових ігор, зустрічі з письменниками-фантастами, в тому числі з московським письменником і поетом Леонідом Кагановим .
Детальна програма конвенту, з перерахуванням письменників, доповідачів та тематичних виступів, буде опублікована у перші дні вересня.
Бажаючі взяти участь у роботі конференції можуть подати заявку в будь-якій зручній для них формі секретарю ВОЛФ за адресою [email protected]. Вона ж (заявка) і буде документом, що свідчить про реєстрацію на ВОЛФкон. Обов’язково вкажіть, чи потрібно для вас бронювати готель. Учасникам з інших міст для проживання у Києві пропонуються номери в готелі «Феофанія» http://www.feofaniya.net.ua/nomera/ (дві зупинки громадським транспортом до місця проведення конвенту). Заходи конференції будуть проходити в приміщенні бібліотеки КПІ.
Інформація про ВОЛФкон буде розміщуватися на сайті ВОЛФ і на сайті «Київкон», а також на мережевих ресурсах ЖЖ, Фейсбук і Фантлаб.
Цього року організаційний внесок становить лише вартість бенкету 28 вересня. Точна сума буде опублікована разом із публікацією програми ВОЛФкону.
[Віце-президент ВОЛФ Іраклій Вахтангішвілі, м.Київ.]
**** ПОПЕРЕДНЯ ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ - 2013».
Сьомий кримський відкритий фестиваль фантастики «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ» пройде з 24 по 27 жовтня 2013 р., в смт Партеніт ( Крим).
УВАГА! Це ПОПЕРЕДНЯ програма. За декілька днів до фестивалю буде викладена остаточна програма, з низкою змін та доповнень.
---
24 ЖОВТНЯ, четвер:
10:00-13:00. Заїзд та реєстрація учасників ( 1 корпус ЗАТ ЛОК «Айвазовське»).
13:00-15:00. Обід (їдальня 1 корпусу).
15:15-16:15. Програма ВОЛФ: Доповідь Володимира Єшкілєва «Фантастика між Тисою і Збручем. Повільне сходження в етнічному стилі» ( кінозал ) .
15:30-16:30. Доповідь Дмитра Володіхіна «Три Соляріси» (хол перед кінозалом) .
16:45-17:45. Дитяча програма: пісні, танці та веселі ігри (Ніка Батхен, Броня Громова) (хол перед кінозалом).
18:00-19:00. Вечеря (їдальня 1 корпусу).
19:00-20:00. Відкриття фестивалю. Вручення премій: ім. О. Гріна «Золотий Ланцюг», ім. Л. Козинець « Фіолетовий Кристал», «Та, що біжить хвилями»; почесного диплома «Герой фендому» (кінозал).
20:00-20:30. Літературна дуель «Перо і клинок» (видавець VS письменники), частина перша - «Виклик» (кінозал).
20:45-22:15. Показ-обговорення фільму «Слабка стать» (англ. «The Weaker Sex») з серіалу «SLiDE» (Олена Первушина) (кінозал).
--
25 ЖОВТНЯ, п'ятниця:
8:00-8:30. Ранкова гімнастика з Г. Л. Олді. Під девізом: «Фантасти - за здоровий спосіб життя!» (Веранда цокольного поверху).
9:00-10:00. Сніданок (їдальня 1 корпусу).
10:00-14:00. Збір бюлетенів для голосування по преміях «Сузір'я Великої Ведмедиці» і «Сузір'я Малої Ведмедиці»; ті, хто проголосував, дегустують каву від Ігоря Грінчевського (у холі на першому поверсі).
10:00-13:00. Майстер-клас Антона Первушина і Гліба Гусакова, за участі Сергія Чекмаева: «Є контакт?» (Кафе) .
10:15-13:00. Семінар Дмитра Володіхіна за підсумками конкурсу рецензій на фантастичні твори 2010-2013 рр.. випуску (хол перед кінозалом ) .
12:00-13:00. Літературна дуель «Перо і клинок» (видавець VS письменники), частина друга - «Битва» (веранда цокольного поверху ) .
13:00-14:00. Обід ( їдальня 1 корпусу ) .
14:00-18:00. Майстер-клас Дмитра Скірюка «Містичний горор-бойовик» (кафе).
14:00-15:00. Доповідь Сергія Чекмаєва «Інтерактивні книги і книжкові програми: могила традиційного книговидання або новий виток еволюції?» ( Кінозал ) .
15:00-16:00. Доповідь Олени Первушиної «Що дісталося нам від предків, або Гендерні ролі у приматів» (кінозал).
16:15-16:45. Презентація літературного конвенту «Петрогліф» (Володимир Софієнко) (кінозал).
15:30-16:00. Презентація роману «Фімбулвінтер» ; вікторина з розіграшем бірюзових призів (Юліана Лебединська і колектив авторів) (хол перед кінозалом).
16:15-16:45. Презентація журналу «Космопорт» (http://www.kosmoport.net) (Дмитро Федотов) (хол перед кінозалом).
17:00-17:30. Презентація журналу «ФанCity» (редколегія) (кінозал).
17:30-18:00. Презентація нових номерів альманаху «45 меридіан» (Наталія Гук) (хол перед кінозалом).
18:00-19:00. Вечеря (їдальня 1 корпусу).
19:00-21:00. Вручення призів переможцям майстер-класів: Д. Скірюка «Містичний горор-бойовик», А. Первушина та Г. Гусакова «Є контакт?» ; Переможцям конкурсів: рецензій на фантастичні твори 2010-2013 рр.. випуску, «Нове ім'я в фантастиці», «Моє сузір'я»; премії ім. М. Я. Данилевського (кінозал).
21:30-00:00. Котяча вечірка. Ведучі - Юліана «Рися» Лебединська і Далія Трускіновська. У програмі:
- Дискотека в стилі «НЯВ» - танці та спілкування під усілякі пісні на котячу тематику;
- Вручення літературних премій за найкращий котячий образ: дипломи за «Мурррчавість»;
- Лотерея «Злови рибку»;
- Інтелектуальна гра «Вгадай кота»...
І БАГАТО ІНШОГО!
При собі бажано мати вуса, лапи і хвіст. Також вітатимуться вуха, хвости, крила дружніх народів. Триватиме дегустація кави від Ігоря Грінчевського (хол перед кінозалом ).
--
26 ЖОВТНЯ , субота :
8:00-8:30. Ранкова гімнастика з Г. Л. Олді. Під девізом: «Фантасти - за здоровий спосіб життя!» (Веранда цокольного поверху).
9:00-10:00. Сніданок (їдальня 1 корпусу).
10:00-13:00. Семінар Дмитра Федотова та Людмили Синіциної «Великі проблеми малої форми. Як правильно писати НФ -оповідання» (за підсумками конкурсу «Альтернативне літературознавство» ) (кафе).
10:00-11:30. Тренінг з історичного діалогу (Далія Трускіновська) (хол перед кінозалом).
11:30-13:00. Доповідь Владислава Русанова «Мої рядки, мої скакуни...» (кінозал).
10:00-13:00. Майстер-клас Дмитра Скірюка з настільних ігор давнини. Беруть участь всі бажаючі (в холі на першому поверсі).
13:00-14:00. Обід (їдальня 1 корпусу).
14:00-17:00. Майстер-клас Олени Первушиної «Фантастика жіночим почерком» (кафе).
14:00-14:30. Презентація збірки «Імперіум» (Гліб Гусаков, Сергій Чекмаєв, присутні автори) (хол перед кінозалом).
14:30-16:30. Майк Гелпрін versus Ярослав Верів. Диспут «Мережеві літературні конкурси: трамплін для успіху чи могильна плита учасника?» (Хол перед кінозалом ).
16:45-17:45. Доповідь Г. Л. Олді «...Про нас про всіх - які у біса вовки?!» (Хол перед кінозалом).
18:00-19:30. Урочисте закриття фестивалю, вручення премій і нагород: «Сузір'я Великої Ведмедиці» і «Сузір'я Малої Ведмедиці» ; переможцям конкурсу «Альтернативне літературознавство»; переможцям майстер-класу О. Первушиної «Фантастика жіночим почерком». Програма ВОЛФ: Вручення призу Ради ВОЛФ за найкраще проведення летючого конвенту «Чумацький шлях» за підсумками останніх трьох років; Офіційна передача символів «Чумацького шляху» представнику міста, в якому він пройде в 2014 році (кінозал).
20:00-24:00. Святковий бенкет, що плавно переходить у ОлДьову дискотеку, DJ Д. Громов (їдальня).
--
27 ЖОВТНЯ, неділя:
9:00-10:00. Сніданок (їдальня 1 корпусу).
10:00. Здача номерів, від'їзд учасників фестивалю.
--
Протягом усього фестивалю працює фотовиставка Оксани Романової aka lawerta «Пітерська готика», виставка малюнків Олени Первушиної, книжкова крамниця, виставка-продаж робіт Миколи Редьки, виставка-продаж настільних ігор.
Штабний НОМЕР: 47 (другий поверх).
Контактні телефони оргкомітету: +38 (095) 833-44-30; e-mail : [email protected] Позднякова Світлана Анатоліївна (голова оргкомітету).
+38 (050) 472-26-93; e-mail: [email protected] Гусаков Гліб Володимирович (директор фестивалю).
Сайт фестівалю: http://audag.org
ЖЖ-спільнота: http://community.livejournal.com/aju_dag/
ОРГАНІЗАТОР ФЕСТИВАЛЮ: Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» (смт Партеніт).
СПОНСОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Генеральний спонсор: Видавництво «Сніговий Ком М» (Москва) і особисто Гліб Гусаков.
Видавництво «ПрінТерра - Дизайн» (Волгоград) і особисто Андрій Тужилкін;
Видавництво «Шико» (Луганськ) ;
Видавництво «ЕКСМО» (Москва);
Видавництво «Віче» (Москва);
Продюсерський центр Олександра Гриценка;
Інформаційна підтримка:
Видавництво ЕКСМО (Москва);
Журнал «Світ фантастики» (Москва);
Журнал «Наука і життя» (Москва);
ДТРК «Крим».
Оригінал цього повідомлення знаходиться тут: http://www.audag.org/?p=2111#more-2111
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]
***** НОВІ НОМЕРИ ЖУРHАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ .
Вийшли в світ номера 23/13 і 24/13 журналу фантастики «РБЖ - Азимут» (Одеса). Основна ідея журналу - відродження класичної фантастики, фантастики, яка несла не тільки розважальну функцію, але також розвивала уяву читача. З 2010-го року матеріали для публікації беруться переважно з конкурсів «Азимут».
Зміст 23-го номеру:
Оповідання: Ірина Сауліна: «Горошина мудрости»; Дмитро Вітер: «Или-или»; Вадим Вознесенський: «На оси»; Юстина Южна: «Аксиома послушания»; Володимир Прудков: «В подземке»; Володимир Яценко: «Уходящие в дождь»; Антон Тудаков: «Взрослые игры»; Ізя Шлосберг: «Письма римскому другу».
Фантастична альтанка: Марина Дробкова: «Страшный зверь синопсис».
Випусковий редактор: Ю. Гавриленко. Іллюстрації: С. Доброхліб, І. Соколова. Обкладинка: Д. Сапаров. Дизайн: С. Дубровська.
Оповідання: Марина Ясинська. «Как дедушка с бабушкой знакомился»; Дмитро Озерецький. «Контакт»; Ізя Шлосберг. «Собачья упряжка»; Олександра Давидова «Жукоглазые членистоногие и слабые людишки»; Володимир Яценко. «Копилка молний»; Ольга Бондарева. «Велесов полустанок»; Ірина Сауліна. «Срок обиды»; Ірина Станковська. «Спасение принцессы»; Ірина Соколова. «Джунгли, стрельба и немного безумия»; Вадим Вознесенський. «Костыли крылья»; Христина Карімова «А ещё меня зовут Лялька»; Юлія Булиго. «Тот, кто поворачивает ручку»
Головний редактор: Ю. Гавриленко. Ілюстрації: С. Доброхліб. Обкладинка: Д. Сапаров. Дизайн: С. Дубровська.
Сайт журналу: http://rbg-azimut.com/
[Нік Средін.]
ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2013 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».