ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 4/2011 (318)
O L D N E W S
Від 21 березня 2011 р.
(С) ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У HОМЕРІ:
_________
* Пам'ять
* Книжкові новинки
* «Романний» семінар в Партеніті: програма та умови участі
* Фестиваль фантастики «НеКон» в Києві: 7-9 квітня 2011
* Фестиваль фантастики «Срібна стріла»: голосування по преміях
* «Інтерпрескон-2011»: попередня програма і номінації
* Фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг»: конкурс оповідань
* Фіналісти премії «Полудень»
* Літературна премія ім. Леоніда Панасенка
* Нові номери журналів та альманахів
ПАМ'ЯТЬ
Леонід Панасенко 25 квітня 1949 10 березня 2011 |
КНИЖКОВІ НОВИНКИ
Видавництво «РОСМЕН» (Москва):
ЩЕРБА Наталія: «Часовий ключ» (1-ша книга трилогії «Часодії»), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «Сніговим Ком М» (Москва), серія «Справжня фантастика»:
ЮР'ЄВ Зіновій: «Чуже тіло» (роман), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «Сніговий Ком М» (Москва), серія «Нереальна проза»:
ФІЛЕНКО Євген: «Шостий Моряк» (роман), 2011.
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Видавництво «Шико» (Луганськ), серія «Антологія містики і фантастики»:
«ДИВА Й ЧАРІВНИКИ» (збірка оповідань. Зміст: Павло Молитвин: «Дракони для світу», «Ерленови пси», «Притча про кепську дружину», «Запальничка»; Маріанна Алфьорова: «Пастка», «Кормлець»; Юлія Андреєва: «Справи сердечні», «Стукіт Талеко», «Каїн», «Символічний міст», «Янгол», «Будинок сім'ї Веренських», «Бабка на рукаві», «Італійська легенда», «Санкт-Петербурзька мадонна», «Вечірня стіна», «Пропадальщина»,« Історія, що відбулася в Велікоградську під час славного правління герцога де'Флер», «Про королів, блазнів, магів і катів», «Історія, переказана старим Ай-ори»; Генрі Лайон Олді: «Прокляття», «Дуель», «Турнір у Блезуа»), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Велика серія російської фантастики» («Цеглина»):
ОЛДІ Генрі Лайон: «Один плюс один» («сольні» оповідання й повісті Дмитра Громова і «сольні» вірші Олега Ладиженського. Зміст:
ДМИТРО ГРОМОВ: ШЛЯХ ПРОКЛЯТИХ: «Шлях проклятих (апологія некроромантізма)» (повість); ТОЧКА ОПОРИ (оповідання): «Про себе, ще раз про себе і зовсім небагато - про цю книгу»(стаття); ЯНГОЛ-ОХОРОНЕЦЬ: «Янгол-Охоронець», «Обмеження», «Знищений рай», «Воїн», «Слизький поворот»; РОЗІРВАНЕ КОЛО: «Перевертень», «Точка опори», «Розірване коло»; КООРДИНАТИ СМЕРТІ: «Координати смерті», «Іспит», «Холод», «Він не повернеться», «Едем-2300»; «Сходи»: «Монстр», «Нічий дім», «Восьме коло підземки», «Поєдинок», «Сходинка»; БЕЗТЯМКА: «Новий друг комісара Фухе» (повість), «Безтямка» , «Хвиля», «Я зберігаю спокій»; Андрій Шмалько: «Тигри Дмитра Громова» (стаття);
ОЛЕГ ЛАДИЖЕНЬСКИЙ: ЛІРИКА: «Від автора», «Вінок касид»; «Балада долі»; «Хайямкі»; «Одіссей, син Лаерта»; «Поема "Іже з ними"»; «Нічні цикади»; «Сонет про "так" і "ні"»; «Шостивіршшя»; «Відлуння старих легенд», «Сьогодні і зараз»; «Сіль на рани»; «Мій світ - театр»; «Ковпак з вухами»; «Проза життя»; «Епіграми»; Діана Коденко: «Між слів і рядків... »(стаття)), 2011 .*
_______________________________________________________________________
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Стріла часу. Світи М. і С. Дяченків»:
ДЯЧЕНКИ Марина і Сергій: «Одержима» (однойменний роман, повість «Електрик», оповідання «Самум» і «Жук».), 2011 .*
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див. на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
«РОМАННИЙ» СЕМІНАР У ПАРТЕНІТІ: ПРОГРАМА ТА УМОВИ УЧАСТІ
Програма третього літературного семінару під керівництвом письменників-фантастів Г. Л. Олді та А. Валентинова «Партеніт-2011».
1. РОЗМІЩЕННЯ:
Учасники семінару розміщуються в комфортабельному приватному пансіонаті «Санрайз» (смт Партеніт), забезпечуються якісним триразовим харчуванням. Вартість проживання і харчування (з фінальним бенкетом) складає 2500 гривень.
Акредитаційний внесок для вільних слухачів складе 500 гривень, сюди входить участь у семінарі та бенкет. Розміщувати вільних слухачів будемо, в основному, на приватних квартирах (ціна в районі 50 гривень з людини на добу, якщо розміщуватися гуртом у 2-3-кімнатних квартирах по 2 чол. в кімнаті), оскільки в готелі «Санрайз» всього 26 місць. Харчування можна буде замовити в готелі - триразове коштує 160 гривень на добу, окремо обіди - за домовленістю з господинею.
Заявки надсилати на адресу: [email protected] до 20 квітня 2011 р., в заявці вказати свої ПІБ, місце проживання і переваги з розміщення та харчування. Всі вільні слухачі отримають тексти семінаристів для ознайомлення.
У рамках семінару буде відбуватися відбір текстів для публікації в журналі «Полудень, XXI століття. Журнал Бориса Стругацького». Відбір проводить Антон Первушин - спеціально уповноважений Б.Н.Стругацьким спостерігач. Учасники семінару та вільні слухачі можуть до 20 квітня надіслати на адресу: [email protected] свої оповідання, невеликі повісті (до 2 а.а.), і особливо - оригінальні есе та критичні статті (АЛЕ НЕ РЕЦЕНЗІЇ!) в галузі фантастики і фантастікознавства. УВАГА: розглядаються тільки тексти присутніх на семінарі, а не їхніх друзів, родичів і т.д.!
Антон Первушин вивчить ці матеріали і відбере найкращі для публікації у «Полудні». Однак слід пам'ятати, що ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ПРО ПУБЛІКАЦІЇ ПРИЙМАЄ САМ ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР, тобто - Борис Натанович Стругацький. Крім того, Антон Первушин виступає як представник журналу «Російський космос», куди ОСОБИСТО відбирає науково-фантастичні оповідання (необов'язково про космонавтику) до 12 тис. знаків.
Всі тексти також будуть розіслані учасникам для ознайомлення.
У рамках семінару відбудеться 18-е засідання літсемінару Н. Єгорової та С. Байтерякова.
Коротко: цей літсемінар працює з 2006 року. Засідання зазвичай проходять у Москві, але проводяться і виїзні семінари - на «Зоряному Мості», «Росконі», тепер і в Партеніті. (Г. Л. Олді свого часу в цьому семінарі брали участь, і йому було цікаво! )
Бажаючі, будь ласка, залиште відмітку або в коментарях в співтоваристві літсемінара: http://community.livejournal.com/litseminar/41077.html - або пишіть на електронну пошту: [email protected]
Нагадаємо, що учасник:
- Надає оповідання для розбору;
- Повинен прочитати всі оповідання семінару та бути готовим висловлюватися по заданим питанням (коротко: ідея, структура, герої, стилістика і фантелемент);
Зазвичай, на 4-годинному семінарі розбирається 5-7 творів.
Умови прийому:
- Ви, зрозуміло, повинні бути учасником або вільним слухачем романного семінару в Партеніті (або просто знаходитися в Партеніті в день семінару).
- Максимальний розмір оповідання - 2 авторських аркуша (80 тис. знаків з пробілами); нижня межа не обмежена.
- Вам (і, ймовірно, учасникам) має бути цікаво покопатися в цьому оповіданні: наприклад, ви відчуваєте, що в ньому щось не так, але не можете сформулювати. Або, скажімо, отримали безліч негативних відгуків на оповідання, яке здається вам шедевром, і хочете розібратися, в чому справа.
- Літературний напрям - без обмежень (можна і детектив, і психологічну драму, і казку).
- Ніяких обмежень на час написання, публікації, участь у конкурсах і т. п.
Де подивитися інформацію?
- Вся інформація про літсемінар: http://litseminar.ru/litseminar_egorova_bajterjakov.html
- Сторінка організаторів (треба ж знати, хто все робить!): Http://litseminar.ru/litseminar_egorova_bajterjakov_organizers.html
- На сайті є стенограми засідань - можна подивитися, як виглядає обговорення: http://litseminar.ru/litseminar_egorova_bajterjakov_stenograms.html
- Дізнатися останні новини, обговорити будь-які важливі питання можна в співтоваристві літсемінара: http://livejournal.com/community/litseminar
- Можна поставити запитання організаторам за e-mail: [email protected]
Заїзд учасників третього літературного семінару в Партеніті - 12 травня до 12:00, від'їзд - 19 травня з 10:00 до 12:00.
Заняття в групах будуть проводитися в Партенітській селищній бібліотеці (в ста метрах від пансіонату), кожна група розглядає на день один-два рукописи.
2. ЯК ДІСТАТИСЯ:
Прямий автобус «Сімферополь - Партеніт», відправлення з зал.вокзалу м.Сімферополя: 7:53; 10:03; 11:43; 14:53; 16:53; 20:53, вартість проїзду 28 грн., Квитки брати в касі, їхати 1,5 години до кінцевої зуп. «К/т Південний».
Від зал.вокзалу м.Сімферополя ходить тролейбус N 52 «Сімферополь - Ялта» - на ньому їхати до зуп. «Партеніт» 2 години, вартість проїзду 9 грн. Також можна дістатися на автобусі «Сімферополь - Ялта», їхати 1,5 години, вартість проїзду 18 гр. Автобуси ходять кожні 15 хв., Квитки брати в касі. Зупинка »Партеніт« знаходиться на трасі.
Далі з траси на будь-якою маршруткою вниз до зуп. «К/т Південний», там, якщо стати обличчям до моря (за течією річки), ліворуч буде підйом у гору - вам туди! Буквально через сто метрів буде поворот дороги праворуч і в десяти метрах ліворуч - вивіска і ворота готелю «Санрайз».
Для тих, хто прибувають літаком - з аеропорту ходить пряма маршрутка на зал.вокзал, далі - за вищеописаною схемою.
3. РОЗКЛАД РОБОТИ СЕМІНАРУ:
12 травня, четвер:
До 12:00. Заїзд учасників семінару («Санрайз»).
12:30. Обід («Санрайз»).
13:00 - 13:15. Загальний збір в актовій залі бібліотеки, вступне слово майстрів.
13:15 - 17:00. Заняття по групах, обговорення текстів (бібліотека).
17:30. Вечеря («Санрайз»).
Після вечері - загальний збір на веранді готелю.
13 травня, п'ятниця:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 14:00. Обговорення текстів (бібліотека).
14:30. Обід («Санрайз»).
15:00 - 17:00. Обговорення текстів (бібліотека).
19:00. Вечеря («Санрайз»).
14 травня, субота:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 13:00. Обговорення текстів (бібліотека).
13:00. Обід («Санрайз»).
13:30 - 17:00. Спільне засідання Кримського КЛФ та учасників семінару. Доповіді С. Байтерякова, Н. Єгорової «Основні психотипи у сценаристиці», С. Шульги «Наслідування Творця» (бібліотека).
19:00. Вечеря («Санрайз»).
15 травня, неділя:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 14:00. Обговорення текстів (бібліотека).
14:30. Обід («Санрайз»).
15:00 - 17:00. Обговорення текстів (бібліотека).
19:00. Вечеря («Санрайз»).
16 травня, понеділок:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 14:00. Обговорення текстів (бібліотека).
14:30. Обід («Санрайз»).
15:00 - 17:00. Обговорення текстів (бібліотека).
19:00. Вечеря («Санрайз»).
17 травня, вівторок:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 14:00. Семінар С. Байтерякова, Н. Єгорової («Санрайз»).
14:30. Обід («Санрайз»).
15:00 - 18:00. Семінар з проблем публікації в «фантастичній» періодиці. Обговорення оповідань і статей, які подаються семінаристами з прицілом на публікацію в журналах «Полудень. ХХI століття» і «Російський космос». Ведучий - А. Первушин («Санрайз»).
18:10 - 19:00. Загальні збори всіх учасників семінару і майстрів, підведення підсумків, оголошення списку оповідань і статей, які будуть рекомендовані Б.Н.Стругацькому для публікації в журналі «Полудень», а також відібраних для публікації в журналі «Російський космос», відповіді на питання («Санрайз»).
19:00. Вечеря («Санрайз»).
18 травня, середа:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
10:00 - 14:00. Семінар з загальнолітературні питань (бібліотека).
14:30. Обід («Санрайз»).
15:00 - 17:00. Семінар з загальнолітературні питань (бібліотека).
20:00 - 22:00. Бенкет («Санрайз»).
19 травня, четвер:
9:00. Сніданок («Санрайз»).
Від'їзд учасників семінару.
[Оргкомітет «романного» семінару письменників-фантастів у Партеніті.]
ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «НЕКОН» У КИЄВІ: 7-9 КВІТНЯ 2011 Г.
У рамках заходів ВОЛФ, і на базі Міжнародного книжкового ярмарку «Медвін», з 7 по 9 квітня цього року в Києві пройде фестиваль фантастики «НеКон». Захід буде проходити в київському інституті фізкультури.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:
7 квітня, четвер:
12:00-13:45. Практикум з теорії літератури. Доповідач Володимир Пузій (аудиторія 303).
8 квітня, п'ятниця:
12:45-13:45. Лекція на тему: «Запозичення сучасної фентезі з китайської міфології» (аудиторія 303).
13:30-17:00. Демонстрація фантастичних фільмів з короткими доповідями перед кожним переглядом (актовий зал, 5 поверх). Перелік фільмів буде опублікований додатково.
14:30-16:00. Музично-поетичний виступ Творчого об'єднання First Step (хол перед актовим залом, 5 поверх).
17:00-18:00. Вікторини по слов'янським казкам і сучасній фантастиці (аудиторія 303).
18:00-20:00. Дискотека (саундтреки до фантастичних фільмів) (хол перед актовим залом, 5 поверх. Поки під питанням).
9 квітня, субота:
12:00-12:20. Косплей дефіле (актовий зал, 5 поверх).
12:30-13:30. Зустріч з письменниками - Мариною та Сергієм Дяченками. Презентація фільму «Біла гвардія» (актовий зал, 5 поверх).
13:30-16:30. Фантастичний перфоманс (хол перед актовим залом, 5 поверх).
- Майстер-клас з кельтським танців;
- Майстер-клас з фантастичного танцю (стиль трайбл) від Mina Fo tribal company;
- Виступ «справжніх» лицарів;
- Жива музика волинки;
- Бардівські пісні;
- Фентезі-балади від групи Ексада і групи Наіренор.
15:30-17:00. Міні-турнір з настільних ігор (аудиторія 303).
16:30-17:30. Виступ аніме-театру (актова зала, 5 поверх).
19:00. Бенкет.
Вхід на заходи Фестивалю вільний. Реєструватися потрібно тільки в тому випадку, якщо вирішите відвідати бенкет. Реєстрація на сайті: http://sf-kievkon.org.ua/
У програму можуть бути внесені незначні зміни. Подробиці - на сайті: http://sf-kievkon.org.ua/
[«ВОЛФ-ньюс» N 1]
ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СРІБНА СТРІЛА»: ГОЛОСУВАННЯ З ПРЕМІЙ
На сайті фестивалю фантастики «Срібна стріла»: http://www.silvercon.ru/vote/ відкрилося голосування за кращі фантастичні твори минулого року. У першому турі приймаються голоси від всіх читачів. Звертаємо увагу, що голосувати по кожній номінації можна тільки один раз, а до розгляду приймаються РОМАНИ, що вийшли в період з ЧЕРВНЯ 2010 року.
Голосування проводиться за такими номінаціями:
Кращий дебют.
Кращий головний герой.
Кращий жіночий образ.
Кращий чоловічий образ.
Кращий фантастичний світ.
Со-творіння.
Герой нашого часу.
Чим більше голосів за твір - тим більше шансів, що він вийде у другий тур, голосування по якому пройде безпосередньо на фестивалі серед його учасників. «Срібна стріла» пройде з 3 по 5 червня в підмосковному яхт-клубі «Азимут - Новий берег», де будуть підведені підсумки.
Чекаємо всіх на фестивалі!
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Срібна стріла».]
«ІНТЕРПРЕСКОН-2011»: ПОПЕРЕДНЯ ПРОГРАМА І НОМІНАЦІЇ
«Інтерпрескон-2011» присвячується п'ятидесятиріччю першого космічного польоту Людини. Конвент пройде з 6 по 9 травня під Санкт-Петербургом, в пансіонаті «Морський прибій». Сайт конвенту: http://interpresscon.ru/
Програма конвенту (попередня):
Офіційні і традиційні заходи:
Відкриття конвенту.
Нагородження лауреатів премій: «Інтерпрескон», «Бронзовий Равлик», «Полудень», імені О. Бєляєва, «Фанткритик».
Корюшка і «мертвяцькі» заходи.
Презентація «Ленінградського видавництва», зустріч з авторами.
Заключний бенкет.
Засідання «Херес-клубу».
Розважальні:
Пивна вечірка.
Концерти.
Демонстрація боді-арту.
Автобусна екскурсія в Кронштадт.
Страйкбол.
Тематичні:
Презентації: Журнал «Російський космос»; телефільми за сценаріями Антона Первушина.
Виставки: Космічна техніка; роботи художника Костянтина Арцеулова.
«Фантлаб»: Біобібліографічний сайт: звіт за рік, перспективи розвитку «Фантлаба».
Кіносекція: З історії кінофантастики; ретроспектива короткометражних фантастичних фільмів останніх років; Історія зйомок фільму «Іхтіандр»; Кінопоказ; презентація книги «Репортаж з майбутнього. 1975: експедиція на Місяць»; Історія створення та вплив на фантастику XX століття. Показ слайд-фільму.
Семінари:
«Стартовий майданчик - «Полудень, XXI століття. Хто такі молоді автори Полудня...».
Круглий стіл з альтернативної історії.
Традиційний семінар по жіночій фантастиці.
Літературне навчання:
Літературна студія Святослава Логінова.
Майстер-клас Андрія Лазарчука.
Лекторій:
Олексій Барон: «Про сучасну медицину».
В'ячеслав Афончіков: «»Медицина на межі фантастики».
Сергій Шилов: «В очікуванні нової фізики: прорив чи глухий кут».
Доповіді:
Василь Володимирський: «Армагеддон відміняється?» або «Соціальна фантастика: повернення».
[Інформація з сайту «Інтерпрескон»: http://interpresscon.ru/prog.html]
Номінаційний список премій «Інтерпрескон» і «Бронзовий равлик»:
ПІДСУМКИ 2010 РОКУ.
Літературно-видавничі номінації:
ВЕЛИКА ФОРМА:
Биков Д. Остромов, або Учень чародія: Посібник з левітації. - М.: Прозаїк, 2010.
Даніхнов В. Дівчинка і мерці. - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010.
Дубинянська Я. Листи до полковника. - М.: Сніговий Ком М, 2011 (за фактом - 2010).
Дяченко М. і С. Мігрант, або Brevi finietur. - М.: Ексмо, 2010.
Ідіатуллін Ш. СРСР (ТМ). - СПб.: Азбука-класика, 2010.
Каганов Л. Лєна Сквоттер і Парагон відплати. - М.: Астрель: АСТ, 2010.
Петросян М. Будинок, в якому... - М.: Гаятрі, 2009 (за фактом - 2010).
Рибаков В. Се, творю. - М.: Ексмо, 2010.
Скоренко Т. Сад Ієроніма Босха. - М.: Сніговий Ком М, 2011 (за фактом - 2010).
Трускіновська Д. Дурні вавилонські. - М.: Сніговий Ком М, 2010.
Хаєцька О. Падіння Софії: Російський роман. - Луганськ: Шико, 2010.
Шаїнян К. Довгий шлях на Біміні. - М.: АСТ, 2010.
Шеллі М. 2048. - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010.
СЕРЕДНЯ ФОРМА:
Альошкін Т. Чотири друзі народу / / Герої: Нова реальність. - СПб.: Азбука-класика, 2010.
Вєров Я., Мінаков І. Операція "Вірус" / / однойм.авт.зб - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010.
Дяченко М. і С. Електрик / / Єслі. - 2010. - N 8.
Кашин П. Роісся вперде. - М.: ТОВ Пекло Маргінем Прес, 2011 (за фактом - 2010).
Колодан Д. Час Бармаглота / / Колодан Д. Час Бармаглота. - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010.
Логінов С. Вісь світу / / Єслі. - 2010. - N 3.
Лукін Є. Ё / / Шалтай-Бовтай. - 2010. - N 1.
Лук'янов А. Високий тиск / / Лук'янов А. Глибоке буріння. - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010; Те саме: Полудень, XXI століття. - 2010. - N 1.
Пєлєвін В. Зенітні кодекси Аль-Ефесбі / / Пєлєвін В. Ананасова вода для прекрасних дам. - М.: Ексмо, 2010.
Первушин А. Листоноша сингулярності / / Єслі. - 2010. - N 2; Те ж (під назв.: Вертячки, помадки, чушикі) в зб.: Бозон Гіггса. - М.: Сніговий Ком М, 2011 (за фактом - 2010).
Прашкевіч Г. Після балу / / Нева. - 2010. - N 7.
Сорокін В. Завірюха. - М.: АСТ, М.: Астрель, 2010.
Трускіновская Д. Сіамський янгол / / однойм.авт.зб - М.: Сніговий Ком М; Віче, 2010.
Щоголєв А. Пісочниця / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 6.
МАЛА ФОРМА:
Батхен Н. Не стріляй! / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 2.
Галаніна Ю. Звіринець / / Єслі. - 2010. - N 9.
Галина М. Ласкаво просимо в прекрасну країну. / / Єслі. - 2010. - N 8.
Галина М. Підземне море / / Новий світ. - 2010. - N 7.
Гурський Л. Звірі на ловців / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 8.
Калініченко Н. Дощ над Єльцем / / Володарі сутінків. - СПб.: Азбука-классика, 2010.
Ледовський В. Майстер по дереву / / Єслі. - 2010 - N 1.
Лукін Є. Стрибуха-бабка / / Єслі. - 2010. - N 9; Те саме: Російська фантастика-2011. - М.: Ексмо, 2011 (за фактом - 2010).
Олді Г. Л. Сміх дракона / / Олді Г. Л. Сміх дракона. - М.: Ексмо, 2010.
Пєлєвін В. Готель гарних втілень / / Пєлєвін В. Ананасова вода для прекрасних дам. - М.: ЕКСМО, 2010.
Рєзанова Н. Господар заліза / / Єслі. - 2010. - N 3.
Шушпанов О. Удар молотобійця / / Єслі. - 2010. - N 7.
КРИТИКА, ПУБЛІЦИСТИКА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО:
Амнуель П. Реквієм за науковою фантастикою / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 1.
Амусин М. Виборча схожість: Достоєвський у світах братів Стругацьких / / Новий світ. - 2010. - N 9.
Валентинов А., Олді Г. Л. Мужність похвали / / Світ фантастики. - 2010. - N 5; Те саме: Олді Г. Л. Сміх дракона. - М.: Ексмо, 2010.
Володіхін Д. Співвідношення ідей і «художності» в текстах братів Стругацьких 60-70-х років / / Справжня фантастика-2010. - М.: Ексмо, 2010.
Гаков В. Картограф пекла / / Єслі. - 2010. - N 3.
Галина М. Без свідомості / / Новий світ. - 2010. - N 4.
Гопман В. І пекло йшло за ним... / / Ходжсон В. Будинок на краю ночі. - М.: Енігма, 2010.
Ковтун Є. Пострадянська фантастика: здобутки та втрати / / Інші часи: еволюція російської фантастики на рубежі тисячоліть. - Челябінськ: OOO Енциклопедія, 2010.
Лукін Д. Фантастика vs боллітра: примирення неминуче / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 3.
Логінов С. Алхімії вабливий світ / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 4.
Переслегін С. Повернення до зірок: Фантастика і евологія. - М.: АСТ, СПб.: Terra Fantastica, 2010.
Прашкевіч Г. Герберт Уеллс. - М.: Вече, 2010.
Фрумкін К. Ключі від Новосибірська / / Полудень, XXI століття. - 2010. - N 11.
Чертанов М. Герберт Уеллс. - М.: Молода гвардія, 2010.
ДЕБЮТНІ КНИГИ:
Архарова Ю. Нічна гостя. - М.: Альфа-книга, 2010.
Батхан Н. Острів Рай. - Мінськ: Регістр, 2010.
Дравін І. Чужинець. Учень. - М.: Альфа-книга, 2010.
Зон В. Остаточна реальність. - М.: Corpus, 2010.
Кноблох О., Піменов В. Білосніжка і сім апостолів. - М.: Альфа-книга, 2010. (Дебютант - тільки В. Піменов)
Петросян М. Будинок, в якому ... - М.: Гаятри, 2009 (за фактом - 2010).
* Сергієв С. Завжди війна. - СПб: Ленінградське видавництво, 2010.
Чепуріна М. С.С.С.М. - СПб: Крилов, 2010.
Шпаков В. Ігри на підлогу Ватерлоо. - СПб: Гелікон плюс, 2010.
ВИДАВНИЦТВА:
АСТ (Москва).
Віче (Москва).
Крилов (СПб).
Ленінградське Видавництво (СПб).
ПрінТерра (Волгоград).
Сніговий Ком М (Москва).
Шико (Луганськ).
Ексмо (Москва).
Яуза (Москва).
Примітка: позиція, яка не увійшла до фінального списку номінаційної комісії і додана О.Сидоровичем, відзначена зірочкою
ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ»: КОНКУРС ОПОВІДАНЬ
У рамках фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг-2011» відбудеться традиційний семінар «Великі проблеми малої форми», присвячений техніці і технології написання фантастичного оповідання. Керівники семінару - Дмитро Федотов, заступник головного редактора видавництва «Віче» (Москва) і Людмила Синіцина, завідувач відділом науково-популярної літератури і фантастики журналу «Наука і життя» (Москва).
На семінарі будуть розбиратися оповідання-переможці Конкурсу фантастичного оповідання «Місячний аттрактор» фестивалю «Сузір'я Аю-Даг».
Положення про конкурс:
2011 - рік космонавтики. Тому конкурс тематичний. На конкурс можуть бути подані оповідання БУДЬ-ЯКИХ напрямків фантастики за однієї умови: в якості сюжетотворчого елементу повинна виступати реально існуюча (або та, що існувала) космічна технологія. Те, що американці нібито не були на Місяці, - відмітається. Експертом у цьому питанні виступить Антон Первушин, дослідник космонавтики.
Вимоги до конкурсних робіт:
1. Обсяг оповідання має становити не більше 40 тисяч знаків, або 1 авторського аркуша.
2. У конкурсі можуть взяти участь як автори-початківці, так і ті, що публікуються.
3. Один автор може представити не більше одного оповідання.
4. Оповідання, опубліковані в періодиці чи збірках, виданих накладом понад тисячу екземплярів, до конкурсу не допускаються.
5. Оповідання, що опубліковані в інтернеті, в тому числі які брали участь в інших конкурсах, допускаються до участі в конкурсі.
Порядок проведення конкурсу:
Перший етап:
1. Бажаючі взяти участь надсилають свої тексти на адресу: [email protected]
Листи надсилати з поміткою в темі: «конкурс фантрассказа», крім того, необхідно вказати справжні дані автора (ПІБ, е-мейл, місце проживання).
2. Отримані тексти будуть передані кваліфікованим рецензентам, які відберуть не більше двадцяти кращих оповідань.
Другий етап:
1. Відібрані оповідання розміщуються на сайті http://audag.org у вигляді зіп-файлу з табличкою для проставлення оцінок. Оповідання викладаються анонімно.
2. Ці оповідання оцінюються паралельно:
- Професійним журі конкурсу у складі:
Павло Амнуель - письменник-фантаст (Ізраїль);
Дмитро Володіхін - письменник-фантаст, критик (м. Москва);
Гліб Гусаков (Ярослав Вєров) - письменник-фантаст (м. Донецьк), провідний редактор видавництва «Сніговий Ком М» (м. Москва);
Ігор Мінаков - письменник-фантаст, редактор видавництва ЕКСМО (м. Москва);
Антон Первушин - письменник-фантаст (м. Санкт-Петербург);
Людмила Синіцина - письменник, зав. відділом науково-популярної літератури і фантастики журналу «Наука і життя» (м. Москва);
Ерік Брегіс - провідний редактор видавництва «Сніговий Ком М»;
Дмитро Федотов - письменник-фантаст, член СП Росії, заст. головного редактора видавництва »Віче« (м. Москва).
- Учасниками конкурсу («самосуд»).
1. «Самосуд» проводиться за класичною схемою: кожен учасник бере з сайту зіп-файл і проставляє в табличку оцінку від 1 до 10 всім учасникам, окрім себе (у графі навпроти свого оповідання ставиться прокреслювання). Обов'язковою є проставлення хоча б однієї одиниці і однієї десятки (т.зв. «Розтягнута шкала» оцінок).
2. Заповнені таблиці учасники надсилають на адресу: [email protected]
Переможцями конкурсу стають ТРИ оповідання, що зайняли перші три місця за результатами голосування журі та ТРИ оповідання, що зайняли перші три місця за результатами голосування учасників. У разі збігу думок журі і «самосуду» з якого-небудь оповідання, перевагу отримує наступне, яке набрало максимальну кількість балів на «самосуді».
Третій етап:
Шестеро переможців приїжджають на фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг», де їхні оповідання розбираються по кісточках на семінарі «Великі проблеми малої форми». Переможці нагороджуються дипломами, медалями, книгами видавництва «Сніговий Ком М» і «Віче», пошаною і славою. Крім того, оповідання переможців конкурсу будуть опубліковані у збірці, яка вийде в одному з провідних видавництв Росії (див., наприклад: http://audag.org/wp-content/uploads/2010/04/0003sq4r-1024?691.jpg ) за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю. Також кращі з оповідань переможців будуть відібрані до публікації в журнал «Наука і Життя».
УВАГА: Оповідання переможців, які не приїхали на фестиваль, нагороджуються і публікуються, але розбиратися на семінарі не будуть.
Строки:
Перший етап (подання рукописів) триває з моменту розміщення даного Положення на сайті: http://audag.org до 31 травня 2011 р., 23 год 59 хв.
Другий етап триває з моменту розміщення текстів на сайті: http://audag.org з 15 червня до 15 липня 2011 р., 23 год 59 хв.
Оголошення шістки переможців: 10 серпня 2011
Третій етап відбудеться безпосередньо на фестивалі фантастики «Сузір'я Аю-Даг» в середині жовтня 2011
[Гліб Гусаков, м. Донецьк.]P.S. Маються на увазі оповідання російською мовою.
[Адміністрація «Зоряної Фортеці»]
ФІНАЛІСТИ ПРЕМІЇ «ПОЛУДЕНЬ»
Редакція альманаху «Полудень, XXI століття« має честь повідомити, що фіналістами премії «Полудень» (за кращий твір, надрукований в альманасі в 2010 році) стали:
Номінація «ХУДОЖНЯ ПРОЗА»:
Олексій Лук'янов: «Високий тиск» (січень 2010 р.).
Михайло Шевляков: «Вниз кролячою норою» (листопад, грудень 2010 р.).
Олександр Щоголєв: «Пісочниця» (червень 2010 р.).
Номінація «КРИТИКА, ПУБЛІЦИСТИКА»:
Маріанна Алфьорова, Борис Стругацький: «Невеселі розмови про неможливе» (липень 2010 р.).
Святослав Логінов: «Алхімії вабливий світ» (квітень 2010 р.).
Антон Первушин: цикл есе «Загрози майбутнього» (лютий, квітень, червень, серпень, жовтень, грудень 2010 р.).
Імена лауреатів будуть оголошені 8 травня 2011 року на черговому «Інтерпрескон».
[Микола Романецький, СПб.]
ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ ІМ. ЛЕОНІДА ПАНАСЕНКА
Правління ГО «Кримський республіканський Клуб фантастів» за підтримки Міжнаціональної Спілки Письменників Криму оголошує про заснування Літературної фантастичною премії імені Л. М. Панасенка. Рішення зафіксовано в протоколі Клубу від 11.03.2011. Офіційне положення про премію буде опубліковано в пресі і викладене на сайті Клубу Фантастів Криму в квітні 2011.
Докладніше див тут: http://www.fantclubcrimea.info/panasenko.html
[Володимир Ларіонов, м. Сосновий Бор.]
НОВІ НОМЕРИ ЖУРНАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ
Вийшов у світ номер 3 за 2011 р. журналу фантастики «ЄСЛІ» (Москва). Зміст номера:
Повість:
Стівен Бакстер: «ЗЕМЛЯ-3».
Оповідання:
Андреас ЕШБАХ: «КВАНТОВЕ СМІТТЯ»; Карл ФРЕДЕРІК: «ЧОТИРИНОГИЙ СЕЙСМОЛОГ»;
Пет МАК'ЮЕН: «МИЛИЙ ДІМ»; Олексій МОЛОКІН: «ЛИСИЙ РОБОТ»; Володимир ІЛЬЇН: «СЛАБКІСТЬ ТЯЖІННЯ»; Крістофер БЕННЕТ: «ТОЧКА ВИХОДУ»; Джастін СТЕНЧФІЛД: «ПРИВИДИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ»; Аллен СТІЛ: «ІМПЕРАТОР МАРСА».
Відеодром:
Сергій ЦВЄТКОВ: «ВИМИКАННЯ ЕЛЕКТРОНІКИ»; Аркадій ШУШПАНОВ: «ЩЕЛЕПИ ПІД ЯЛИНКОЮ».
Відеорецензії:
Як виглядає великобюджетна НФ в індійському виконанні? Так, як і все інше індійське кіно!
Критика:
Микола КАЛІНІЧЕНКО: «ВАВІЛОНСЬКИЙ ПІДРЯД»; Марія ГАЛИНА: «ПРАВДИВА БРЕХНЯ».
РЕЦЕНЗІЇ:
Як на замовлення: в основному довгоочікувані продовження.
КУРСОР:
Пішов з життя і другий представник відомого творчого дуету фантастів ...
Віхи:
В. ГАКОВ: «АФЕРА СТОЛІТТЯ».
ПЕРСОНАЛІЇ.
[Дмитро Байкалов, м. Москва.]Вийшов у світ 4-й (квітневий) номер журналу «Полудень. XXI століття»
КОЛОНКА ЧЕРГОВОГО ЗА НОМЕРОМ. Самуїл Лур'є.
ІСТОРІЇ, ОБЛИЧЧЯ, ФАНТАЗІЇ: Олександр Житинський: «ПЛИВУН» (роман, початок); Ден Шорін: »ЗІРКИ ДЛЯ ДОНЬКИ« (оповідання); Наталія Аніскова, Майк Гелпрін: «ОДНОГО РАЗУ В ОДЕСІ» (оповідання); Яна Дубинянська: «БІЛЯ ЛАЗУРОВИХ СКЕЛЬ» (оповідання); Валерій Воробйов: «ВАГОН» (оповідання); Сергій Фомічов: «МОРЕПЛАВЕЦЬ» (оповідання).
ОСОБИСТОСТІ, ІДЕЇ, ДУМКИ: Володимир Цаплін: «МЕМИ Й МІФІЧНІ АКСІОМИ».
ІНФОРМАТОРІЙ: »Інтерпрескон-2011«.
Наші автори.
[Микола Романецький, СПб.]У Харкові вийшов у світ черговий номер міжнародного літературно-пізнавального журналу «Очевидне і неймовірне»: N 3 за 2011
ЗМІСТ НОМЕРА:
СТАТТІ: С. Безкоровайний: «Про технологію "кокону" як про ознаку кінця історії»; Є. Михайлов: «Острови в океані»; В. Шеліга: «Королева Єлизавета II»; М. Беспалова: «Поему з інтригою сплете турмалін...»; М. Шапошнікова: «Скарбниця розуму і дух»; О. Баранов: «Найзагадковіша книга»; А.Хорошевський: «Катастрофа століття: останній політ "Боїнгів"»; Т. Зеленченко: «Язик мій - ворог мій»; Н. Карнацька: «Міста, яких немає»; Р. Турченюк: «Історія електрогітари»; С. Новак: «Морські вбивці».
ФАНТАСТИКА І ФЕНТЕЗІ (оповідання): М. Харитонов: «Схема»; Є. Конишева: «Хронікер»; Ю. Нестеренко: «Єретик»; В. Румянцев: «Міраж»; С. Волк: «Перевертень».
Журнал розповсюджується за передплатою в Україні та Росії. Купити журнал можна в мережі преси, а також будь-які номери нашого журналу можна завжди замовити на сайті: http://www.nauka-tehnika.com.ua або придбати в редакції за адресою: Україна, м. Харків, вул. Плеханівська, 18, оф. 501. Тел.: (057) 717-75-42.
АВТОРІВ ФАНТАСТИКИ просимо висилати СВОЇ ОПОВІДАННЯ на нашу електронну адресу: [email protected]
[Наталя Коган, літературний редактор журналу.]Вийшов у світ номер 2 (10) (лютий - березень 2011) журналу «Меридіан». Тема номера: «Азимут фантастики» (номер присвячений «РБЖ Азимут», зокрема - останньому з проведених ними на даний момент конкурсів «Б'юся, тому що б'юся!»).
Зміст номера:
ВІД РЕДАКЦІЇ.
ОПОВІДАННЯ: Андрій Асмю: «Фільварок»; Світлана Туліна: «Відсутність причин»; Дмитро Вітер: «Курник»; Федір Береснєв: «Діалектика занепаду»; Ольга Дорофеєва: «Гарік і його бойовий кіт».
ПУБЛІЦИСТИКА: «Час РБЖ» (інтерв'ю з головним редактором «РБЖ Азимут» Юлією Гавриленко).
[Григорій Панченко, Ганновер - Харків.]ATTENTION! ВHИМАHИЕ! УВАГА!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
(С) ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2011 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».