ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 20/2011 (334)
O L D N E W S
Від 21 грудня 2011 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
© ВОЛФ, Україна.
У HОМЕРІ:
_________
* Книжкові новинки.
** Готується до видання.
*** Новини Електронного видавництва «Аеліта».
**** Семінар «Маліївка-Інтерпрескон»: форс-мажор.
***** Семінар з фантастичної повісті на Асамблеї-2012 (СПб).
****** Нові номери журналів та альманахів.
******* Вибачення, уточнення, різне.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «РОСМЕН-ПРЕС» (Москва):
ЩЕРБА Наталія: «Годинникове серце» (2-я книга трилогії «Часодії», розпочатої книгою «Годинниковий ключ»), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «Сніговий КОМ М» (Москва), серія «Справжня фантастика»:
ШЕЛЛІ Мерсі: «Зайві деталі» (Зміст: «Зайві деталі» (оповідання та повість, що долучаються до роману «2048»): «Енка», «Хайкай», «Броун», «Книга зникнень» (Оповідання): «Наска», «Квітка», «Нове плаття королеви», «Палець Христофора», «Кожен фазан, що бажає», «Біла глина», «У спекотній нічній тиші», «Ідеальне кафе»), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «Сніговий КОМ М» (Москва), серія «Нереальна проза»:
УЛДУЗ Аждар: «Сейд. Джихад хрещеного вбивці» (дебютний роман автора; роман розглядався на Партенітському семінарі в травні 2011 р., в групі Андрія Валентинова), 2011.
_______________________________________________________________________
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Абсолютна зброя»:
БЕЗСОНОВ Олексій: «Вузол проклять» (2-я книга циклу «Ера голодних псів», започаткованого однойменним романом), 2011 .*
_______________________________________________________________________
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Російська фантастика»:
ВАЛЕНТИНОВ Андрій: «Вік-вовкодав» (3-я, завершальна книга четверта трилогії епопеї «Око Сили» - і одночасно завершальна книга всієї епопеї. «Око Сили» закінчено!), 2011 .*
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm
і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
** ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИДАННЯ.
У харківському видавництві «Книжковий клуб сімейного дозвілля» виходить в світ книга Андрія Дашкова «Сонце півночі» (альтернативне авторська назва роману «Втрачене світло»). Наклад книги вже віддрукований. «Сонце півночі» надійде у продаж з 1-го січня 2012. Бук-трейлер до цієї книги можна подивитися тут: http://youtu.be/bnjGr_LUafw
[Творча майстерня «Другий Млинець», м. Харків.]*** НОВИНИ ЕЛЕКТРОННОГО ВИДАВНИЦТВА «АЕЛІТА».
З 4 листопада 2011 року запрацює інформаційний сайт «Книги Електронного Видавництва "Аеліта"». Бук-трейлери, огляд новинок і популярних видань, літературна критика, інформація про авторів, цікаві статті та посилання, безкоштовні програми-читалки, обговорення: http://aelita-news.jimdo.com
-
19 листопада 2011 розпочато акцію «КНИГА НА ПОТАЛУ!».
Завдання учасника - написати максимально дотепний відгук на книгу Валерія Михайлова «Приватна особа»: http://aelita1981.ru/katalog/products/boeviki/chastnoe-lico
-
ЕВ «Аеліта» орієнтоване в першу чергу на фантастику і фентезі, але розглядаються твори талановитих, самобутніх письменників, що працюють і в будь-яких інших жанрах. Для авторів умови прийому рукописів представлені на сайті видавництва в розділі «Співробітництво»: http://aelita1981.ru/sotrudnichestvo/avtoram/uslovija-priema-rukopisej-v-elektronnoe
На даний момент читачі можуть знайти у розділі «Каталог»: http://aelita1981.ru/katalog/products на сайті більше 60 романів і збірок. Тексти представлені у форматах .Txt, .Doc, .Pdf, .Fb2 і .Book.exe. Книги можна придбати в інтернет-магазині ЕВ «Аеліта».
-
Фантастика: http://aelita1981.ru/katalog/products/fantastika
Соловйов Олександр: «Гілки Іхуа»; Соловйов Олександр: «Дороги Богів» (продовження роману «Бунтівник Хомофара»); Долінго Борис: цикл «Мандрівник Гранями» (романи «Мандрівник мимоволі», «Втікач мимоволі» і «Круглі межі Землі»); Валерій Михайлов: «Майстри Книги»; Валерій Михайлов: «Глава 23»; Білозеров Михайло: «Воїни Марса»; Євдокимов Аркадій: «Мойрагет»; Агарков Анатолій: «Як я став Богом»; Скуркіс Юлія, Соловйов Олександр: «Помилка 95».
-
Фентезі: http://aelita1981.ru/katalog/products/fentezi
Разумова Наталія: роман «Спадкоємці»; Соловйов Олександр: «Шлях вогню»; Денисова Ольга: романи «Берендей», «Придорожня трава», «За Калинов мост».
Сучасна проза: Макаров Аркадій: «Не звертайся до справедливості Господа»; Зайцева Олена: «Тупемо»; Кіров Олександр: «Перше кохання».
[Борис Долінго, м. Єкатеринбург.]**** СЕМІНАР «МАЛІІЇВКА-ІНТЕРПРЕСКОН»: ФОРС-МАЖОР.
Шановні потенційні учасники! Від імені оргкомітету семінару «Маліївка-Інтерпрескон» повинен сповістити вас про деякі зміни. Через форс-мажорні обставини, пов'язаних з політикою пансіонату, ми змушені змістити час проведення семінару. «Маліївка-Інтерпрескон» пройде з 4 по 9 лютого 2012 року. Приношу вибачення за незручності.
[Василь Володимирський, СПб.]***** СЕМІНАР З ФАНТАСТИЧНОЇ ПОВІСТІ НА АСАМБЛЕЇ-2012 (СПб).
Одним із заходів, які пройдуть під час Петербурзької фантастичної асамблеї в 2012 році, стане дводенний семінар з фантастичної повісті.
У сучасних авторів жанрової літератури (і, серед іншої, фантастики) повість - не найулюбленіша форма, вона незручна, велика для журнальної публікації, але недостатня для окремого видання. З іншого боку, і тут вона має повне право на існування, досить згадати, що більша частина творів братів Стругацьких - це саме повісті, і за структурою тексту, і за обсягом.
Ми вважаємо, що якщо робити навчальний захід з фантастичної повісті, підхід до її вивчення повинен бути більш серйозним, ніж дилетантський «повторюйте за мною, я знаю, як правильно». Тому вести семінар ми запросили літературознавця і письменника Алана Кубатієва.
-
Звернення керівника семінару:
Повість - жанр епічний. Вже одне це має на увазі давнє коріння і поважний родовід, хай навіть вимушений пристосуватися до моди спочатку ХIX, а потім і ХХ століття.
Вона обов'язково розповідала про щось. Але по-своєму, не так, як роман. Їй не завжди цікава дія. Вона здатна розповісти про те, що відбувається у вашій душі, і це буде не менш захоплююче, ніж «планети, що йдуть у спіраль». Не рухаючись, не стрибаючи, не кривляючись, не розмахуючи залізом. Змусити події завмерти, завмерти в апогеї, або зіткнутися, висікти іскри, відбитися в оповідачі, і дослати це відображення душі читача.
Голос автора дивним чином наповнює її: майже невиразно, навіть якщо оповідач відверто вимовляє «Я».
Повість - куди більш важка форма, ніж роман. Особливо ясно це помітно в фантастиці. Роман живить надію витягнути справу за рахунок достатку епізодів, розкрученої фабули, безлічі персонажів, тонких і глибоких міркувань про кулінарні подвиги або вражаючих властивостей гвинтівки «маузер». Повість цього не дозволить. Вона народжується і живе, або відразу шльопається безформною недоношеною грудкою. Роман часто створює у терплячого читача ілюзію значимості хоча б через сили, витрачені на читання - «Ну як же, я стільки часу витратив, це не може бути так погано, як ви стверджуєте!..» Повість, як поєдинок в любительському боксі, не допускає довгого топтання. Помилковий замах; швидкість, енергія, витончена техніка, нещадність і логіка разом з красою укладається в дуже короткий обсяг - три-сім авторських аркушів, не більше. Стрімко і насичено, з найжорстокішим і вимогливим самоконтролем ясності, неминучості і гранично особистого стилю, який не можна буде сплутати ні з чиїм іншим, вона повинна з'явитися і залишитися в пам'яті. Але не стати при цьому акуратною і мертвою прикрасою. Оживити її важче, ніж мармурову статую, але, якщо вже ожила, вона не забудеться.
Ми спробуємо разом зрозуміти, як це робиться, і оцінити за гамбурзьким рахунком, як це зробили ви.
Помилування не чекайте. )) За закритими дверима розгорнеться вівісекція, аутопсія і навіть пластична хірургія, після якої твори, нездатні до життя, стануть посібником і нагадуванням автору, як треба жити далі. Здатні стануть сильнішими, чарівнішими і будуть радувати творців і читачів. Хто пройде наш семінар, житиме не боячись, але думаючи і пам'ятаючи про свою роботу. Вірю - ми багато чого дізнаємося один про одного і добряче попрацюємо.
-
Про Алана Кубатієва:
Алан Кайсанбекович Кубатієв - кандидат філологічних наук, спеціаліст з британської літературі (і, зокрема, знавець англомовної фантастики), автор книги про Джеймса Джойса, яка нещодавно вийшла в серії ЖЗЛ. Викладає на кафедрі гуманітарних дисциплін в Інституті спеціальної педагогіки та психології ім. Рауля Валленберга, де читає курси «Вступ до літературознавства», «Історія зарубіжної літератури», «Лінгвокультурологія», «Англійська мова».
Алан Кубатієв - письменник-фантаст, представник тієї самої «четвертої хвилі», до якої відносять В. Рибакова, С. Логінова, Є. Лукіна, М. Успенського, А. Лазарчука, М. Веллера. Учасник Московського семінару молодих письменників-фантастів і знаменитої «Маліївки», своє перше оповідання Кубатієв опублікував в 1979 році. Неодноразово ставав лауреатом літературних премій - «Бронзового Равлика», «Мандрівника», «Срібного Кадуцея», «АБС-премії» та ін.
-
Умови участі у семінарі:
Вимоги до робіт:
- Обсяг - 3-6 авторських аркушів (тобто, 120-240 тис. знаків з пробілами за статистикою Microsoft Word);
- Приналежність до фантастичного напрямку літератури (тобто, наявність фантастичного припущення як сюжетотворчого елементу);
- Закінченість;
- Відсутність публікацій (для прийому на семінар роботи або її версій).
Вимоги до авторів:
- Участь в Петербурзькій фантастичною асамблеї (заочного розбору не буде);
- Готовність і здатність прочитати всі повісті, що розбиратимуться на семінарі, та брати участь у їх обговоренні.
Оскільки семінар передбачає досить глибокий аналіз кожної повісті, кількість робіт буде обмежена. Відбираючи роботи, ми будемо віддавати перевагу найцікавішим в плані обговорення, якісно вичитаним і надісланим раніше інших, крім того, ми постараємося зробити список повістей, що беруть участь в семінарі, різноплановим.
Остаточний список (включаючи, можливо, «запасних») буде опублікований на офіційному сайті: http://fantassemblee.ru/ за тиждень-два до початку Асамблеї.
Строки прийому - до серпня 2012 року (НЕ включно).
Роботи надсилайте мені на адресу demihero (СБК) yandex (крапка) ru, вказавши в темі листа: «На семінар А. Кубатієва». Якщо протягом декількох днів ви не отримали повідомлення, що ваша робота успішно дійшла, спробуйте зв'язатися зі мною іншим способом, наприклад, через Живий журнал: http://severenin.livejournal.com/ або на Фантлабі.
Прошу любителів фантастики допомогти донести цю інформацію до тих, кого вона може зацікавити. Дякуємо.
Щоб уникнути плутанини: зверніть увагу, що наш семінар і «Маліївка-Інтерпрескон»: http://interpresscon.ru/ - це два РІЗНИХ заходи.
[Інформація взята з ресурсу «Фантлаб»: http://www.fantlab.ru/blogarticle17899]****** HОВІ HОМЕРИ ЖУРHАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ.
Вийшов у світ 1-й (січневий) номер журналу «Полудень. XXI століття» за 2012. Зміст номера:
КОЛОНКА ЧЕРГОВОГО ЗА НОМЕРОМ. Самуїл Лур'є.
ІСТОРІЇ, ОБЛИЧЧЯ, ФАНТАЗІЇ: Кусчуй Непома: «ВИКИДЕНЬ» (повість); Лев Стеткевич: «ТВАРИНКИ, ЩО РОЗМОВЛЯЮТЬ НА РУЇНАХ ЗОРЯНОГО СІАМУ» (оповідання), Євген Гуф: «НІЧ У ФОРТЕЦІ АККЕРМАН»(повість); Олег Костенко: «ПІДСТУП ЧОРНОГО ЧАКЛУНА» (оповідання); Майк Гелпрін: «ІНТУЇТ» (оповідання); Сергій Власов: «ФОРМУЛА НЕБУТТЯ» (оповідання); Олександр Голубєв: «ВІЙНА З ЗІРКАМИ» (оповідання); Олег Кожин: «НА РЕЙНІ ВІРИТИ В ЦЕ ВАЖКО» (оповідання).
ОСОБИСТОСТІ, ІДЕЇ, ДУМКИ: Павло Амнуель: «СВІТИ».
Інформаторій: «Сузір'я Аю-Даг-2011», «Поїхали!».
Наші автори.
[Микола Романецький, СПб.]*
Вийшов у світ 17-й номер журналу фантастики «РБЖ-Азимут» (Одеса). Основна ідея журналу - відродження класичної фантастики, фантастики, яка несла не тільки розважальну функцію, а також розвивала уяву читача.
У кожному номері публікуються 8-13 фантастичних оповідань, з 2010 матеріали для публікації беруться переважно з конкурсів «Азимута».
Зміст 17-го номера:
Оповідання: Сергій Ігнатьєв: «Коріння»; Карина Гайсина: «Ворог, храм ворога»; Сергій Шаманов: «Пророцтво для вас»; Б. П.: «Історія одного експерименту»; Володимир Яценко: «Дорослі ігри»; Ізя Шлосберг: «Червона птиця на чорному тлі»; Максим Тихомиров: «Поїзди Діаколи»; Марк Лимаренко: «Еволюція бога»; Аріна Трой, Марина Артлегіс: «Стружка».
Фантастика і час: Павло Амнуель: «Ці славні шістдесяті...» (автобіографічні нотатки).
Фантастична альтанка: Марина Дробкова: «Три кита проектного роману» (стаття).
Ілюстрації: І. Шлосберг; Обкладинка: А. мимохідь; Дизайн: Є. Пахомов; Коректор: Н. Вітько.
Сайт журналу: http://rbg-azimut.com/
[Нік Средін.]*
Вийшов у світ 14-й номер кримського альманаху фантастики «Фанданго». Зі змістом
номеру можна ознайомитися на сайті альманаху: http://www.fantclubcrimea.info/14-oglav.html
[Костянтин Щемелінін.]******* ВИБАЧЕННЯ, УТОЧНЕННЯ РІЗНЕ.
У попередньому випуску «OldNews» (N 19 за 2011 рік (333) від 30 листопада 2011 р.) укладачем антології «КЛАСИЦІУМ» видавництва «Сніговий Ком М» вказаний один Гліб Гусаков. Це невірно. Насправді збірка складена Г. Гусаковим спільно з Ігорем Мінаковим. Приносимо вибачення за неточну інформацію Ігорю Мінакову і всім нашим читачам.
[Редакція «OldNews».]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
(С) ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2011 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».