ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 12/2012 (346)
O L D N E W S
Від 3 вересня 2012 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У НОМЕРІ:
_________
* «Романний» семінар «Партеніт-2013». Ведуть Г. Л. Олді та А. Валентинов.
** «Маліївка-Інтерпресскон. Нова хвиля»: другий сезон.
*** Новий роман Г. Л. Олді «Циклоп». Восени 2012 р.
**** Зібрання творів Г. Л. Олді та Далії Трускіновської.
***** Фантастичні програми видавництв «ЕКСМО» і «АСТ» на ММКВЯ.
****** Фестиваль фантастики «Поїхали!» Рязань, 4-7 жовтня 2012.
******* Лауреати премії «Філігрань-2012».
* «РОМАННИЙ» СЕМІНАР «ПАРТЕНІТ-2013». ВЕДУТЬ Г. Л. ОЛДІ ТА А. ВАЛЕНТИНОВ.
Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» ОГОЛОШУЄ:
З 16 по 23 травня 2013 р. у смт. Партеніт (АР Крим) відбудеться п'ятий літературний семінар під керівництвом письменників-фантастів Генрі Лайона Олді та Андрія Валентинова «Партеніт-2013».
УМОВИ УЧАСТІ В СЕМІНАРІ:
1. Для участі в семінарі потрібно надати рукопис фантастичного твору - роману або великої повісті. Обсяг наданого рукопису - від 8 до 18 авт. аркушів (1 авт. аркуш = 40 тис. друкарських знаків разом з пробілами). Тексти більшого або меншого обсягу (6-20 авт. аркушів) приймаються в разі визнання їхніх значних літературних чеснот. Розглядаються тексти будь-яких напрямків фантастики.
2. Розглядається обов'язково закінчений твір, а не уривки, фрагменти або частини серіалу. Якщо у рукопису є або планується продовження - це, в принципі, не страшно. Але даний конкретний роман (повість) повинен бути закінчений і мати свій чіткий фінал.
3. Фанфіки, «вільні продовження» і тексти «по мотивах» і «в світах» інших фантастичних творів - не розглядаються. Також не розглядаються новелізації і твори «за мотивами» комп'ютерних, настільних і ін. ігор, фільмів, аніме, коміксів і т. д. Розглядаються тільки самостійні твори.
4. Тексти слід надсилати у форматах .doc (WinWord) (НЕ docx!), .rtf або .txt. Запаковувати архіватором .zip, і ніяким іншим. Архіви, що саморозпаковуються, та ін. виконувані файли в аттачі знищуються відразу без спроб розпакувати - аби уникнути вірусів.
5. Тексти необхідно надсилати на адресу [email protected] (Глібу Гусакову), з поміткою «на семінар». Необхідно вказати ПІБ автора, контактні дані: електронну і поштову адресу, телефон. Текст необхідно супроводити коротким (до 7 тис. знаків) синопсисом із зазначенням жанру твору, коротким описом сюжету та ін. Синопсис не вставляти в тіло листа, а запаковувати в архів разом з текстом, своє прізвище вказувати як у назві, так і в самому файлі з текстом (синопсисом), бажано, наступним чином:
Іванов_І_Галактичний_Кровосос.doc
Іванов_І_Галактичний_Кровосос_Синопсис.doc
6. Терміни подачі рукописів - з 1 вересня до 31 грудня 2012 р. Увага: 31 грудня - останній термін, бажано не тягнути до нього з відправленням рукопису!
7. Створена Оргкомітетом семінару комісія відбирає з надісланих текстів чотирнадцять найбільш цікавих і ділить їхніх авторів на дві групи по сім осіб. Керівники однієї групи - Г. Л. Олді, іншої - А. Валентинов.
8. Керівники семінару отримують рукописи на читання 15 січня 2013 р.
9. Учасники семінару також повинні ознайомитися з текстами колег по групі, аби брати участь в обговоренні та висловити свою думку. Тексти будуть розіслані фіналістам 15 січня.
10. Всі учасники, які хочуть, щоб їхні твори були розглянуті, повинні особисто приїхати на семінар. Бажано мати при собі роздруківку (чи електронну версію) свого тексту.
11. Рукописи на розгляд приймаються у всіх охочих.
12. В рамках семінару буде відбуватися відбір текстів для публікації в журналі «Полудень, XXI століття. Журнал Бориса Стругацького» спеціально уповноваженим Борисом Натановичем Стругацьким спостерігачем - Антоном Первушиним. Учасники семінару та вільні слухачі можуть до 16 квітня 2013 надіслати на адресу [email protected] свої оповідання, невеликі повісті (до 2 а. л.), і особливо - оригінальні есеї та критичні статті (АЛЕ НЕ РЕЦЕНЗІЇ!) в галузі фантастики і фантастикознавства в такому порядку: два оповідання, або два есе, або оповідання і есе. УВАГА: розглядаються тільки тексти осіб, присутніх на семінарі, а не їхніх друзів, родичів та ін!
Антон Первушин вивчить ці матеріали і відбере кращі для публікації в «Полудні».
Однак слід пам'ятати, що ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ПРО ПУБЛІКАЦІЇ ПРИЙМАЄ САМ ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР, тобто - Борис Натанович Стругацький.
Ці тексти також будуть розіслані учасникам для ознайомлення.
У семінарі з оповідань візьме участь провідний редактор видавництва «Сніговий Ком М» Гліб Гусаков. Кращі на його думку оповідання будуть опубліковані в збірках видавництва «Сніговий Ком М».
13. У роботі семінару також візьмуть участь спостерігачі від профільних видавництв і жанрові критики. Кращі тексти за результатами семінару будуть рекомендовані до видання.
14. Автори, які не мають власних текстів необхідного обсягу, але бажають взяти участь у роботі семінару, допускаються як вільні слухачів на загальних підставах.
15. Учасники семінару розміщуються в комфортабельному приватному пансіонаті «Санрайз» (Смт. Партеніт), забезпечуються якісним триразовим харчуванням. Вартість участі в семінарі буде повідомлена додатково.
16. Заняття в групах будуть відбуватися в Партенітській селищній бібліотеці (в ста метрах від пансіонату).
Оргкомітет семінару: Світлана Позднякова, смт. Партеніт - голова;
Гліб Гусаков, м. Донецьк - виконавчий директор.
Джерело інформації: http://audag.org/?p=1742#more-1742
[Гліб Гусаков, м. Донецьк.]
** «МАЛІЇВКА-ІНТЕРПРЕССКОН. НОВА ХВИЛЯ»: ДРУГИЙ СЕЗОН.
Літературний семінар «Маліївка-Інтерпресскон. Нова хвиля» з 1 вересня 2012 року розпочинає прийом рукописів до сезону 2013 року. Закінчення прийому - 30 грудня 2012 року. Семінар, що розвиває традиції легендарної «Маліївка», пройде на початку лютого 2013 р. в одному з пансіонатів Курортного району під Санкт-Петербургом.
У цьому році майстрами «Маліївка-Інтерпресскона» стануть Дмитро Вересов, Алан Кубатієв і Святослав Логінов. Семінар триватиме 6 днів, з урахуванням днів приїзду та від'їзду. Про точний час, місце проведення «Маліївки-Інтерпресскона» і суми оргвнеску ми оголосимо у вересні, поки ж повідомляємо, що організаційний внесок в порівнянні з минулим роком зміниться несуттєво.
Крім роботи у групах на «Маліївці-Інтерпрессконі» заплановані зустрічі з представниками найбільших профільних і «малих» незалежних видавництв, редакторами журналів, які активно публікують фантастику, практикум з редактури і стилістики, виступи видних літературознавців і кінознавців.
У цьому році є деякі зміни в процедурі прийому рукописів. У зв'язку з особливо високим конкурсом, на прохання керівника до розгляду в групу Святослава Логінова приймаються тексти обсягом не більше 4 авторських аркушів, у тому числі (сюжетно закінчені) фрагменти романів. (1 авторський аркуш - 40 000 знаків з пробілами за статистикою програми «Microsoft Word», 4 авторських аркуша - 160 000 знаків). І не забуваємо про синопсиси! Крім того, Дмитро Вересов запрошує в свою групу і сценаристів фантастичних теле-і кінофільмів. В іншому вимоги до рукописів не змінюються:
1. Мова семінару - російська.
2. Для участі у семінарі необхідно представити:
- Повість, роман, сюжетно закінчений фрагмент роману обсягом від 5 до 15 авторських аркушів, або:
- Добірку з 3 оповідань об'ємом від 0,5 до 1,5 авторських аркушів кожен.
2.1. Особливості сезону 2013 року:
- Сумарний обсяг текстів, запропонованих одним автором у групу Святослава Логінова, не повинен перевищувати 4 авторських аркушів;
- Крім того, Дмитро Вересов бере в роботу ще й сценарії фантастичних фільмів.
До розгляду приймаються фантастичні твори, написані в будь-якому жанрі, стилі, напрямку, що відповідають наведеним вимогам.
3. Перевагу отримують тексти, що раніше не публікувалися комерційними тиражами. Якщо у вас зараз немає нового тексту, але ви хочете взяти участь у семінарі, в кожному конкретному випадку рішення приймає керівник.
4. До повістей, романів і фрагментів в обов'язковому порядку повинен додаватись синопсис (короткий опис сюжету) обсягом від 1 до 2 тис. знаків з пробілами.
5. Тексти надсилати у форматі Microsoft Word (*.Doc, *.Rtf) або *.Txt.
6. Заявки приймаються тільки за електронною поштою.
Адреса електронної пошти для заявок і творів: [email protected]
У листі потрібно вказати:
- ПІБ автора;
- Назва твору;
- Контактну електронну адресу, якщо вона не збігається з тією, з якої прийшов лист;
- Ім'я майстра, якому текст пропонується на розгляд.
Наприклад:
- Іванов Іван Іванович.
- «Небо вище за зірок».
- Майстер С. Логінов.
7. Термін подачі заявок та творів на Літературний семінар «Маліївка-Інтерпресскон» закінчується 30 грудня 2012 року.
8. Якщо твір, присланий до 30 грудня включно, відхиляється через невідповідносты технічного плану (наприклад, через перевищення обсягу), координатор повідомляє автора про це з докладним обґрунтуванням причин. Автору дається два дні на усунення технічних недоліків.
9. Автори, чиї твори успішно пройдуть відбір на Літературний семінар, будуть повідомлені про це за мірою формування груп, але не пізніше 10 січня 2013 року.
10. Списки учасників Літературного семінару «Маліївка-Інтерпресскон» будуть публікуватися на сайті interpresscon.ru за мірою формування груп. Остаточні списки будуть оголошені не пізніше 10 січня 2013 року.
11. Якщо кількість авторів, які подали заявки в ту чи іншу групу, перевищить кількість вакантних місць, або майстер вважатиме, що ваш твір більше підходить іншому керівникові, оргкомітет може запропонувати автору приєднатися до групи іншого керівника.
12. За традицією Маліївки учасникам в обов'язковому порядку слід ознайомитися з творами інших авторів своєї групи. Відповідні інструкції та індивідуальний код доступу ми вишлемо на електронну адресу.
[Василь Володимирський, СПб.]*** HОВИЙ РОМАН Г. Л. ОЛДІ «ЦИКЛОП». ВОСЕНИ 2012 р.
Осінь 2012 р.: новий роман Г. Л. Олді «Циклоп» виходить у світ у видавництві «Азбука» (ВГ «Азбука-Аттікус»). Книга перша - «Чудовиська були добрі до мене» - очікується в жовтні. Книга друга - «Король каменів» - у листопаді. Художник - В. Бондар.
*
Анотація до роману:
Одного разу в підземеллях Шаннурана, де панує жахлива Чорна Вдова, зійшлися троє: хлопчик Краш, прийомний син Вдови, великий маг Симон Полум'яний і авантюрист Вульм з Сегентарри. Двадцять років потому доля знову зводить їх разом. Хлопчик виріс, відгукується на прізвисько Циклоп і носить шкіряну пов'язку, що закриває лоб. Маг після битви з демоном важко хворий - і вимушений шукати допомоги у Циклопа. Що ж до авантюриста, то він добре засвоїв, що лише дракони сміються останніми.
Взимку, в снігах, що завалили похмуре місто Тер-Тесет, цій трійці буде спекотно. Гине ладначка амулетів Інес ді Сальвар, яку хвороба перетворила на чудовисько, і Циклоп - вірний слуга Інес - вирішує продовжити дослідження господині, над якими сміялися найсильніші чарівники округи...
Роман «Циклоп» автори присвятили Роберту Говарду, одному з батьків сучасної фентезі. Втім, декорації «меча і магії» лише відтіняють реалістичність оповіді.
Перша книга роману включає в себе оповідання «Син Чорної Вдови» та «Принц тварюк», друга - оповідання «Скороход його величності» і «Сміх дракона», як картини минулого життя героїв.
[Г. Л. Олді, м. Харків.]**** ЗІБРАННЯ ТВОРІВ Г. Л. ОЛДІ І ДАЛІЇ ТРУСКІНОВСЬКОЇ.
Ерік Брегіс (видавець, засновник видавництва «Сніговий Ком» (Рига) та співзасновник видавництва «Сніговий Ком М» (Москва)) в своєму ЖЖ і на Фантлабі проводить опитування:
«А чи зацікавить кого зібрання творів Г. Л. Олді, видане колекційним накладом у серії Ego? (http://skom.lv/books/ego/) За тим же принципом, що і зібрання творів Далії Трускіновської. Вартість може вийти нижче, якщо бажаючих набереться більше.»
Кому цікаво - тим сюди:
http://fantlab.ru/forum/forum15page1/topic8087page1
http://breg.livejournal.com/657869.html
Вже розпочато випуск колекційного зібрання творів Далії Трускіновская. Вийшов у світ перший том зібрання: знаменитий роман Д. Трускіновської «Шайтан-Зірка».
Поглянути на оформлення книги та задати питання видавцеві Еріку Брегісу можна тут:
http://fantlab.ru/blogarticle21725 А замовити і оплатити цю та наступні книги із зібрання творів Далії Трускіновської можна на сайті видавництва: http://skom.lv/mag
[Ерік Брегіс, Рига - Москва.]***** ФАНТАСТИЧНІ ПРОГРАМИ ВИДАВНИЦТВ «ЕКСМО» І «АСТ» НА ММКВЯ.
Оскільки переклад цього номеру виходить із затримкою, ЗФ пропонує читачам замість анонсу заходів переглянути стенограми (російською мовою) круглого столу «Фантастика - нереальність, що стала реальною», який відбувся 5 вересня 2012 р. на ММКВЯ.
Учасники від видавництва: Дмитро Малкін (начальник відділу фантастики), письменники Вадим Панов, Нік Перумов, Василь Головачов; запрошені гості: Сергій Лук'яненко, Дмитро Байкалов, Олексій Калугін, Сергій Анур'єв, Василь Мельник, Лін Лобарьов.
http://fantlab.ru/blogarticle21979
http://fantlab.ru/blogarticle21983
http://fantlab.ru/blogarticle22009
****** ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «ПОЇХАЛИ!» РЯЗАНЬ, 4-7 жовтня 2012 р.
Міжрегіональний відкритий фестиваль фантастики «Поїхали!» вперше пройшов в 2011 році в Калузі в рік 50-річчя першого польоту людини в космос. У фестивалі взяли участь відомі письменники-фантасти Сергій Лук'яненко, Володимир Васильєв, Олександр Зорич, Олександр Громов, Антон Первушин та інші. Були проведені творчі зустрічі з режисерами Олександром Майоровим і Володимиром Тарасовим, авторами фантастичних фільмів за книгами Кіра Буличова. Гості міста побачили пам'ятки Калуги, побували в Державному музеї космонавтики ім. К. Е. Ціолковського.
*
Різні літературні конференції та фестивалі фантастики, які щорічно проводяться в Росії вже більше 10 років, як правило, проходять у великих містах, таких як Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ, Казань. На конференції приїжджають письменники і кінематографісти, а також критики, видавці, художники та літературні агенти, діяльність яких пов'язана з фантастикою. З кожним роком заходи стають дедалі масштабнішими. Це відображає неухильне зростання популярності фантастики серед російських читачів.
Але країна складається не лише з мегаполісів. Широке коло читачів фантастики присутній у всій країні. І будь-яке місто має власні культурні точки дотику з фантастичною темою. Тому ми розширюємо географію подібних фестивалів і пропонуємо познайомити «нестоличних» читачів з фантастами, а письменникам, в свою чергу, продемонструвати фантастичні «засіки» регіонів.
Мета фестивалю: Привернути увагу широкого кола читачів до жанру фантастики, в тому числі історичної.
Скоротити відстань між читачем і письменником, між людиною, що створює інтелектуальний продукт і людиною, що його споживає.
Підкреслити єдність фантастичного простору в різних культурних сферах: література, кіно, музика.
Завдання фестивалю «Поїхали! - 2012 »: Показати гостям міста «невідому Рязань», переконатися, що в місті є місця, пов'язані з фантастикою, познайомитися з місцевими письменниками та любителями фантастики.
*
Час проведення фестивалю - з 4-го по 7-е жовтня 2012 року.
Особливістю проведення фестивалю і відмінністю його від традиційних фантастичних конвентів є активна участь у ньому не тільки приїжджих акредитованих і зареєстрованих учасників, але і жителів міста, в даному випадку Рязані.
Ми впевнені, що в 2012 році МВФФ «Поїхали!» пройде не менш цікаво і корисно для його учасників, ніж найбільші конвенти фантастики в Росії і за кордоном. Для участі у фестивалі запрошені відомі письменники-фантасти Сергій Лук'яненко, Василь Головачов, Олег Дивов, Олександр Зорич, Антон Первушин. Вислані запрошення багатьом іншим провідним письменникам-фантастам, критикам, видавцям.
Програма фестивалю включатиме зустрічі з письменниками, кінопокази, екскурсію містом та виїзд в садибу Константиново, концертну програму, заходи, спрямовані на благодійність. Фестиваль пройде на різних майданчиках міста. Планується співпраця з Рязанським військово-десантним училищем для проведення деяких заходів.
Почесні гості та учасники фестивалю, заплативши реєстраційний внесок, зможуть взяти участь у закритих заходах конвенту. На відкриті заходи: зустрічі з письменниками, художниками, режисерами зможуть потрапити всі охочі.
Для рязанців буде передбачений абонемент на всі заходи фестивалю, а також варіант одноденної акредитації. Аналогічні варіанти передбачені для учасників з інших міст з можливим розміщенням у готелях Рязані. Репортажі про заходи фестивалю та інтерв'ю з гостями будуть публікуватися у місцевій і центральній пресі.
Сайт МВФФ «Поїхали!» (Головна сторінка): http://moff-poehaly.ru/
Подивитися програму фестивалю можна тут: http://moff-poehaly.ru/programma/
А зареєструватися для участі у фестивалі можна тут: http://moff-poehaly.ru/registraciya/
Ласкаво просимо! Поїхали!
[Оргкомітет МВФФ «Поїхали!»]******* ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ «ФІЛІГРАНЬ-2012».
25 серпня в рамках Тринадцятих Читань пам'яті А. Стругацького пройшло вручення літературної премії «Філігрань-2012». Переможцями цього року стали:
Велика Філігрань: Марія Галіна: «Капустянки».
Мала Філігрань (повість): Анна Китаєва: «Виродок».
Мала Філігрань (оповідання): Леонід Каганов: «Магія».
Також були вручені:
Премія «Лель» (за внесок у розвиток загальнослов'янської літератури): Оксана Панкеєва.
Медаль ім. О. С. Грибоєдова: Тетяна Станкович.
[Інформація взята з сайту «Фантлаб»: http://fantlab.ru/news2851 ]Від душі вітаємо всіх переможців та лауреатів!
[Редакція «OldNews».]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2012 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».